Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
U kogo mógłbym dostać naklejki klubowe? Szukałem na forum i większość wątków jest już starych.
-
[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca
Śruby to ja mam bo załatwiłem ten taki klej do śrub ja potrzebuje tylko tłoczek, gumy i odpowietrznik.[br]Dopisany: 18 Maj 2010, 23:22_________________________________________________A właśnie jakie są wymiary tłoczka w zacisku typu Lucas? Wie może ktoś? Bo wiecie różnie to bywa w sklepach z częściami.
-
[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca
zacisk wymontowany a tłoczek na szrot bo zgnił (aż dziurki na brzegu są). Potrzebuje też nowy odpowietrznik bo tamten był tak zapieczony że w tej chwili już do niczego jest. Zestaw naprawczy jakie elementy zawiera?
-
[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca
aha nie no muszę coś wykombinować bo kurde aż mnie boli że auto stoi nie zrobione
-
[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca
może colą jeszcze spróbuję hehe ponoć dobry odrdzewiacz
-
[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca
A ma ktoś sposób na odkręcenie zapieczonych śrub? Bo odrdzewiacz nie daje rady a psikałem już kilka razy i zostawiałem to żeby się przeżarło i nic.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Mam pewien problem i potrzebuje pomocy http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_tloczek_przedniego_hamulca_nie_wraca-t134024.0.html;msg1602778#msg1602778
-
[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca
Mam problem z lewym przednim hamulcem bo po wymianie tarcz (Brembo) w raz z klockami (TRW) tłoczka nie da się wcisnąć do końca (prawy wszedł tak jak powinien) Próbowałem różnych sposobów żeby go wcisnąć. Odpowietrznik jest tak zapieczony że go ruszyć się nie da pomimo pryskania odrdzewiaczem. Dodam że tłoczek jest cały w środku zardzewiały więc może zapiekł się chciałem wymontować zacisk ale śruby od przewodu też zapieczone. Tłoczek wychodzić wychodzi ale ma problem z powrotem. Wraca się do pozycji tej co była przy starych tarczach oraz klockach i bardziej go wcisnąć nie jestem wstanie. Normalnie zagięło mnie to i nie wiem co dalej.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
ja byłem tylko 2 godziny bo do roboty na nocke trzeba iść
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
To gdzie dziś spocik? Forum czy Arena bo tak z leksza to leje
-
[B5 1Z] Moja Audiczka
Ale co do cen paliwa to jakaś paranoja gdzie te czasy kiedy kosztował około 3zł/l
-
[B5 1Z] Poszukuję nr. czujnika temp. wody i termostatu
Witam Poszukuję numerów czujnika temperatury wody oraz numer termostatu. Podobno do roku 95 numer czujnika się różnił od tego po 95r Pozdro
-
[B5 1Z] A4 TDi
Takie małe pytanko mam. Żeby zamontować z tyły lampy po lifcie czyli po 98' ? to trzeba przerabiać coś z blachami bo z tego co widziałem na forum to w przypadku zamiany przednich lamp na poliftowe to trzeba fragment blachy przy kierunkach usunąć.
-
[B5 1Z] Moja Audiczka
Też mam takie audi :> mechanik u którego robiłem rozrząd stwierdził że silniki 1Z były jednymi z lepszych silników diesla jakie montowano w Audi :> ja swoje kupiłem początkiem lutego i trochę już w nim dłubałem ale jeszcze parę rzeczy zostało. Kiedyś wrzucę foty
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
Aha ja w jakimś poście znalazłem że wygląda to na walnięty czujnik G2. Cóż gdybym podpiął się pod VAG-a to było by po kłopocie ale nie mam go ani póki co nie znam nikogo z Gliwic kto by miał możliwość podpięcia się.
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
Nie mam jak się podpiąć pod Vag-a więc najpierw zrobię próbę z czujnikiem bo do tego nie trzeba spuszczać płynu chłodzącego. Jeśli to nie czujnik to wymienię termostat.
-
[B5 APT] Pompa paliwa a rezerwa B5
Nie ma sprawy Pozdro
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
o tym to ja wiem dlatego szukam po forum przyczyny ale też założyłem ten wątek
-
[B5 APT] Pompa paliwa a rezerwa B5
proszę bardzo http://peb.pl/ksiazki-instrukcje-serwisowe/777669-rapidshare-audi-a4-b5-sam-naprawiam.html Na stronie 99 jest napisane jak wymontować czujnik poziomu paliwa w przypadku silnika diesla oraz pompy paliwa wraz z czujnikiem w przypadku benzyniaka
-
[B5 APT] Pompa paliwa a rezerwa B5
Mam bardzo podobny problem bo wskazówka poziomu paliwa nie opada zgodnie z ubywającym paliwem a ciągle jest w innej pozycji. Dla przykładu po zapaleniu się rezerwy auto postawię na parkingu po ponownym odpaleniu silnika kontrolka rezerwy nie świeci a wskazówka jest troszkę ponad rezerwę. Czasami w czasie jazdy wskaźnik pokazuje raz więcej raz mniej paliwa. Nie jest to duża różnica ale jeśli wskazówka jest w pobliżu kreski podziałki to wtedy to widać że coś nie tak jest. I właśnie zastanawiam się czy to czasem pływak nie działa z jakimś opóźnieniem. Co do tego jak wymontować pływak to odsyłam do książki H.R. Etzold "Sam naprawiam samochód" wyd. WKŁ - tam jest napisane jak wymontować pływak z baku. Ja tą książkę pobrałem w pliku PDF przynajmniej zaoszczędziłem W tej książce jest praktycznie wszystko
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
No tak kupić kabel to nie problem ale czy sobie poradzę z odczytem błędów. Co do tej temperatury to pokazuje się 90 stopni jeśli trochę pojeżdżę, zgaszę go i odpalę znowu zanim ostygnie silnik i znowu pojeżdżę ale dłużej to wtedy wskoczy wskaźnik na 90 (no prawie czyli jakieś 88 stopni) jak jeżdżę ciągle bez gaszenia i długo to za nic nie wskoczy na 90 tylko trzyma się temperatura pomiędzy 70-75 stopni. Dzisiaj nawet tak miałem. Zrobiłem kilkadziesiąt km temperatura doszła do 70 i trzymała się na tym poziomie. Zgasiłem auto dosłownie na moment potem znowu odpaliłem i pojechałem i po pewnym czasie patrze a tu 90 stopni mi pokazuje. Ja już nie wiem o co chodzi. Widzę że beż VAG-a ani rusz bo źródła problemu chyba nie znajdę na własną rękę.[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2010, 12:24_________________________________________________Podczas wyjazdu na majowy weekend zauważyłem na trasie (w jedną stronę robiłem ok. 130 km) że jeśli wskazówka dojdzie do 90 stopni to potem zaczyna szaleć czyli jak jadę szybko czyli ponad 100 km/h to pokazuje 90 stopni a jak zwalniałem to wskazówka opadała tak między 75 a 80 stopni i potem jak znowu przekraczałem 100 to wskazówka dźwigała się do 90 stopni.
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
Ja sam nie mam jak podpiąć się pod vaga więc będę musiał jechać do ASO Audi. Ciekawe ile kosztuje podpięcie się i sprawdzenie błędów.
-
[ALL B5] Niedziałający szyberdach
No jeśli tylko plastiki w prowadnicach są wyłamane to nie warto aż tak radykalnych środków jak zdjęcie podsufitki. Plastiki da się wkleić przez co można zaoszczędzić kasę niż wymieniać całe elementy. Sam kiedyś szukałem tylko prowadnic ale znalezienie ich jest trudne np. na Allegro widziałem tylko całe szyberdachy a prowadnice to znalazłem tylko do Audi 80
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
no ten 4-ro pinowy znalazłem tylko że kupiłem nowy czujnik tyle że 2 pinowy i nie wiem co teraz. Czyli z tego wynika że są dwa czujniki. Pierwszy na przewodzie wodnym dochodzącym do głowicy jeśli się nie mylę a DRUGI gdzie jest?? Chyba sprzedawca mnie w ciula zrobił chociaż twierdził że będzie pasować bo w katalogu szukał.[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2010, 22:39_________________________________________________Nie wiem czemu ale mam głupie przeczucie że to termostat walnął tyle że jego wymiana wymusza zlanie płynu chłodzącego. Podpięcie przez złącze diagnostyczne pokaże co może być przyczyną?? Bo tak to chyba będę szukać przyczyny do usranej śmierci.
-
[ALL B5] Niedziałający szyberdach
też miałem problem ze stukającym szyberdachem ale poradziłem sobie z nim w taki sposób, że udało mi się znaleźć wyłamane fragmenty plastików takie jak są na zdjęciach powyżej i wkleić je z powrotem na kleju do metalu. Tam gdzie nadal brakowało plastików w prowadnicach wkleiłem paski z plastiku że tak powiem innego pochodzenia ( muszą być w miarę odporne na ścieranie ) ( Nie mogą być one grubsze niż 0,8mm bo sie zablokuje ten suwak i wyrwie plastiki ) żeby lepiej to chodziło posmarowałem wszystko wazeliną techniczną. Teraz mam spokój ze stukaniem chociaż do naprawy miałem dwa podejścia. Do naprawy najlepiej jest zdjąć szybę na uchylonym szyber dachu. Odkręcasz 3 śruby torx po obu stronach i szyba jest do wyjęcia. Tylko że przy montażu trzeba pamiętać żeby tą szybę ustawić ponieważ otwory mocujące szybę do prowadnic są kwadratowe co umożliwia regulację.[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2010, 09:16_________________________________________________To co zrobiłem może nie wygląda zbyt estetycznie ale przynajmniej nie stuka Pozdro