Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wiktorsam

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wiktorsam

  1. może ktoś majstrował przy przebiegu i uszkodził wsad licznika ? I takie cuda się dzieją jak nasi handlarze "odmładzają" auta...
  2. Kup taki jaki wg wyposażenia. Ja mam obecnie centrę future 72 Ah 720A i uważam że jest wystarczająca. Po niemcu w aucie jeździł aku 74 Ah i też spokojnie działał już 4 lata, i pewnie i ten rok by pociągnął ale go rozładowałem do zera niechcący podczas montażu klimatronika i na wszelki wypadek wymieniłem żeby się zimą nie okazało że nie mam czym do pracy pojechać
  3. To nie jest dokładnie tak - już o tym było w wątku jaki akumulator kupić. Generalnie czy wsadzisz nawet 100 Ah czy 74 Ah to nie ma znaczenia jeżeli chodzi o doładowywanie. Przecież i z jednego i z drugiego ubędzie tyle samo prądu podczas rozruchu, grzania szyby czy foteli, i alternator będzie doładowywał dokładnie tak samo długo oba akumulatory. Nie można więc mówić o niedoładowaniu - bo jeżeli było by tak faktycznie jak piszesz to oznaczało by że większy akumulator wolniej się ładuje i szybciej rozładowuje skoro jest niedoładowany. Tak samo nie ma znaczenia czy masz 10 wzmaków, grzane fotele, grzaną szybę, i robisz krótkie trasy o ile alternator jest w stanie wytworzyć nadwyżkę prądu. Czyli jeżeli masz dużo odbiorników to nie wstawiasz dużego akumulatora bo i tak go zajeździsz, a wstawiasz większy alternator! Akumulator w sprawnym aucie jest potrzebny tylko i wyłącznie do rozruchu - po nim powinien już być tylko doładowywany i oczekiwać na kolejny rozruch. Rozróżnienie wielkości akumulatorów stosuje się w zasadzie dla tego żeby auto można było np używać na krótkich trasach np 1 km itd i akumulator był w stanie je odpalać przez jakiś tam zadany okres czasu aż się nie wyładuje, bo statystycznie w końcu po tych 1 km trasach nastąpi jakaś dłuższa gdzie aku odzyska utracony podczas tych częstych rozruchów prąd. I teraz jeżeli robisz codziennie tylko trasę np 30 km, alternator wytwarza nadwyżkę prądu to możesz wsadzić najmniejszy akumulator jaki będzie w stanie skutecznie odpalać Twoje auto i nic mu się nie stanie. Oczywiście nie polecam tego, piszę tylko dla uzmysłowienia że akumulator w aucie służy tylko do rozruchu i w sprawnym samochodzie czy będziesz miał cb, car audio, full elektroniki nie ma dla niego żadnego znaczenia.
  4. Diody są już od pierwszego liftu czyli modelowo 98 rok, poznasz po zegarku w którym są cyferki na tarczy a nie same kreseczki jak w przedlifcie.
  5. O kutfa to ładnie Cię skasował Termostat nawet jak kupił oryginalny z aso to koszt 100 zł do tego robocizna max 100 i płyn g12 jakieś 50 zeta - ja bym już więcej do kolesia nie pojechał na Twoim miejscu...
  6. Jeździć aż się ewentualnie zepsuje i się nie przejmować, bo i tak jak ma paść to nic już nie można zrobić. Dla mnie ważniejsze czy układ był płukany czy tylko wlano nowy płyn. Powinno się przepłukać układ żeby wylać cały syf który tam zalega. Ja dawałem mechaniorowi dwa literki - jeden na płukanie drugi na zalanie. Inna kwestia że kolor ten płyn sam z siebie trzyma słabo - dość szybko z zieleni zmienia się w taki bardziej bursztynowy , przynajmniej febi który lałem.
  7. Icka za 100 zeta używkę kupisz - ja tyle zapłaciłem za komplet z kierownicą powietrza. Jednak sam icek to raczej ciężko żeby sam z siebie się zepsuł - ja bym sam sprawdził najpierw wszystkie rury - posadź kogoś za kierownicą niech ciska gaz a ty szukaj gdzie syczy.
  8. Z tym petrygo i borygo to panowie widać jakie macie pojęcie . Ani petrygo ani borygo ani 99% innych płynów nic nie uszkodzi w silniku! Wystarczy sobie poczytać skład takiego petrygo i np koncentratu g12 i okaże się że składają się z tego samego - czyli głównie glikolu etylenowego. Jedyna różnica za jaką dopłacamy w koncentracie g12++ są to dodatki uszlachetniające których zadaniem jest zapewnienie dłuższej eksploatacji takiego płynu. Czyli jedyna różnica między borygo/petrygo a g12++ jest taka ze te pierwsze powinniśmy wymieniać co jakieś 3 lata a roztwór g12++ co 5 lat... Jeżeli chodzi o rewelacje że komuś coś się rozszczelniło, rozpuściło to tak jak z tymi co twierdzą że po wymianie z minerala na syntetyk silnik się rozszczelni - jedym słowem miejska legenda. I oczywiście na pewno będą takie przypadki że ktoś wymienił płyn i nagle nagrzewnica puściła - ale to w 99% przypadków na ogół jest wina tego że nagrzewnica już od dawna była na wykończeniu i każdy świeży płyn by ją wykończył.
  9. Ja mam końcówkę 96, modelowo 97 i dwumasy nie mam. Można liczyć że do 97 roku były jeszcze jednomasy w AHU, na forum jest nawet podane do którego numeru VIN - sam chyba nawet w którymś wątku to pisałem...
  10. Ja tam bym już żadnych logów nie robił auta nie zabierał. Skoro auto stoi u niego to zabrał bym tam rzeczoznawcę. Bo jak auto zabierzesz będzie się tłumaczył że wszystko było ok jak oddawał itp co przedłuży sprawę. Trzeba twardo kolesia przycisnąć bo widzę że sobie olewa totalnie - chyba nie bardzo wierzy że będziesz chciał iść do sądu.
  11. Dawka a rozrząd było by widać po statycznym kącie wtrysku ale u Ciebie jest ok
  12. Mam wahlerka i polecam, przy normalnej jeździe trzyma mi 90 stopni po pałowaniu max 92 . Ori trzymał mi 86-87 po ostrym pałowaniu dochodziło do 89 a zimą czasami spadało do 85.
  13. Czemu nie zgłosiłeś na policję ? Miałem kiedyś stłuczkę, koleś odjechał, miałem spisane numery, udałem się spokojnie na policję, oni się zajęli sprawą która trafiła w końcu do sądu, kolesia uznano winnym a ja z wyrokiem zgłosiłem się do ubezpieczyciela i dostałem kasę.
  14. Tak jak kolega wyżej napisał, większa dawka nie oznacza wcale większego spalania. To tak jak z tuningiem - po programie najczęściej jeżeli styl jazdy się nie zmienia to spalanie spada.
  15. Turbo zostaje, liczę na okolice 130 kuni
  16. Ori chyba bliżej 400 kosztuje - przynajmniej jak ja się dowiadywałem to było coś około 380. Podobno na pierwszy montaż idzie INA - u mnie był ori i wymieniłem na ruville który też podobno w pudełka pakuje INA. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mój zamiennik wyglądał identycznie jak zdemontowany ORI, jedynie miał starte oznaczenia producenta. A tak to nie do rozróżnienia. Na pewno nie montowałbym tych hans pries i innych tanizn, w dobrej cenie na forum o TOM77 dostaniesz ruville i taki też TOM mi polecał.
  17. Witam Planuję montaż wtrysków 0.216 (już kupione) i programik pod wtryski. Widać coś niepokojącego ? Moje oko mówi mi że wszystko ok, ale może ktoś się dopatrzy czegoś. Grupa 000 najpierw normalne potem BS - jak widać kąt wtrysku opóźniony lekko - pewnie po wymianie wtrysków jeszcze się opóźni ? Masa powietrza zasysanego też ciut za mała w wyższych obrotach ale przepływomierz dawki nie tnie - czy może to być przeszkodą przy programie ? Pozdrawiam Log (0 - 008) Log (1 - 011,011) Log (2 - 007) Log (3 - 000,000) Log (4 - 003) Log (5 - 013) Log (0 - 001) Log (1 - 004)
  18. No to rzeczywiście dużo. Zakorkowane miasto + zima + grzanie na postoju to mi właśnie 8-8,5 łyknie. Teraz tak w logach nic niepokojącego nie widać. Jedyne co bym się czepiał to niska dawka - zmienił bym na około 3 - 3.5 a na pewno bym nie zmniejszał bo dynamika poleci całkiem a na dodatek przy małej dawce paradoksalnie auto może więcej palić. Druga sprawa to przepływomierz delikatnie tnie dawki - jeżeli masz stary filtr powietrza to wymień, jeżeli nowy to może się zastanów nad przeczyszczeniem przepływki, choć tragedii nie ma , a na pewno nie wpływa to na spalanie.
  19. miasto trasa ? korki ? grzejesz na postoju czy jedziesz od razu ?
  20. Ja ze swojej strony mogę potwierdzić. Mam lekko zły kąt wtrysku - około 40 a i tak autko w największe mrozy paliło od strzała, co więcej ciut szybciej jak kręciłem od razu po zgaśnięciu symbolu grzania świec i nie czekałem aż pyknie przekaźnik. U mnie silniczek zdrowy, palił z wszystkimi zjaranymi świeczkami w największe mrozy z tym kątem więc jak ktoś ma zdrowy silnik to nie ma sensu czekać na przekaźnik albo podwójnie grzać świec.
  21. To ja napiszę na podstawie własnych doświadczeń - poprawcie mnie jeżeli się mylę. Miałem u siebie przestawiony czujnik RSW i po jego regulacji okazało się że to co na vagu było wcześniej np dawką 3.0 tak na prawdę było dawką 5.0. dopiero po jego poprawnym ustawieniu moglem być jako tako pewny czy dawka pokazywana przez vag jest prawdziwa.
  22. U mnie nie ma sprzęgiełka fabrycznie. Skoro auta tak wychodziły fabrycznie to znaczy że musiały działać bez problemu, rozumiem że napinacz w takim wypadku może krócej działać, ale nie żeby od nowości mi popiskiwało. Na rozgrzanym ustaje, podejrzewam że to przez ten lipny GATES.
  23. Od włączonej klimy nie ma szans żeby szybciej leciało ciepło Chyba że tak obciąża silnik że ten się szybciej nagrzewa
  24. Ja tam mixolka leję i silniczek ładniej chodzi. Na korekcje nie wpłynęło to w żaden sposób, ale na kulturę pracy jak najbardziej . Sam silnik zdrowy, nic mu nie dolega jak na 90 kuni śmiga jak szalony
  25. U mnie leży nie zamocowany i nic się nie dzieje, wzdłuż osi pojazdu się nie poruszy bo trzymają go blachy a w poprzek też nie bo aku za ciężki i nie ma szans go przesunąć na zakrętach

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.