Treść opublikowana przez maciejhildek1982
-
błąd airbag - nie mogę go skasować
Witam, częsty błąd b7, boczna poducha, choć zwykle kierowcy a nie pasażera, są nawet filmiki jak to ogarnąć - pod siedzeniem po wcześniejszym jego wymontowaniu będziesz miał kolejną kostkę i to ona jest winna. Na filmie ją obcinają i lutują. Jak to ma się do bezpieczeństwa nie wiem, ale błąd powinien dać się wykasować po takiej "naprawie". Pozdrawiam
-
Gęsty biały dym przy odpalaniu 1.9 AVF
Rozbierać nie ma co, najpierw sprawdzić szczelność cylindrów (ciśnienie sprężania). Później coś wnioskować. Co do oleju to pamiętaj że musisz lać olej na pompki specyfikacja min 505.01
-
nastawy klapy/klima
Witam wszystkich zainteresowanych oraz Kolegę Marcina. Pierwsze co sprawdziłbym błędy na klimie - właśnie blokujące się klapki itp. Po odkręceniu schowka widać tzw klapki sterowanie klimy. Podpiąć się jakimś vagiem lub testerem diagnostycznym i spróbować zrobić test lub nastawy podstawowe. Powinny poruszać się w całym zakresie. Pozdrawiam.
-
Gęsty biały dym przy odpalaniu 1.9 AVF
Witam Kolegę, po tym wszystkim co napisałeś wychodzi na to, że nie jest to coś co dzieje się zawsze i moje podejrzenie pada na odmę - jedyne co mi przychodzi na myśl. Mam nadzieję, że wiesz co to za ustrojstwo i za co odpowiada (w wielkim skrócie - odpowietrzenie skrzyni korbowej - tam też dostają się niewielki ilości oleju, które trafiają do turbo i później do kolektora dolotowego). Jeśli nie to w necie jest wiele szczegółowych opisów a nawet filmów jak ważny to element: https://www.youtube.com/watch?v=Jp6PVh9OMRI
-
Czy Jest różnica w termostacie Audi 1.9 AFN a Skoda 1.9 TDI
Dzień dobry, również termostaty Wahler, to już moje 4 audi i zwykle z pierwszą po zakupie wymianie płynów i filtrów wymieniam tak profilaktycznie termostat - takie skrzywienie. Zawsze kupuję tej firmy i nigdy się nie zawiodłem. Pozdrawiam.
-
Przekładka lamp lift na przedlift
Witam Kolegów, robiłem do swojego b7 przejściówki ze zwykłych lamp na bixy, Kostki do kupienia na aledrogo tylko sprawdź jakie dokładnie potrzebujesz. Robisz przejście i kiedy chcesz możesz wrócić do starych lamp bez ucinania, lutowania itp. No chyba, że chcesz już to mieć na stałe, wtedy wycieczka na szrot po kostki, lutowanko i najlepiej koszulki termokurczliwe żeby nie było zwarcia. Pozdrawiam.
-
Pomiar prądu
Może przewody od miernika, nie zawsze łączą, bo to co piszesz to naprawdę dziwne. A napięcia ok 14v to dobre ładowanie.
-
Pomiar prądu
Kolego, nie obraź się, ale chyba najlepiej będzie jednak jak Ci to sprawdzi kumaty elektryk, bo sprawny akumulator który odpala auto nie może mieć 4v.
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Nie wiem jak reszta, ale wg mnie korekcje na wtryskach ok.
-
Pomiar prądu
Tak teraz kumam, masz inny miernik? Bo to co on pokazuje to bardzo dziwne, wręcz niemożliwe bo jak aku może mieć raz 12v a raz 4v. Albo pożycz od kogoś inny miernik albo spróbuj podjechać do jakiegoś warsztatu. sprawdzenie altka to naprawdę 2 min roboty.
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Koledzy, oczywiście może być że to wina wtrysków, ale skoro auto nie dymi, ładnie przyśpiesza to może jednak coś innego? Co do samego czyszczenia układu to ja czyściłem liqui moly diesel spulung 2666.
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Wzrokowo to chyba musiałyby być nieźle rozklepane zeby zauważyć ich zużycie. A silnik dobrze się wkręca na obroty nie dymi, nie szarpie przy przyśpieszaniu?
-
Black Avant S-line Plus Quattro Engine Porsche Macan 3.0 V6 S Diesel
Piękna furka i pięknie porobiona. A z tym kolektorem to szacun za pomysł i za wykonanie!
-
Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA
Powodów może być oczywiście sporo, na początek sprawdź proste rzeczy - poduchy pod silnikiem oraz zawór egr - czyściłeś już go kiedyś? Są to oczywiście tylko dwie z wielu możliwych niesprawności. Pozdrawiam
-
Pomiar prądu
Oki, ale pokazuje Ci 4v? Bo wiadomo, że lekkie wahania napięcia są czyli powiedzmy od 13.9 do 14,1 ale nie 4v. Sprawdź czy miernik jest na pomiarze napięcia stałego - ntak jak na zdjęciu? Jeśli tak to sam z tego nic nie rozumiem. Spróbuj podjechać do kogoś kto to ogarnia bo 4v w aucie to jakaś niemożloiwość.
-
Pomiar prądu
Coś tu nie gra, napięcia te 13 z hakiem byłyby do przyjęcia, ale jak skacze do 4,02? To raczej niemożliwe bo wszystkie urządzenia na pokładzie by zwariowały. Na pewno mierzysz miernikiem ustawionym na stałym napięciu?
-
Pomiar prądu
Tak kolego, tak samo jak na aku mierzysz na alternatorze, czerwony do grubego przewodu a czarny - obudowa alternatora (masa). Multimetr ustawiony tak samo na 20v napięcia. stałego. Jak zmierzysz podaj napięcia, ustalimy winnego.
-
Pomiar prądu
O diodach to pisałem w alternatorze, ale nieważne. Bierzesz multimetr w rękę ustawiasz na pomiar napięcia stałego (najlepiej na zakresie do 20V) i masa czyli przewód czarny do - aku a czerwony czyli + do + aku lub do alternatora. Napięcie ładowania sprawdzasz oczywiście na odpalonym silniku. Jeśli nie ogarniasz za bardzo elektryki to może podjedź do jakiegoś elektryka samochodowego takie sprawdzenie to 2 min roboty i pewnie nic za to nie skasują.
-
Pomiar prądu
Witam kolegę. Zacząłbym od sprawdzenia napięcia ładowania bezpośrednio na zaciskach akumulatora powinno ono być w ok 14,4V na postoju oczywiście na odpalonym silniku - bez włączonych prądożernych odbiorników ( grzane kubły czy szyba itp.), jeśli tak nie jest to sprawdziłbym jakie napięcie podaje alternator (wyjście - gruby przewód) aby wykluczyć przewod alternator - akumulator, i jeśli tam jest dużo mniej niż 14v szukałbym usterki w samym alternatorze bo powinien ładować w granicach 14v. Może być uszkodzona jedna z diód lub regulator napięcia. Jednak najtaniej i najprościej na początek będzie sprawdzenie i przeczyszczenie połączeń plusowych i mas na lini aku -alternator. Mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałem Pozdrawiam
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
No zegarek to kupiłeś dla siebie a to był tylko pretekst? Miłego wieczorku.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
No to gratulacje! Ile to różnych niespodzianek czyha na człowieka. Kto by pomyślał, że niefabryczny alarm chrzani całą sprawę. Ale teraz to niech już działa bez kłopotów. Pozdrawiam
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Oki, to rewelacyjnie. Podeślesz info jak to się przekłada na pln-y?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Witam wszystkich ponownie. Serdecznie dziękuję kolegom mikrus36, bartez90 oraz DivaynEays za podpowiedzi w temacie, odnośnie hebli 320mm. Poszukuję sztywnych przewodów hamulcowych do zacisków 320 oznaczenia zacisków 973 i 974, posiada ktoś? Chętnie przygarnąłbym też tarcze i klocki 320 najlepiej po niedużym przelocie,wiem że to chodliwy towar ale może komuś zalegają? Gdyby ktoś posiadał takie cuda poproszę o kontakt.
-
Problem z zegarami jeager pol fis
Witam Kolegę, kiedyś w b5 po lifcie (2000r) miałem problem z zegarami także jeager i też półfis. Wariowała wskazówka od temp. Próby reanimacji szafy (ponowne wgrywanie softu, grzanie procka - moze jakieś zimne luty czy coś) niestety nie pomogły. Zakupiłem podobny zegar z tego samego modelu tyle tylko, że VDO - przekopiowanie zawartości z jednego do drugiego i z tego co wiem (auto sprzedane znajomemu) hula do dziś. Ale może jakiś specjalista z forum ogarnie Ci ten Twój. Jak nie to rób tak jak pisałem wyżej.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Witam serdecznie Panowie. Mam takie pytanko - posiadam u siebie przód 312 i tył 255. Noszę się z zamiarem zmiany przodu na 320, jednakże z tyłu dopiero co wymieniłem klocki i tarcze. Chwilowo nie chciałbym tam ingerować. Czy ktoś z Was ma założone 320 i 255 tył? Jak to hamuje? Czy to aby nie za duża różnica w rozmiarach, co na to sterownik ABS. Jakie są Wasze odczucia? Zaciski 320 już mam ładnie pomalowane proszkowo. Może ktoś posiada jakiś zestaw tarcz + klocki po niewielkim przelocie? Potrzebne jeszcze przewody hamulcowe sztywne do zacisków 320 posiada ktoś? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.