Treść opublikowana przez kamilmlody
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
Choć w razie - tak jak mi kraczesz - pęknięcia tego węża, wystarczy zaślepić go czymkolwiek od strony przepustnicy, a drugi koniec zostawić otwarty i bez problemu dojedziesz gdzie zamierzales.
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
Nie wolno tego robić z punktu widzenia prawnego, bo zanieczyszczasz środowisko jakby nie patrzeć Po to idzie to w kolektor zeby sie dopalić. Poza tym strasznie śmierdzące są te opary oleju. Mówiąc niegdyś miałem na myśli sprzęty typu maluch.
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
Są rzeczy ważne i ważniejsze, rozumiesz? Niegdyś celowo się go ucinało i puszczało w ziemię co by nie robił syfu w ukladzie zasilania.
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
Pomyśl, że zamieniasz 40 piw za kawałek węża. I co, nie boli..? Kolega ma rację, różnie można trafić. Jak planujesz długo autem pojezdzić to szarpnij się na nowy.
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
Wąż odmy po prostu. W sklepie raczej tego nie dostaniesz, w aso cena kosmiczna. Najlepiej z auta na części wyrwać albo iść na szrot i podpasować podobną od czegoś.
-
[B5 ACK] Cieknący olej
Takie rzeczy lubią dziać się w zimie. Odma, nie tylko wyrzuca powietrze, ale też wciąga. W powietrzu jest wilgoć. Miesza się ona w układzie odmy z olejem, powstaje taka biała maź i zamarza uniemożliwiając przewietrzanie skrzyni korbowej. Przeważnie ciśnienie wyrzuci jakis uszczelniacz, wąż albo bagnetem olej wypluje.
-
[B5 ADR] Co myślicie na temat jazdy na wodzie destylowanej, czyli wodorotlenek
wszystko za***iście, ale zeby wytworzyć wodór za pomocą elektrolizy trzeba bardzo duzo prądu. Niby to działa, ale póki co mija się to z sensem.
-
[ALL B5] Radio Concert + zmieniarka
Ja mam concerta i kupilem zmieniarke matsushita i nie chce sie zlinkować z radiem a na radiu jest naklejka z nazwą tej samej firmy... Podobno trzeba kombinować VAGiem z jakims kodowaniem. Jak sie zrobi cieplej to bede grzebal, bo póki co sie zraziłem i mi sie nie chce.
-
[ALL B5] Gaz z allegro
a na jakiej podstawie montażysta instalacji stwierdza, ze instalacja jest nowa a nie uzywana.Organoleptycznie? czy kupujac nowa instalacje dostaje sie jakis dokument, ktory trzeba mu przedłozyc zeby wydal homologacje, bo z tego co zrozumialem, oni ją wydają
-
[ALL B5] Gaz z allegro
a uzywanych instalacji to tez dotyczy czy jedynie nowych?
-
[ALL B5] Gaz z allegro
Panowie a co z homologacją? jak Wam to w dowód wbiją? W tych zestawach z allegro chyba jej nie ma
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
kubson, mam przedlifta, a te liczniki się troszku różniły to moze inaczej jest... w nowych VW ponad 50L chwilowego wyswietlają się kreseczki ;p
-
[ALL] Jaka folia do przyciemniania lamp
Nie polecam przyciemniania lamp tylnich! Sam mam oryginalnie przyciemnione helle i cofając w nocy mozna sobie narobić krzywdy. Mimo iż staram się "wspomagać" przeciwmgłowymi, za przeproszeniem G***O widac. Poza tym rzeczywiscie, na przeglądzie diagnosta poprosił mnie o certyfikat do lamp.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Kubson, 51,3L to jest możliwie największa wartość wyświetlana przez FISa. Czasem jak się zatrzymam, to takową mi wyświetli zanim zaczai że stoje a nie jade Powiedz, Tobie taka wartość przy przyspieszaniu wyskoczyla rzeczywiscie? Mój ADR po mieście 9.0 zimową porą. Na trasie 7,0 możliwe jak najbardziej do wykonania przy jezdzie z umiarem oczywiscie. Przed zmianą termostatu spalanie bylo wyzsze min. 2/3L / 100. Co do zmartwień kolegów z dieslami odnośnie spalania na krótkich dystansach w mieście.. Mam drugie auto, scenica 1.9 DCI 2005. Na dystansach 3-5km zimą spalnie 11,8-12,5 latem 7,7. Trudno mi bylo uwierzyc, ze diesel potrafi tyle łyknąć! Jeśli ktoś wie, ze będzie jezdził głównie po mieście, to radzę celować w samochód najlepiej benzynowy koniecznie z wtryskiem bezpośrednim, gdyż w przypadku takiego wtrysku, mieszanka pal-pow nie jest wzbogacana przy niskich temperaturach ( nie ma tzw. ssania ).
-
[B5 AFN] Czy podejdzie climatronic
co kosztuje 3 tys? Ktoś z forum robil i zmiescil sie w 1200.
-
[B5 AFN] Czy podejdzie climatronic
nagrzewnica nie siądzie z angola Przymierzam sie do zalozenia climatronika do swojej a4, nie mam w ogole klimy. Dawcą będzie anglik. Pisz na gg jak bedziesz potrzebowal cos wiedziec jeszcze:)
-
[B5 ADR] Ciśnienie oleju
Coś mi tu nie pasuje... WG tego co napisał kolega, na niskich obrotach mogła by świecić się kontrolka oleju, gdyż czujnik 1.8 BAR zwiera obwód dopiero od tej wartości.
-
[B5 ADR] Strzela z wydechu
Obstawiam że wtryski puszczają w dolot
-
[B5 ADR] Strzela z wydechu
Kolego widze ze unikasz odpowiedzi na moje pytanie... Bardzo istotnym faktem jest jaką masz instalacje.
-
[B5 ADR] Strzela z wydechu
A jaki gaz masz? I czy na paliwie tez to wystepuje??
-
[B6 BHF] Brak ciśnienia oleju w silniku
Nie piszcie czujnik i czujnik, bo mierzył manometrem, a do jego wskazan czujnik nic nie ma. Możliwe że masz przy pompie cos takiego jak zawór upustowy/regulujący ciśnienie. Zwróć uwagę na to.
-
[B5 ADP] Wielki problem z temperaturą. POMOCY!!!!
Ale ja mówię w fazie testów Bez termostatu w takiej temperaturze nie będzie łapał 90stopni jesli wszystko jest prawidłowo. Jesli dalej bedzie sie grzał, obczaił bym pompke
-
[B5 ADP] Wielki problem z temperaturą. POMOCY!!!!
A ja spróbował bym w ogóle nie wkładać termostatu i zobaczyć czy ustąpi czy nie ustąpi. Ewentualnie, jesli ma to wpływ na szczelność układu, wybebeszyć jakiś stary termostat tak zeby zostala tylko blacha z dziurą
-
[ALL B5] Montaż climatronika
Witajcie! Jako że przymierzam sie do montażu climatronika, szukam schematu podłączenia tego ustrojstwa. Na pewno będę szukał gotowej wiązki, ale to będzie mało. Czy trzeba go będzie jakoś aktywować VAGiem ? Każda odpowiedź sensowna i na temat na wagę złota! Jeśli ktoś podjął się czegoś takiego wczesniej, chętnie bym się z nim skontaktował. PS. darujcie sobie teksty: sprzedaj i kup z klimą.
-
[ALL B5] Numeracja pinów FISa - jaka kolejność
kolego dzieki, ale mam przedlifta i rezaną kostke, wiec nie ma zadnych oznaczen