Treść opublikowana przez kami050
-
Utrzymuje przez 2-3 sek. wyższe obroty 1.9 TDI B6 AWX 131KM
Witam , ostatnio pojawił sie u mnie taki dziwny objaw , po odpaleniu zimnego silnika obroty trzymają się nieco na wyzszym poziomie ponad 1000obr/min , podczas jazdy tez sie utrzymuja i wyglada to tak jakby po odpuszczeniu gazu auto jechalo jeszcze 2-3 sek na tych obrotach co po wczesniejszym nacisnieciu gazu , problem calkowicie zanika po ok 5 minutach jazdy , dzieje się to w wiekszym stopniu gdy dluzej czekam z zagrzaniem swiec zarowych, prosze o porade co moze byc nie tak z autkiem , z góry dzieki:)
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
No bardzo dziwne, nie chcą go przesłuchać , nie mam pojęcia dlaczego , nie wiem już gdzie mam szukać pomocy....
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
Tylko chodzi też o to Panowie ,że policja nie przesłuchała jeszcze sprawcy wykroczenia , nie wiem o co chodzi , czy nie chce czy się boją bo to może jakaś mafia czy coś, chodziłem na policję co dwa tygodnie i nic... mam dane sprawcy ale te dane miałem dostać od policji wraz z całą dokumentacją i przesłuchaniami i dopiero wtedy miałem złożyć sprawę do Sądu ale w dalszym ciągu nic się nie dzieje...
-
Czy to może pękający pasek rozrządu?
no trzeba myśleć o wymianie , miałem nadzieję ,że dojeżdze te 80 tyś chociaż ale różnie z tym pewnie bywa , jeżdzę spokojnie ale na odpowiednich obrotach , 70% na trasie
-
Czy to może pękający pasek rozrządu?
Witam , dzisiaj po myciu samochodu stwierdziłem ,że zobaczę a stan paska rozrządu , pasek ma przejechane 64 tys km i ma 5 lat od wymiany , marki Contitech , zauważyłem ,że w jednym miejscu jest takie jakby równe przecięcie , zastanawiam się nad tym ,że może to być jakieś łączenie ale dla pewności chciałbym zapytać was o zdanie,pasek ma widoczne napisy, poniżej zdjęcie , z góry dzięki za odpowiedz http://s30.postimg.org/yedqeqnsh/DSC_0082.jpg http://s3.postimg.org/y17tt4oar/DSC_0083.jpg http://s30.postimg.org/8zjsvpz3l/DSC_0084.jpg http://s13.postimg.org/f9kg6vwav/DSC_0086.jpg
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
Policja twierdzi ,że ubezpieczyciel uzna ,że mógł być pod wpływem alkoholu i to spowodowało ,że uciekł a zatem ubezpieczenie wypłacą, ale jak jest naprawdę to nie mam pojęcia kto może wiedzieć ... Koledzy proszę o pomoc , jest taki problem ,że do tej pory sprawca zdarzenia nie został przesłuchany , policja twierdzi ,że nie ma czasu i ciągle przekłada wizyte na komisariacie , policja widocznie nie chce z tym nic zrobic , co ja mam teraz zrobic? z gory dzieki za wszelka pomoc
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
A czy przynajmniej jakas przykładową przedsądówke moglby mi Pan podeslac ? bylbym bardzo wdzieczny a powiedzcie mi koledzy , czy policjant nie powinien po prostu odnalezc samochod ktory wyrzadzil mi szkode oraz jego kierowce a jesli wszystko by sie zgodzilo po prostu uznac go za sprawce , nalozyc na niego mandat a pieniadze wrocic mi z jego ubezpieczenia?
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
Naprawa u lakiernika kosztowała by ok 500zl malowanie błotnika 350zł + 150zł cieniowanie , a jaki byłby koszt mniej wiecej poprowadzenia tej sprawy z firmą?
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
Dzieki za info , ja mieszkam w okolicach Tarnowa , ten typ też jest z tych okolic hej, wczoraj minely dwa tygodnie od kąd byłem na polciji , nie dostalem w tym czasie zadnej odpowiedzi , dzisiaj byłem na policji zapytac jak wygląda sprawa, policjant powiedział , że świadek został przesłuchany a sprawca miał być dzisiaj dopiero przesluchany ze wzgledu na to ,ze wczesniej nie mógł, do tego powiedział , że jak dalej sie nie przyzna to i tak sprawe umorzy bo nie było zagrożenia zycia , wiec nie jest to wykroczenie a tylko uszkodzenie mienia, do tego ma wyslac jakas notke do ubezpieczyciela ale to i tak nie zalatwia sprawy i musze wnieść sam sprawe do sądu , w tej sytuacji chcialbym was zapytac czy wysylac wezwania przedsadowe do zaplaty dla sprawcy czy od razu sprawe skierowac do sadu i jak wyglada mniej wiecej takie pismo, z góry dzieki za odpowiedz
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
nie ma szans ,na pewno nie zapłaci , zaczął się wypierać ,ze nie on to zrobił ....
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
i obejdzie sie bez tego Sądu? on nie chciał mi zapłacic za szkodę ponieważ twierdził ,ze nie ma pieniedzy a z oc firmowego samochodu nie moze zgłosić ponieważ poleci oc wszytskich aut..
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
Świadek jest spoko, sam sie zgłosił do mnie i podał mi swoje dane i powiedział ,że zgłosi sie na policje , dzis mialem przesłuchanie prawie 2 godziny , ma zostać przesłuchany również sprawca , zrobilem kilka fotek na szybko , ponizej wszystkie wrzucam , sytuacja jest chyba jasna ,sprawca ciagle sie ukrywa, znalazlem go przypadkiem na faceeboku , koles w galerii ma zdjecie wrzucone z fotoradaru, mam nadzieje ,ze jakos sie ta sprawa rozwiaze dla mnie pozytywnie , pierwszy raz mam taki przypadek , nie popuszcze temu kolesiowi choć bym miał pojsc do sądu , jego auto dostawcze z każdej strony miało jakieś obtarcie, wiec dobrze to o nim nie świadczy...myslalem jeszcze napisac e-mail do firmy w której pracuje i w ktorej jeździ tym masterem , zeby o wszytskim wiedzieli... http://www.directupload.net/file/d/3707/vpl9t7d8_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3707/9om9wouw_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3707/psmmc6y9_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3707/kq8rsapm_jpg.htm Czyli jesli dostane te numery polisy , to obejdzie sie bez Sądu i ich ubezpieczyciel wypłaci mi odszkodowanie? Dzisiaj podjechał ten sam samochód, udało mi sie zrobic kilka dobrych zdjec calego auta , nie wiem tylko co teraz zrobi policja , czy jest tu konieczny Sąd czy sama policja nie może orzec o sprawcy kolizji, Panowie jak to powinno wygladac?
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
wlasnie o to chodzi ,ze nie chce zaplacic...
-
Kolizja I Ucieczka , Prośba O Pomoc
Witam was serdecznie , w sobote tj. 2.08.2014 ok . godz. 7: 00 ktoś uderzył w mój samochód , został tylko ślad na aucie, nie wiedziałem za bardzo kto to był ale jedna z kobiet dość długo zawracała i podejrzenie padło na nia, z jej starej corsy wszystko wystawało wiec troche sie to zgadzało , spisalismy z oc i powrot do domu, w poniedzialek zapukal do mnie swiadek, ktory widzial to zdarzenie i nie byla to jednak ta kobieta a samochod dostawczy skrzyniowy wjechal w moje audi, dokladnie opowiedzial mi cala sytuacje , wiedzialem jaka to firma wiec zadzwonilem do niej , przekazali ta informacje temu pracownikowi ,ktory jezdzil wtedy w sobote i zaraz do mnie zdziwiony oddzwonil, przyjechal w ten sam dzien w pon. zeby wyjasnic sprawe ,jednak nie doszlismy do porozumienia bo nie byl autem ktorym uderzyl a swoim prywatnym. Na drugi dzien mial przyjechac autem sluzbowym w celu sprawdzenia czy uszkodzenia obu aut sie zgadzaja , nie zrobil tego ale przyjechal inny pracownik i bylo to to samo auto bo zmierzylem sobie metrem i porownalem uszkodzenia i wsyztsko sie zgadza , koles jednak nadal nie przyznawal sie dow winy wiec zlozylem zawiadomienie na policje , policja oddzwonila ,ze sprawca w dalszym ciagu sie nie zgadza i jutro mam przyjsc na 8.00 spisac protokol do sprawy , po czym mam dostac jego dane i sprawe maja umorzyc abym sam mial sobie ja wznowic . I tu do was Panowie pytanie , co ja mam w tej sytuacji zrobic, koles proponowal mi rowniez spisanie ubezpieczenia z jego autem prywatnym bo ze sluzbowych poleci ubezpieczenie na wsyztskie auta , Z góry dziekuje za wszelka pomoc , ponizej uszkodzenia http://www.directupload.net/file/d/3706/35qno9ip_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3706/wgooqseh_jpg.htm
-
szumienie w przednim kole , Audi a4 b6 TDI ,proszę o pomoc
jednak okazalo sie , ze to nie łożysko ( sprawdzone na urzzadzeniu do rozpedzania kol) , tarcza mi szura jakos po klocku , ma juz duze ranty i sporo korozji na dolnym krancu i gornym krancu , i tu pytanko , bo mam calkiem ladne klocki , maja ok 70% grubosci poczatkowej i czy dojezdzic te klocki czy juz wymieniac tarcze? co wy o tym sadzicie?
-
szumienie w przednim kole , Audi a4 b6 TDI ,proszę o pomoc
czyli jednak łożysko? w vw mojego brata jak padało to słychac było narastający szum wraz z prędkościa a tu jest jakoś inaczej... ile z takim czyms moge pojezdzić jeszcze , bo żaden serwis mi tego jutro nie wymieni a od pon do czwartku nie moge odstawic auta... moge tak jeszcze jezdzic?
-
szumienie w przednim kole , Audi a4 b6 TDI ,proszę o pomoc
Witam , ostatnio zauważyłem pewien problem w moim audi a4 b6 2001r , a mianowicie coś zaczęło szumieć w prawym kole podczas jazdy do predkośći ok 100km/h , po przekroczeniu tej prędkości szumienie zanika ( po prostu go juz nie slychac) , nie jest to jednostajne szumienie i raczej nie wzrasta wraz z predkoscia , szumi na luzie jak i na biegu , cos jak szum , postoj szum postoj szum itd , podnioslem autko i pokrecilem kolem i rzeczywiscie wydaje jakies odglosy ocierania i jakiegos dziwnego tykania. Zastanawiam sie nad tarcza hamulcowa i lozyskiem ale trudno mi powiedziec , i jak koledzy myslicie ile wytrzyma oryginalne lozysko ? moje ma przebieg 92tys km, z gory dzieki za pomoc:)
-
Minimalna grubość oryginalnych tarcz do przetoczenia, proszę o pomoc
Witam was forumowicze, mam problem ze słabo hamującymi przednimi heblami, hamulec jest ok ale szału nie ma, tarcze są od nowości i maja przebieg 90 tys km , były przetaczane przy przebiegu 45 tys km ze względu na rowki po klockach, bo auto długo stało , przez 4 lata wszystko było ok ale ostatnio widac na najwiekszym obwodzie tarcz juz wżery rdzy i nierówności ,jednak nie wyczuwam drgań podczas hamowania, i tutaj moje pytanie ,czy ze wzgledu oszczedności moge je jeszcze raz przetoczyć czy lepiej wymienic tarcze na nowe i czy przy kupnie nowych tarcz moge zostawic stare jeszcze dobre klocki , z góry dziekuje za odpowiedz
-
Wybita prawa koncowka drazka kierowniczeego , proszę o porade
Witam was , coś stukało w zawieszeniu i okazało sie ,ze jest wybita prawa koncowka drazka kierowniczego, w zwiazku z tym chcialbym was zapytac czy koncowki powinno sie wymieniac parami oraz jakie firmy polecacie , interesowalem sie firma "Kamoka" , sa w miare w dobrej cenie , z gory dziekuje za odpowiedz
-
Słaby hamulec ręczny - jak podciągnąć
ok , tarcza wg mnie jest ok , nie posiada jakis wiekszych nierownosci , zaciski tez wydaja sie sprawne , wszystko ladnie chodzi i gumowe elementy tez ok , tak myslalem troche nad linkami , byly wymieniane w pewnym serwisie ale oni je kupowali wiec mogli wsadzic najtansze i sie z czasem wyciagnely sam nie wiem
-
Słaby hamulec ręczny - jak podciągnąć
to podaj nr tel na priv to oddzwonie:) ---------- Post dopisany 18-02-2014 at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2014 at 22:44 ---------- Udało mi się odpowietrzyc te zaciski i jest ok ale hamulec ręczny nadal jest słaby i naprawde nie wiem juz w czym tkwi problem, poniewaz zaciski rozebralem i nasmarowalem , plyn hamulcowy nowy ,klocki nowe, linki hamulcowe dwa lata temu kupione i nawet jak zaciagne go na maxa to auto ruszy...
-
Słaby hamulec ręczny - jak podciągnąć
a powiecie mi jak to zrobic? kurcze czemu zawsze czlowiek musi byc zawsze skazany na te chole.... serwisy...
-
Słaby hamulec ręczny - jak podciągnąć
ja je odpowietrzalem kilkalkrotnie i dalej to samo... moze przod tez trzeba odpowietrzyc?
-
Słaby hamulec ręczny - jak podciągnąć
hehe dobre zarty ---------- Post dopisany 16-02-2014 at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany 10-02-2014 at 20:51 ---------- Panowie zagladalem do tych tylnych zaciskow i wyczyscilem wszystko i nic nie bylo widac, ze cos tam blokuje ale przez przypadek za bardzo naciskałem hamulec reczny przy odkreconych zaciskach i tloczki wyszly do konca i troche z nich plyn polecial , po wkreceniu tloczkow spowrotem odpowietrzylem hamulce z tylu ale są one dalej bardzo słabe i hamulec wpada w podloge , do tego plyn byl jakis metny jak sok kubus , wiec moje pytanko co tam trzeba jeszcze poprawic i inne w jaki sposob wyjac sitko ze zbiornika plynu hamulcowego w celu dokladnego sprawdzenia ile dokladnie plynu jest w zbiorniku
-
Słaby hamulec ręczny - jak podciągnąć
gdzies Panowie mowili ,ze wystarczy te gumki odciagnac od prowadnic na zaciskach i popsikac wd 40 po czym poruszac uchwytem od linki hamulca recznego i ponaciskac hamulcem noznym i powinno pomoc