Treść opublikowana przez kijaszi
-
Wesołych Świąt
Dzięki. Wesołych Dla Wszystkich (poza karpiami ) ale jeszcze 8 godzin w pracy i dopiero Święta.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
jak sworzen dobry to tylko tuleje wymienic teraz to ściągam wahacz sprawdzam sworzeń i gumę jak dobre to czyszczę ze starego smaru pakuje nowy smar, biały litowy z PTFE, do tego nowe tuleje LEM po 20-40 zł do każdego wahacza banan ok 100, tuleje stare nie wyciskam tylko przecinam wyciągam i dopiero wciskam nową do tego śruby ocynk płatkowy 10.9 nakrętki kl.10 ze sklepu żelaznego i jeszcze się na tym pojeździ.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A może podejść do tematu ekonomicznie. Przejeżdzam rocznie ok 12tys samochód planuje wymienic za ok 6 lat to jest 72 powiedzmy 80. Zawieszenie LEM 2400 wytrzyma 200 tys wątpie. Zawias SKV , MS cena miedzy 500-600 po 40tys wymieniam nawet jak nic nie stuka puka itd. zakładam nowe, nastepne 40 sprzedaje jak cos stuka wymieniam z poprzedniego zestawu sprzedaje auto i jestem do przodu miedzy 1000-1200 przy samodzielnej wymianie, w warsztacie troche miej.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Wyjścia segera , a spaw z pełnym przetopem mistrzostwo jest moja specjalnością
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Nie. Byle by były zeszlifowane na równo żeby przegub na płasko ładnie trzymały śruby. Nie rozumiem dlaczego zakładasz używki skoro nowe można wyrwać za niewielkie pieniądze Bo byl dobry pod ręką a czas gonil
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Nie no dziura zaspawana chodziło o to czy na spawy w tym deklu będą działać jakieś siły.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
A ja mam pytanko wymienialem przegub wew. na urzywany i tak to wychodzi jak robi sie szybciej jak mysli. Panowie czy na takiej rzeźbie można jeździć? Bo nie mogę dojść czy ma ten dekiel to działa jakas siła czy tylko przed utratą smaru zabezpiecza
-
Zmiana Turba z BFB na ta z BEX
Witam. Zostaw Allegro w spokoju i napisz do McGiver jakiej turbiny potrzebujesz. Mam od niego suszarke do 250km wyregulowana na seryjne 163 zapierdziela aż miło.
-
BFB 163KM Proszę o analizę logów
I przejechało 3000 km ze średnią 110 km/h w 35C, upale przez 19h bez problemów . Nigdy więcej następnym razem samolot
-
BFB 163KM Proszę o analizę logów
Dziękuje Wszystkim za pomoc, dzięki wam auto uciekło spod palnika i przerobienia na wóz do gnojowicy.
-
BFB 163KM Proszę o analizę logów
Świece nowe, przepływka wyczyszczona jest lepiej http://vaglog.pl/log-002_003_HhDGXb.html http://vaglog.pl/log-033_020_46dcJ.html
-
BFB 163KM Proszę o analizę logów
No buta nie trzymałem w podłodze a turbo to hybryda to może dlatego przeładowuje , czyli do sprawdzenia mam świece (pójdą nowe), cewki, ciśnienie paliwa , przepływomierz. czy jeszcze jakieś sugestie bo zaczyna mnie wykańczać to auto
-
BFB 163KM Proszę o analizę logów
Witam. Czeka mnie trasa jakieś 1300km i chciałbym dojechac. Czy na ta chwile jest jeszcze coś do poprawki z pracy silnika? Do tej pory wymienione turbo , N75, uszczelniony dolot i wymieniona śruba odpowietrzająca. http://vaglog.pl/log-115_118_1x1du36.html http://vaglog.pl/log-003_020_EoV715v.html http://vaglog.pl/log-002_033_fm9E2.html
-
Czy mam jeszcze turbo? Prośba o analizę logów
To może dlatego turbina nie ma żadnego luzu bo się w swoim życiu nie napracowała . Normalnie cycki mi opadają z tym samochodem. Czy jeszcze oprócz N75 jest coś do sprawdzenia?
-
Czy mam jeszcze turbo? Prośba o analizę logów
Są to moje pierwsze logi także wybaczcie jak coś skopałem i powiedzcie co poprawić. Auto zbiera się jak moje stare ADR 125 KM a tu jest BFB i 163 KM. Gdzie jest lipa? http://vaglog.pl/log-003_004_120_0t01h.html http://vaglog.pl/log-115_118_003_O79K3q.html http://vaglog.pl/log-001_002_020_qz26E.html
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
płyn jak dla mnie każdy tyko nie Febi , Febi= woda (moja prywatna opinia). Płukanie najlepiej zrobić jak przód jest zdjęty, płukałem przy okazji wymiany rozrządu. Wywalić płyn ze zbiorniczka, zdjąć przewód powrotny i do butelki, wiaderka, zaślepić króciec w zbiorniczku. Zalewamy zbiorniczek po same jaja bierzemy wkrętarkę i tarcze gumową do szlifowania na papiery ścierne (oczywiście bez papieru ściernego) dostawiamy do koła pasowego pompy wolne obroty i ogień. Jak ubędzie płynu jak ktoś ma dobrą koordynacje dolewa jedną ręką a kręci drugą. Druga osoba powoli kreci kier. prawo lewo a my pilnujemy płynu i patrzymy jaki płyn leci jak czysty po przejściu kierownicy od skrajnych położeń koniec zabawy nic się nie zapowietrzy płyn od razu wymieniony Mobil ATF 220
-
Ciśnienie na cylindrach A4 BFB
Dzięki jedna rzecz mniej z bańki
-
Ciśnienie na cylindrach A4 BFB
Na forum jest parę tematów ale dosyć wiekowe. Mam taką sprawę kupiłem oczywiście A4B6 1.8t BFB mierzyłem kompresję i wyszło mi po 11,5 na każdym, dolałem po 10ml oliwy i wyszło po 15 też na każdym, silnik był lekko ciepły. Czy takie ciśnienia są OK? Piszą ,że OK jest od 7 do 13 to rozrzut jak z pepeszy dziadka w 1939
-
Moment dokrecenia łożyska "obudowy" przód
Dzięki za odpowiedź chodziło mi o te od obudowy łożyska do zwrotnicy dokrecilem 80 i jeszcze troche dla pewności.
-
Moment dokrecenia łożyska "obudowy" przód
Jak w temacie czy łożysko dokręcamy do "bólu" czy jest określony moment dokręcania?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Koledzy co do palenia w piecu polecam lekturę "palenie od góry" ślimak przypadek beznadziejny ale reszta się podepnie. Mam domek jakieś 110m2 w tym podłoga 18m2 i spalam ok 8-10 kg czarnego i 6 ćwiartek drewna brzoza pale od 6:00 do i tu zależy od temp. na zew, "-" to do 22-24 jak cieplej to i o 3:00 w nocy pompa jedzie. Tylko miarkownik ciągu proste jest lepsze a wygodne droższe
-
Tylne łożysko, jakie kupić?
SKF a FAG jest różnica nie mam porównania na łożyskach do samochodu ale do sprężarek śrubowych mam i tu jest lipa SKF 2x wymieniane po miesiącu czyli po 750h, wymienione na FAG i 30.000 h pracuje
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Pod warunkiem ,że zima jest na "-" bo powietrze jest wtedy suche. A teraz wilgotność jest ok 80- 90% do d*py schnąć to to nie będzie.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
A i stara pompa lepiej działa na ATF. ATF ma większą lepkość niż ori płyn a co za tym idzie lepsze właściwosci smarne po rozgrzaniu i to prawe 2 krotnie ATF 220 - [mm2/s=cSt]: 37 cSt (37 mm ̨/sec) w 40°C ORI - 19,3 mm2/s w 40 °C
-
Wyciek z maglownicy
Jak lubisz grzebać przy aucie to regeneruj sam koszt uszczelniaczy jak do mojego magla Koyo 125 zł płyn ATF220 26 zł i browarek, zadowolenie bezcenne. Cudów w maglu nie ma prosty jak budowa cepa tylko z piwem trzeba uważać. Wyjęcie samemu 2h jak na pierwszy raz bez kanału to chyba nie najgorzej mycie wymiana uszczelniaczy i montaż 6h za dużo piwa . Tylko jednego nie zrobisz sam, szlifowania listwy ale możesz ją sprawdzić zdejmujesz drążki i osłony kręcisz w prawo i w lewo do oporu jak na listwie nie widać korozji możesz wykręcać magiel.