Treść opublikowana przez MiruK
-
Udostępnienie internetu z telefonu w A4 B9
Od kiedy zaktualizowałem MMI też nie mam ikonki eSIM, próbowałem przeróżnych ustawień ale już więcej się nie pojawiła. Na starym sofcie pokazywało ikonkę z zasięgiem eSIM i telefonu , teraz mam tylko ikonkę zasięgu po połączeniu telefonu. Nie jest mi to do niczego potrzebne więc nie drążyłem tematu.
-
Zapaliła się kontrolka niskiego poziomu oleju w Audi A4 B9 2.0 TDI DTPA
U mnie przez 13-14 tyś.km (co tyle wymieniam) schodzi z full na 3/4
-
Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Nawet jak korekty są OK to nie znaczy że wtryski są 100% dobre. Nie wiem jak jest z 2.0TDI , ale kilka miesięcy temu przerabiałem temat w Skodzie 1.6TDI, korekty były podobne jak u Ciebie, a wtryski padnięte. Co ja się oszukałem, samochód strasznie kopcił na bialo-niebiesko, śmierdziało z wydechu okropnie, szarpał na niskich obrotach i bardzo głośno ,twardo pracował. Pomogła dopiero wymiana wszystkich czterech wtrysków i autko śmiga. Jak silnik twardo (głośno) pracuje, szczególnie przy dodaniu gazu to stawiam na wtryski. Uważam że te 2.0 TDI pracują bardzo kulturalnie i cicho jak na diesla, przynajmniej mój tak pracuje.
-
Co wymienić po zakupie? A4 B9
W ASO Ci filtrów w skrzyni nie wymienią, a warto to zrobić.
-
Żywotność skrzyni S-tronic w Audi A4 B9
U mnie przekroczyło ostatnio 200tyś km, wg papierów olej był wymieniany przy 60 i 120 tyś km. Ja wymieniłem razem z filtrami przy 179 tyś. , filtry były fabryczne. Skrzynia jak na razie pracuje bez zastrzeżeń i oby tak zostało
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B9 2.0TDI?
Możesz zdradzić co dokładnie było źle zrobione? co strzeliło ? Ja wymieniałem w kwietniu i jeszcze jeździ ... no ale przód odsówałem
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
Na co dokładnie patrzeć ? Przy okazji zerknę
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
Też miałem zakładać membranę, ale od zakupu zrobiłem 22 tyś km i samochód nie upomina się o adblue więc pewnie wycięte
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów w A4 B9
HEPU ROZRZĄD + POMPA WODY PK06690 + INA ZESTAW PASKA WIELOROWKOWEGO 529...+ FEBI BILSTEIN PŁYN CHŁODNICZY 172016 - 1tyś zł , robiłem sam
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
Moim zdaniem w ten sposób zimny silnik po dłuższym postoju lepiej zapala bo pompka wstępna doprowadzi wcześniej paliwo zanim zacznie kręcić, świece żarowe też dłużej grzeją. Generalnie u mnie nie ma jakiejś dużej różnicy, ale jak się zwróci na to uwagę to jest zauważalna,
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów w A4 B9
Z wymianą rozrządu to różnie mówią. Fabryka przewiduje przy 210tyś. ale wiele osób straszy że lepiej to zrobić wcześniej. Myślę że czas tez tu ma znaczenie i bez względu na przebieg po 6 latach nie ma co ryzykować i trzeba wymienić. Osobiście wymieniałem w tym roku przy przebiegu 190 tyś. i wszystko wyglądało ładnie.
-
Obsługa skrzyni biegów S-Tronik
Też mnie to drażniło, ale nauczyłem się z tym żyć. Na D trzeba jeździć delikatnie, jak tylko muskam gaz to nie ma rezonansu, jak się robi pod górkę to tykam łopatkę i bieg w dół, a jak chcę dynamiczniej to włączam S.
-
Android Auto w Audi A4 B9
hmmm... carplay nie sprawdzałem, ale na AA wszystko w kierownicy działa
-
Audi a4 b9 2.0tdi DEZE 163km wymiana rozrządu
Cena klamotów coś koło tysiąca + robocizna zależy od warsztatu.
-
zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop
U mnie jest różnica na zimnym i zawsze staram się najpierw włączyć zapłon, a po 3-4 sekundach hamulec i odpalam.Wtedy pali od strzała. Jak od razu zapalam to jakby dłużej kręci zanim zapali, to nie jest jakaś duża różnica, no ale jest. Akumulator mam jeszcze fabryczny.
-
Wypalanie filtra DPF w Audi A4 B9
U mnie przy 40g popiołu wypala co 300-350km przy jeździe na odcinkach 20km
-
Car Play i Android Auto w Audi A4 B9
USB only nie da się, trzeba dołożyć moduł i odblokawać w MMI (wszystko jest na forum opisane), wtedy masz przewodowo. Do tego dokupujesz AAWireless, Carsifi lub innego dongla i masz bezprzewodowo.
-
Car Play i Android Auto w Audi A4 B9
Panowie zgłębiłem temat rozłączania android auto bezprzewodowo i wreszcie znalazłem przyczynę. Okazuje się że winne są wszystkie telefony Xiaomi (Mi, Redmi, POCO itp.) z softem MIUI 13 lub nowszym, nawet najnowsze telefony rozłączają AA podczas utraty internetu mobilnego ?. Objaw występuje również podczas połączenia telefonicznego (przychodzące/wychodzące) gdy rozłącza internet i to mnie najbardziej denerwowało bo rozpina głośnomówiący na kilka sekund zanim znów połączy. W moim przypadku pomogło zejście z softem do MIUI 12,5 i jak ręką odjął. Najciekawsze jest to że problem występuje już ponad rok i chińczyki mają to w d..ie, najnowszy soft dalej wychodzi z tym błędem. Po kablu działa OK, ale jak ktoś chce mieć AA bezprzewodowo to nie na nowych telefonach Xiaomi.
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Widziałeś te opiłki? w filtrze? w baku? Dla mnie też dziwne żeby przez wtryski zatkane opiłkami auto tak nagle stanęło. Wcześniej nie było żadnych dziwnych objawów?
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
Nigdy nie miałem nówki salonówki, ale moim zdaniem to nie jest normalne, a na pewno nie takie ilości. Mój ma prawie 200tyś.km , wymieniam średnio co 12tyś.km olej 0W30 i w tym czasie stan nie schodzi nawet do połowy.
-
Uwaga na rozrząd w A4 B9 2.0TDI
No to jest jakaś loteria, wymieniałem niedawno przy przebiegu 195 tyś.km i zarówno pasek jak i rolki wyglądały bardzo ładnie, myślę że jeszcze sporo by przejechały. Jedyne co mi się nie spodobało to zacinała się i nie odbijała przysłona elektryczna na pompie wody.
-
Bagnet oleju 2.0 TDI
Po co Ci bagnet do wymiany oleju ? Znajdź na necie ile oleju wchodzi do tego silnika (coś ponad 4L), spuść stary, zalej nowy i popatrz ile ci pokazuje na MMI, oczywiście wymień też filtr oleju. Najlepiej jest spuścić olej od dołu ( ja tak zawsze robię) bo po wyssaniu tylko od góry zawsze coś zostaje starego. Ostatnio byłem na wymianie i mechanikowi nie chciało się odkręcać dołu więc wyssał. Uparłem się że ma spuścić od dołu, było mu nie w smak ale po odkręceniu śruby w misce ściekło jeszcze dobre pół litra. Jeśli masz dostęp do VCDSa to tam pokazuje dokładny stan oleju w mm.
-
Car Play i Android Auto w Audi A4 B9
Nie rozłącza Ci czasami? U mnie czasem rozłączy na kilka sekund (najczęściej na yanosiku) i nie mogę znaleźć przyczyny, ale podejrzewam telefon, ostatnio zdarza się to sporadycznie więc nie kombinuje.
-
Wymiana rozrządu w Audi A4 B8 2.0 TDI DEUA
No tak, tylko dostęp tam jest nie lepszy jak w A4
-
Wymiana rozrządu w Audi A4 B8 2.0 TDI DEUA
Założyłem w sobotę zestaw Dayco do Skody 1.6 tdi i powiem Wam że jak za tą cenę wyglądał bardzo solidnie, pompa z metalowym wirnikiem, pasek od spodu biały silikonowy , no ładnie PS. Dziś żona przyjechała z pracy Skodą i znów się szykuje nowa robota ? Znaleziono 1 błąd: 7337 - Układ recyrkulacji spalin P0401 00 [172] - Natężenie przepływu za małe MIL zapalona - Sporadyczny - Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów Były już wtryski, rozrząd a teraz EGR,