Treść opublikowana przez MiruK
-
Problem z MMI, Modułem telefonu, bluetooth
Nie wiem jak jest w samochodach, ale światłowód telekomunikacyjny działa na fali nie widocznej dla ludzkiego oka (nie świeci).
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Miałem dziś trochę czasu i zmierzyłem oporność wtrysków wg opisu ze strony Masters sevice » testy elektryczne vdo WWW.MASTERS-SERVICE.PL Producent podaje że dla tych wtrysków rezystancja powinna być w zakresie 170-200 kOhm , u mnie na każdym wyszło pomiędzy 260 a 280 kOhm
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Wezmę po 1250, tylko żeby było pewne że to oryginały i nowe, no i od ręki. Auto jest codziennie bardzo potrzebne, a z nim co dzień coraz gorzej, dziś zaświecił się DPF bo pewnie się nie wypala przy błędzie odpiętej przepustnicy Jak możesz daj namiary
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Masz jakieś namiary na wtryski? Muszę jak najszybciej wymienić bo zapcha się DPF i wtedy będzie lipa
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
To i tak jeszcze, bo z tego co patrze na necie to po 1400-1600 wołają, a w pobliskim sklepie mi powiedzieli 2100 ?
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Jak dasz namiar będę Ci bardzo wdzięczny.
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Możesz mi sprzedać czy dasz jakiś namiar na sprzedawcę ?
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Wtryski 03L130277B ale ponoć lepsze są z końcówka S
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
TMBNJ25J2C7008063
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Umówiłem się na poniedziałek na aktualizacje softu i adaptacje wtrysków, zobaczymy. Ale już rozglądam się za nowymi, wyciągnąłem dziś dwa i jeden był cały mokry, tak jakby go zamoczył i wyciągnął z ropy. Końcówka rury wydechowej też jest mokra, sadzy nie ma tylko po przetarciu palcem zostaje na nim żółta i śmierdząca ciecz, myłem ręce kilka razy i dalej to czuje. Doradzi ktoś gdzie kupić wtryski? Może ktoś ma jakieś promocje? bo chyba będę musiał nerkę sprzedać
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
?
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Nie tak daleko, 40 kilometrów
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Dodam że autem żona jeździ od 4 lat, zrobiła nim 50 tyś km i od zawsze dużo paliło. Akcje z dymieniem i szarpaniem też były od początku tylko zdarzało się to sporadycznie (raz na kilka miesięcy) i po kilku minutach przechodziło. Z czasem stawało się to coraz częstsze i teraz już jest tak praktycznie cały czas. Teraz pytanie kto mi sfleszuje sterownik i skąd soft.
-
Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Czy mimo takich korekt wszystkie wtryski są uwalone ?- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
ile ta procedura powinna trwać? Próbowałem robić ale po około 15 min. dalej trzymało około tysiąca obrotów i więc wyłączyłem- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Zwróćcie uwagę jak sterowana jest klapa gasząca na filmiku, sterownik przymyka ją i wtedy zaczyna się telepawka, jak tylko odepnę klape silnik zaczyna pracować OK- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Skoro wtryski to dlaczego po odpięciu klapy gaszącej (na końcu filmiku) silnik zaczyna pracować równo i jedzie ?- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Widać, chyba to jest: oil ash volume .... 21,1023555g ???- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Walczę dalej, nagrałem jak zachowuje się auto gdy występuje problem. Dzieje się tak na ciepłym silniku, na zimnym po odpaleniu przez około 1-2 kilometry jedzie normalnie. Po zgaszeniu i odpaleniu też pracuje normalnie nawet po dodaniu gazu. Jak tylko ruszę i silnik dostanie obciążenia znów zaczyna telepać i kopcić. Ktoś zasugerował mi że to przez zatkany DPF , rzućcie proszę okiem na parametry z filmiku. https://youtube.com/shorts/CE_HmNUkPs4?feature=share- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Pogrzebałem dziś przy aucie i okazuje się że to nie wina wtrysków. Podmieniłem wtryski i dalej to samo. Zauważyłem że coś jest nie tak z przepustnicą powietrza (klapą gaszącą) lub z EGRem, sam nie wiem gdzie szukać, ale po odpięciu kabla od klapy gaszącej auto nie szarpie i nie dymi. Ściągnąłem wąż gumowy przed klapą gaszącą żeby sprawdzić jak się zachowuje i rzeczywiście gdy zaczyna telepać silnikiem i dymić to klapa zamyka się prawie całkowicie i wali dymem od rurki z egra (silnik ma mało powietrza i się dusi). Gdy silnik już prawie gaśnie to klapa otwiera się na ułamek sekundy po czym znów się zamyka, nie robi tego płynnie tylko nią szarpie. Gdy odepnę klapę jest cały czas otwarta, silnik pracuje troszkę twardziej, ale nie dymi i nie szarpie, oczywiście wtedy wskakuje błąd przepustnicy, ale mocy nie traci. Teraz się zastanawiam czy to wina zacinającego się EGRa, czy przepustnicy powietrza, a może coś ze sterowaniem tego ustrojstwa- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Czy o to chodzi? Co myślicie o wymianie tylko wtrysków nr 1 i nr 2 ? Pod obciążeniem, po dodaniu gazu bardzo słychać spalanie stukowe, tylko na których ? Auto przy delikatnej jeździe pali ponad 8l/100km ? Vid 20230226 1540241.mp4- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Nagrałem dziś jak pracuje silnik, na filmiku jakoś źle nie wygląda, ale przysłuchajcie się proszę dźwiękowi silnika przy dodawaniu gazu, bardzo rzegocze i czasem przerywa, a przy obciążeniu podczas jazdy twarda praca jest jeszcze bardziej słyszalna.Pali na dotyk ale przez kilka minut po odpaleniu zimnego nie chce wchodzić na obroty, szatkuje, z rury leci biały gryzący dym. Czy to na pewno wtryski? Jeśli tak to czy wymieniać wszystkie? (koszt mnie przeraża). Na filmiku pokazałem korekty i z nich wszystko wygląda dobrze ? Zastanawiam się czy w ogóle można autem jeszcze kilka dni pojeździć żeby się coś więcej nie wysypało. Vid 20230226 125526.mp4 Vid 20230226 124933.mp4- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
Te wtryski to jakaś masakra, z czwartego mi się leje paliwo, całe gniazdo zalane więc może najpierw kupie ten jeden, wymienię i zobaczę jaki efekt. Przyglądnąłem się dokładnie i jednak to nie paliwo z wtrysku się lało, tylko rurka plastikowa od odmy (idąca od pokrywy zaworów do dolotu za filtrem powietrza) się przetarła i z niej dymiło i troszkę pryskało olejem który się zbierał w gniazdach wtrysków.- Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem
No właśnie 4 nowe wtryski to około 6 tysi ,to połowa wartości tego samochodu ? - Skoda Roomster 1.6 TDI CAYB - kopci i trzęsie silnikiem