Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dogrzewanie samochodu


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem podobne urządzenie i muszę powiedzieć, że :sick3: Urządzenia nie warte ani 1zł, doją aku a prawie nie grzeją :thumbdown: Lepiej sobie w grzane stołki zainwestować, ale na 2km to tez aku doją :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TDI są oryginalnie stosowane podgrzewacze płynu chłodniczego coś takiego http://allegro.pl/podgrzewacz-wody-audi-a4-passat-b5-1-9-tdi-i1915699729.html montowane są na króćcu z tyłu głowicy tylko nie wiem czy we wszystkich co do benzyniaków to niestety ale nie były stosowane dlatego jestem w trakcie wykonania czegoś takiego podobnego i planuję zamontować go przed samą nagrzewnicą liczę na efekt.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem podobnego wynalazku w golfie (ogrzewanie nie działało wcale dlatego skorzystałem). Tyle, że dojeżdżałem do pracy ok 12km. No ale suma sumarum, włączając farelke 5min wcześniej miałem ciepło :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty honda masz ten samochód w garażu czy pod blokiem? Bo jak masz dostęp do 230V to fakie farelki sobie podłaczaj i może być faktycznie wymierna korzyść bo takich na 12V bym odradzał bo przy tak małych odległościach i uzywaniu tego prądożernego ustrojstwa kiedys nie odpalisz samochodu w mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stoi pod wiatą (dach bez bocznych ścian) z 230V nie ma problemu tylko wychodzenie wcześniej i włącznaie człowiek jest leniwy :naughty: wcześniej jeździłem hondą i mazdą i tam temp. silnika rosła dużo szybciej. Nie ma wyjścia trzeba będzie wypróbować :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wentylator dogrzewający nic nie da. 150 watt to tyle co nic - przy minusowych temperaturach nagrzanie samochodu zajmie pewnie minimum godzinę :). Czytałem nawet na innych forach o tym wynalazku kiedyś i nikt z osób które kupiły nie był zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stoi pod wiatą (dach bez bocznych ścian) z 230V nie ma problemu tylko wychodzenie wcześniej i włącznaie człowiek jest leniwy :naughty: wcześniej jeździłem hondą i mazdą i tam temp. silnika rosła dużo szybciej. Nie ma wyjścia trzeba będzie wypróbować :cool1:

nie koniecznie musiałbyś wychodzić żeby to włączyć. Są np takie timery jak do oświetlenia akwariów że o konkretnej godz się włączy i tyle. I wtedy zwykła farelke choćby taką http://allegro.pl/grzejnik-termowentylator-farelka-fh-105-ravanson-i1945368143.html ustawiasz na max i przychodzisz do ciepłego samochodu po 5 min działania takiej machiny :decayed: bo te 150W to maluśko jak mówi wiktorsam.

Przemysl taki scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziemy w tym kierunku to wolałbym założyć grzałkę do silnika bo przy okazji lżejszy rozruch

można i tak z tym tylko że jak chcesz załozyc grzałke w obieg płynu chłodniczego to po pierwsze musiała by byc znacznej mocy ta grzałka a po drugie pompka która by obracała płynem bo w jednym miejscu zagotujesz a w drugim będzie zimna. Jak samochód jest odpalony to pompa wody to czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karton przed chłodnice i jazda :decayed::polew: :polew: :polew:

nic to nie da. jeśli termostat jest dobry to i tak przecież na chłodnice płyn idzie dopiero po osiągnięciu temp roboczej :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 230 pod wiatką to może lepiej zwykła Farelka z timerem i po sprawie. Nie będziesz musiał wstawać tylko się samo włączy a ciepła na te 2 km Ci powinno starczyc :). a z grzałką do układu to sporo roboty (tak mi się wydaje.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałka do oleju

jak ty chcesz olej grzac?

Jak masz 230 pod wiatką to może lepiej zwykła Farelka z timerem i po sprawie. Nie będziesz musiał wstawać tylko się samo włączy a ciepła na te 2 km Ci powinno starczyc :). a z grzałką do układu to sporo roboty (tak mi się wydaje.)

tez jestem tego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canadzie i na Alasce popularne są grzałki w misce olejowej. Ja się zastanawiałem nad takim patentem. Ile miejsca jest w misce olejowej? Grzałka 2kW z czajnika tzw ukryty element grzewczy - płaski więc może by się upchnęło. Mały otwór w misce na przewód 220V i reszta uszczelniona w środku. Myślę, że 20 min i olej by się ogrzał. Na pewno ma to wpływ na rozruch, tylko żeby korbowody nie waliły ta grzałkę bo się kamień do oleju dostanie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...