Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn do układu wspomagania ?


wgrxxx

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja na wszelki wypadek sprawdziłem. Po około miesiącu od wymiany tej mój Febi nie jest jasnozieloniutki jak resztka w butelce tylko nieco ciemniejszy i raczej oliwkowy ale całkowicie klarowny. Żadnych problemów na kierownicy nie wyczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którędy najlepiej spuscic plyn z układy wspomagania tak zeby było dosc szybko,i żeby cały plyn zleciał?? i ile sie miesci w układ oleju. teraz sie zacznie, czy taki olej moze byc? Olej przekładni automatycznych ORLEN Hipol ATF IID (3908924203) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. wiem, wiem najlepiej ori ale mam maly wyciek i dopiero na wiosne ruszy sie cos z maglem a teraz mam zalany jakis gesty i z rana na zimnym strasznie wyje a nie chce pompy zatrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podepne sie pod temat. Zakupilem autko 2 miesiace temu i zauwazylem, ze jak ruszam kierownica i dodam gazu do 2000 obrotow to slychac buczenie, bez dodawania gazu nie slychac. Ale dzieje to sie na postoju i w trakcie ruszania z 1 biegu. Podczas jazdy na innych biegach nie slysze buczenia. Co moze byc wina? Plyn w zbiorniku wyglada na brazowy, a mam stara butelke i z tego co widze byl chyba zolty. Butelka biala z czerwonym korkiem. Ostatnio weryfikuje plyn bo mam wrazenie ze mi troche ubywa. Nie raz widze plamke pod samochodem ale nie wiem czy to wspomaganie czy olej (musze umyc cale auto z dolu bo jest zazygane, poprzedni wlasciciel mowil ze poszla mu miska olejowa i uszczelnil w warsztacie, wiec nie wiadomo skad dokladnie cos cieknie). Bede weryfikowal w przyszlym tygodniu, ale wole sie dowiedziec najpierw od was na co mam zwrocic uwage. I jaki plyn jesli mam wymienic kupic.

Przeczytaj wątek to będziesz wiedział jaki kupić,może się kończyć pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total-a, kupisz w ASO Citroëna, koszt ok 40zł/litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik mówił mi, żeby przed wymianą płynu wstawić filterek na przewodzie magiel-zbiorniczek na kilka dni. Podobno taki zabieg czyni cuda. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie psu na d*p... takowy zabieg.

Jak dasz filtr to bedzie on sie zapychał,poza tym masz juz jeden taki w postaci sitka w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi chyba, żeby się zapychal.... Ja jak wymienialem płyn wspomagania to było w nim od groma opilkow metalu... Sitko w zbiorniczku tu nie ma nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma nic do rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitko jest po to by nie dawać tych opiłków w pompę....

Robi za filtr,wiec albo masz je luźne albo pompa już do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacznie z maglem bo na rozdzielaczu uszczelki teflonowe dostaly w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie, że ten filterek zaszkodzi czy ze nic nie pomoże? U mnie sitko siedzi na miejscu, pompa nie wyje a wspomaganie chodzi ok ale odkąd przyjechałem się passatem b5 w którym kiera krecila się 1 palcem to mam jakiś niedosyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi.

Kiefy zmieniales plyn ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu, febi mineral 6162. Żadnej różnicy w sumie nie od czułem chociaż wylalem zupę z układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się

Ja mam zalany Castrol w opisie jest że syntetyk ale specyfikacja to G002000 CASTROL CHF SYNTETYCZNY PŁYN HYDRAULICZN 1L POZNAŃ (3977590420) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

nie wiem ile jest na nim jeżdzone, w jaki sposób wymienić płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej do wspomagania może być LHM Plus ??? Oczywiście Total.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...