Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dogrzewanie samochodu


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego, że dojerzdam do pracy ok. 2 km to ja wysiadam a moja niunia dopiero zaczyna grzć :embarrassed: zastanawiam się nad zakupem takiego użądzenia http://moto.allegro.pl/nagrzewnica-farelka-termowentylator-dmuchawa-150w-i1924487240.html czy może ktoś z was miał coś takiego, czy do czegoś się nadaje :mysli:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś lipnie to wygląda , uważaj żeby czymś takim sobie autka nie spalić , kolego jak masz 2 km do roboty to żadne autko Ci sie nie nagrzeje chyba że odpalisz je z 20 mni wcześniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 2km to takim urządzeniem napewno pomozesz wykonczyć akumulator,przeciez aku nie odzyska przez 2km tego co dał na rozruch a jeszcze chcesz obciazac układ 150W,według mnie pozytek z tego żaden, webasto by sie przydało :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi też o odparowanie przedniej szyby, co do aku to ogrzewanie tylnej szyby tez ciągnie dużo prądu i można go nie używać razem z tym ustojstwem, wiem że to nie jest szczyt techniki ale mogło by pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem byłoby dogrzewanie silnika na wzór skandynawski. Oczywiście najlepszy sposób to webasto ale można w układ chłodzenie wpiąć elektryczny dogrzewacz płynu, zasilany albo z aku albo z gniazdka 230V. Takie urządzenia składające się z kawałka rurki i grzałek np. świec żarowych i chyba pompki były kiedyś na allegro. Można też zrobić coś takiego samemu.

Wpinasz coś takiego w rurki idące do nagrzewnicy, do gniazdka w garażu wpinasz najlepiej programator który puszcza prąd o określonej godzinie: np. 15 minut przed wyjazdem z garażu i przychodząc masz juz silnik wstępnie ogrzany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda szczerze bym sobie odpuścił :confused4: naprawdę - z tego to możesz mieć tylko w/w kłopoty ale przetestuj może będziesz zadowolony :cool1:

tez tak uwazam bo naprawde szkoda autka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku zrobiłem coś podobnego jak piszesz z 2 świecami ale jakoś nie zauważyłem efektu, dużo płynu do dogrzania

dokladnie trzeba by bylo duzo wczesniej "włączyć" dogrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jedziesz raptem 2 km ile to 5 min jazdy? Nie szkoda Ci kasy na to cudowne urządzenie? A przednią szybke to umyć trzeba może nie będzie parowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie w temacie ale :decayed: ja jakbym mial 2km do roboty tobym wolal sie przejsc :gwizdanie:szkoda auta niszczy sie jak cholera a spacer dla zdrowia dobry :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakbym miał 2km to w zimie nie chciałoby mi się dymać w śniegu i mrozie, tylko jechałbym samochodem, po to jest, a to że się niszczy jak cholera - tego nie rozumiem, auto jest do jeżdżenia... Wiadomo dobrze jest przegonić auto na trasie, ale czy zaraz musi być to tak, że samochodem jeździmy w trasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj brat ma 3km do pracy i po zimie niechcialbys widziec co jest w silniku samo maslo z niedogrzania silnika i to raczej niwplywa za***iście na silnik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakbym miał 2km to w zimie nie chciałoby mi się dymać w śniegu i mrozie, tylko jechałbym samochodem, po to jest, a to że się niszczy jak cholera - tego nie rozumiem, auto jest do jeżdżenia... Wiadomo dobrze jest przegonić auto na trasie, ale czy zaraz musi być to tak, że samochodem jeździmy w trasę?

wszystko OK tylko jak ogólnie wiadomo każde urządzenie potrzebuje optymalnej temp. do pracy - w innym przypadku dzieją się cuda :cool1: więc te 2km to średnio złapie optymalną temperaturę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakbym miał 2km to w zimie nie chciałoby mi się dymać w śniegu i mrozie, tylko jechałbym samochodem, po to jest, a to że się niszczy jak cholera - tego nie rozumiem, auto jest do jeżdżenia... Wiadomo dobrze jest przegonić auto na trasie, ale czy zaraz musi być to tak, że samochodem jeździmy w trasę?

wszystko OK tylko jak ogólnie wiadomo każde urządzenie potrzebuje optymalnej temp. do pracy - w innym przypadku dzieją się cuda :cool1: więc te 2km to średnio złapie optymalną temperaturę :confused4:

Dziekuje :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz wielce :decayed:, wiadomo że nie można cały czas jeździć na niedogrzanym, ale wydaje mi się, że autor tematu nie ma samochodu do jazdy wyłącznie do pracy i jedzie czasem w trasę. Raz, dwa razy w tygodniu trasa w której silnik zrobi trochę km na rozgrzanym wystarczą żeby wszystko doszło do siebie i będzie hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą rada w tym watku było przespacerowac się te 2 km. Zanim w zime się złoma odsypie a może jeszcze zaspe przerzuci żeby wyjechac to już jest się pracy a jak dobrze wpływa na zdrowotność :>

A tak serio do autora nie ma cudownego narzedzia do ogrzania samochodu na taka trase :wink4: No chyba że zakładanie webasto :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...