Treść opublikowana przez Szefcio
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
to kiedy odbiór i ile Ci wiszę???
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
kolego na alegro masz za 100zł komplet, a zawsze możesz wpisać zawieszenie tył audi b7 i też będzie kilka ofert wystarczy podzwonić po ludziach.
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
czyli galeria? ---------- Post dopisany at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany at 15:49 ---------- panowie odpadam.... sorki
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
8E0 955 101 C- to jest spryskiwacz od strony kierowcy?
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
a więcej chetnych ni ma... Lipaaaa:facepalm:
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Pany Dychacie tam jeszcze? Dziś Niedziela koniec rezania trzeba wyjechać na wieś? Może mały spocik?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
dokładnie 100zł za osłony przy takim wydatku to już żadna różnica, a jest zrobione porządnie i co najważniejsze pasuje P&P bez męczenia się czy kombinowania- 3 śrubki i po sprawie...
-
Montaż Ledowego Podświetlenia Tablicy rejestracyjnej z A5/B8
Osobiście wszystkie lampki z aledrogo to gówno będą mrugać-kwestia czasu- miałem zwykłe bez can czasami wywalało błąd czasami nie i po ok miesiącu zaczęły mrugać poczytałem trochę i tym razem problemy z opornikami- źle się dobierze będzie się grzać i wypali gniazdo.... No więc kombinowałem trochę i wpadłem na pomysł bezinwazyjnego montażu led w naszych autach. Potrzebne części to lutownica, cyna, kawałek kabla, trochę płytki drukowanej lub innego ustrojstwa, taśma led z metra cieta i jako oporniki 3 szt żaróweczek z węża na choinkę np takiego byle zwykły nie led: Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://zakupy.ilubuskie.pl/upload-image/ddcd5_waz.jpg co do montażu: ucinamy odcinek led jaki chcemy wpakować w naszą lampkę (ja mam 3 diody, u kolegi montowałem 6 diod na stronę; zależy kto jak mocno chce by świeciło), do tego lutujemy kabelki "+" i "-" wystarczą krótkie odcinki zaledwie kilka cm. Z węża do lampek wydłubujemy 3 szt żarówek (też na stronę- wąż z takimi żarówkami jest pod napięcie 230V- konfiguracja 2 lub 3 żarówek {dokładnie nie pamiętam 2czy3 bo robiłem to 2 lata temu} będzie działać prawidłowo inna nie!!!!). Następnie demontujemy lampki tablicy rejestracyjnej jak do wymiany żarówki- jedna śrubka i gotowe- nie trzeba wyciągać całej listwy:decayed: wywalamy starą żarówkę. upychamy całość w lampce pamiętając o biegunowości led (żarówki z węża obojętnie jak wrzucimy i tak będą działać). tu nie trzeba lutować wystarczy oskórowane kabelki owinąć wokół styków i na dociśnięcie odpowiednio wyszlifowany np kawałek: plexy, starej płytki drukowanej, obudowie po żarówce led -naprawdę cokolwiek byle nie będzie przewodzić prądu ( ja miałem obudowę po led, a koledze zrobiłem na płytce drukowanej: uciąłem kawałek płytki z starego radia- zeszlifowałem wszytko by była goła i odpowiednio podszlifowałem by pasowała do styków w lampce-takie rozwiązanie też polecam). żółte żaróweczki z węża jarzą się minimalnie i widać je tylko patrząc się w lampkę. a led robi resztę roboty:wink: sposób bezinwazyjny bo w każdej chwili można to wyjąć jak zwykłą żarówkę. Mi tak świeci to już 2 lata i nic się nie dzieje- nie mruga, nie wypala się gniazdo, nie grzeją się żaróweczki, nie wywala błędu na Fisie:banan: dodam że taśma led z metra cięta nawet nie jest wodoodporna- bo akurat do zwykłej miałem dostęp i jest git. Węża z choinki też nie kupowałem znajomy wywalał bo mu przestał świecić. a w castoramie te węże są dostępne na metry i tak samo taśmy ledy- choć na necie będzie taniej. Świeci to tak (to było zdjęcie od razu po zamontowaniu w garażu stąd ta czerwona poświata): Jak potrzebuje ktoś dokładne inf czy zdjęcia jak to wygląda to dajcie znać rozbiorę i pstryknę foty. Pozdrawiam:hi:
-
montaż oświetlenia nóg pasażerów z tyłu
w dziale zrób to sam jest obszerny wątek na ten temat: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/index48.html
-
Hamulec ręczny, tylna klapa - alternatywne zwalnianie/otwieranie?
a co do otwarcia klapy bagażnika w środku auta w drzwiach kierowcy powinieneś mieć do tego przycisk.
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
kurcze chciałbym biedronke żeby komplet był... opona na bank odpada bo potrzebuję 195/55/16 co by o kondensator podłoga nie obcierała:wink: a ta twoja wejdzie pod heble 321
-
Sprawdzenie sprysku tylnej szyby
lekko dyszę podważ do góry i wyjdzie bez problemu, potem weź kompresor i psiknij odepcha ją na bank. warto też odgiąć od szyby wycieraczkę i bez dyszy włączyć spryskiwacz tylnej szyby aż siknie strumieniem- co by syf z przewodów wyleciał. U mnie ten zabieg poskutkował w 100%, a wcześniej po przepychaniu igłą tydzień czasu i znów zapchane.
-
Po wymianie filtra paliwa nie odpala HELP!!!
Ja już któryś raz z kolei wymieniałem- zawsze zalewałem ale dziś brak czasu dużo roboty i skończyło się tak a nie inaczej....
-
Po wymianie filtra paliwa nie odpala HELP!!!
sprawdziłem paliwo jest- to idę próbować..... ---------- Post dopisany at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ---------- po ok 15 sekundach nieustanego kręcenia ożył- uffffff:heat: na przyszłość nauczka: "zalać filtr paliwa przed włożeniem!!!!" do zamknięcia temat dzięki za szybką odpowiedź
-
Po wymianie filtra paliwa nie odpala HELP!!!
dobra skoro tego nie zrobiłęm to zapowietrzyłem silnik? czy mam go wyjąć i jeszcze zalać? czy już jest pełny? auto kręci ale za ch... nie odpala.... ---------- Post dopisany at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany at 16:11 ---------- czy da się ew odpowietrzyć samemu? co zrobić?
-
Po wymianie filtra paliwa nie odpala HELP!!!
Panowie wymieniłem filtr paliwa, nie zalewałem go ropa, bo sam powinien się odpowietrzyć. po odpaleniu auto chodziło normalnie po czym zaczęło przerywać i zgasło teraz nie chce odpalić..... Proszę o pomoc filtr jest na bank poprawnie zamontowany....
-
[ALL B6/B7] Panel przycisków szyb z B7 do B6
Mam 2 szyby przednie w elektryce i 2 przyciski w konsoli kierowcy z tego: przycisk szyby od kierowcy czasami (co raz częściej) nie chce opuszczać, a z kolei od szyby pasażera nie chce podnosić- czy wymiana tych przycisków załatwi sprawę? jaki jest nr części tych przycisków (bo czytam że różne ludzie podają-moja B6 2004r) i czy jest to jeden panel czy 2 osobne przyciski?
-
Elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego mam czy nie(S-Line)
a następnie usiądź w fotelu kierowcy i rwij w swoim kierunku i lekko w dół. i nic się nie bój:wink: potem poodpinaj kostki i masz wymątowane.
-
Nie działa centralny z pilota i kluczyka
spróbuj otworzyć auto kluczykiem, następnie włożyć go do stacyjki przekręcić zapłon jednocześnie trzymając guzik z zamykania lub otwierania przez 20s, następnie z powrotem przekręcić zapłon puścić guzik otwierania lub zamykania, wyjąć kluczyk i zamknąć auto kluczykiem. Ja zawsze tak robię gdy pilot się rozkoduje i działa za każdym razem.
-
Mechanizm opuszczania szyb
Niestety zamienników brak.... robiłem to dwa razy i u 2 różnych mechaników i jeden chciał mi gówno wcisnąć i powiedzieć że to ori ale mu nie spasowało. Drugi od razu powiedział, że tylko ori. W aso całe prowadnice z linkami ok 500zł.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
dokładnie wpisz w alegro zawieszenie tył b7 3.0tdi i będzie tego więcej:wink: ---------- Post dopisany at 00:11 ---------- Poprzedni post napisany at 00:01 ---------- Panowie powiedzcie mi takie coś po przekładce hebli i odpowietrzeniu, gdy auto było zapalone pedał hamulca ciężko, ale wpadał do samego końca. Przejechałem tak się i ponowne odpowietrzenie układu i tym razem poprawa znaczna, lecz gdy się go dosyć mocno wdusi to po chwili pójdzie do końca. czy jeszcze raz trzeba by było to odpowietrzyć, bo za tym drugim razem uciekło minimalnie powietrza praktycznie nic? czy po prostu wszytko musi się dotrzeć i ułożyć i wtedy pedał hamulca będzie już normalny? bo tak właśnie mi powiedział mechanior który mi to zmieniał.
-
Elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego mam czy nie(S-Line)
ja bym poszedł tropem kolegi Marynarz....
-
Pneumatyk / Gwint ?
Kolega Kristof91 ma AR w B6 zapytaj go co i jak myślę że podpowie, Też słyszałem że AR twardy jak ch...j i ogólnie można zapomnieć o komforcie...
-
zamiana sprezyn
oj szkoda że nie mieszkasz bliżej Opola.....
-
2x Wzmacniacz? kondensator?
i z kondensatorem jest tak 1 farad na każde 500 wat rms. Większego nie ma sensu ładować bo gorzej oddaje moc. czyli jak 2 wzmaki to i 2 kondensatory daj. To jest tak jak z laskami lepiej 2 chude niż jedna gruba:wink: