Treść opublikowana przez Andrzej K
-
[B7 BRD] Błąd czujnika temperatury spalin -Pytanko
Może i bez tego czujnika można jeździć, ale nie wtedy gdy ma się jeszcze sprawny DPF, bo prawdopodobnie nie będzie uruchamiał się program jego wypalania.
-
[B7 BRD] Błąd czujnika temperatury spalin -Pytanko
Chodziło mi o informację o umiejscowieniu czujnika temp. przed DPF. Poradziłem już sobie bez tej informacji. Okazało się, że przewody od czujnika są przegryzione przez kuny. Po ich naprawie i wykasowaniu błędu jest OK.
-
[B7 BRD] Błąd czujnika temperatury spalin -Pytanko
Możesz napisać coś więcej; jakie oznaczenie katalogowe ma ten czujnik i w którym miejscu się znajduje?
-
[B7 BPW] Migająca kontrolka świec żarowych i świecąca na stałe kontrolka silnika
Dziękuję, przeczytałem. Tylko w cytowanym wątku wszyscy piszą o migającej kontrolce świec żarowych i palącej się kontrolce ESP ;-) U mnie, jak pisałem zapaliła się żółta kontrolka silnika "czystości spalin" i miga kontrolka świec żarowych. Po zvagowaniu dowiedziałem się o przyczynie mojego problemu: FAULT 001350 - Sensor 1 for Temp Bank 1(G235) Short to Plus. Pozostało mi sprawdzenie przewodów przy czujniku i jeżeli są w porządku to czeka mnie wymiana tego czujnika. Muszę się jeszcze dowiedzieć w którym miejscu fizycznie ten czujnik jest zamontowany. ROZWIĄZANIE PROBLEMU Po oględzinach przewodów pod maską komisja stwierdziła: przegryziony jeden kabel i nadgryziona izolacja drugiego -winowajca: kuna . Po naprawie przwodów i wykasowaniu błędu wszystko działa. Problem migającej kontrolki świec żarowych i świecącej kontrolki "czystości spalin" został rozwiązany
-
[B7 BPW] Migająca kontrolka świec żarowych i świecąca na stałe kontrolka silnika
Z powodu wyjazdu na miesiąc "na drugi koniec świata" zmuszony byłem odstawić na miesiąc swój samochód. Aby akumulator nie rozładował się doszczętnie poprosiłem brata o odpalanie silnika co kilka dni, tak aby popracował przez kilkanaście minut na postoju. Po którymś z kolei odpaleniu na desce zapaliła się żółta kontrolka silnika i zaczęła migać kontrolka świec żarowych. I tak dzieje się po każdym przekręceniu kluczyka w stacyjce. Nawet bez odpalania silnika. Z instrukcji i forum nie dowiedziałem się jednoznacznie co to może sygnalizować. Silnik uruchamia się normalnie i nie odczuwam jakiegokolwiek zmniejszenia się jego mocy. Nic nie kopci i nie dymi. Jutro jadę do warsztatu na diagnostykę VAG-iem. Czy ktoś może mnie uprzedzić co mnie czeka. Sam nie posiadam VAG-a i nie znam się na jego obsłudze. Na co powinienem zwrócić uwagę podczas diagnostyki? Do tej pory nie miałem kłopotów z DPF, ale obawiam się że teraz się zacznie .
-
[ALL B7] Problem z bluetooth - co chwila rozłącza tel
Na jakich telefonach próbowałeś? Pytam, bo przez półtora roku używałem Motoroli RAZR V3 - Bluetooth działał bardzo dobrze, łączność z samochodem do kilkudziesięciu metrów, a jednocześnie zużywał bardzo mało energii. Mógł być włączony w telefonie cały czas. Gdy tylko odpaliłem silnik to telefon łączył się z Audi. Bateria w telefonie (czteroletnim) wytrzymywała z włączonym bluetoothem 3dni. Obecnie używam Samsunga Wave II. Bluetooth w tym telefonie to jakieś nieporozumienie . Łączy się z samochodem opornie, ma bardzo mały zasięg (potrafi się rozłączyć gdy leży na tylnym siedzeniu) i błyskawicznie rozładowuje baterię. Telefon ma problem wytrzymać jeden dzień z włączonym non-stop bluetoothem, podczas gdy normalnie bateria wytrzymuje do 5dni. Jeżeli wskażnik naładowania baterii pokazuje mniej niż 50% to telefon naprzemiennie będzie się łączył i rozłączał z samochodem).
-
[ALL B7] Korek wlewu paliwa
Może ktoś będzie wiedział, czy to cięgno mocujące korek paliwa do klapki zamykającej wlew można dokupić osobno. Podczas pierwszego tankowania samochodzu po odbiorze z serwisu zauważyłem że jest urwane .
-
[B7 BPW] Ile km/h jadą wasze A4 2.0 multitronic?
Mój (taka sama konfiguracja, takie same koła) również rozpędza się do licznikowych 210 km/h w trybie D. Na S nie próbowałem więc nie wiem czy jest jakaś różnica. EDIT: Zapomniałem tylko, że mój to Avant.
-
[ALL B6] NIE DZIAŁA MENU MIĘDZY ZEGARAMI
Według instrukcji jest to chyba "Przycisk objazdu korka" - Wywołanie funkcji objazdu korka (obliczanie trasy alternatywnej). Ale może się mylę, a nie pamiętam czy używałem kiedyś tej funkcji .
-
[ALL B7] Aparat telefoniczny do Audi
Nie zapomnij się pochwalić jak Ci to wyszło (fotki prosimy). Też myślę zrobić coś takiego, tylko jeszcze nie wiem skąd wziąć materiał na zaślepki. A swoją drogą to dziwię się, że nikt z drobnych przedsiębiorców zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych, zarówno w Niemczech jak i w Polsce nie oferuje takich zaślepek. Rynek jest dosyć duży, a i cena mogłaby być dosyć wysoka w stosunku do kosztów produkcji.
-
[ALL B7] Podnoszenie fotela pasażera
Tak samo jest u mnie.
-
[B5 ADR] Co myślicie na temat jazdy na wodzie destylowanej, czyli wodorotlenek
Drugi raz zmuszam się do czegoś czego mi się nie chce robić, mam nadzieję, że tego nie odchoruję . Mamy XXI wiek, wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Google zwraca odpowiedzi na zapytania w ułamku sekundy, a Ty zadajesz pytania o wodorotlenek? Zresztą, gdybyś użył Google przed rozpoczęciem tego tematu, szybko trafiłbyś na wątek na bardziej kompetentnym w tym temacie forum http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic831527-0.html.
-
[B5 ADR] Co myślicie na temat jazdy na wodzie destylowanej, czyli wodorotlenek
Z natury jestem bardzo leniwy, więc nie chce mi się rozpisywać w Twoim wątku (w skrócie; korzystając z opracowań w sieci można przytoczyć wiele artykułów wychwalających zalety opisywanego przez Ciebie rozwiązania jak również takich, które są jego miażdżącą krytyką), ale krew mnie zalewa jak kolejny raz nazywasz produkt elektrolizy wody "wodorotlenkiem" lub "gazem wodorotlenkowym".
-
[ALL] Ptasie odchody na aucie zimą?
Bo te ptaki to nie są ptaki. To są sraki!
-
[ALL] Ptasie odchody na aucie zimą?
Niestety, tak.
-
[ALL B6] Brak oświetlenia bocznego w drzwiach
Zgadnij, dlaczego jako pierwsza przyszła mi do głowy?
-
[ALL B6] Brak oświetlenia bocznego w drzwiach
Postawię śmiałą hipotezę: Byłeś tak podkręcony kupnem tego auta, że tylko wydawało Ci się że te lampki świeciły . Można bardzo łatwo to sprawdzić; zobacz czy wewnątrz są żarówki.
-
[B5 AFN] Dlaczego woda skrapla się z rury wydechowej ?
Tak musi być! :>
-
[B6 AWX] Jak sprawdzić czy działa syrena alarmu?
A jesteś pewien, że masz alarm?
-
[ALL B6] Nie mogę otworzyć auta.
A czy na pewno próbujesz otworzyć swój samochód?
-
[ALL B5] Swiatła mijania jedna żarówka bardzo słabo świeci
Zmierzyłbym jeszcze napięcie między plusem dochodzącym do żarówki a masą samochodu.
-
[B5 AFN] Oświetlenie bagażnika-czy tak powinno być?
Wygląda na to, żę w Twoim samochodzie w klapie nie ma wyłącznika przechyleniowego. Ale niezależnie od tego czy światło w bagażniku zapala się poprzez wikrowyłącznik w zamku czy też przez wyłącznik przechyleniowy, jeżeli po otwarciu dowolnych drzwi lub klapy zapala się całe oświetlenie zewnętrzne, to winne jest niechlujne podłączenie alarmu - brak diod na poszczególnych kablach idących od mikrowyłączników do alarmu.
-
[ALL B6] Avant - jak sie sklada tylna kanape?
Tak, ale jeżeli wcześniej zdemontujesz kasetę rolety to chyba da się złożyć 2/3, a 1/3 zostawić nie złożoną?
-
[B5 AFN] Oświetlenie bagażnika-czy tak powinno być?
W pełni zgadzam się z Tomek804A (i nic tu nie ma do rzeczy, że pochodzimy z tego samego miasta ). Też tak miałem w poprzednim samochodzie po niechlujnym podłączeniu alarmu w autoryzowanej stacji. Aby uniknąć zapalania się całego oświetlenia wewnętrznego przy otwarciu jakichkolwiek drzwi lub klapy musisz założyć diody na poszczególnych przewodach idących od krańcówek do alarmu.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Alvaro! Dzięki o odpowiedź ale nie o to mi chodziło . Wiem jak wygląda zakończenie tej wiązki od strony modułu. Interesuje mnie jak wygląda drugi koniec tej wiązki ze zdjęcia. Czy kable są tam (na zdjęciu) po prostu odcięte od reszty instalacji, czy jest tam też jakaś złączka?