Treść opublikowana przez kami050
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
Dzisiaj byłem u mechanika , skrzynia została wyciągnięta, mechanik podszlifował zęby synchronizatora 1 biegu , stwierdził , że winne jest koło 1 biegu , wałek pośredni , synchronizator 1 biegu oraz jeszcze jedna rzecz, którą mechanik uszkodził przy demontażu koła 1 biegu biegu, aby się do niego dostać musiał najpierw zdemontować koło 3 i 4 biegu a , że było niby bardzo zapieczone to ściągacz skrzywił koło 4 biegu i reasumując kiedy jadzie sie na 4 biegu na wolnych i średnich obrotach jest takie tyrkotanie jak na zimnych pompowtryskach w dieslu, jedynka natomiast wchodzi o niebo lepiej ale mechanik nie jest pewien czy to się ułoży i proponuje wymiane skrzyni na używaną gdyż ceny elementów , które trzeba wymienić są kosmiczne. Dodatkowo mechanik stwierdził , że tarcza jest dość cienka ma 7mm grubości , ale komplet sprzegła luka (takie jest obecnie i dwumas tez luka jest sprawny) kosztuje 910zł u naszego klubowego dzika (najtaniej) , zastanawiam sie nad wymiana samej tarczy luka , koszt 200zł , nie wiem Panowie co robic... mam podzielone zdanie...
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
Wlasnie o to chodzi , jeszcze mam cos takiego , ze jak rozpedze sie do 60km/ h na 3 biegu i wcisne nagle sprzeglo aby wrzucic 4 bieg to czuje na pedale sprzegla takie jakies dziwne przetarcie ,szurniecie, wystepuje wlasnie tylko na 3 biegu rzadziej na 4 i glownie przy dynamicznej zmianie biegow
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
Zgrzytow zadnych nie ma tylko ta jedynka wchodzi z oporem , jeden z mechanikow sugerowal wymiane synchronizatora, olej w skrzyni jrst czysty i na odpowiednim poziomie
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
Panowie pomocy Otóż mam taki problem w Seacie Exeo 1.8T 150KM ,skrzynia 6 biegowa - bliźniak A4 B7 , że jedynka około 4 na 5 razy wchodzi ciężko a czasem również wsteczny ale on rzadziej, jeśli autko choć delikatnie się ruszy to problem czasem znika ale nie zawsze , na zgaszonym silniku tez problemu nie ma , autko ma 145tys oryginalnego przebiegu, sprzęgło bierze dość sprawnie , wg mnie nie za wysoko , nie ślizga a dwumas nie chuczy, ze skrzyni też nie dostrzegam zadnych zgrzytow. Edytuj Cytuj ten frag
-
Szukam specjalisty od skrzyni biegow manulanych na terenie malopolski
Myslalem jeszcze o serwisie w Tarnowie na krzyskiej, ktora prowadzi Pan Łukasz Usień . Macie jakies opinie ?
-
SPOCIKI TARNOWSKIE 26.04.2013r godz. 15 Zapraszamy
A gdzie bylby spocik dokladnie , dojechanie okolo 17 tez wchodzi w gre ?
-
Szukam specjalisty od skrzyni biegow manulanych na terenie malopolski
nikt nie zna? kierownik z OMT w Tarnowie na ulicy krakowskiej mówił, ze jest ktos kto pracuje w serwisie skody ale nie znał namiarów na tego Pana...
-
Szukam specjalisty od skrzyni biegow manulanych na terenie malopolski
Witam Szukam dobrego mechanika z okolic malopolski specjalizujacego sie w naprawie skrzyn manualnych z grupy volkswagena. Dokladnie chodzi o skrzynie w seacie exeo 1.8t 150km , 6 biegowa. Pierwszy bieg i wsteczny ciezko wchodza . Bardzo prosze o pomoc.
-
Ciężko wchodzi jedynka 1.8T 150KM Skrzynia 6-biegowa
doszedł jeszcze taki pojedynczy stuk podczas odpalania silnika ... i gdy szybko rozpędze auto do 60KM/H na 3 biegu i nacisne sprzeglo w celu zmiany na IV bieg to slychac takie jakby przetarcie podczas wciskania sprzegla ...
-
Da sie zdemontowac nakladki klamek bez demontazu tapicerki drzwi a4 b7?
Super dzieki wielkie
-
Da sie zdemontowac nakladki klamek bez demontazu tapicerki drzwi a4 b7?
Ale to jest a4 b6 i z zamkiem w drzwiach kierowcy nie ma problemu?
-
Da sie zdemontowac nakladki klamek bez demontazu tapicerki drzwi a4 b7?
Hejka Mam pytanko , chcialbym zmienic w a4 b7 klamki zwykle na oryginalne chromy , mam pytanko czy da sie je sciagnac z zewnatrz bez demontazu boczka drzwi . Bardzo prosze o pomoc . ponizej link do klamek chrom http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6266890412
-
Wymiana kompletu sprzegla bez dwumasy czy to ma sens?
A gdzie robiles sprzeglo i dwumas w jakim zakladzie ? I dziekuje za pozdrowienia
-
Wymiana kompletu sprzegla bez dwumasy czy to ma sens?
Autko ma przebieg 145tys km 100% orygonal ale jest problem z pierwszym biegiem gdyz wchodzi z oporem , sprzeglo nie szarpie i nie slizga , bierze tak na 30% od gory mierzac , mechanik mowil , ze moze sie przylepiac tarcza sprzegla do dwumasy i nie wysprzegla , odpowietrzenie sprzegla nie pomoglo, a dwumasy nie slychac zeby cos drgalo , zezilo itp
-
Wymiana kompletu sprzegla bez dwumasy czy to ma sens?
Witam Muszę prawdopodobnie wymienić sprzęgło w 1.8t benzynka ze względu na to , że wysoko bierze , jednak dwumas nie wykazuje objawow zuzycia , i tu mam kilka pytan: 1. Czy komplet sprzegla kupic po rozebraniu i sprawdzeniu z jakiej jest firmy czy pasuje każde jedno 2. Czy trzeba ustawiać jakos sprzeglo wzgledem dwumasy (kompletne kolo ze sprzeglem sa juz jakos wstepnie ustawione) 3. Czy po wymianie dwumas szybko nie padnie 4. Czy trzeba wymieniac wysprzeglik .
-
Ciężko wchodzi jedynka 1.8T 150KM Skrzynia 6-biegowa
Wczoraj odpowietrzylismy z mechanikiem wczoraj sprzeglo ale nie pomoglo... Mechanik mowi , ze moze sie tarcza sprzegla lepic do dwumasy i dlatego nie wchodzi gladko , czy mozna samo sprzeglo kompletne wymienic i zostawic dwumas jesli nie wykazuje zadnych oznak zuzycia ?
-
Ciężko wchodzi jedynka 1.8T 150KM Skrzynia 6-biegowa
Nikt nie pomoze ?
-
Dziwne wycie podczas gazowania i jazdy na I i II biegu 1.8T 150KM
Witam Od pewnego czasu w moim 1.8 T 150KM zauważyłem dziwne wycie (łiłłłłł łiłłłł) jakby z przodu silnika od strony kierowcy , występuje ono podczas dodawania gazu na postoju do max 2500 obr (później chyba silnik zagłusza) oraz podczas rozpędzania auta na jedynce i na dwójce , również do podobnych obrotów . Poniżej przesyłam film, proszę o maksymalne pogłośnienie , bardzo proszę o pomoc https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=SjzC9blpVIg&feature=vm
-
Ciężko wchodzi jedynka 1.8T 150KM Skrzynia 6-biegowa
Witam wszystkich, Otóż mam taki problem w Seacie Exeo 1.8T 150KM ,skrzynia 6 biegowa - bliźniak A4 B7 , że jedynka około 4 na 5 razy wchodzi ciężko a czasem również wsteczny ale on rzadziej, jeśli autko choć delikatnie się ruszy to problemu już nie ma , jest tylko w czasie postoju, na zgaszonym silniku tez problemu nie ma , autko ma 145tys oryginalnego przebiegu, sprzęgło bierze dość sprawnie , wg mnie nie za wysoko , nie ślizga a dwumas nie chuczy, ze skrzyni też nie dostrzegam niepokojących dźwięków, co to Koledzy może być?
-
Seat Exeo 1.8 T wymiana sprezyn przod i tyl jakie kupic
udalo mi sie znalezc bilsteiny na tyl ale na przod tylko sachs, kilen, lejofors i kayaba... albo oryginal po 450zl /sztuka
-
Seat Exeo 1.8 T wymiana sprezyn przod i tyl jakie kupic
Nikt nie podpowie ? Chodzi mi glownie o marke sprezyn podobno blistein i kayaba sa dobrym wyborem ...
-
Koło dwumasowe + sprzeglo sachs , czy to podróbka czy oryginał?
Luka do b6 dawali na pieewszy montaz ?
-
Koło dwumasowe + sprzeglo sachs , czy to podróbka czy oryginał?
A tutaj cos takiego http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-passat-a4-a6-superb-awx-i7032174376.html
-
Koło dwumasowe + sprzeglo sachs , czy to podróbka czy oryginał?
Witam , Muszę wymienic koło dwumasowe z sprzeglem, chce założyć sachsa, znalazlem na allegro taką oferte w dobrych pieniadzach: http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-a4-passat-1-9tdi-130km-awx-i5671727040.html I tutaj mam pytanie , czy to napewno jest oryginalny zestaw sachsa i jak to sprawdzić , takie zestawy w sklepach kosztuja po ok 1700zł , prosze o pomoc
-
Seat Exeo 1.8 T wymiana sprezyn przod i tyl jakie kupic
Hej, Posiadam seata exeo na sportowych sprezynach niebieskich kba i zawieszeniu zwyklym 1ba ,auto sie prowadzi super na zakretach ale jest za niskie i czesto trze podwoziem i tu moje pytanko czy lepiej kupic uzywane sprezyny oryginalne np od audi a4 b7 , nowe oryginaly sa strasznie drogie czy lepiej kupic wszystkie nowe np sachs albo bleistein ? Bardzo prosze o odpowiedz