Treść opublikowana przez MatteoAlessandro
-
Problem z obniżeniem lusterka podczas cofania w Audi A4 B8
Ami to kodowanie w ogóle nie weszło :-( jako jedyne, wszystko inne hula aż miło.
-
Prośba o informację o błędach
MatteoAlessandro odpowiedział(a) na MatteoAlessandro temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)DPF w benzynie? :-) OK, ale dzięki za podpowiedzi, mechanik będzie się bawił w poszukiwania rozwiązań :-)
-
Prośba o informację o błędach
Wgrywałem nową mapę 2015 do MMI 3G HDD i przy okazji zrobiłem sobie skan całego samochodu i znalazłem takie oto 3 błędy. Skasowałem, za jakiś czas sprawdzę czy wróciły. Dodam, że samochód czasami nieprzyjemnie mi się trzęsie podczas stania, wstępna diagnoza była postawiona przez mechanika, że to poduszki silnika (bo po zruceniu na bieg jałowy trzęsienie ustaje), ale może jednak co innego jest na rzeczy. Z góry dzięki za pomoc. Address 01: Engine Labels: 06H-907-115-CAB.clb Control Module Part Number: 8K2 907 115 AJ HW: 8K2 907 115 D Component and/or Version: 2.0l R4/4V TF H20 0002 Software Coding: 0124000C240F0260 Work Shop Code: WSC 00660 259 89015 ASAM Dataset: EV_ECM20TFS0118K2907115AJ 001002 (AU48) VCID: 77FD0D57CE389FA6A59-8022 3 Faults Found: 7678 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1 P2237 00 [032] - Pump Current Open Circuit Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 108816 km Date: 2015.07.04 Time: 13:33:10 4106 - Bank 1; System too Rich at Idle P2188 00 [096] - - Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 6 Mileage: 108785 km Date: 2015.07.03 Time: 22:16:45 4201 - Fuel Level too Low P1250 00 [032] - - Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 6 Mileage: 108785 km Date: 2015.07.03 Time: 22:16:45 Readiness: 0000 0000
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
Mój spec ogarnął w 1/2 dnia, a przez resztę założył mi licznik od turbo w kratce, heble od s4, poprawił mocowanie cold intake, przesmarował blow off i jeszcze kilka innych pierdół :-) Dzisiaj z nim gadałem i jak powiedziałem, że robimy downpipe to powiedział, że sugeruje też zmienić łopatki w turbo bo realnie to jeszcze bardzo ogranicza, więc najpewniej zrobię komplet. Po tym virus i koniec inwestycji w zabawkę :-) Kurcze, głupie 3 literki a ile zachodu :-(
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
Już Deva nie potrzebuję, hybryda (większy IC) dawno założony :-) Chyba zadzwonię do producenta i się dowiem o te homologacje, ale pewnie ich nie ma. Jedyne co ma nabite z tego co widać na zdjęciach to informacja o spełnieniu normy Euro 3 (wiem, że w ofertach mają też jakieś katy z Euro 4)
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
no to się okaże, producent gwarantuje spełnienie normy Euro 3 hybrydy?
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
A czemu nie podbiją, katalizator homologowany na Euro 3 więc powinno wszystko być ok, dlatego właśnie wziąłem z katem a nie samego downpipe. Co do naklejek, to zobaczymy, albo się przyzwyczaję albo odkleję :-)
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
Racja, zapomniałem podmienić fotki od pierwszego ic jaki kupiłem przez pomyłkę. Potem kupiłem drugi i już prawidłowy. Co do virusa to będzie robiony w Kreatorze Mocy Fotka założonego intercoolera: I jeszcze nowe heble :-) Downpipe 2,5" ze sportowym katem od RM Motors zamówiony :-) Kilka smaczków na samochodzie ;-) Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR
Trzeba docinać i plastiki i zakładać nowe rury, bo stare nie pasują. Do tego jak masz tak jak ja aktywny tempomat z radarem to z tym jest najwięcej zabawy bo prawie się nie mieści, mój mechanik tylko z tym walczył pół dnia, ale wygrał :-) i mam większy IC z 3.0 biturbo. W moim wątku jest nawet fotka jak wygląda nowe łączenie --> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/305795-b8-cdnc-allroad-20-tfsi-drive-select-s-tronic-full/?p=4465338
-
Przerobka ORI turbo 2.0 TFSI
Kurcze, szkoda, za co ban? Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
-
Przerobka ORI turbo 2.0 TFSI
Dev, jest szansa na opis tych opcji do CDNC? :-) Znajdziesz chwilkę :-)?
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
A dziękuję, co do oleju to na razie jeszcze nie wiem, ale wygląda na to, że mało. Bazuję na liczniku w komputerze. No i 3 tygodnie temu miał wymieniany olej więc też ciężko na razie sprawdzić. Kolejny zakup zrobiony - intercooler od 3.0 tdi kupiony zgodnie z tym wątkiem (http://www.audizine.com/forum/showthread.php/426556-B8-A4-intercooler-comparison-thread/page4) Intercooler zamontowany :-) Odrobina rzezania była bo trzeba było zamontować nowe siliconowe przewody i lekko podciąć plastiki no i okazało się, że radar się ledwo zmieścił, ale w końcu się udało :-) Licznik do turbo też już na miejscu, wygląda i działa super, najfajniejsze jest to, że wygląda jakby od zawsze tam był założony i jakby to audi go tam umieściło :-)
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
No właśnie grzebię :-)
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
OK, bardzo Ci dziękuję za pomoc. Czy dysponujesz może kodami osłon na przód, kody części do wymiany tyłu znalazłem już w innym wątku i na tej podstawie sobie zamówię. Jeszcze raz dzięki.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Kurcze no to jeszcze muszę znaleźć gdzieś osłony, a widzę że na Allegro jest goło :-( Tyłu rozumiem, nie można przełożyć z przodu (jarzma, tarcze, osłony)?
-
FIMC do CCWA (3.0tdi)
Polecam ten wątek w temacie zabaw z FMIC http://www.audizine.com/forum/showthread.php/426556-B8-A4-intercooler-comparison-thread/page4 Ja właśnie kupiłem z 3.0 tdi z a4 - opis w wątku o moim Allroad: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/305795-b8-allroad-20-tfsi-drive-select-s-tronic/
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Kurcze już się pogubiłem, mam obecnie standardowe tarcze przód/tył czyli (330/300) kupiłem na Allegro na przód jarzma od S4 + tarcze zimmerman 345mm (gotowy komplet), czy muszę jeszcze zmieniać zaciski na wersję z S4 czy używam obecnych zacisków (rozumiem, że klocki już muszą być do tarczy 345mm). Czy dobrze rozumiem? Link do zestawu jaki kupiłem żeby była jasność na 100% - http://allegro.pl/hamulce-jarzmo-tarcze-audi-s4-b8-s5-q5-oryginal-i5269459802.html Z góry dzięki za pomoc w temacie
-
Chlapacze ori do A4 allroad
Ok. Dzięki za informacje.
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
OK, jasne, gdzieś czytałem, że i przez ET jest kłopot, no to trzeba będzie zanabyć 18" a pozbyć się 16" z gumami :-(
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
A czy allroad przypadkiem nie ma mniejszego et niż avant/sedan?
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
na pewno? jak tak to mnie nie pocieszyłeś, będzie jeszcze trzeba ogarnąć 17" na zimę :-(
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
No to trzeba było to zmienić ;-) Wcześniej miałem Cabrio B6 po własnym lifcie na B7, tez byłem pierwszy. Taka widać już moja rola. ;-) P. S. Heble (jarzma i tarcze) od S4 już kupione, czekam na przesyłkę.
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
Eeee tam, od razu nie było. Zobacz tego http://fourtitude.com/news/aftermarket_tuner_news/video-more-rpi-equipped-project-lowroad-audi-a4-allroad/
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
Heble już rozpoznaję, ale muszę rozważnie to zrobić bo na zimę są 16" i wszystko musi się zmieścić.
-
[B8 CDNC] Allroad 2.0 TFSi DRIVE SELECT S-TRONIC FULL
Najpewniej tak ale w allroad tylko z takim et to wygląda jak należy