Treść opublikowana przez tomek_vw
-
[B5 1Z] Wyleciał prawie cały olej z silnika...
albo masz uszkodzoną uszczelkę nad chłodniczką oleju albo zawiesił ci sie zawór od wysokiego ciśnienia oleju
-
[ALL] Jaki lepszy silnik 1.9 czy 2.0?
ale tak samo mozna szukać wad w 2.0 - pekajaca głowica - padająca "przepustnica" - padajaca pompa oleju - gwizdająca turbina - padające pomopwtryskiwacze itd................. wszystko zalezy czy jest ci potrzebna moc w aucie czy nie jeżeli 115KM ci wystarczy weż 1.9 bedzie mniej awaryjny i tańszy w eksploatacji jezeli musisz miec więcej mocy to zostaje ci 2.0 i tyle niema co się wiecej rozpisywać ps: turbina w 2.0 jest takasama jak w niektórych 1.9
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
wszystko zalezy kto i jak długo takim autem jeżdzi poprzedni właściciel jezdził aż stracił hamulce dopiero to go wystraszyło strat wcale nie było aż tak dużych :gwizdanie:
-
[B7 BLB] Ciężko pali na ciepłym
aha czyli standartowy problem ekologiczny będą zmiany pod nowe turbo to i to się poprawi przy okazji
-
[B7 BLB] Ciężko pali na ciepłym
nieznalazłem odpowiedzi więc zapytam na zimnym pali na dotyk jak jest rozgzany musi chwile pokręcić hmmmmmmmmmmm...... czy to jest ten sam problem co w ASV czyli mała dawka rozruchowa aby zmniejszyć dymienie ?? czy moze cos innego ??
-
[B7 BRE] Czy lepiej wcześniej wymienić rozrząd czy zgodnie z instrukcją ?
oj może ja się wypowiem bo troszkę pracowałem w ASO większość Tdi ma przewidziany przebieg w okolicach 120tys to ze sie robi przy 90tys to jest jeszcze pozostalośc po starych TDI 1Z i podobnych gdzie pasek był cieniutki . Dlaczego niektórzy zalecają 90tys proste poprostu KASA jeżeli ktoś z was wczytał by sieęw dokumentacje serwisową to by odkrył że niektóre 130KM maja przewidziane rolki na 250tys powiem tak najważniejsza przy wymianie rozrządu jest pompa wody najlepiej żeby była fabryczna albo jakiejś liczacej sie firmy na rynku wynalazki potrafia paść po 30tys km
-
[B5 AFN] Czyżby siłownik sprzęgła?
możesz mieć dwie opcje albo ci padła pompka pod pedałem albo siłownik sprzęgła diagnozowanie tego jest dość trudne niema wiekszego problemu z dojściem do wysprzęglika na na skrzyni wiecej jest zabawy z pompka ale też sie da wymienić
-
[B5 1Z] Korek wlewu płynu chłodniczego...
niepowinno sie tak długo jezdzić bo układ jest przewidziany w AUDI jako cisnieniowy więc zakręć i patrz co sie stanie
-
[B6 AKE] Zgasł i nie chce odpalić
to są opisy z 1.9 TDI w 2.5tdi jest troszke inaczej dam potem rysunki nie popatrzyłem wczesniej ze chodzi o 2.5 tdi
-
[B6 AKE] Zgasł i nie chce odpalić
może to ci wytłumaczy zaistniałż sytuacje i dlaczego auto niemoze odpalić
-
[B5 AFN] Zawór odcinąjacy dopływ paliwa
masz prawidłowo
-
[B5 AFN] Zawór odcinąjacy dopływ paliwa
tam powinno sie napiecie 12V na chwile tylko pojawia po przekreceniu kluczyka możesz jeszcze sprawdzić ten zawór z VAS chyba "człony wykonawcze" i testujesz pokolei wszystko powinien tykać
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
a sciagales ten zeger z tyłu?? bo jak zdemontowałem wał to widziałem tam od tyłu zeger ale wsumie nie zapytałem jaka kolejnośc ściągania była umnie, ale, szlifierz mówił mi ze tez był spory problem żeby ściagnąć ta zębatke starą
-
[B5 AVG] Klima - wymiana czynnika
właśnie tak mi się wydawało tak poprzeczne samochody maja zawory na scianie grodziowej
-
[B5 AVG] Klima - wymiana czynnika
to moze ja wtrace swoje trzy grosze zracji tego że obsługuje teraz dośc sporo klimy więc tak to prawda że układ moze tracić nawet do 15% czynnika poprzez przewody gumowe w skali roku. co do wody w układzie to do absorbcji jej służy filtr osuszacz ( którego w PL mało kto zmienia a powinno sie co około 3 lata ) którego pojemność jest około kilku kropel wody i jest do wymiany co znaczy dobicie czynnika?? a jak taki fachowiec stwierdzi ile jest go w układzie?? jedynym prawidłowym rozwiązaniem jest odciągnąć czynnik z układu dodać nowy olej do układu a następnie napełnic układ odpowiednią ilością czynnika . w momencie kiedy niema czynnika w układzie kompresorowi niepowinno się nic stac ponieważ czujnik cisnienia zablokuje włanczanie go i sprzegiełko będzie chodzic a kompresor nie będzie działał. co do psssyt to chyba wszystkie a4 i passaty to maja ale niewiem z czego sie to bierze bo w poprzecznych VW i audi tego niema Panowie pilnujcie wentylatora klimy najczęsciej powodem nie działajacej klimy jest wyciek lub niedziałający wentylator
-
[B7 BLB] Wymiana panewek wałków rozrządu
znalazłem 20Nm + 90stopni
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
w silniku który robiłem zebatki przy przebiegu 248tys były w stanie idealnym a poszedł wałeczek więc chyba niema reguły na to. H4mm3R czyli robiłes to na silniku? jak naprasowywałeś zębatkę??
-
[B7 BLB] Wymiana panewek wałków rozrządu
mam pytanie z jakim momentem maja być dokręcone wałki rozrządu w BLB może ktoś ma dane z rysunkiem kolejności dokręcania silnik odpalił ale cos się ciężko kręci nie wiem czy nie przesadziłem po wymianie panewek [br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 22:11_________________________________________________nikt niewie??
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Przecież to stara pompa, na dodatek z innym kołem zębatym. Poza tym jakby się dało zastosować te pompę, to by tu o tym pisało... To że ma inne koło to nieproblem konstrukcyjnie jest takasama dlatego zapytałem Mam jeszcze jedno pytanie czy w bloku BKD nie ma tego spływu który jaro4444 zasugerował żeby zaślepić ?? bo w uspokajaczu z BKD jest.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Ja mam pytanie takie czy moze zostac zastosowana pompa oleju 06A115105 ?? bo taka mam a jestem właśnie w trakcie usprawniania motoru BLB:)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam z tej strony Tomek z Krakowa jestem nowym posiadaczem A4 B7 2.0TDI i odrazu problemy