Treść opublikowana przez kami050
-
Dymienie na czarno na podczas ostrego przyspieszania 1.9 TDI 131KM
Witam Mam do was pytanie, ostatnio tzn od ok trzech miesięcy zaobserwowałem w moim audi a4 b6 1.9 tdi 131km dość niepokojące zjawisko, a mianowicie jeśli silnik sie rozgrzeje i przyspieszam ostro od ok 2500tys obotów to widać za mną dość głębokie kłęby czarnego dymu, nie dymi w ogóle jak gazuje na postoju, dodam , że auto nie ma problemu z przyspieszaniem, nie słychać zadnych stuków i piskow, spalanie sprawdziłem i po mieście i troszke trasy wychodzi 6,6l/100km , nie bierze oleju ani płynu chłodniczego , nie ma wycieków, co to Panowie może być? dodam , że w upalne dni trosze przy samym odpalaniu sie czasami zatrząsł.
-
Tarcze i klocki holenderskiej marki ABS
komplet ferodo kosztuje ponad 400zl,,,
-
Tarcze i klocki holenderskiej marki ABS
Hej , chciałbym zapytac czy miał juz ktos z was tarcze i klocki holenderskiej marki ABS , jesli tak to to sie sprawdza , czy szybko sie zuzywaja i dobrze hamuja, bylbym wdzieczny za pomoc, wiele sklepow je oferuje , sa w bardzo dobrej cenie bo juz za 300zl mozna miec komplet na przod:)
-
Felgi Sportiva sp2 czy warto kupic i sa potrzebne pierscienie centrujace?
Dzien dobry , mam do was pytanko , chce zmienic oryginalne felgi 15' w moim a4 b6 na felgi 16' marki SPORTIVA Model SP2 , moje mają ET 39, Sportiva ma ET 40 wiec mysle ,ze bedzie ok ale nie wiem czy ta marka produkuje porzadne felgi czy sa to jakies tanie zamienniki i czy będe potrzebował dokupić do nich pierscienie centrujące oraz czy wejda mi oryginalne dekielki zamiast tych z napisem sportiva, bede wdzieczny za pomoc, ponizej przesylam zdjecie moich obecnych felg: https://s31.postimg.org/xktl2np57/dddd.jpg
-
Po wymianie Turbo w 1.9 TDI 115KM samochód dymi
katalizator jest wiec nie pusci tego ? Dzisiaj zmieniłem olej na właściwy tj. 5w40 Castro EDGE 505.01 full syntetyk, odpialem też wąż od intercoolera i spadło kilka kropel oleju, wymieniłem też filtr oleju i filtr powietrza ale auto w dalszym ciągu dymi, zaczyna dymic po rozgrzaniu do ok. 60 stopni podczas ruszania najbardziej, od 3 biegu w górę w zasadzie przestaje dymic, jest to dym bardziej siwy, lekko niebieskawy, pachnie jakby kładzono asfalt, Panowie drodzy co to może być? Już się powoli poddaje...
-
Po wymianie Turbo w 1.9 TDI 115KM samochód dymi
Witam serdecznie, W samochodzie mojego wujka tj. Audi a4 b5 2000r 1.9 TDI 115KM padła turbina na autostradzie, była to turbina regenerowana , przejechała około 4tys km przez 5 miesiecy a wiec była na nią jeszcze gwarancja, przed padnieciem auto w ogole nie dymiło , dopiero w momencie gdy padła zaczęło mocno dymic i straciło moc - auto zostalo sciagniete na lawecie, turbina miala gwarancje wiec mechanik wymienił ja w ramach gwarancji ale dymienie zostało , tzn nie jest tak intesywne jak było po padnieciu ale jest , szczególnie na niskich obrotach i podczas ruszania takie białe lekko niebieskawe obłoki, po przekroczeniu ok 100km/h i jednostajnej jezdzie auto nie dymi, po przekroczeniu ok 140km/h zaczyna znow dymic ale nie tak bardzo jak ma to miejsce na postoju i przy ruszaniu, dodam ,ze mechanik zmienil olej z 5w40 na 10w40 , powiedział tez , ze ten olej z zepsutej turbiny musial sie dostac do ukladu wydechowego i trzeba pojezdzic zeby go wypalic ale auto przejechalo juz 600km i dalej tak samo dymi jak na poczatku , płynu chłodniczego nie ubywa i jest czysty, wiecie Panowie jaka moze byc tego przyczyna? bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc
-
Nagła usterka klimatyzacji w B6 1.9 TDI AWX
ok jutro na to popatrze a trzeba cos demontować aby sie do niego dostac? Dzisiaj wyjąłem czujnik , najpierw popuściłem śrubę i wyjąłem wtyczkę , podczas wyjmowania wtyczki zaczęło z niego syczeć tak jakby sie ulatniał gaz, dokreciłem go szybko ale dalej syczał więc go wykręciłem całkowicie, zauważyłem,że były styki zawilgocone, osuszyłem , złożyłem , skasowałem błąd ale dalej nic nie pomogło, czyli ratuje mnie teraz tylko wymiana tego czujnika?, zastanawiam się tylko dlaczego po odpięciu wtyczki zaczęło syczeć z czujnika,nawet jak go dokręciłem, możliwe ,że czujnik się rozstrzelnił? dokładnie z miejsca gdzie jest wciskana wtyczka...
-
Nagła usterka klimatyzacji w B6 1.9 TDI AWX
Witam , dzisiaj wracając z pracy włączyłem klimatyzację , działała i chłodziła przez ok 7minut , po tym czasie przełączyła się na tryb econ i przestała chłodzić, zauważyłem ,że po ponownym uruchomieniu samochodu działa przez ok. minutę i znów się włącza tryb econ , po podłączeniu do vaga wyskakuje błąd 819-zbyt niskie napięcie, jeszcze w zimie ją testowałem i wszystko było ok , czynnik jest w układzie bo zaworek syczy po naciśnieciu, słyszałem ,że może byc uszkodzony czujnik wysokiego ciśnienia ale gdzie on panowie sie znajduje w a4 b6? byłbym bardzo wdzięczny za wszelka pomoc
-
Wymiana linek recznego w a4 b6 AVANT
Witam , mam do was Panowie pytanko , przeszukałem całe forum i nigdzie nie znalazłem dokładnego opisu jak wymienić linki hamulca ręcznego w a4 b6 avant, muszę to zrobic jutro, ponieważ dzis o mały włos przez zamarniety reczny nie wylądowałem na ogrodzeniu, posiadam kanał ale jeszcze tego nie robiłem , bardzo bym prosił o w miarę dokładaną instrukcje dla sredniozaawansowanego laika , bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc , linki mam z firmy TRW .
-
skrzypiące słupki przednie od strony szyby czołowej.
a jaki smar panowie polecacie? wazelina techniczna?
-
Ciągnie lewarek na 2-gim i 5-tym biegu / drgania na postoju.
Poduszki sa w porządku , skrzynia nie wydaje żadnych dzwięków.. chyba to norma w tym modelu...
-
Ciągnie lewarek na 2-gim i 5-tym biegu / drgania na postoju.
Cześć Mam taki problem w audi a4 b6 z 5-biegowa skrzynia , przebieg oryginal 125tys km , polega on na tym ,że lewarek zmiany biegów przemieszcza sie do przodu podczas przyspieszania i do tylu podczas puszczania gazu jest to widoczne głównie na 2 i 5 biegu , dodatkowo lewarek lekko drga na postoju, podczas jazdy w sumie tez, moze jakos szczególnie mi to nie przeszkadza jednak jestem zatwardziałym pedancikiem i musi byc u mnie wszystko na tip-top . Chciałbym tez zapytac czy warto wymienic równiez olej w skrzyni biegów, auto ma juz 14 lat i od nowosci siedzi skrzyni ten sam olej, nie ma problemu ze zmiana biegów , tylko jak jest bardzo zimno to do poki silnik sie nie rozgrzeje to ciezej wchodza, bardzo prosze o wszlekie porady , bede bardzo wdzieczny:) Nie pomożecie koledzy ?
-
skrzypiące słupki przednie od strony szyby czołowej.
Hej Podczas jazdy w moim audi na wybojach zdaża sie ,że skrzypia przednie słupki od strony szyby czołowej, nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje, nie byly rozbierane , nie zdarza sie to czesto jednak potrafi bardzo zirytowac , bardzo prosze o porady jak temu zapobiec , z gory dziekuje
-
Nie działa prędkościomierz i licznik km
Miałeś rację , coś przegryzlo jeden kabel , zalutowane i jest gites:)
-
Nie działa prędkościomierz i licznik km
a jak zdemontować licznik?
-
Nie działa prędkościomierz i licznik km
Witam , dzisiaj wracając moim audi przestał działać predkościomierz i licznik przebytych km, obrotomierz działa prawidłowo , nie mam pojęcia co mogło się stac , silnik awx, skrzyia 5-biegowa , 1.9 tdi 130KM B6 2001r , prosze o pomoc , z góry dziekuję a przynajmniej Panowie podpowiecie gdzie znajduje sie czujnik predkosci?
-
Filtry Mann a różne kraje produkcji
dodam jeszcze coś takiego , stary i nowy filtr ,oba wyprodukowane w bośni i hercegowinie ale różna czcionka liter i licz na filtrach STARY FILTR NOWY FILTR Co wy na to koledzy?
-
Filtry Mann a różne kraje produkcji
- Filtry Mann a różne kraje produkcji
Hej, mam pytanie odnośnie jakości wykonania filtrów marki Mann z Różnych krajów produkcji, kupiłem je ostatnio od użytkownika allegro o nicku motostacja z Krakowa i jedne są made in spain a drugie made in Bośnia i Hercegowina, najbardziej martwi mnie filtr oleju bo znalazłem taki film na YouTube z identycznym filtrem, który kupiłem https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=0yidVdT9NYGisAHpuZXoDg&url=http://m.youtube.com/watch%3Fv%3DNSb0h5IftzI&ved=0CCsQtwIwAA&usg=AFQjCNFiqNRRQQICDZ9F3hYzf5KvIC6Iug&sig2=hpIWbFUzEbHCKB8uPAu36Q Co Panowie o tym sądzicie, odsyłac je czy zakładać?- Utrzymuje przez 2-3 sek. wyższe obroty 1.9 TDI B6 AWX 131KM
u mnie własnie nagrzeje się do tych ok 75-80st i nie schodzi ponizej a przy wolnej lub szybkiej jezdzie dojdzie do 90st po czym jak przyspieszam lub zwalniam temp spada do tych ok 75st, jak stoje na postuju to temperatura potrafi lekko przejść ponad 90st A jakiej firmy termostat polecacie?- Utrzymuje przez 2-3 sek. wyższe obroty 1.9 TDI B6 AWX 131KM
chodzi o kabel do VAGA? Czujnik wymeioniony i chyba pomogło na te obroty Ale mam jeszcze inny problem, ponieważ temperatura silnika dochodzi do 90 st. Po czym schodzi do ok 80st i tak w kolko...- Inny odcień lakieru na błotniku , jak to rozwiązać?
tak to właśnie wygląda:- Inny odcień lakieru na błotniku , jak to rozwiązać?
kolor to LY7W srebrny- Inny odcień lakieru na błotniku , jak to rozwiązać?
Po rozmowie z lakiernikiem , lakiernik stwierdził , aby poczekać do końca maja , gdyż jak twierdzi możliwe, że jak słońce przygrzeje to kolor się wyrówna , jeśli jednak się nie wyrówna to mam mu oddać auto i będzie poprawiał- Inny odcień lakieru na błotniku , jak to rozwiązać?
Witam wszystkich Ostatnio oddałem auto do lakiernika aby pomalował rysę ok 15 cm na tylnym prawym nadkolu , lakier dobierał do klapki wlewu , miał zapylić tylko nadkole lekko ku górze tak aby nie trzeba było cieniować na drzwi (to był jego pomysł) , niestety widać lekki inny odcień miedzy drzwiami a błotnikiem , lakiernikiem twierdzi ,że po czasie lakier bezbarwny zmieni odcień jednak nie za bardzo chce mi się w to wierzyć , i tutaj moje pytanie czy mam to reklamować czy da sie teraz zacieniować to na drzwi bez ponownego malowania błotnika , chyba ,że się da pomalować bezbarwnym same drzwi , no nie wiem to sa moje sugestie i prosiłbym o wasze opinie, z góry dzieki:) - Filtry Mann a różne kraje produkcji