Jump to content
IGNORED

Jaki płyn do układu wspomagania ?

wgrxxx
 Share

Recommended Posts

witam, jaki jest zalecany płyn do układu wspomagania? czerwony? zielony? jakiej produkcji?
jak kupiłem furę był jakiś taki ch... wie jaki, śmierdział bardzo ostro jak płyn hamulcowy, był prawie przezroczysty
wlałem czerwony Hipol ATF (II D - dokładne oznaczenie na butelce) podobno nadaje się do układów hydraulicznych,
ktoś mi jednak podpowiedział ze w audi powinien być zielony...
przez to wszystko chyba mi się układ rozszczelnia, miałem wycieki z maglownicy??? jak kupiłem auto,
i do tej pory jest to samo, nie wiem czy ktoś nalał byle jakiego SZITU żeby tylko coś było czy żeby był gęściejszy i maskował wycieki?

proszę jednak o opinię jakie polecacie płyny do wspomagania do A4 `95 1,9 TDi
pozdr.

Z tego co mi wiadomo to rowniez zielony plyn ma byc, ja do swojej niunki zakupilem zielony plyn Febi,w sklepie motoryzacyjnym facet mi dobral z katalogu jaki ma byc plyn do danego auta.Zaplaciłem cos ok 20 blach za 1literek

Febi 6162 zielony, mineralny. Koszt w sklepie za 19zł. za litr. :good:[br]Dopisany: 04 Listopad 2008, 11:56_________________________________________________A jak kupujecie w ASO to jest ten sam olej tylko naklejka nie Febi a VW,Audi,Skoda i jest dwa razy droższy :wallbash:

No nie wiem czy jest taki sam jak w ASO.

Ten Febi co napisałeś jest mineralny a w ASO mineralny był G002000 ale juz go nie robią i został zastąpiony G004000 a to syntetyk.

Osobiście wymieniłem na G004000 z ASO i wspomaganie lżej chodzi i pompa nawet nie mruknie nawet przy max. skręcie.

A jak kupujecie w ASO to jest ten sam olej tylko naklejka nie Febi a VW,Audi,Skoda i jest dwa razy droższy :wallbash

Nie jest to samo oryginalny olej jest gęściejszy ponadto olej Febi po wlaniu i pracy układu wspomagania zmienia kolor na bursztynowy natomiast oryginał nie zmienia koloru.

zielony ma być ,ostatnio kupywałem w aso audi ori zielony płyn do wspomagania 1 litr 50 zł :wallbash:

Ja płaciłem na allegro 36 zł :wink4:

w ASO to jest ten sam olej tylko naklejka nie Febi a VW,Audi,Skoda i jest dwa razy droższy :wallbash:

Myliszz sie !!

Akurat miałem kiedyś awarię węża od pompy wspomagania ...miałem litr Oryginału i poźniej waliłem Febi .. Febi był strasznie żadki ..bez porównania z Oryginałem ..który był prawdziwie zilony i gęsty .

Nie to , że miałem lipny płyn Febi ...bo przepuściłem wtedy przez swoje ręce ponad 3 buteki tego płynu i każdy był taki sam !

Ja kiedyś do mojej C4 dolałem też hipol atf (tak doradził mi sprzedawca) i wszystko jest do dzisiaj ok. W a4 też jest napisane na zbiorniczku, że tylko olej mineralny. Myśle, że każdy olej będzie ok, pod warunkiem że będzie on mineralny

No pewnie tylko po jednym Ci się co nie co może rozszczelnić a po innym nie a różnica w cenie 20 zł :gwizdanie:

koniec końcem, co proponujecie?????????????

Oryginał albo bardzo zbliżony Febi.

Oryginał albo bardzo zbliżony Febi.

Na pewno wybór tylko pomiędzy tymi 2 pozycjami i nic innego

Ja kupowałem oryginał zielony ale w salonie Skody. Na butli są loga Audi VW Skody i Seata zapłaciłem za litr 37zł.

Biorąc pod uwagę koszty wysyłki w sklepach internetowych to nie przepłaciłeś

polecam LHM z ASO Citroen

jest o wiele lepszy od ori płynu

panowie jeżeli mogę się wtrącić i zapytać co ile wymienia się olej w układzie wspomagania, odkąd kupiłem a4 to prawie 3 lata nie wymieniałem tego płynu a kolor przypomina taki lekko brunatny lub taki ciemny zielony ale to nie taki zielony do tej pory nic nie cieknie wszystko ok czy mam wymieniać czy nie czy jak się wymieni to się nic nie rozszczelni

Ja wymieniłem na Ori i lżej mi wspomaganie chodzi, nic nie cieknie nic nie wyje jest :good:

u mnie znowu coś piszczy przy lekkim ruchu kierownicą czy to może być wina płynu czy może paska

hm :mysli:

No nie wiem czy jest taki sam jak w ASO.

Ten Febi co napisałeś jest mineralny a w ASO mineralny był G002000 ale juz go nie robią i został zastąpiony G004000 a to syntetyk.

Osobiście wymieniłem na G004000 z ASO i wspomaganie lżej chodzi i pompa nawet nie mruknie nawet przy max. skręcie.

G002000 = mineralny, zostal zastapiony na G004000 = syntetyczny

a zalecany przez producenta to mineralny :mysli:

czy moze "w nocy mechanicy z audi wymienili mi uklad wspomagania" i moge juz lac syntetyczny ? :mysli:

calkowicie zglupialem i nie wiem jaki plyn mam zalac :disgust:

PS. nasuwa mi sie taki wniosek, ze zalega im w magazynach syntetyczny i trzeba sie go pozbyc, dlatego mozna juz lac syntetyczny bez jakichkolwiek skutkow ubocznych

Mnie nikt nie wymienił ukladu wspomagania a zalałem go płynem G004000 i wszytko jest :good:

Niemcy raczej nie podali by informacji że płyn G002000 został zastapiony G004000 jeżeli nie byłoby jakieś ryzyko stosowania go.

http://www.a4-klub.pl/smf/wspomaganie_plyn_g004000m2_to_to_samo_co_g002000-t766.30.html

Ile tego oleju mineralnego trzeba kupić przy wymianie w A4 B5 po II lifcie ????

wgrxxx było sporo o tym temacie.Następnym razem użyj opcji :szukaj: . http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t19688.0.html;highlight=jaki+p%B3yn+do+wspomagania Odpowiedź na pytanie

Czytałem wszystkie te posty i wiem na temat opisu na obudowie zbiorniczka i kolorach zmianach G002 na 004 itd.. chodziło mi tlko o potwierdzenie czy nie ma znaczenia czy B5 czy B6 tylko to co pisze na zbiorniczku..:> w sumie faktycznie pytanie bez sensu trochę:) dzieki

Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Jedni leją Ori G004000 inni Febi.

Ja wlałem Ori G004000 i wspomaganie chodzi elegancko i mam spokój.