Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[B7 BRB] FIS strasznie zawyża spalanie! Pomocy
może ktoś majstrował przy przebiegu i uszkodził wsad licznika ? I takie cuda się dzieją jak nasi handlarze "odmładzają" auta...
-
[B5 AFN] Jaka pojemność AKU jest nominalna do AFN?
Kup taki jaki wg wyposażenia. Ja mam obecnie centrę future 72 Ah 720A i uważam że jest wystarczająca. Po niemcu w aucie jeździł aku 74 Ah i też spokojnie działał już 4 lata, i pewnie i ten rok by pociągnął ale go rozładowałem do zera niechcący podczas montażu klimatronika i na wszelki wypadek wymieniłem żeby się zimą nie okazało że nie mam czym do pracy pojechać
-
[B5 AFN] Jaka pojemność AKU jest nominalna do AFN?
To nie jest dokładnie tak - już o tym było w wątku jaki akumulator kupić. Generalnie czy wsadzisz nawet 100 Ah czy 74 Ah to nie ma znaczenia jeżeli chodzi o doładowywanie. Przecież i z jednego i z drugiego ubędzie tyle samo prądu podczas rozruchu, grzania szyby czy foteli, i alternator będzie doładowywał dokładnie tak samo długo oba akumulatory. Nie można więc mówić o niedoładowaniu - bo jeżeli było by tak faktycznie jak piszesz to oznaczało by że większy akumulator wolniej się ładuje i szybciej rozładowuje skoro jest niedoładowany. Tak samo nie ma znaczenia czy masz 10 wzmaków, grzane fotele, grzaną szybę, i robisz krótkie trasy o ile alternator jest w stanie wytworzyć nadwyżkę prądu. Czyli jeżeli masz dużo odbiorników to nie wstawiasz dużego akumulatora bo i tak go zajeździsz, a wstawiasz większy alternator! Akumulator w sprawnym aucie jest potrzebny tylko i wyłącznie do rozruchu - po nim powinien już być tylko doładowywany i oczekiwać na kolejny rozruch. Rozróżnienie wielkości akumulatorów stosuje się w zasadzie dla tego żeby auto można było np używać na krótkich trasach np 1 km itd i akumulator był w stanie je odpalać przez jakiś tam zadany okres czasu aż się nie wyładuje, bo statystycznie w końcu po tych 1 km trasach nastąpi jakaś dłuższa gdzie aku odzyska utracony podczas tych częstych rozruchów prąd. I teraz jeżeli robisz codziennie tylko trasę np 30 km, alternator wytwarza nadwyżkę prądu to możesz wsadzić najmniejszy akumulator jaki będzie w stanie skutecznie odpalać Twoje auto i nic mu się nie stanie. Oczywiście nie polecam tego, piszę tylko dla uzmysłowienia że akumulator w aucie służy tylko do rozruchu i w sprawnym samochodzie czy będziesz miał cb, car audio, full elektroniki nie ma dla niego żadnego znaczenia.
-
[ALL B5] Problem z licznikiem, dziwne zachowanie
Diody są już od pierwszego liftu czyli modelowo 98 rok, poznasz po zegarku w którym są cyferki na tarczy a nie same kreseczki jak w przedlifcie.
-
[B5 AHL] Wyciek płyny chłodzącego + wzrost temperatury przy przędkości powyżej 100 km
O kutfa to ładnie Cię skasował Termostat nawet jak kupił oryginalny z aso to koszt 100 zł do tego robocizna max 100 i płyn g12 jakieś 50 zeta - ja bym już więcej do kolesia nie pojechał na Twoim miejscu...
-
[B5 AFN] Płyn koloru grafitowego, bąbluje
Jeździć aż się ewentualnie zepsuje i się nie przejmować, bo i tak jak ma paść to nic już nie można zrobić. Dla mnie ważniejsze czy układ był płukany czy tylko wlano nowy płyn. Powinno się przepłukać układ żeby wylać cały syf który tam zalega. Ja dawałem mechaniorowi dwa literki - jeden na płukanie drugi na zalanie. Inna kwestia że kolor ten płyn sam z siebie trzyma słabo - dość szybko z zieleni zmienia się w taki bardziej bursztynowy , przynajmniej febi który lałem.
-
[B5 AFN] Dziurawy Cooler?
Icka za 100 zeta używkę kupisz - ja tyle zapłaciłem za komplet z kierownicą powietrza. Jednak sam icek to raczej ciężko żeby sam z siebie się zepsuł - ja bym sam sprawdził najpierw wszystkie rury - posadź kogoś za kierownicą niech ciska gaz a ty szukaj gdzie syczy.
-
[B5 ADP] Duże spalanie , grzanie silnika
Z tym petrygo i borygo to panowie widać jakie macie pojęcie . Ani petrygo ani borygo ani 99% innych płynów nic nie uszkodzi w silniku! Wystarczy sobie poczytać skład takiego petrygo i np koncentratu g12 i okaże się że składają się z tego samego - czyli głównie glikolu etylenowego. Jedyna różnica za jaką dopłacamy w koncentracie g12++ są to dodatki uszlachetniające których zadaniem jest zapewnienie dłuższej eksploatacji takiego płynu. Czyli jedyna różnica między borygo/petrygo a g12++ jest taka ze te pierwsze powinniśmy wymieniać co jakieś 3 lata a roztwór g12++ co 5 lat... Jeżeli chodzi o rewelacje że komuś coś się rozszczelniło, rozpuściło to tak jak z tymi co twierdzą że po wymianie z minerala na syntetyk silnik się rozszczelni - jedym słowem miejska legenda. I oczywiście na pewno będą takie przypadki że ktoś wymienił płyn i nagle nagrzewnica puściła - ale to w 99% przypadków na ogół jest wina tego że nagrzewnica już od dawna była na wykończeniu i każdy świeży płyn by ją wykończył.
-
[B5 AHU] Telepie na wolnych obrotach
Ja mam końcówkę 96, modelowo 97 i dwumasy nie mam. Można liczyć że do 97 roku były jeszcze jednomasy w AHU, na forum jest nawet podane do którego numeru VIN - sam chyba nawet w którymś wątku to pisałem...
-
[B6 AWX] Pomocy!!! 1800zł za Regeneracje Pompowtrysków i LIPA!
Ja tam bym już żadnych logów nie robił auta nie zabierał. Skoro auto stoi u niego to zabrał bym tam rzeczoznawcę. Bo jak auto zabierzesz będzie się tłumaczył że wszystko było ok jak oddawał itp co przedłuży sprawę. Trzeba twardo kolesia przycisnąć bo widzę że sobie olewa totalnie - chyba nie bardzo wierzy że będziesz chciał iść do sądu.
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
Dawka a rozrząd było by widać po statycznym kącie wtrysku ale u Ciebie jest ok
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu nie dogrzewa do 90 stopni .
Mam wahlerka i polecam, przy normalnej jeździe trzyma mi 90 stopni po pałowaniu max 92 . Ori trzymał mi 86-87 po ostrym pałowaniu dochodziło do 89 a zimą czasami spadało do 85.
-
[ALL] Poszkodowany, a winna, która uciekła - odmowa wypłaty Allianz
Czemu nie zgłosiłeś na policję ? Miałem kiedyś stłuczkę, koleś odjechał, miałem spisane numery, udałem się spokojnie na policję, oni się zajęli sprawą która trafiła w końcu do sądu, kolesia uznano winnym a ja z wyrokiem zgłosiłem się do ubezpieczyciela i dostałem kasę.
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
Tak jak kolega wyżej napisał, większa dawka nie oznacza wcale większego spalania. To tak jak z tuningiem - po programie najczęściej jeżeli styl jazdy się nie zmienia to spalanie spada.
-
[B5 AHU] Prośba o sprawdzenie przed chipsem ;)
Turbo zostaje, liczę na okolice 130 kuni
-
[B5 1Z] Napinacz paska wielorowkowego - oryginał czy zamiennik?
Ori chyba bliżej 400 kosztuje - przynajmniej jak ja się dowiadywałem to było coś około 380. Podobno na pierwszy montaż idzie INA - u mnie był ori i wymieniłem na ruville który też podobno w pudełka pakuje INA. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mój zamiennik wyglądał identycznie jak zdemontowany ORI, jedynie miał starte oznaczenia producenta. A tak to nie do rozróżnienia. Na pewno nie montowałbym tych hans pries i innych tanizn, w dobrej cenie na forum o TOM77 dostaniesz ruville i taki też TOM mi polecał.
-
[B5 AHU] Prośba o sprawdzenie przed chipsem ;)
Witam Planuję montaż wtrysków 0.216 (już kupione) i programik pod wtryski. Widać coś niepokojącego ? Moje oko mówi mi że wszystko ok, ale może ktoś się dopatrzy czegoś. Grupa 000 najpierw normalne potem BS - jak widać kąt wtrysku opóźniony lekko - pewnie po wymianie wtrysków jeszcze się opóźni ? Masa powietrza zasysanego też ciut za mała w wyższych obrotach ale przepływomierz dawki nie tnie - czy może to być przeszkodą przy programie ? Pozdrawiam Log (0 - 008) Log (1 - 011,011) Log (2 - 007) Log (3 - 000,000) Log (4 - 003) Log (5 - 013) Log (0 - 001) Log (1 - 004)
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
No to rzeczywiście dużo. Zakorkowane miasto + zima + grzanie na postoju to mi właśnie 8-8,5 łyknie. Teraz tak w logach nic niepokojącego nie widać. Jedyne co bym się czepiał to niska dawka - zmienił bym na około 3 - 3.5 a na pewno bym nie zmniejszał bo dynamika poleci całkiem a na dodatek przy małej dawce paradoksalnie auto może więcej palić. Druga sprawa to przepływomierz delikatnie tnie dawki - jeżeli masz stary filtr powietrza to wymień, jeżeli nowy to może się zastanów nad przeczyszczeniem przepływki, choć tragedii nie ma , a na pewno nie wpływa to na spalanie.
-
[B5 1Z] Pilna Prośba o ocenę logów
miasto trasa ? korki ? grzejesz na postoju czy jedziesz od razu ?
-
[INNE] Dodatkowa lampa do świec żarowych
Ja ze swojej strony mogę potwierdzić. Mam lekko zły kąt wtrysku - około 40 a i tak autko w największe mrozy paliło od strzała, co więcej ciut szybciej jak kręciłem od razu po zgaśnięciu symbolu grzania świec i nie czekałem aż pyknie przekaźnik. U mnie silniczek zdrowy, palił z wszystkimi zjaranymi świeczkami w największe mrozy z tym kątem więc jak ktoś ma zdrowy silnik to nie ma sensu czekać na przekaźnik albo podwójnie grzać świec.
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie - proszę o radę
To ja napiszę na podstawie własnych doświadczeń - poprawcie mnie jeżeli się mylę. Miałem u siebie przestawiony czujnik RSW i po jego regulacji okazało się że to co na vagu było wcześniej np dawką 3.0 tak na prawdę było dawką 5.0. dopiero po jego poprawnym ustawieniu moglem być jako tako pewny czy dawka pokazywana przez vag jest prawdziwa.
-
[B5 AFN] Nowy napinacz paska wieloklinowego popiskuje na zimnym
U mnie nie ma sprzęgiełka fabrycznie. Skoro auta tak wychodziły fabrycznie to znaczy że musiały działać bez problemu, rozumiem że napinacz w takim wypadku może krócej działać, ale nie żeby od nowości mi popiskiwało. Na rozgrzanym ustaje, podejrzewam że to przez ten lipny GATES.
-
[ALL B6] Klimatyzacja w zimie
Od włączonej klimy nie ma szans żeby szybciej leciało ciepło Chyba że tak obciąża silnik że ten się szybciej nagrzewa
-
[B5 AFN] Dodatki do paliwa
Ja tam mixolka leję i silniczek ładniej chodzi. Na korekcje nie wpłynęło to w żaden sposób, ale na kulturę pracy jak najbardziej . Sam silnik zdrowy, nic mu nie dolega jak na 90 kuni śmiga jak szalony
-
[ALL B5] Jak zamontować mniejszy akumulator?
U mnie leży nie zamocowany i nic się nie dzieje, wzdłuż osi pojazdu się nie poruszy bo trzymają go blachy a w poprzek też nie bo aku za ciężki i nie ma szans go przesunąć na zakrętach