Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Chip + wtrski 216 do ALH kilka pytań


Saritankian

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich klubowiczy posiadam rodzinnego golfa 1.9 Tdi z oznaczeniem ALH całe 90 KM :evil: w kombiku

na vagu pokazuje mi że leje jeden wtrysk zamiast starych 185 chciałbym założyć 216 do tego mapa , ale bez grubszych przeróbek może kiedyś kolektor i cat ale puki co na fabrycznych gratach... moje pytanie brzmi czy na takim zestawie wypluje 130 KM czy nie bedzie sie grzał ? czy turbina Ahl jest taka sama co w AFN ? jak możecie coś doradzić to słucham :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak golfer w automacie to pewnie pompa 11, turbo takie jak w AFN więc z wtryskami i programem jest potencjał na 150 kuni.

Jak manual to 130 powinien spokojnie wypluć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no manual ale straszny muł z tymi 90 koniami , zastanawiam się czy zaślepiać EGR-a jak u mnie w A4 czy zostawić nie chce mi się już tyle bawić auto jest rodzinne ...pytanie jescze czy moge założyć wtryski 216 na miejsce starych 185 a wystroić później czy zakładać przed hamowaniem?[br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 15:22_________________________________________________ps. turbina wytrzyma te 130 kuni bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mi 120/130 koni więcej nie potrzebuje :gwizdanie: znam troszku temat ze zawsze brakuje mocy ale tu chodzi o to zeby sie autko dobrze zbierało i lepiej pracowało niekoniecznie ma zapier...ć chodzi tylko o koszta powiedzcie tylko czy wtryski 216 poprosu założyć bez strojenia i bedzie git czy konieczne jest strojenie zaraz po założeniu i czy będzie odczuwalna więkrza moc bez zmieniania mapy...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza moc będzie, ale zaraz turbo zapieczesz bez programu, bedzie auto miało zwiekszone dymienie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły zdrowy Alh z pompą 10 po wsadzeniu 216 ma około 125ps, po programie 145-150max na ori turbinie i wiem co mówie bo miałem golfa alh i dokładnie takie mody. Problemem bedzie sprzegło - musisz zmienić na jednomas + sprzęgło z G60, ale to poczekasz az padnie dwumas (u mnie padł po 2 dniach od zmiany samych wtrysków). Możesz smiało zakładać same wtryski dymienie bedzie ciut wieksze przy max bucie (to nie AHH(pompa 11) AFN lub ASV gdzie dymi dość mocno ponieważ są inne cisnienia), jednak ja bym zrobił program w mr motors bo jednak duzo paliwa sie leje a nie potrzebnie a jeszcze przybedzie mocy . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wtryski 216 poprosu założyć bez strojenia i bedzie git czy konieczne jest strojenie zaraz po założeniu i czy będzie odczuwalna więkrza moc bez zmieniania mapy.

mozna zakładac bez strojenie

ALH ma w serii doładowanie 1 Bar (czyli tyle ile 110 konny AFN/AHF)

turbina jest taka sama jak w ASV

po założeniu 216 w ALH dostajesz +25KM ;)

najmocniejsze seryjne ALH z 216 po wywalenmiu katalizatora wypluło 132KM, zwykle wychodzi 123-125KM na hamowni

dokładając do tego remap osiąga sie 145-150KM ale jak napisałe marcuso86 sprzegło juz wtedy moze nie wytrzymać, bo ALH ma słabe sprzegło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc mam jescze jedno pytanie .czy sprzęgło i dwumas z AHL jest podobne do tego w AFN? w AFN miałem 162KM i 352Nm

i śmiga do dziś na seryjnym ?

slabsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc mam jescze jedno pytanie .czy sprzęgło i dwumas z AHL jest podobne do tego w AFN? w AFN miałem 162KM i 352Nm

i śmiga do dziś na seryjnym ?

slabsze

to co tam siedzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 216 nie wyciagniesz 150 koni z ALH.Powinno by byc wtedy turbo ASZ/ARL

Pod warunkiem ze zdrowe ALH.

A wyciagniesz :)

Moze nie kazdy egz ale bywaly takie szt :)

Fakt ze 90% robi sie 135-145 na w miare bezdymnym sofcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdrowe ALH znalesc to tez graniczy z cudem

Szukaj leona z 2005 roku :)

Z boberkiem trafiliśmy ostatnio perełkę z 76 tysiącami przebiegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...