Treść opublikowana przez andrewb25
-
[B5 AJM] Problem z odpalaniem
Witam no i stało się, Mam problem z moim 1.9 TDI AJM, mianowicie dziś coś zaczął mi źle zapalać, i później miałem duży problem z zapaleniem, (paliwo jest) kontrolki wszystkie gasną zaraz po przekręceniu kluczyka, no i kręcę i tak jakby chciał zapalić ale trzebabyło go długo męczyć na rozruszniku i w końcu odpalił, wcześniej to wszystko super, silnik nie kopi, pracuje równo itp, przyspiesza też super, itp najśmieśniejsze jest to że po tym problemie z zapaleniem gdy już zapalil, to 2,3,4,5 odpalenie na "dotyk", auto już w sumie stoi u mechanika i czeka na diagnozę, co to Panowie może być? jakieś sugestie? laptopa niestety nie posiadam tak więc nie mogę sprawdzić, wcześniej byl podpinany i wykrył błąd czujnika temp-to go wymienilem na ori i był spokój do dziś.
-
[ALL B5] Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - tylko oryginal?
ja też kupiłem Oryginalny i wszystko OK, taka pierdoła i 100zł kosztuje
-
[B5 AJM] Przewód gumowy od intercolera
No i zmieniony na oryginał i wszystko OK, ja na szczęści w porę wyłapałem usterkę no i zakleiłem tego węża jakąś mocną taśmą no i jazda tylko do 2000obr. bo mi serwis ASO ściągał 2 dni tego węża. Cena niestety mała nie jest
-
[B5 AJM] Przewód gumowy od intercolera
Ma ktoś może numer katalogowy tego węża?
-
[B5 AJM] Przewód gumowy od intercolera
W ASO kosztuje niestety 190zł , ogólnie te przewody są mega drogie i ciężko z podróbkami bo ich chyba nikt nie robi.
-
[B5 AJM] Przewód gumowy od intercolera
acha ok. dzięki ja mam furkę niedawno z niemiec przyprowadzoną i widać szkop też się w ten sposób ratował, a teraz właśnie pękła przy tym łączeniu i mi lekko gwizdza pod maską :> a powiedz mi czy można w ten sposób jeździć? tymczasowo okleiłem to izolacją, bo muszę szukać tej rury
-
[B5 AJM] Przewód gumowy od intercolera
witam czy ten przewód w silniku ajm który wychodzi od intercolera powinien składać się z dwóch odcinków czy z jednego? bo u mnie jest z dwóch i są tam opaski zaciskowe.
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
A ja kupiłem w biedronce po 19,99 zł za komplet i nawet pasują są bez stoperów i się troche przesuwają, ale są, i cena nie zabiła
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
witam a jaki olej na dolewkę, potrzebuję dolać ze setkę, a jadę w trasę, niewiem jaki jest olej w silniku , ico mam dolać? bo nie miałem czasu zmienić?
-
[B6 AVB] Ubywający płyn chłodniczy
podepnę się pod temat , czy można mieszać płyn do chłodnicy? bo mechanik mi ostatnio zmieniał czujnik temp. i teraz widzę że jest mało płynu, czy jak wleję różowy borygo eko to będzie ok?
-
[B6 AWX] Czujnik temperatury cieczy chłodzącej G62
ja kupiłem oryginalny za 100zł z o-ringiem
-
[ALL] Auto po powodzi
jak dobrze zrobiony i wyczyszczony to nie poznasz po drugie kto ci pozwoli żeby ściągać tapicerkę, zegary itp, w sumie ja też bym nie dał
-
[ALL B5] Mycie silnika
witam powiedzcie czy jak na myjce przejadę silnik 1.9 TDI to nic się nie stanie jak go na ciepłym umyję ? czy raczej nie polecacie? troszkę bym go opłukał bo przykurzony lekko. czy lepiej się nie bawić w to bo coś się zepsuje?
-
[B5 AJM] Klamka -problem
a powiedz mi jak to wymienić ? trzeba tapicerkę ściągać? jest to może gdzieś opisane?
-
[B5 AJM] Klamka -problem
witam, co może być przyczyną nie wracającej do swojego pierwotnego położenia klamki w tylnych drzwiach po otworzeniu drzwi audi a4 z 2000r. ?
-
[ALL B6] Zmiana 2,5 na 1,9
i jaki rozchwytywany ten 2.5
-
[ALL] Za dużo oleju-jak odciągnąć nadwyżkę?
no w sumie to odessałem tak żeby było 3/4 , wujek też kupił z salonu nówkę peugeota 407 z 2.0 HDI no i też było troche więcej jak max czarny588 tak ten węzyk powinieneś dostać w każdym motoryzacyjnym, jest on specjalny do paliw, olejoodporny, a ten przezroczysty jest w zasadzie do powietrza i olej go poprostu rozmiękcza
-
[ALL] Za dużo oleju-jak odciągnąć nadwyżkę?
najszybszym i najtańszym sposobem jest kupno 2m wężyka olejoodpornego o średnicy 2 mm, cena ok. 6zł, oraz w aptece największą strzykawkę koszt 30 groszy wsuwasz połowę wężyka w miesce bagnetu na koniec strzykawka i ciągniesz .. ja tak już robiłem wielokrotnie i się ten sposób sprawdza, (niewiedzieć czemu auta z niemiec mają dolane po 0,5-1L oleju za dużo, już miałem kilka aut które tak miały, po odessaniu wszystko ok, auta też oleju nie brały ani grama, dziwne) acha tylko nie kupuj czasami tego przezroczystego wężyka bo nie nadaje się , musi być ten czarny olejoodporny koniecznie
-
[B5 AHH] Problem z dymieniem
taki niebieski dym nie wróży nic dobrego, już czarny dym jest lepszy, pewnie już przez pierścienie przepuszcza olej który się spala i stąd masz ten dym, albo może uszczelniacze zaworowe trzeba wymienić (oby) choć diesle powinny robić 500 000 km bez problemu, mieliśmy w firmie takiego passata z dieslem co tyle miał i nie dymiło się nic ale wiesz auto firmowe ma tą zaletę że się wymienia wszystko to co się psuje na oryginalne i serwisuje się kiedy trzeba bo to ma jeździć i służyć w firmie, a taki kowalski to zawsze na czymś przyoszczędzi
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
tu po 200-400 tys, a w dziale sprzedam już po 150 tys. lub na allegro a wogóle to bez sensu ten temat, bo każdy ma przebieg jaki chce..
-
[INNE] Jaki silnik do VW BORA
jeśli swap to na 2.8 Vr6 lub 3.2 i będziesz pan zadowolony a nie jakiś tam klekot
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
nie wiem czy powinno mój znajomy ma 300 000tys. i nic nie klepie, w firmowym passacie 1.9 tdi 450 000 km i nic nie klepie
-
[B5 AJM] Zapalanie diesla
acha a jeżeli czekam 10sek i nie gaśnie to znaczy że świece do wymiany?
-
[B5 AJM] Zapalanie diesla
acha a po ilu sek. powinna zgasnąć kontrolka od świec na całkowicie zimnym silniku? powiedzmy przy temperaturze ok. 12st.
-
[B5 AJM] Zapalanie diesla
witam jak zapalić prawidłowo diesla? czy kontrolka od świec żarowych musi zawsze zgasnąć czy można odpalać przed, zauważyłem że przed zgaśnięciem ciężko zapalić