Treść opublikowana przez wiktorsam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Masz 96 rok więc licznik od polifta podejdzie ale trzeba zmienić wszystkie 3 wtyczki (dokładniej zmienić dwie i jedną dołożyć). Jest trochę roboty ale wszystko do zrobienia. Ja sobie zrobiłem przelotki z starych gniazd od napędu dyskietek .
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Poradziłem sobie z przygasającym panelem klimatronika - okazało się że miałem pomieszane piny 58s i 58d i to nie tylko do klimatronika ale i z sygnałem na deskę. Po poprawnym ich połączeniu panel świeci jak powinien . Została poducha, obmyślam już inwerter sygnału. Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Zamontowanie wyświetlacza fis
Rozgrzewanie taśmy pomaga na krótko, na kilka miesięcy, co gorsza praktycznie uniemożliwia później regenerację połączenia klejonego - trzeba kupić nowy wyświetlacz. Co do samego wyświetlacza jest do płyty licznika lutowany, wymiana raczej tylko przy pomocy hot air'a, mam na stanie i sobie wymieniłem, nie jest to jakaś wielka filozofia. Taśma wyświetlacza składa się z dwóch części - pierwsza z procesorem obsługującym sygnały do lcd przylutowana do płytki , druga przyklejona do tej pierwszej i do samego wyświetlacza. Pada w 99 % połączenie między taśmami. Wymienia się klej, można kupić specjalną taśmę 3m, koszt około 130 zł za rolkę. Roboty kupa, trzeb odlutować wyświetlacz, za pomocą acetonu rozdzielić obie taśmy, oczyścić z kleju, nałożyć nowy, wygrzać, zakleić, wlutować wyświetlacz na miejsce. Dlatego taka przyjemność kosztuje 100 zł
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Co do poduchy dzisiaj się biorę za to - jak nie podejdzie sygnał odwrócony to zrobię ten inwerter - to w sumie jeden tranzystor, a co do podświetlania klimy poczytałem trochę i wychodzi na to że do klimy nie dochodzi mi sygnał 58d i klimatronik myśli że mam na desce ustawione podświetlenie na minimum, jako że całą klimę dokładałem razem z licznikiem możliwe że ten pin mi gdzieś "uciekł" po drodze.
-
[B5 AFN] Instalacja pod deche (montaż klimy)
To jeszcze mi się przypomniało Do klimy (klimatronika) potrzeba jeszcze czujnik nasłonecznienia razem z kratką nawiewu do deski rozdzielczej, konsolę środkową z panelem klimatronika ramką i silniczkiem od czujnika temp powietrza z kabiny. W moim nie było czujników w nawiewy, ale mam w domu też nowszą instalację z pod deski i tam dochodziły jeszcze czujniki temperatury w nawiewach Cały mój opis tyczy się oczywiście klimatronika bo taki sobie montowałem.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzisiaj trochę powalczyłem z licznikiem Kolega vauxhall podał mi myk na to żeby uruchomić temperaturę oleju - wymieniłem więc silniczek od wskazania oleju na taki przedliftowy, odciąłem go od reszty płyty licznika zostawiając tylko masę na górnej nóżce, potem patrząc od przodu podałem sygnał z czujnika temp oleju z podstawy filtra na nóżkę lewą a na prawą +12v - jak widać na zdjęciu sposób działa . Do tego podpiąłem sygnał świec żarowych bo u mnie była do tego zwykła żarówka - masę z niej podałem na odpowiedni pin w liczniku. Podpiąłem też immo - odciąłem nożem masę od diody od immo, do masy zaś podłączyłem sygnał immo z wiązki licznika. Dokładniej to temperaturę oleju i sygnał immo wyprowadziłem sobie na szarą wtyczkę na nieużywane piny 31 i 32 . Założyłem poduchę skasowałem błędy i jak widać zapalił mi się airbag na liczniku, jutro spróbuję podać sygnał odwrotny poduszki bo mam w wiązce i taki i taki. Wymieniłem też pływak na taki od a4. Został mi jeszcze jeden problem - może ktoś ma pomysł ? Tak jak wcześniej pisałem po zapaleniu świateł przygasa mi bardzo mocno panel klimy, nie podświetlają się też jego przyciski. Nie ma ktoś pomysłu co to może być ? Tu zdjęcie licznika stan na dziś
-
[B5 AFN] Instalacja pod deche (montaż klimy)
To ja jeszcze dodam co powinno wejść w skład kompletnej klimy bo niestety mam trochę niemiłe doświadczenia po tym jak kupiłem "komplet" a potem okazało się że brakuje masy pierdół. Pod maską potrzeba całą instalację elektryczną z pasa przedniego (w niej jest między innymi czujnik temperatury zewnętrznej), chłodnicę, przewody, kompresor z łapą, osuszacz, uchwyt do osuszacza, gumka uszczelka parownika ściany grodziowej i tej drugiej ściany, gumka uszczelka nagrzewnicy z ściany grodziowej (można wykorzystać swoją), instalację biegnącą w lewym nadkolu razem z opornicą do wentylatora klimy przykręconą do podłużnicy lewej, czujnik temperatury w chłodnicę, oczywiście najlepiej cały pas przedni a jak nie to sam wentylator chłodnicy. Pod deskę potrzebujemy kompletą nagrzewnicę z nawiewami, skraplaczem itd - taka wielka czarna skrzynia, do tego 3 uchwyty - ja dostałem bez i musiałem rzeźbić , do tego lejek do odprowadzania wody z klimy, ale można go spokojnie jakąś rurką zastąpić, do tego instalacja z pod deski kompletna i tu uwaga - rocznik auta powinien odpowiadać naszemu rocznikowi bo instalacje się różnią !! - ja kupiłem sobie instalację z nowszego tdi i okazało się że przewody z sterownika airbag są całkiem inaczej poprowadzone i instalacja nie pasowała. Nie kupować też na raty osobno instalacji elektrycznej i osobno klimy bo w różnych rocznikach wychodziły różne instalacje. Najlepiej kupić jeden komplet z jednego auta odpowiadającego naszemu rocznikiem i typem silnika. Jak nie możemy dostać takiego kompletu to najlepiej kupić klimę z starych roczników - do 96 roku bo ma dużo mniej czujników i sama wiązka jest łatwiejsza do dołożenia do naszej istniejącej instalacji. Wtedy jeżeli się decydujemy na rozłączenie wiązki klimy (ja tak zrobiłem) to nie ma znaczenia czy to benzyna czy diesel.
-
[B5 AFN] Instalacja pod deche (montaż klimy)
Ja właśnie skończyłem instalację klimy i powiem tak - roboty w chu... Instalacja z pod deski od 1.6 nie podejdzie. Od benzyny w dieslu nie pasuje też łapa kompresora. Da się jednak założyć instalację z pod deski o ile wyodrębnisz samą wiązkę klimy - ja tak zrobiłem. Wiąże się to niestety z lutowaniem jakichś 15 przewodów do istniejącej instalacji, większość można podlutować do wiązki licznika - ja tak zrobiłem bo i tak montowałem fisa poliftowego. Na dzień obecny nie mam napełnionej klimy jeszcze ale nawiewy itd działają bez problemu, temperatura zewnętrzna ok, na klimatroniku zero błędów (no poza brakiem czynnika w układzie)
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
A no śmiga śmiga kolorowa strzała Maska i błotnik w gustownym granacie Jeszcze zostało trochę do ogarnięcia, klima skończona w 99% - wyświetla mi tylko błąd że nie może odczytać temp płynu chłodzącego, muszę popatrzeć czy jakiegoś pinu nie pominąłem , kończę montaż licznika fis polift - zostało kilka pierdół do zrobienia, do tego lakiernik, wymiana poduszek pod silnikiem, skrzynią i będzie skończone
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ok więc w końcu coś ruszyło Dzisiaj po pracy zająłem się: Przekładką wyświetlacza FIS z licznika od a6 Podmianą tarczy na te od a6 Podmianą wsadu na EU - zrobiłem to vag k can commanderem 1.4 chińskim, poszło bez problemu. Zmianą obudowy na ori ringi od a6. Efekt: Jak widać operacja się udała pacjent przeżył Teraz zostało trochę rzeźby jeszcze :/ Jak widać pali się rezerwa a to dlatego że mam wsadzony pływak od a6 pod poprzedni licznik - jutro wymienię bo mam na stanie od a4 Druga sprawa jak włączam lampy to mocno przygasa mi panel klimy - coś mi się w tym wątku obiło - od czego to może być ? Co muszę poprawić ? Dodam że nie podświetlają się przyciski panelu, nie reaguje na pokrętło w liczniku. Coś kojarzę że to chodziło o te piny 58 i 58s ? Jutro zacznę też rzeźbić z temperaturą oleju. Pozdrawiam ps foto słabe bo z komórki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam ponownie Dzisiaj doszedł do mnie nowy licznik po tym jak poddałem się z tym z a6. Wyrwałem polita tdi angola od a4 za 70 zeta na allegro. Ma uszkodzonych kilka linii, ale będę przekładał wyświetlacz od tego z a6 . Kupiłem też za 130 zeta rolkę taśmy elektroprzewodzącej w osi Z firmy 3m która służy do naprawy wyświetlaczy fis - przetestuję ją na tym wyświetlaczu od tego licznika , jak wszystko pójdzie dobrze może jakiś drobny biznes dla kolegów z forum otworzę co by się rolka zwróciła . Mam tez pomysł na czujnik oleju - czujnik kupiłem ori za 40 zł, jednak nie mam w misce miejsca na niego. Postanowiłem więc rozebrać czujnik i zamiast czujnika temperatury który w nim się znajduje podpiąć zwykły czujnik 1 pinowy z podstawy filtra oleju. Jeszcze nie sprawdzałem oporności obu czujników ale podejrzewam że będą takie same. będę rzeźbił wszystko dzisiaj i jutro i poinformuję o postępach
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Być może będę mógł Ci sprzedać swój bo kupiłem czujnik w miskę i będę z nim kombinował
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Rozebrałem dziada i niestety ani obrotomierz ani sygnał spalania nie są podłączone w tym liczniku :/ Jest to licznik wyprodukowany pod koniec 2004 roku więc pewnie wywalili zbędne dla nich elementy bo w a6 i tak po canie idą te informacje :/.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Licznik od kolegi vauxhall95 i twierdzi że zmieniał obudowę - stąd pewnie rozbieżność w numerach. Teraz inne pytanie - w poliftach a4 spalanie i obroty idą po canie tak jak w a6 czy analogowo na odpowiednie piny ? Jaka adaptacja jest domyślna w poliftowym liczniku od a4 na kanale 60 ? Bo może rzeczywiście w tym liczniku nie da się uruchomić analogowego obrotka a tylko po can ? Ale z tego co wiem na poliftach z ringami od a6 na tym forum kilka osób jeździ, zarówno autami przedliftowymi bez can jak i poliftami i wszystkim obrotek działa :/.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No i kutfa nie działa obrotek i nie pokazuje spalania. Podejrzewam że licznik jest kombinowany i uwalony. Na liczniku na naklejce jest inny numer i vin niż zaprogramowany w liczniku czyli ktoś kombinował z wsadem. Na naklejce jest 4b0 920 981j d15 a w liczniku 4b0 920 933 DX d17 i nie zgadza się vin z tym z naklejki. Ewentualnie była zmieniona obudowa, ale nie wiem za bardzo po co ktoś miałby zmieniać całą.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No i pupa panowie. Nie mogę uruchomić obrotomierza. Ustawiałem wszystkie możliwe kodowania i nic to nie daje. Może coś jeszcze trzeba podłączyć ? Może gdzieś popełniłem błąd ? Jak ktoś ma pomysł niech pisze. EDIT Kutfa znalazłem już że co najmniej 3 osoby w PL zamontowały do starych kondonów tdi liczniki z ringami po lifcie z a6 i nikt nie miał problemów z obrotomierzem :/. EDIT 2 Błędy na liczniku to: 01128 - Immobilizer Pickup Coil (D2) 35-00 - - 01176 - Key 07-00 - Signal to Low 01177 - Engine Control Unit 49-00 - No Communications Z tego co wiem to wszystkie dotyczą się immo i jego komunikacji ( raczej brakiem) z sterownikiem silnika.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Mam jeszcze jedno pytanie. Razem z licznikiem montowałem kompletnego klimatronika (nie pytajcie ile to roboty ) No i wszystko śmiga jak należy, ale po zapaleniu świateł klimatronik mocno przygasa, przynajmniej wczoraj w nocy tak było. Czy da się to jakoś wyłączyć/przestawić ? W liczniku mam zamontowany potencjometr od jasności który działa.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ok znalazłem info na audiklub że trzeba zmienić adaptację na kanale 60 ale nie na 0 a na 1026: "Obrotomierz trzeba uruchomić w VAGu 17-Instruments, n Adaptacja n kanał 60 ustaw wartość na 1026" Info od kolegi arczitu (jest i na tym forum) który ma zamontowany właśnie licznik od a6 polift z ringami. Jutro to przetestuję .
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzięki. Obrotek wpięty w pin 11, licznik to a6 po lifcie. Pozdrawiam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Podłączyłem emulator, wskazówka oleju ani drgnie, ale nie pali się sensor oil. Poczytałem też o tym czujniku poziomu oleju i nie ma szans go oszukać tak żeby pokazywał temperaturę. Czujnik ten składa się z dwóch czujników - zwykłego rezystancyjnego temperatury i czujnika poziomu oleju. Jest naszpikowany elektroniką która zbiera informacje z tych dwóch czujników, przerabia na postać cyfrową i wysyła do licznika. Dlatego nic poza usunięciem napisu sensor nie da się z nim zrobić. Ja za to ciągle walczę z moim dziadem. Zostały mi takie problemy: Wyświetla mi się takie coś żółte jak to wyłączyć ? Po odpaleniu mam jeden gong i napis service in i tam ileś km. Wagiem poprzestawiałem czas do serwisu jednak ciągle po przekręceniu kluczyka wyświetla się za ile serwis i to żółte kółko. Jak to ustrojstwo wyłączyć ? Drugi problem to nadal nie działa obrotomierz. Na kanałach 60 61 62 mam wszędzie 0. Kabelek podłączony ok, sprawdzałem jest przejście. Ma toś jakiś pomysł ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ok w takim razie jak jest w oryginale zrobiona kontrolka poduchy? Dodam że u siebie miałem licznik uk-nsi. Czy to niejest po prostu podłączona zwykła żarówka ? Jeżeli tak zrobię, tak jak z immo. Odłączę od diody poduchy masę i zepnę z masą żarówki od airbaga.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie wiem czy pokaże temperaturę, nie podłączałem jeszcze - zrobię to wieczorem, na pewno powinien zniknąć napis sensor. Z poduchą nie wiem jeszcze też co i jak bo nie miałem czasu jej podłączyć i skasować błędów bo auto w rozsypce. U mnie są w wtyczce dwa przewody zarówno inverted jak i zwykły sygnał do poduchy więc wierzę że na jednym z tych pinów będzie działać ok. Z tego co widziałem problem mają ludzie którzy mają tylko jeden sygnał - muszą wtedy go odwracać a u mnie są oba.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja dzisiaj zmajstrowałem emulator czujnika oleju, po południu sprawdzę czy działa. Tutaj foto zmontowanego układu: Koszt wszystkich elementów około 5-10 zł Co do czujnika poziomu płynu chłodzniczego to też w łatwy i tani sposób przerobiłem z przedlifta na polifta. Pod licznik podłączyłem masę za pośrednictwem przekaźnika rozłącznego, pod cewkę przekaźnika z jednej strony dałem stały plus z drugiej strony wyjście z oryginalnego czujnika. Teraz gdy skończy się płyn czujnik poda masę na przekaźnik a ten rozłączy masę na liczniku dzięki czemu wyświetli się błąd . Koszt jakieś 3 zł za przekaźnik.
-
[B5 AFN] Wykręcenie silniczka klapy centralnej fotostory
Witam Mam pytanie o silniczek klapy przednich nawiewów. Właśnie kończę rezanie klimy u siebie i niestety silniczek ten nie działał. Rozebrałem go, wyczyściłem z grafitu i zaczął chodzić, jednak otwiera i zamyka klapę kilka razy wolniej niż pozostałe silniczki. Czy to tak ma działać czy silniczek jednak nadaje się do wymiany ? Pozdrawiam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Danielom Już Ci pisałem jak to działa a Ty dalej swoje... Jak świeci słońce to licznik niejako omija potencjometr i rozjaśnia się na maxa, dopiero po zmroku można sobie regulować jasność potencjometrem. Licznik kupiłem od a6 bo jest idealny z ori ringami i razem z pływakiem kosztował mnie 300 zł. Pewnie każdy by wolał polift od a4, ale za taki sam z ringami i w idealnym stanie musiałbym wydać około 500-600 zł. Co do moich problemów to nie wynikają one z tego że to licznik od a6! a Ty nie potrafisz tego zrozumieć. Już od vauxhalla dowiedziałem się ze nie podłączyłem jednej masy, stąd problemy z podświetleniem, ale oczywiście najlepiej sapać w wątku że to wszystko wina licznika od a6...