Treść opublikowana przez mstan
-
[B5 ADR] Problem z odpaleniem ciąg dalszy
Witam Może będę niegrzeczny ,ale widzisz do czego prowadzi niewiedza,nie ma przekaźnika i trzeba najpierw sprawdzić czy stacyjka przekazuje prąd,następnie czy cewka odbiera impuls(kabelki),kolejne czy cewka działa i dopiero wtedy wymienia się rozrusznik,gdy zachodzi taka potrzeba.Gdy autko odpala na pych to któreś z tych rzeczy zawodzi. Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Ubywanie cieczy chłodzącej ze zbiorniczka wyrównawczego
Witam LPG nie ma związku z awarią. Przyczyna może być taka że masz przeciek zewnętrzny który można wyśledzić poprzez sprawdzenie wszystkich węży(opasek), lub do wewnątrz silnika(uszczelka pod głowicą,przeciek do komory spalania i wtedy auto kopci na biało,lub do komory korbowej -wzrasta poziom oleju) Pozdrawiam
-
[ALL B5] CZUJNIK CIŚ PALIWA,REGULATOR CIŚ. CZY ZAWÓR ZWROTNY?
Witam "jestem laikiem w tych sprawach a mechanik rozkłada ręce " -zmień mechanika z pewnością zyska na tym auto. Ale jak już koniecznie chcesz się czegoś nauczyć to skopiuj i wklej w okienko szukaj "regulator ciśnienia paliwa" Zapewniam Cię że jest tam sporo ciekawego materiału ,a i przy okazji nauczysz się czegoś więcej . Pozdrawiam Ps."Przed odpaleniem zacisnąć(zagiąć) przewód odprowadzający paliwo przy listwie wtryskowej." Odradzam ,jaka jest pewność że przewody paliwowe samochodu wytrzymają ciśnienie jakie podaje pompa ,bezpieczniej jest ściągnąć wężyk łączący kolektor ssący z regulatorem ciśnienia (podnosi ciśnienie o 0,5bara)Wężyk na czas próby zatkać.
-
[B5 AEB] Uklad chlodzenia
Witam Znajdziesz tam sporo materiału na wyjaśnienie problemu wpisując w szukaj Sprzęgło wiskotyczne . Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Problemy z nowo zakupionym audi
Witam Sonda prawdopodobnie do wymiany . Zawór sprawdź wtyczki i kabelki ,a następnie podejmiesz decyzje o wymianie. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Bardzo Proszę o analizę logów 1.8t AEB
Witam Jeszcze na logach dynamicznych 11-go sonda oscylowała Ci normalnie, ale już na statycznych jest prawie martwa. Przepływka podaje Ci bardzo nisko, Powinna ponad 2mg(czy masz oryginalną przepływkę Boscha) Na logach dynamicznych i na statycznych masz bardzo wysoką temperaturę powietrza w dolocie(masz duże przedmuchy)Jaki masz przebieg? Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - dziwny problem
Witam Co znaczy "full zestaw" może lepiej by było jak byś podał kod-(y) błędów. W bloku 008 istotna jest tylko 4 kolumna zawiera tzw. pamięć sondy(3,1) i log może zawierać kilka linijek. Pozdrawiam
-
[B6 ALT] Problem z odpalaniem
Witam 16706.P0322 Czujnik obrotów walu korbowego czujnik liczby 0 obrotów brak sygnału G28 Zacznij od sprawdzenia podłączenia ,potem kabelki,może wystarczy. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - dziwny problem
Witam Ciśnienia by nie trzymał- to zależy przy jakich obrotach silnika.Mówimy o małej nieszczelności,a nie o 6-cio milimetrowym otworze.Może ona wynikać z przedmuchów silnika(raczej można wykluczyć). Pozdrawiam Ps.Napisz na PW co proponujesz.
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - dziwny problem
Witam Wszystko układa się dobrze.O sondę narazie możesz być spokojny.Myślę że to była reakcja na zmiany w dolocie. Jedyna rzecz do jakiej można mieć uwagi to odrobinę za małą ilość powietrza wskazuje MAF.Mógłbyś sprawdzić dokładniej szczelność dolotu. Pozdrawiam Ps po jakim przebiegu jest auto?
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - dziwny problem
Witam Więcej niż 300,ale to jest jednorazowo jak już. póki co zrób logi. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - dziwny problem
Witam Chcąc uniknąć kłopotów i zbędnych wydatków kup oryginalną sondę jaka jest przewidywana do silnika. Występujący błąd jest tylko informacją, że jakiś czujnik wskazuje parametry wychodzące poza jego normę i ECU dokonuje przeliczenia(sprawdza skład mieszanki). W skrajnych przypadkach dokonuje także zmian składu mieszanki na + lub na - . Pozdrawiam Ps. Wrzuć logi statyczne z 002,003,008,009.z w pełni rozgrzanego silnika.
-
[B5 AEB] Bardzo Proszę o analizę logów 1.8t AEB
Witam Zrób logi z grup:002,003,009-Dynamiczne na w pełni rozgrzanym silniku. Statyczne po w/w dynamicznych z grup 002,003,008.009. Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Skrzypienie w zbiorniku - HELP!
Witam W każdym zbiorniku znajduje się wskaźnik poziomu gazu z pływakiem i prawdopodobnie to on tak skrzypi (ale trochę dziwne że tak głośno).Ale jestem pewien że to nie stanowi żadnego zagrożenia dla Ciebie. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Za duże spalanie benzyny - spalanie LPG w normie
Witam Wobec powyższego napisz jakie masz spalanie gazu. Temperaturę przejścia na gaz masz wysoką. Ja mam Sequent 24 i mam 36*C i silnik radzi sobie dobrze. "Sprawdzę czujnik temperatury na reduktorze jeszcze może to on padł." Myślę że jak czujnik by Ci padł to by Ci się nie przełączał na LPG. Jeżeli jest to możliwe to faktycznie sczytaj błędy z ECU. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] VAG a ciśnienie oleju - da rade sprawdzić ???
Witam NIE! Tylko fizycznie manometr i jednak najlepiej u mechanika(mają do tego sprzęt). Pozdrawiam
-
[ALL B5] Za duże spalanie benzyny - spalanie LPG w normie
Witam "A czy klekot zaworu może być taki że aż w kabinie słychać" Zapewne to akurat zależy od zaworka,czy bardziej lub mniej hałasuje.Natomiast nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc 3X więcej pali,co spala Ci BP w ilości ponad 20l/100km. I gdzie to sprawdzasz.Czy to realne spalanie czy odczyt z fisu(komputera)? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Za duże spalanie benzyny - spalanie LPG w normie
Witam W zasadzie zaworek węgla aktywnego nie ma wpływu na zużycie paliwa.To ECU decyduje o tym w jakich momentach otwiera się i zamyka zaworek.Myślę jednak że nie powinien mieć dużych przerw w "hałasowaniu" Możesz sprawdzić czy nie ma przerwy na podłączeniu i sam zaworek także. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Podwyższone obroty po czyszeniu przepustnicy.
Witam "moze faktycznie ta odme wymienie i sie poprawi" Ręce mi opadają! Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Upgrade na sekwencję?
Witam Da się, ze starej instalki zostanie tylko zbiornik i rurka zasilająca.I pozostaje pytanie czy Ci się to opłaci w silniku wolno ssącym. Ppzdrawiam
-
[B5 AEB] Podwyższone obroty po czyszeniu przepustnicy.
Witam Więc co do jednego jest jasność.Termostat zaniża Ci temperaturę o około 10*C to dużo.Ponad wszelką wątpliwość do wymiany. Co do pozostałych grup są bezużyteczne dla nas. Robert jesteś dobrym teoretykiem ,ale jak już pisałem teoria jest nieraz daleka od rzeczywistości.Tak namieszałeś że w rezultacie nie ma ważnej grupy w logach:002. Sławek na przyszłość Najbardziej istotne grupy to 002,009,003. W takiej kolejności. Jak widzę kłopoty z obrotami masz od dawna(to prawdopodobnie od nieszczelnego dolotu). I nic dziwnego że masz zmiany trwałe w ECU .To że turbina ładuje Ci do 0,6bara o niczym nie świadczy. Ważne jest przy jakich obrotach silnika. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Podwyższone obroty po czyszeniu przepustnicy.
Witam Jak będziesz je robił to upewnij się na kanale 003 w przedostatnim polu czy temperatura najwyższa, a w ostatnim polu masz temperaturę powietrza w kolektorze ssącym. "jest nowy czujnik wiec powinien trzymac temperature" Czujnik dokonuje odczytu rzeczywistej lub nie temperatury,a trzymać temperaturę powinien termostat. Pozdrawiam Ps.Czepiam się nie.
-
[B5 ANB] Pasek, rolka, napinacz? diagnoza
Witam Adam widząc Twoją nieporadność w sprawach(tak prostych) napraw auta,myślę że lepiej będzie dla auta i Twego bezpieczeństwa jak poprosisz o pomoc kolegę lub znajomego,który zajmuje się naprawami swego autka. Myślę że nie poczujesz się urażony,ale naprawdę nie każdy facet musi być mechanikiem. Pozdrawiam
-
[B5 ANB] Pasek, rolka, napinacz? diagnoza
Witam "Żebysmy sie rozumieli:)czy na zdjęciu ten cienki z napisem Gates to jest własnie wielorowkowy" To jest zwykły pasek klinowy,łączy pompę wspomagania z pompą cieczy chłodzącej. nie ma żadnego napinacza (nie ma takiej potrzeby -pompa cieczy to nie wielki opór ) Pozdrawiam Ps.Panowie myślę że powinniśmy sobie pomagać a nie wyładowywać na forum własne frustracje.
-
[B5 AEB] Podwyższone obroty po czyszeniu przepustnicy.
Witam Dla ścisłości czas wtrysku i MAF jest na 002. Sławek jesteś niekonsekwentny prosiłem byś zrobił logi na rozgrzanym silniku,a Ty robisz przy 81*C co prowadzi do błędnych wniosków. Więc jak jest naprawdę jaką temperaturę osiąga i utrzymuje rozgrzany silnik? Co do sondy to jest jak napisałem ma niesprawne podgrzewanie i zaczyna pracować jak ją rozgrzeją spaliny.Dlatego wyrzuca dwa błędy. Pozdrawiam