Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Moja w takim razie nie jest taka straszna jedynie zderzak stawiał opór
-
[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie
jest tam oring dozo rozbierania a roboty na 2 min Ps: oring wkrec na kremoe nivea Czemu duzo rozbierania? Przewody wysokiego cisnienia trzeba tylko wykrecic :-) srodek sie nie posypie pompy, bo jak. Bardzo dobrze że wnętrzności pozostają na miejscu bo zaś by było rozbierania a tak powinno w ciągu godziny byc poskladane
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Nurniki zostały ze starej pompy. Dzięki za wyjaśnienie chłopakom tego bo ja jestem zielony w tej sprawie ja Cię nie obwiniam że cieknie nikt tego nie przewidział złego słowa nie napisałem na Twój temat bo Twoja diagnoza okazała się słuszna i chwała Ci za to- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Przełożony został pierścień dawkowy z tłoczkiem + sprężynki i te trzpienie + tył pompy. Coś jeszcze trepek przekładał ale się na tym nie znam. To on by musiał się wypowiedzieć tutaj. Korpus i nastawnik jest ten co miałem.- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
przy podmienionym czyściutkim nastawniku drgania nadal były ewidentnie słuszna diagnoza Trepka o nie do końca sprawnej pompie wtryskowej. U mnie naprawa pompy problem wyeliminowała. Ponoć takie drżenie może jeszcze powodować padający sterownik komputera ale to tylko zasłyszana teoria. Jeśli Twojemu koledze padały wtryskiwacze to widać mogą być różne przyczyny. ---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:36 ---------- Ja się będę upierał przy tym co zostało u mnie naprawione bo u mnie jest po problemie :naughty:- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
to dlaczego u mnie po zrobieniu pompy drżenie znikneło? Nawet na 5-tym biegu przymulając strasznie auto i po mału przyspieszając drżenia brak a wcześniej to drżało strasznie i zawsze musiałem trzymać obroty powyżej 2 tys. a teraz jechałem jak chciałem bo pompę po naprawie mam od wczoraj.- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
liczę że coś się ruszy ta śruba i przestanie ciec bo w przeciwnym wypadku zaś rozbierać trzeba będzie auto :facepalm:- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Ja się nie znam na tym a Trepek robił nie jedną pompę więc wiedział co robi. Pompa dawca pochodziła z 1Z a wyciek jest na tej dużej śrubie pomiędzy wychodzącymi przewodami wysokiego ciśnienia. Tego nie przewidzieliśmy. Spróbuję ją jutro dokręcić mocniej to może przestanie ciec ropa- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- [B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie
cena kosmos upewnij się gdzie dokładnie Ci cieknie bo miejsc może być kilka. Albo z o-ringu w tylnej części pompy, albo z któregoś z przewodów wysokiego ciśnienia bądź któregoś z zaworków. Pozostaje jeszcze taka duża śruba z wkręconą małą w środek. Ponoć pod spodem jest uszczelka. Mi cieknie w tym miejscu i splywa po bloku silnika w dół. Muszę to ogarnąć jak najszybciej. Szkoda ropy- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Problem był z samą pompą. Gdzieś zahaczał pierścień dawkowy. Po wyjęciu go i tłoczka na powierzchni nie zauważyliśmy żadnych zmian (możliwe mikro uszkodzenia). Przełożyliśmy część bebechów z innej pompy i zaczęło to działać jak należy ale niestety jest wyciek z tyłu pompy na takiej dużej śrube na końcu. Spróbuję ją jutro dokręcić, może pomoże. Jeśli nie jade znowu do Trepka i będzie wymiana uszczelki pod tą śrubą. Nastawnik miałem zawalony trochę opiłkami więc nastawnik został porządnie wyczyszczony ---------- Post dopisany at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany at 15:30 ---------- No pompa naprawiona i uszczelniona na nowo. Po próbnym przejeździe i trasie spod Olkusza do Gliwic stwierdzam kompletny brak drgań i że silnik rowniej pracuje. Dodatkowo został wyczyszczony nastawnik pompy bo sporo opilkow było więc u mnie pompa była winowaja drgań Koszt? Nie wiem czy mogę tak oficjalnie pisać :decayed:- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Nic nie jest wieczne a jak dbasz tak masz- [B5 1Z] Mój zielony 1Z :D
No baaa pompa zregenerowana i brak drgań silnika więc wiadomo co szwankowalo.- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
No pompa naprawiona i uszczelniona na nowo. Po próbnym przejeździe i trasie spod Olkusza do Gliwic stwierdzam kompletny brak drgań i że silnik rowniej pracuje. Dodatkowo został wyczyszczony nastawnik pompy bo sporo opilkow było więc u mnie pompa była winowaja drgań- Jakie łożysko wybrać ? Tył.
Właśnie też pierwsze słyszę. Już Optimal jest bardziej znany- Poduszki belki
Sanek nie ma jednego rodzaju więc też musiał by szukać. Sam sprawdzałem jak to na Etce wygląda bo u mnie rdza wpiernicza sanie- Jakie łożysko wybrać ? Tył.
Tylko FAG sam kupowałem na obie strony. To są w sumie zestawy naprawcze bo prócz łożysk w pudełku jest koronka na nakrętkę, zawleczka, dekielek i woreczek ze smarem Ja na SKF się przejechałem bo w przednim kole po półtora roku mi padło ---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:39 ---------- aleś przepłacił :decayed: ja za zestaw zapłaciłem 52zł i to w porządnym sklepie- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Oby efekt był na plus bo się załamię i sprzedam tą padakę na złom :decayed:- [B5 1Z] Mój zielony 1Z :D
---------- Post dopisany at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany at 17:15 ---------- Końcówki fajek najpierw kamieniem na wiertarce żeby usunąć wzery a potem papier scierny i jadymy aż do ziarna 2000. Wprawna ręką da się na lustro zrobić ja muszę swoje poprawić to chyba poczekam na cieplejsze dni xD nie mam ochoty marznąc na morozie pod blokiem z papierem sciernym xD No w godzinę to tego nie zrobisz jak masz duże wżery to trochę Ci zejdzie na samo ich usunięcie bo sama polerka idzie szybciej wg. mnie bo ja wżery miałem głębokie- [B5 1Z] Mój zielony 1Z :D
??? ten temat umarł bo nic się nie dzieje w moim Audi narazie ładuje hajs w naprawy ;/ ---------- Post dopisany at 16:54 ---------- Poprzedni post napisany at 16:51 ---------- Końcówki fajek najpierw kamieniem na wiertarce żeby usunąć wzery a potem papier scierny i jadymy aż do ziarna 2000. Wprawna ręką da się na lustro zrobić ja muszę swoje poprawić- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Zdziwił byś się ale cena dobra za zrobienie tego szkoda ze tego elementu w pompie nie idzie zregenerowac a trzeba zaryzykować założenia innej pompy. Trzeba być dobrej myśli haha- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Ja pisalem że ma jedną sprawną. Nie dodalem że kilka w garażu stało. Ze wszystkich to jedna według Grzeska nadaje się do założenia u mnie i że powinna pochulac- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Nie łap mnie za słowa No nie dopytywałem co tam za pompę dokladnie ma ale ma jedną sprawną którą będziemy zakładać- Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
toś mnie pocieszył :decayed: a więc jadę w piątek na wymianę pompy paliwowej do Trepka powinien być spokój z drżeniem na wyższych biegach - Drgania tylko w określonym zakresie obrotów