Treść opublikowana przez tomiczka
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Również dzięki i do miłego.....
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Hej Nowek. Artur u Ciebie zamawiał dwie ramki. One mają być dla mojego synka. podjadę i dam ci kasę na nie. powiedz tylko ile?
-
[B5 ABC] Jak spasować skrzynie z silnikiem??
Odpowietrzyć wysprzęglik możesz dopiero po włożeniu wszystkiego na miejsce. Musisz przecież podłączyć przewód płynu. Nie musisz odpowietrzać na włączonym silniku, bo to w niczym nie pomaga. Najlepszy sposób na odpowietrzenie, to opadowy. Odkręcasz korek na zbiorniczku płynu hamulcowego, (który jest wspólny dla hamulców i sprzęgła), popuszczasz odpowietrznik na wysprzęgliku i czekasz aż popłynie z niego płyn. Jeśli długo nie będzie się pokazywał, to wspomóż pompowaniem pedałem sprzęgła. Oczywiście tą czynność już musisz wykonać w dwójkę. Jeden pompuje,a drugi popuszcza odpowietrznik. Kontroluj poziom płynu w zbiorniczku, aby go nie zbrakło. Powodzenia.
-
Prośba o oddanie głosu... II tura!! Bardzo dziękuję za wcześniejsze głosy!
już jest 5
-
[B5 ADR] Ściąga w prawo
A może tuleja tylnej belki koledzy? jak wybita, to belka ucieka do przodu lub tyłu i auto również ściąga na jedną stronę. Skoro wszystko z przodu było robione, to warto rzucić okiem na tył.
-
Jakie coupe z lat 90 tych???
Fajna TIGRA nie jest zła. Dla kobiety jaknajbardziej. Za 10 tys, można kupić naprawdę ładną i na wypasie. Nie jest droga w utrzymaniu. Ale zastanawia mnie fakt, czemu po prostu nie zapytasz żony, czym chciałaby śmigać? Może jak sprecyzuje swe oczekiwania, będzie łatwiej cokolwiek doradzić.
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
No widziałem te ogłoszenia wstawione przez kolegów. Nie powiem...... RS4 jaknajbardziej. Nie zastanawiaj się Kieras
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
No wymiękam Kierownik Musisz wiedzieć, że kolejka do mnie długa w oczekiwaniu na sponsoring i na serwisowanie. Mam jeszcze córeczkę, która już zapowiada, że za dwa lata, też chce jeździć audiczką. Wtedy już chyba na A8 przeskoczę Ale czy to ładnie tak, mieć 3 samochody AUDI, kiedy inni nie mają żadnej???
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Trochę mi żal, że się rozstałem z moją czwóreczką, bo troszkę nią pojeździłem ( o wrażenia z jazdy możecie spytać Artura) , ale na szczęście zostaje w rodzinie i pewnie syn nie raz da mi się przejechać. W końcu, to ja będę zajmował się serwisowaniem mu tej audiczki.
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Cieszę się, że mogłem być po raz pierwszy na spocie, a do tego wciągnąć mojego synka, w to elitarne grono ludzi z nieprzeciętnymi autami. Co prawda zmieniłem model swojego auta, ale nie markę. A 4 oddałem synowi i teraz, to On będzie raczej przyjeżdżał na spotkania. Jednakże liczę, że gdy pojawię się na spocie moją A6, to nie obrzucacie mnie kamieniami Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do miłego.........
-
[ALL B7] Chlapacz/dokładka nadkola przed przednim kołem
Nie wiem czy o to chodzi, ale ktoś już to poruszał na forum. Poniżej link do tej strony, na której jest schemat z nazwami i numerami części. http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t123726.0.html;highlight=spojler+koła
-
[B5 AFN] Osłona od silnika
Te "mocowniki", jak je nazwałeś, to spinki. Poniżej masz link na Allegro, w którym jest wszystko pokazane. http://www.allegro.pl/item985608344_oslona_silnika_skrzyni_spinki_audi_a4_passat_b5.html
-
[B5 AFN] Silnik traci moc i gaśnie
Dziwne objawy. Komp nic nie wykazał......Na wolnych daje radę, ale jak mu zwiększysz obroty,to zdycha. Silnik zachowuje się tak jakby mu brakło paliwa. Tylko gdzie szukać przyczyny? Filtr paliwa? pompka paliwa slabo podaje? A może robi się podciśnienie w zbiorniku przez zapchany odpowietrznik?
-
[B5 AVV] Problem z centralnym zamkiem
ispee. Ja w mojej mam montowany dodatkowy alarm, który właśnie centralkę ma tam, gdzie opisałem. Znajomej, której wymieniałem centralkę, miała takie właśnie objawy, że zamykał, ale nie otwierał. Po wymianie centralki ok.
-
[B5 AVV] Problem z centralnym zamkiem
Każdy układ centralnego zamykania drzwi, posiada prócz siłowników i pompy, jakiś sterownik, zwany centralką. Jest to nieco większa kostka elektryczna, która zazwyczaj znajduje się pod dolną osłoną kierownicy, nad pedałami. Jeśli posiadasz alarm, to jest on połączony wiązką przewodów wraz z centralką, czyli tym sterownikiem. Najlepiej podjechać do elektryka i niech on zerknie.
-
[B5 AFN] Wymiana wahacza górnego prostego - bez wykręcania kolumny zawieszenia
Spryskiwać dobrym odrdzewiaczem i opukiwać ze wszystkich stron mocowanie. Jeśli urwała się przy łbie, to na gwint nakręcić dwie nakrętki kontrując je i powoli starać się obruszać śrubę. Potem jakiś wybijak i wybijać młotkiem.
-
[B7 BPW] Zwichrowane hamulce
Zwichrowane hamulce, pewnie chodzi Ci o to, która tarcza krzywa. 1. Najprostszy i najpewniejszy sposób, to wjechać na rolki na stacji diagnostycznej. Diagnosta od razu zobaczy na ekranie monitora, które koło przyłapuje. 2.Unosić po kolei każde koło, druga osoba leciutko naciska na pedał hamulca,tak żeby nie zblokować kół, a Ty obracasz kołem. Jeśli tylko w jakimś momencie koło łapie, to oznacza, że tarcza krzywa. 3. Można też ściągnąć tarcze i na tokarce sprawdzić, ale to już dłubanina. A jaki objaw masz, że podejrzewasz skrzywione tarcze?
-
[B5 AVV] Problem z centralnym zamkiem
Stawiam na centralkę. Ostatnio wymieniałem znajomej w skodzie fabii. Central zamykał, ale nie otwierał. Po wymianie centralki, wszystko ok.
-
[B5 AFN] Wyciek płynu z bloku silnika
rookie. Jako lakiernik, współpracuję z mechanikiem o 25 letnim stażu i stosując ten środek, nie zdażyło się, aby komukolwiek zapchał nagrzewnicę lub chłodnicę. Przeczytaj właściwości produktu, zanim się wypowiesz. Technologia poszła do przodu i nikt już nie wsypuje trocin dla uszczelnienia.
-
[B5 AFN] Wyciek płynu z bloku silnika
Jeśli lekko łzawi, to nie porywałbym się na rozgrzebywanie silnika, żeby wbić zaślepkę. Zastosowałbym środek do uszczelniania układu chłodzącego, firmy K2. Poniżej wstawiam link, w którym opisany jest ten specyfik. http://www.k2.com.pl/index.php?option=com_provider&task=prod&id=376&Itemid=66 Spróbuj najpierw najprostszych i najtańszych rozwiązań.
-
[ALL B5] Dziwne stukanie po wymianie tylnych amorów
No niech będzie i belki. Wiadomo o co chodzi :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Ubytek płynu hamulcowego
Napisz co było przyczyną. Sam jestem ciekawy.
-
[ALL B5] Dziwne stukanie po wymianie tylnych amorów
Skoro amory nowe i dobrze poskładane, to może, to tuleja wahacza jest wybita.....
-
[B5 AFN] Ubytek płynu hamulcowego
A czym miałoby rozsadzić? Szybciej obstawiałbym wyciek z któregoś zacisku. [br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 21:42_________________________________________________Powiem jeszcze tak. Wczoraj podczas jazdy, pękł mi właśnie przewód elastyczny przy lewym przednim zacisku. Objaw taki, że pedał hamulca wpadł do dechy, a samochód prawie nie hamował. Zanim dojechałem do domu (ok.4 km) kontrolka braku płynu już się świeciła. Dla tego obstawiam niewielki wyciek. Taki właśnie jak: nieszczelny zacisk lub wysprzęglik.
-
[B5 AFN] Ubytek płynu hamulcowego
może przepuszczać sam wysprzęglik, może przepuszczać przewód między pompką, a samym wysprzęglikiem. Może też lecieć płyn z zacisków hamulcowych, a nie z przewodów. Tak czy inaczej bez sprawdzenia, nie da się jednoznacznie określić przyczyny ubytku płynu.