Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wiktorsam

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wiktorsam

  1. Od zewnątrz może być brązowy tak chyba było fabrycznie w valeo, ale w środku musi być ładny i lśniący
  2. Tak obrócone są fabrycznie, też się nad tym zastanawiałem jak kupiłem swoją a4
  3. To jest problem co poniektórych. Wszyscy myślą że tdi pali 6 w mieście a jak komuś potem spali więcej to albo płacz że auto zepsute albo siedzą cicho i udają że pali te 6 . Są też tacy co im rzeczywiście tyle pali ale albo jeżdżą jak ostatni emeryci albo miasto to jak ktoś na forum napisał 1 światła 10 km po obwodnicy ewentualnie zapominają że poza miastem też jeżdżą... Da się zejść moim ahu do 6.4 po mieście tak jak w podpisie, ale na pewno nie zimą, a na dodatek jest to wielka męka jak dla mnie i jazda emerycka. Dało by się pewnie i mniej spalić ale na pewno nie na mojej trasie w mieście gdzie pokonuję 200 metrów polnej drogi na 1 biegu, potem staję na minimum 6 światłach, męczę się w korku i 6 km robię w 30 minut po południu i 15 minut rano. W takiej jeździe nie ma szans na mniejsze spalanie. Skoro twierdzisz jednak że jeździsz oszczędnie i tryb mieszany to takie spalanie jest za duże, zimą powinno być co najmniej o litr mniejsze. Najpierw jednak zatankuj do pełna i sprawdź porządnie jakie jest faktyczne spalanie, podepnij też kompa i sprawdź błędy, zrób logi...
  4. Mi teraz moje ahu pali 8 literków na 100 po mieście. Jazda normalna ale krótkie trasy - po 6-7 km w jedną stronę i miasto rozkopane więc dużo korków, świateł, stania. Wszystko zależy więc od stylu jazdy, miasta itd i może okazać się że 8 litrów to wcale nie jest dużo...
  5. Ciśnienie sprężania strasznie słabe - powinno być minimum 25, najlepiej powyżej 30. Ciśnienie sprawdzane na zimnym czy ciepłym ? Bo jak na ciepłym to w ogóle kaplica.
  6. Zdemontuj z kiery wszystko i oddaj gołą. Złączki do tych tasiemek są w samej kierze, przynajmniej w przedlifcie.
  7. Coś pomieszałeś - drive by wire to elektronicznie regulowany gaz
  8. Ojtam ojtam Miałem u siebie ori napinacz i pasek conti - po jakichś 5-6 tyś pasek zaczął popiskiwać, najpierw na zimnym tylko potem już cały czas. Wymieniłem teraz napinacz na ruville - w środku podobno ina, z wyglądu identyczny jak ori a ori to podobno właśnie ina była + pasek gates i piszczy od początku. Stary napinacz wymieniłem tylko dla tego że wszystko inne było sprawne i pozostał tylko napinacz - okazuje się że niepotrzebnie bo nic to nie poprawiło. Jedyna opcja jaka dla mnie została to jeszcze spróbować pasków innych producentów bo i gates i conti się nie sprawdziły u mnie.
  9. Jak golfer w automacie to pewnie pompa 11, turbo takie jak w AFN więc z wtryskami i programem jest potencjał na 150 kuni. Jak manual to 130 powinien spokojnie wypluć.
  10. Spoko jak ma trochę samozaparcia wszczepi sobie klimatronica . Ja do swojej wszczepiłem - wyniosło mnie to około 1k zł. Wnętrze spoko, ale moje wygląda lepiej mimo że na budziku 170 tyś, a w realu możliwe że więcej
  11. Zaraz panowie bo coś tu mieszacie. Przecież rozróżnia się w a4: Przedlift - czyli teoretycznie 94-97 rok Mini lift - czyli to co ja mam modelowo 97 rok do pierwszego liftu czyli modelowo 98 Pierwszy lift - modelowo 98 do drugiego liftu i drugi lift - czyli rok 99 wzwyż Oczywiście są różne modyfikacje mniejsze i większe ale tak to mniej więcej wygląda, więc mam minilift !! Mylicie minilift z pierwszym liftem.
  12. Nie - wszystko w 100 % oryginale, zresztą kilka osób ma na forum taką wersję jak moja. Auto było 100 % bezwypadkowe, wszystko w oryginalnym lakierze, sprawdzone miernikiem.
  13. Nie zawsze - ja mam po mini lifcie a znaczki na błotnikach są . Co śmieszniejsze są tez już listwy jak po lifcie na drzwiach i błotnikach, klamki w lakierze, lampy po pierwszym lifcie z tyłu a z przodu valeo przedlift, kiera i gałka przedliftowe. Takich dziwnych wersji wychodziło dużo.
  14. Pany nie ma czegoś takiego jak twardy wosk w płynie - albo twardy albo w płynie. Na zimę to jakiś porządny trwały wosk np Meguiars #16 fakt pucha kosztuje 100 ale starczy na kilka lat. Mi jedno nawoskowanie starcza na 3 miesiące - po woskowaniu myję na bezdotykowych ale samą wodą bez proszku i spokojnie za 5 zł mam czyste auto , bo do wosku się brud tak nie przykleja. Proszek niestety wosk zmyje.
  15. Ja rozebrałem licznik, odciąłem masę od diody i pod masę leda podłaczyłem sygnał immo z oryginalnej kostki - działa dzięki temu jak w oryginale.
  16. Może trafiłeś na podróbę ? U mnie na odwrót - wcześniej miałem motula też niby z sprawdzonego źródła teraz też kupiłem z sprawdzonego i na tym wcześniejszym silnik pracował głośniej. Jako że miałem obie butelki to porównałem i stary był ciemniejszy od nowego - miał kolor jak podróbki z a;llegro, nalepki też inne niż na tym nowym. Nie wiem czy nie był podrobiony .
  17. Taki wentylator dogrzewający nic nie da. 150 watt to tyle co nic - przy minusowych temperaturach nagrzanie samochodu zajmie pewnie minimum godzinę . Czytałem nawet na innych forach o tym wynalazku kiedyś i nikt z osób które kupiły nie był zadowolony. Pozdrawiam
  18. Jak wygląda odbłyśnik ? Podejrzewam że wypalony Są firmy co regenerują - koszt około 80 zł za sztukę.
  19. U mnie też ćwierka i mnie do szału doprowadza W aucie mam obecnie - nowy napinacz ruville (tak naprawdę ina - porównywałem z moją iną co zdemontowałem i mimo że są zatarte oznaczenia producenta to są identyczne), nowa pompa wody, alternator sam sprawdzałem - kręci się bez oporów, wymienione łożysko wiskozy (to w łapie), nowe paski gates i kutfa piszczy cały czas. U mnie podejrzewam że to te gówniane paski od gates - po 200 km wyglądają jak by zrobiły 20 000 km - wcześniej miałem conti i zaczął piszczeć po 5-6 tyś a dobrze wyglądał do końca a ten syf to wygląda jak by się sam z siebie miał rozpaść . Chyba wymienię go na conti.
  20. Kutfa w tym kraju człowiek musi być mechanikiem, elektrykiem, informatykiem, stolarzem, malarzem, budowlańcem itd bo inaczej wszyscy się starają zrobić go w ch na każdym kroku Ja mechanikom mojego auta nie zostawiam do diagnozy, diagnozuję i naprawiam sam, a jak jest coś czego nie potrafię zrobić sam albo nie mam możliwości to sam kupuję części, daję auto i pokazuję palcem - wymień to, to i to części są w bagażniku. Moim zdaniem nie ruszyli pompek, podregulowali dawkę, może coś tam poprawili a skasowali jak za regenerację - teraz tylko do jakiegoś rzeczoznawcy niech sprawdzi czy przy pompkach było coś robione i jeżeli nie to ścigać.
  21. Ja mam taką przejściową wersję - błotniki prawie pierwszy lift czyli jeszcze znaczki audi na błotnikach a już listwy na drzwiach, klamki w lakierze i lusterka, do tego lampy przód przedlift a tył po pierwszym lifcie, kiera w środku przedlift tak jak i licznik , ale już np przycisk zamykania wszystkich drzwi w środku tak jak po pierwszym lifcie. No i u mnie niestety manetki były przedliftowe.
  22. wiktorsam odpowiedział(a) na PAWELK226 temat w 1.9TDI
    Uważam dokładnie tak samo na vwgolf.pl wszyscy jeżdżą na wahlerze i są zadowoleni. W audi ten sam termostat w cudowny sposób okazuje się szajsem niewartym kasy. Mam wahlera i trzyma idealnie 90 stopni.
  23. W txt czy csv ? Jak prosto z vaga to wrzuć na tą stronę: http://vaglog.rtnet.pl/
  24. bez logów dynamicznych się nie obędzie. Może być niedoładowanie (bardziej prawdopodobne - np dziura w dolocie), przeładowanie, możesz mieć zasyfiały filtr paliwa (błąd 550)
  25. Nie koniecznie. U mnie na klimatroniku na kanale 51 mam 90 stopni a mam klimatronika przedliftowego i nie podłączony czujnik temperatury (g110) do niego, więc wartość tą bierze sobie z powietrza i nijak ma się ona do temperatury płynu . Podłączyć vaga i sprawdzić jaka jest wartość temperatury w sterowniku silnika a jaka w zegarach, jak będą różne to czujnik, jak będą takie same to raczej termostat.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.