Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[B6 AWX] Napinacz paska alternatora INA made in Slovakia - trwałość, jakość?
Mam nowy napinacz INA i luzu żadnego nie ma. Na starym ori też luzu nie było. EDIT Aha co do napinacza INA to wydaje mi się że firma ta robi je dla audi na pierwszy montaż, nawet by sie zgadzało bo ori co miałem zamontowany vw audi też był z słowacji, i wygląda identycznie jak zamiennik iny, ten sam odlew, te same oznaczenia, jedynie tam gdzie na ori są znaczki vw audi to na inie jest wytarte miejsce . Więc polecam bo koszt 170 zł zamiast 460 za oryginał to jest spora różnica.
-
[B5 AHU] Zużyte poduszki silnika?
W pierwszych ahu nie było dwumasy, ja nie mam mimo że auto z końcówki 96 roku modelowo 97.
-
[B5 AHU] Zużyte poduszki silnika?
Z wysyłką za dwie nówki lemfordera zapłaciłem 150 zł u kolegi TOM77. Używane igiełki silnika kupiłem jedną za 30, drugą za 35 zł na allegro +kw UP To u mnie tak było - poduchy zmasakrowane
-
[B5 AHU] Zużyte poduszki silnika?
Panowie co do poduszek to mogę coś powiedzieć . Mam u siebie 4 zmasakrowane poduszki, właśnie je wymieniam. Od skrzyni jedna pękła w pół, od silnika lewa się prawie cała urwała, prawa wygięła do tyłu, przez to że poduszki skrzyni nie trzymały i silnik się położył do tyłu. Objawy ? Jedyny niepokojący objaw to latająca wajcha skrzyni biegów podczas przyspieszania i hamowania silnikiem. Tak nic nie drgało, silniczek chodził cicho, poduchy od góry wyglądały ok. Dopiero jak przy innej okazji zdjąłem pas przedni i obejrzałem je dokładnie okazało się że niewiele z nich zostało. Jak nie masz kasy kupuj używki oryginalne poduszek silnika na allegro, mi się udało kupić dwie w idealnym stanie za grosze, ale od skrzyni lepiej kupić nówki, ja kupiłem nowe lemfordery.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Mam z maską, jak by był polift to już bym stał z kratą browaru
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Witam Panowie, nie potrzebuje ktoś napinacza do klimy do b5 ? Mam nówencję INA od TOM77, oddam po kosztach, zawsze odchodzi koszt wysyłki. Sprzedaję bo musiałem do siebie do kompresora dokupić łapę z allegro bo się okazało że od benzyniaka nie pasuje i na łapie był prawie nowy napinacz A i mam też jeden górny wahacz prawy ale nie wiem czy przedni czy tylni nowy febi na handel sprzedam za jakieś 80 zeta jak by ktoś potrzebował, jaki dokładnie powiem jutro bo u rodziców leży - dostałem nowy w ramach reklamacji i tak leży biedak
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie mam wielką prośbę o pomoc. Będę rezał w swoim aucie licznik polift z cyfrowym zegarkiem, mam wszystkie wtyczki itd. Licznik będzie rezany przy okazji montażu klimatronika więc będę wymieniał całą instalację pod deską. No i teraz jest problem. Instalację którą będę wkładał ktoś już dostosowywał pod fisa polift (krycha ) niestety ten ktoś uciął bezczelnie szarą wtyczkę i zostały mi luźne kabelki a zamiast zielonej i błękitnej są jakieś kombinowane wtyczki i ogólny bajzel z kablami. I teraz prośba do tych co rezali fisa polift w autach przedliftowych do 97 roku - czy możecie mi zrobić foto waszego podłączenia wtyczek, chodzi mi o kolory kabelków - jaki kolor w jaki pin w wtyczkach, bo inaczej ciężko mi będzie dojść z tym do ładu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc Pozdrawiam
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ładne ceny tam teraz mają :0. Napinacz potrzebuję paska wielorowkowego kiedyś jak pytałem było dla a4 klubu niecałe 300 zeta teraz 430 :wallbash:
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Witam panowie, kiedyś na forum był wątek gdzie jakiś serwis vw bodajże z Elbląga się oferował że dla klubowiczów sprzeda taniej ori części , niestety nie mogę znaleźć tego wątku (pewnie zginął przy reorganizacji działu handlowego) Ma ktoś jakieś namiary do nich ? Pozdrawiam Edit znalazłem: vwAutocentrum
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Wszystkiego naj, spóźnione ale szczere
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Do mnie pijesz ? Spoko panowie furacz się robi - powoli ale się robi Jak już mam rozebrany przód to robię wszystko na tip top - poduchy silnika, termostat, napinacz pk, łożysko wiskozy (przez które oryginalny napinacz z 2007 roku siadł tak szybko), nowe paski klinowe, ustawienie kąta wtrysku, montuję klimę, zegary z fisem z polifta , będą nowe lampki depo dzielone wzór s4, chcę tak zrobić babcię żebym przez dłuższy czas nie musiał zaglądać pod maskę. Więc długo to idzie, ale już niedługo będzie z powrotem na drogach
-
[B5 AVG] Maksymalna prędkość 1.9 TDI 110KM 1999r.
Panowie nie ma się co spinać , 190 (licznikowe) to mój 90 konny ahu bez problemu pokazywał, realna wtedy wg gps to około 182, a poszedł by więcej, więc taki afn myślę że te 200-210 licznikowe powinien robić.
-
[ALL B5] Jak ściągnąc koło pasowe z pompy wspomagania ?
Przód mam zwalony, wd już od 3 dni leję, dzisiaj podejdę z palniczkiem może zejdzie w końcu
-
[ALL B6] Zbieżność prawidłowa a kierownica skręcona
Tylko czasem o jeden ząbek to za dużo . Ja mam delikatnie przesunięta, jak przestawiłem o ząbek to miałem już za***iście przesuniętą tyle że w drugą stronę
-
[ALL B5] Jak ściągnąc koło pasowe z pompy wspomagania ?
wisko spoko, ale ja mam całe łożysko co w łapie siedzi do wymiany, trzeba na prasie wyciskać :/
-
[ALL B5] Jak ściągnąc koło pasowe z pompy wspomagania ?
Witam Znalazłem przyczynę piszczącego paska wielorowkowego - zużyte stawiające za duży opór łożysko od wiskozy. Niestety żeby je wymienić muszę zwalić całą łapę, odkręcić pompę wody, alternator, pompę wspomagania. Niestety utknąłem już na pompie wspomagania, za chiny nie chce mi spaść koło pasowe. Odkręciłem te trzy śruby, a koło siedzi i tak jak przyspawane. Pukałem młoteczkiem i poza poobijanym kołem nic się nie zmieniło. Może mi ktoś napisać jak to k..estwo ściągnąć ? trzeba coś jeszcze odkręcić ? Będę wdzięczny
-
[ALL B7] Porysowana przednia szyba-co zastosować?
Ten kto pisze o tym że po polerowaniu zrobią się refleksy ten chyba nigdy nie polerował szyby... Ja polerowałem przy użyciu tlenku ceru (do dostania na allegro, trzeba brać biały a nie różowy) i żeby małą ryskę usunąć to trzeba z godzinę jechać w jednym miejscu a co dopiero żeby zrobić jakieś załamanie na szkle. Jak polerujesz po całej powierzchni to nie ma szans żebyś zrobił soczewkę, musiałbyś chyba kilka godzin stać z polerką mechaniczną w jednym miejscu. Wracając do wątku szyby w b7 nie powinno się niestety polerować ale nie z powodu tego że mogą wyjść soczewki, a z powodu tego że w nowszych autach na szybie czołowej są różne powłoki, jak np atermiczna, czy antyrefleksyjna i polerka je po prostu usunie.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Nie wiem, nie podłączałem vaga jeszcze, ale uderzenie nie było silne, auto przede mną prawie bez uszkodzeń - zarysowania i zaklepana końcówka wydechu, u mnie uszkodzenia większe przez to że w narożnik trafiłem na dohamowaniu więc narożnikiem z przodu wjechałem pod zderzak auta przede mną i uderzenie poszło górą - stąd ta maska i błotnik, bo tak to by pewnie tylko zderzak poszedł z odbojami, a tak to właśnie zderzak cały a za to maska i błotnik poszły się .... Nie ma co pisać trzeba robić
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
AC niestety brak - na stare parchy nikt nie daje, liczę tak że w 1,5-2 tyś zł się zamknę Najlepsze że jechałem bez dechy rozdzielczej bo wywaliłem pod montaż klimatronika więc poduchy całe ... A miałem chipa robić, klimę montować... Po czymś takim się odechciewa... No ale trzeba twardym być nie "mientkim"
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Wszystko wypatrzą . No niestety przydzwoniłem, moja wina zagadałem się z laską i takie efekty Auto wygląda źle ale nie ma tragedii... Na szczęście wolno jechałem, a na nieszczęście zdążyłem odbić i zamiast walnąć centralnie to narożnik w narożnik przez co uszkodzenia są większe niż by mogły być przy tej prędkości :/. Na szybko błotnik, maska, reflektor i chłodnica. Podłużnica nie tknięta, uderzenie poszło po błotniku, zderzak cały, odboje całe. Nawet ta chłodnica minimalnie tylko tknięta, ale puściła :/. I kuźwa się w koszty władowałem I jeszcze ten mój kolorek - części w nim raczej nie dostanę więc czeka lakierowanko.
-
[B5 AFN] Trzęsie autem -co to może być?
Mam to samo i z tego co się zorientowałem może to być krzywa tarcza sprzęgła/uszkodzony dwumas poduchy silnika/skrzyni. U mnie dzieje się to tylko jak jest gorąco na zewnątrz i pojeżdżę trochę w korku - przy ruszaniu zaczyna telepać budą, ale na szczęście da się ruszyć bez tego efektu - trzeba dodać trochę mocniej gaz. Zimą efekt ten nie występuje wcale. U mnie na pewno nie jest to wina dwumasu bo mam jednomasę oryginalnie, więc podejrzewam poduchy - bo mi lata wajcha przy dodawaniu/ujmowani u gazu lub tarczę sprzęgła która się po nagrzaniu lekko wykrzywia ewentualnie wywalone sprężynki w tarczy. Nastawnik mam raczej ok, w logach wszystko wygląda bdb.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Gaz fakt wyjdzie taniej, ale teraz znowu krótka kalkulacja zakładając że śmigam dieselkiem tylko po mieście 100 km zrobię za około 40 zł. Gazu 1.8 po mieście zjara pewnie z 12 literków, więc 12x 2.8 zł (nie wiem po ile teraz gaz - strzelam) około 34 zł. Nie liczę już że rozruch zawsze jest na benzynie i coś tam w baku trzeba wozić . Wychodzi więc 6 zeta oszczędności na każdą setkę km. Przy moim mikrym przebiegu 10000km rocznie zaoszczędzę 600 zł, więc instalacja zwróci się za ponad 3 lata.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
A czemu nie ? Nie widzę jakiejś znaczącej różnicy w kosztach eksploatacji takiego diesla w stosunku do benzynki, a jednak spali zawsze mniej. Jedyne co się może szybciej popsuć to turbina, ale w AHU czy 1Z turbo jest prawie niezniszczalne, a jak nawet padnie to używkę masz za 300-400 zł a tą kasę to spokojnie rocznie zaoszczędzisz na samym paliwie. Jeżeli już to dzisiaj bym się bardziej zastanawiał czy w ogóle Audi a4 z swoim zawieszeniem się nadaje na takie małe przebiegi po naszych dziurawych miastach. EDIT Co do tego co napisaliście, zimą tylko po mieście jara mi 8,5 przy ciężkiej nodze, latem 7,5 też tylko miasto. Pokażcie która benzyna zjara tyle samo w zakorkowanym mieście w budzie od audi a4 to się zamienię
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
No ja latam moim niecałe 10 tyś rocznie . Mieszkam w mieście i moja codzienna trasa to około 6-7 km w jedną stronę. Wydaje mi się że większość robi podobne przebiegi, w granicach 10-15 tyś. Kumpel który musi dojeżdżać codziennie do roboty 60 kilosów w dwie strony robi rocznie około 18 tyś a takich kumpli to mogę na palcach jednej ręki policzyć, większość jeździ tylko po mieście. Nie przesadzajmy, że żyjemy na jakimś stepie, że trzeba codziennie zapierdzielać nie wiadomo ile .
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
U mnie mała poprawka - 1 właścicielka miała audiczke 10 lat a przez 8 lat serwisowała . Drugi właściciel kupił ją w 2006 roku przy 96 tyś przebiegu (znalazłem starą nalepkę z wymiany płynu hamulcowego z 2006 roku przy 96 tyś), czyli w 10 lat tyle audi nalatała. Drugi właściciel miał ją do mojego zakupu czyli do 2010 roku aż się skończył przegląd, ile on zrobił, jak już pisałem wie pewnie tylko handlarz. Niech będzie nawet 40 tyś rocznie to nalatał 160 tyś + 100 tyś pierwszej właścicielki i mamy 260 tyś max. Zresztą kto widział moją niunię ten wie, że jest idealna i nie wymęczona, lakierek wszędzie poza tylną klapą ori, środeczek jasny i czysty bez przetarć, fotele jak nowe, nakładki na pedały itd jak nowe. I widziałem inne audice z podobnym przebiegiem do mojej i zawsze jakoś wyglądają jak by nalatały 2x więcej . Więc z tymi 30-35 tyś km to ja bym nie wyrokował. Zresztą nawet jeżeli to prawda to Niemcom trzeba tylko współczuć bo wychodzi że przeciętnie Niemiec robi około 120 km dziennie, biorąc pod uwagę że nie jeździ tylko autostradą to spędza pewnie co najmniej 2 godziny dziennie w samochodzie...