Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn do układu wspomagania ?


wgrxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zielony korek, wywaliłem jakieś 3 lata temu minerał i jest syntetyk Febi.

Nawet aso syntetyk już tylko wlewa żeby układ nie korodował.

x2

W czerwcu po kupnie B5 musiałem wymieniać maglownice bo ciekła jak cholera. Założyłem regenerowaną od kolesia którego mi kilka osób poleciło. Układ wypłukałem dwa razy i zalałem zielony płyn febi. Wszystko było fajnie do pierwszej dłuższej przejażdżki. Po rozgrzaniu układu wspomaganie ginęło praktycznie do końca , szczególnie w mieście poniżej 2 tyś obr. Znajomy mechanik powiedział mi żebym nie lał mineralnego płynu do układu bo to szajs. Nie słuchałem go bo jestem uparty. Kupiłem oryginał zielony płyn w aso. Znowu płukanie układu i zalewam. Trasa i znowu wspomagania niet. Pomyślałem o pompie i chciałem ją też wymienić na regenerowaną ale żałowałem kolejnych 350zł. Wlałem czerwonego mobila ATF i wszystko ustąpiło. Wspomaganie niczym nie różni się czy to zimny czy rozgrzany silnik po dłuższej trasie. Aby się upewnić zadzwoniłem do kolesia od magli. Powiedział mi żebym pod żadnym pozorem nie lał zielonego płynu bo na tym syfie listwa koroduje i on takich magli na wymianę za regenerowaną nie przyjmuje. Pomyslałem , ze wariat i zacząłem pisać do kolesi z allego. Obskoczyłem z 10 a odpisało 4-5. Wszyscy jednym słowem żeby lać ATF czerwony a nei zielony bo wsio od niego koroduje i traci swoje właściwości w niższych temp niż czerwony. Nie wiem czy to 100% prawda ale mi pomogło i tak już pół roku jeżdżę. Zrobiłem ok 3 tys km i jest wsio ok.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem i on też mi mówił żeby wlać czerwony ATF. Ma passata b5 i po rozgrzaniu wyła mu pompa, zmienił na ATF i niby ucichło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wzioł mi tochę płynu tzn. od max do ponizej min. w czasie od wakacji -

jest zalany zielony -można do niego zalać tego LHM-a + ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to go od razu wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dolałem bez filozofowania i rozmyslania( jaki owaki siaki )Hipol do ukladów wspomagania w zbiorniczku mialem poniżej minimum pojezdze i zdam relacje czy cos sie zepsuje hehe .Niemcy leja Febi a nie inne pierdoly bo sie nie pierdziela i nie szukaja jakis Hipolów my lejemy po naszemu po taniemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to możesz tam nawet nasrać, lej co chcesz ale.nie dziel sie swoja głupotą tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to możesz tam nawet nasrać, lej co chcesz ale.nie dziel sie swoja głupotą tu na forum.

Kolego a po co te nerwy co nie mozna swojej opini tu wyrazic wyluzuj zanim ci żyłka pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu mam wiecej niz Ci sie wydaje, tylko nie znosze kretynow :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,że na forum zalęgło sie za dużo druciarzy. Trzeci z dziesiątym przeczyta takie brednie a potem lament ,że coś się wysrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy zrobie 2000 tyś km to sie okaze czy sie cos wysra


Poczekamy zobaczymy zrobie 2000 tyś km to sie okaze czy sie cos wysra

Tak jak dupne serwisy najlepsze co maja problem w automatycznej skrzyni wymienić lub dolać oleju bo to sie przeciez nie da , my tego nie robimy bo cos sie popsuje , kur.. dziś ojcu do renault megan z kanału na garażu dolałem do skrzynki oleju czas 10 min. i co nie da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos slyszal o oleju zoltym Febi? Planuje wymieni swoja smołe i od poprzedniego wlasciciela dowiedzialem sie, ze uklad jest zalany zoltym febi. Jaki lac teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z płynami z aso?To prawda ,że zrezygnowali z minerału na rzecz syntetyku?


Jaki teraz moge lac ? Total LHM +? Czy febi zielony?

Zielonego Febi nie polecam. Miałem z nim przeboje. Shit jak ..uj. Jeśli już musi być minerał to LHM od Totala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę przynajmniej 3lata na syntetyku Febi i jest super.

Następna zmiana na LHM ale syntetyk, czuli LDS z C5.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to syntetyk a nie minerał. Minerał febi to szajs i nawet ci od regeneracji magla go nie polecają. Pytałem w 5-6 firmach przed wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...