Treść opublikowana przez cowboy
-
[INNE] Audi A3 3,2 2004r 250 KM
ten silnik bez kucia znosi do 500-550KM wiec w modzie na 350KM przejedzie pewnie tylko z 400 000 km...
-
[INNE] Audi A3 3,2 2004r 250 KM
dla mnie to bardzo tani i fajny mod.. te drobne fale to moze związane z przełaczaniem faz na wałkach tam zdaje sie tylko Apsik przeskalował przepływke, a wtych silnikach "wszystko" zalezy od przepływki wiec po remapie jeszcze jakies rezerwy mozna wydobyć.. IMO to bardzo fajny uliczny setup !
-
[INNE] Audi A3 3,2 2004r 250 KM
gdzie ten wykres jest nierówny ?
-
[INNE] Audi A3 3,2 2004r 250 KM
na 320 KM TYLKO kompresor, temat ogarnia kolega Apsik http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=48449&start=0 nie ma sensu isc w turbo jak chcesz miec 320KM przy doładowaniu 0,4 Bara pojawia się 340KM@370NM i nie trzeba nawet odprężac silnika !!
-
[B5 AFN] Seria po wizycie w Tune UP + 216
ja miałem u siebie 119KM przy 250 tys km te AFNy to bardzo dobre motorki były...jak na lejące wtryski 138KM to bardzo ładnie..
-
[B5 1Z] 1z + wtryski AEL
wtryski podejdą w całości a koncówki to: 2437010082 (P502) 2,5 TDI SILNIK AEL średnica otworków 0,210mm
-
[ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
ma sie prowadzic to auto jak gokart a poważnie to trzeba sie nakombinować żeby rozkład mas był jak najlepszy no i chciało to skręcać.. fajnie by było nie odstawać za bardzo od evo i sti na pojeżdżawkach niestety w felgi 16 cali (B2 na 17-stkach nie wygląda dobrze IMO) nie wejdzie wieksza tarcza jak 321/30 z zaciskiem 4 tłoczkowym wiec trzeba zadbać o chłodzenie tarcz...
-
[ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
mój projekt caster/camber platesów wzorowany troche na rozwiązaniach dostępnych w USA do mustanga, wersja komputerowa obrobiona i poprawiona przez kolegę Birola to na razie jest jakiś pierwszy pomysł z głowy, za tydzień się zrobi dokładny szablon tego największego elementu dopasowany do kształtu kielicha/komory w audi B2
-
[ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
nie obspawuje się ciągłym spawem bo sie za bardzo pościąga wszystko, robi się to własnie tak punktowo udało mi sie znaleźć fajne wloty do montazu w szybie lub poszyciu bocznym do doprowadzeni powietrza do chłodnicy w bagażniku są nawet podwójne na 2x 3 calowe rury spiro przy okazji zamontuje sie w przednim spojlerze wloty do chłodzenia przednich hamulców
-
[ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
- [ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
koszt to nie tajemnica, napisane jest na stronie IRECO ile kosztuje pełna cela zintegrowana z karoserią http://www.ireco.com.pl/index.php?ireco=cennik z bieżących rzeczy: EGT Greddy z warningiem szablon pod zegary no i konczy sie obspawywać buda- [B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
ja bym jednak sugerował brać od źródła, czyli od Godskiego - azetdiesel na Allegro, zresztą tak czy owak koncówki będą od Godskiego- [B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
używane to w 95% złom który ma nalatane +300 tys km wszyscy wiemy że sprzyja m. in. niska temperatura w dolocie przeciez Ci pisałem że to Godski z tegoż forum dadzą, nie ma to znaczenia na tym etapie tuningu- [B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
wal do usera "godski" i mozesz kupic tanio 216 np seven diesel ja sprzedaje gotowe wwtryski, juz wyregulowane, nie same koncówki- [B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
IMO nie ma sensu wsadzanie starych koncówek i płacenie 200 PLN za regulację...skoro nawet jakies nowe 216 seven diesel za grosze są a uzywki ze 110tki mozna kupić pewnie za 200-300 PLN- [ALL] Płukanie silnika
a kopci lekko na biało po odpaleniu na zimnym ? moze np troszke przez stwardniałe gumki uszczelniaczy zaworów ubywac- [ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
ma nie byc wygodnie tylko dobrze, teraz bedzie buda obspawana, potem piaskowana i czyszcona tam gdzie trzeba, a potem zabezpieczona antykorozyjnie- [ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
- [B5 AVG] Wymiana końcówek wtrysków
ściągacz nie jest konieczny, warto popsikac wkoło wtrysków WD-40 ze 2,3 dni wczesniej i przeważnie jak sie złapie dobrą żabką na tym przewęzeniu wtrysku to wychodzą ... czesto nawet palcami sie wyciąga... ale fakt czasem się potrafi zapiec że bez ściągacza ani rusz problem z drugim cisnieniem występuje wtedy jak jest źle spasowana iglica, ostanio nagminne ten problem występuje w koncówach powerplus 764 (tzw 230) Fratelli Bosio - po prostu w mojej ocenie 80% koncówek sie nie nadaje... one bedę chodzic ale ja nie dam nikomu wtrysków gdzie np 2 ciśnienie nie da się ustawić powyżej 280 Bar !! dlatego zalecam duzą ostrożność.. jak założysz do 110-tki wtryki 216 to dymienie jest znikome. mozliwe ze podobne jak na starych seryjnych wtryskach... a mocy na hamowni powinno być koło 130KM (zwykle AFN, AVG hamują sie na 115-118KM jak zdrowe)- [B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
spanky: nie chodzi o wymiane silnika tylko jak lepiej wydać np ~900-1000 PLN moim zdaniem lepiej miec NOWE wtryski bo wierz mi że seryjne po 300-400 tys km to juz sa bardzo mocno zużyte wtryski - realne cisneinie 160/270 Bar max, a w TDI sprawny układ wtryskowy to PODSTAWA nie tylko sprawnego silnika ale i dalszych tuningów zawsze jest tańsza opcja za 400 PLN mozna kupic stare wtryski z AFNa albo gotowy chip z allegro, a nawet wsadzić resytsor za 10 groszy i tez bedzie 110KM- [B5 AVG] Wymiana końcówek wtrysków
Powiem tak dym jest koloru czarnego:) -podczas jazdy. Natomiast dość znacznie zwiększyła się chmura dymu podczas rozruchu zimnego silnika. Świece żarowe są ok. cowboy powiedz mi jaki jest koszt kupna zestawu naprawczego bosch a jaki wymiany końcówek? Co się bardziej opłaca żeby mieć święty spokój Mam zamiar jeszcze nim pojeździć Czy idzie zrobić to w domowym zaciszu? zestawy naprawcze Bosch komplet 1050 PLN + 200 PLN wymiana i regulacja cisnień mozna zrobić na Bosio 4 koncówki P764 to koszt 650 PLN + 250 PLN regulacja cisnień w domowym zaciszu jak najbardziej jestes w stanie wymienic sobie wtryski mając do dyspozycji klucz 13 i 17- [B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
ja uważam ze lepszym pomysłem jest wymiana koncówek na 216 Bosio kolega bedzie miał te 110KM jesli silnik w dobrym stanie i co najwazniejsze nowe wtryski - jak bedzie mało to zrobi remap moze okazać sie że przy dużym przebiegu efekt remapu bedzie słaby, bo 1Z ma raczej słabą pompe i seryjnie małe otworki chyba 0,185 po prostu w starym 1Z trzeba zacząć od doprowadzenia układu wtryskowego do porządku, bo po remapie moze sie okazać się że kupa dymu a mocy mało znalezienie dobrych wtrysków ASV to jest problem, wiekszośc ma juz te 300 tys km... ja wiekszość traktuje jako baze pod hybrydy, czasem sie zdarzy cos lepszego ale to i tak mają podnoszone cisnienia zanim sprzedam dalej- [B5 1Z] Lekkie podkręcenie 1Z-ki , jakie zmiany ?
po założeniu 216 uzyska pewnie ten efekt który zamierza chyli 110KM i 230 NM bez korekty programu- [B5 AVG] Wymiana końcówek wtrysków
ja kiedyś lałem do swojego AFNa przy 250 tys km (u mnie 60 tys tylko na BP ultimate) specyfik STP i zadnych róznic nie zaobsrewowałem... korekcje sie chyba nawet lekko zwiększyły z biegiem czasu iglica sie "wyklepuje" czyli skraca, siadają cisnienia przy których jest wtryskiwane przez co gorzej sie rozpyla paliwo i gorzej spala... co do wymiany, kupuje sie zestawy naprawcze BOSCHa albo same koncówki zamienniki innych producentów i montuje do starych obudów a następnie ustawia obydwa cisnienia np 190/300 Bar i masz wtryski jak nowe- [ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !
przyszla paczka z kolejnymi gratami z USA wylicytowanymi na ebayu pedal box home made z aluminium, z trzema pompami tiltona, kazda 1 cal srednicy tłoczka pedal gazu w komplecie jakies dziwne widelki - nie wiem jak to ma byc zainstalowane NRG quick release gen 2.5 tu juz w komplecie z nabą i kierą MOMO obrotomierz VDO top eliminator z shif light - niezły budzik 5 cali średnicy jakies ARPy... ale to do innych mocnych B2jek... ja mam komplet srub z ASO - [ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !