Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
U mnie falowań obrotów nie ma jako takich, jedynie po odpaleniu jak auto postoi na mrozie to ruszając na jedynce silnik nie pracuje równo i obroty ledwie się wachają ale słychać to po pracy silnika że coś jest nie tak ale jak już silnik popracuje to to znika.
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Wojtas ja będę robić pompę napewno bo żadna inna przyczyna do głowy nie przychodzi. Napewno to nie przeguby wewnętrzne. Kiedyś miałem badane wtryski i są ok. Miałem jedynie złą dawkę paliwa i trochę nie właściwy kąt wtrysku ale teraz to jest jak należy bo kolega Trepek się o to postarał. Przy jazdach testowych padła diagnoza że to napewno układ paliwowy. Dopiero jak się zdjelo nastawnik to wyszło co może być przyczyną i podejrzana jest pompa paliwa ---------- Post dopisany at 16:36 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ---------- Objawy silnika mam takie same a to że nie czuć tego na jalowym to może być związane jak pisał Danielom. Że auto na najwyższych biegach ma najwieksze obciążenie na silniku dlatego tylko wtedy czuć drżenie
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
W przypadku mojej padaki to napewno nie szwankuje nastawnik bo był podmieniany na czysty więc według diagnozy sama pompa u mnie szwankuje i oby to było na 100% to bo się zrobi i będzie spokój
-
Jakie sprzęgło oryginalne do 1Z ??
Skoro bedziesz zrzucać skrzynię możesz przy okazji wymienić siemmering końca wału silnika
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
dzisiaj wyczułem bardzo delikatne drgania na 3-ce pomocyyyyyyy problem ewidentnie się pogłębia ---------- Post dopisany at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany at 17:58 ---------- Pewno masz racje ja akurat w tych tematach jestem zielony
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Zastanawiam się nad tym tak samo jak Ty. Dlaczego na 4 i 5 biegu telepie w zakresie 1600-2000 (coś w tych okolicach) a poniżej lub powyżej spokój tak samo na 1,2,3 biegu. Nawet na postoju jak się wkręci silnik na te obroty to nic się nie dzieje. Wszystko jest bardzo dziwne. Ale fakt faktem z pompą się coś dzieje skoro pierścień dawkowy nie przesuwa się płynnie a o coś zahacza
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Ja tam się nie znam bo nigdy tego nie robiłem Ty i Trepek jesteście bardziej rozeznani w temacie niż ja Ale kurde załamałem się że pompę trzeba będzie robić
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Mam dokładnie te same objawy co Ty. Według dniagnozy jak czytales jest to wina pompy. Dziś bylem pytac po mechanikach to jeden twierdził że to napewno nie jest pompa ;/ weź tu bądź mądry ;/ ---------- Post dopisany at 16:21 ---------- Poprzedni post napisany at 16:16 ---------- TREPEK jeden z mechaników twierdził że da się wyjąć pompę bez demontażu przodu kolejny magik? ---------- Post dopisany at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany at 16:21 ---------- Wojtas u mnie poduchy wszystkie nowe a lewarkiem dalej telepie (ale ino 5-ty bieg) to już będzie chyba wina skrzyni a nie poduch
-
Jakie sprzęgło oryginalne do 1Z ??
Ja założyłem LUK'a i nie narzekam stare sprzęgło (ori Sachs) odmówiło współpracy (padł tłumik drgań w tarczy + duży luz na tulejce wielorowkowej)
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Nie było czasu żeby to ogarnąć na miejscu bo Trepek miał inne plany po moim odjeździe do Gliwic
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Sciagasz nastawnik, wsadzasz palce w pompe i przesuwasz pierscieniem dawkujacym po calej dlugosci tloczka. Jak sie zacina - masz przyczyne. Nastawnik byl tez podmieniany na wyczyszczony, drgania byly. No właśnie wypowiedzi speca brakowało a sam nie chciałem z siebie robić glupka bo w układach paliwowych jeszcze nie grzebalem
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
No mi nastawnik chyba tez bedzie trzeba zrobic bo zdarza sie ze silnik sie zakrztusi co zreszta nawet sie zdarzylo jak Trepek ze mna jechal. Sama pompa to już inna bajka bo Trepek wybadal ze jest wzer i to powoduje ze pompa nie pracuje plynnie no i drga silnik. Niestety z biegiem czasu coraz mocniej ;/ muszę to zrobić jak najszybciej bo zajade nowe poduchy silnika i skrzyni :/
-
Bukowina Tatrzańska 2014 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Ojjj tam najbardziej kompromitujace fotki beda do wgladu prywatnego wiec wyluzuj
-
Bukowina Tatrzańska 2014 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
w razie czego moje zdjęcia posłużą Ci za pamięć
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Ja zakupiłem Giga Wat'a 83Ah 720A (to jest odłam Boscha) i narazie diesel fajnie mi pali przy pierwszych mrozach Mój ojciec na takim jeździ w Octavii 02r. 1.9 TDI (AGR) od jakiś 7 lat i nadal super mu trzyma prąd. Jakby ktoś szukał taniego aku to polecam GigaWat
-
Bukowina Tatrzańska 2014 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
już się nie mogę doczekać :dancing: Arturoo znowu będę z aparatem chodził więc jak coś będziesz miał relacje z tego co się działo jeśli cytrynówkę przytulisz :decayed::decayed: a mały czarny ochroniarz (czyt. Guregoru) będzie Cię pilnował :polew:
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Na Ostropie znam Waldka, kiedyś się tym zajmował, myślę że do dziś, koleś prze mega. Diesel to jego pasja i ma cały sprzęt do tego a to chyba wiem o kogo chodzi kiedyś zajmował się pompami paliwowymi a teraz naprawia tylko diesle. Byłem kiedyś tam. Zadzwonie w poniedziałek tam albo podjade. A ktoś jeszcze ma jakieś namiary?
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Może ktoś polecić dobrego pompiarza albo speca od Diesli? Mam do zrobienia pompe w mojej padace ;/
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Dobra problem dzieki Grześkowi (Trepek) odnaleziony szkoda ze pompa paliwowa do zrobienia jest zrobil sie wzer i w jednym zakresie pierscien pod nastawnikiem ma opór podczas przesuwu ;/ nie wiem jak to fachowo sie określa bo nie znam sie na tym za bardzo pozostaje mi szukac gdzie tanio i porzadnie to zrobic albo Grzesiowi auto odstawic
-
[ALL B5] Podgrzewane spryskiwacze szyby przedniej gdzie je podpiąć ??
Tylna szyba ma czasowy wylacznik. Kiedys wlaczylem grzanie tylnej szyby i zapomnialem wylaczyc to sama przestala grzac po 10 albo 15 minutach. Co do spryskow to musi byc cos co je uruchamia na zime bo po co mialy by grzac w lecie no ale montujac je do auta gdzie ich nie ma to trzeba to jakos rozwiazac. Rozumiem ze spryski w zimie grzeja caly czas od zapalenia do zgaszenia silnika?
-
[ALL B5] Podgrzewane spryskiwacze szyby przedniej gdzie je podpiąć ??
Odgrzeje kotleta jeśli fabrycznie miały by grzać spryski non stop to co w sytuacji jeśli mamy lato? Nadal hajcują czy jest jakaś centralka która tym steruje. Zimą to wiadomo mogą non stop grzać ---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ---------- ja nie mam grzanych sprysków i kurwicy dostaję. Całą zimę zamarznięte spryskiwacze a w trasie to już kaplica nawet przepychanie igłą nic nie daje
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
Horny wczoraj koło 9:00 chyba żech Cię widzoł w Zabrzu na skrzyżowaniu Wolności z Al. Korfantego
-
Drgania tylko w określonym zakresie obrotów
Pany robita mi tu OT miało być pisane skad to drganie a nie o modach Przeguby wewnetrzne drgaja cały czas czy tylko przy określonej prędkości? Bo jeszcze nad tym myślę. Ugadalem się już z Trepek na przegląd nastawnika. Zobaczymy co tam sie dzieje bo drgania są od jakiegoś czasu a auto mam 4 lata i nic się takiego dawniej nie działo.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Bukowina Tatrzańska 2014 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
No przydało by się ja już mam 3 Bukowiny za sobą i kolejnej nie odpuszczę :naughty: - Bukowina Tatrzańska 2014 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...