Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Pomoc z podłączeniem pakietu światło w Audi A4 B7
tak na mój rozum to pakiet światło nie ma nic wspólnego z MCE tylko z modułem komfortu. Pisząc o pakiecie światło masz na myśli lampki w drzwiach, czy podświetlenie nóg w środku?? Kolejne pytanie to jeśli chodzi o światełka w drzwiach to podłączyłeś je we wszystkich drzwiach??? Czy po otwarciu drzwi masz info na zegarach o ich otwarciu??
-
Zamek w drzwiach kierowcy w Audi A4 B7
sprawdź te przelotki na pewno są kable pourywane
-
Zamek w drzwiach kierowcy w Audi A4 B7
sprawdź przelotki między drzwiami a budą, pewnie masz w niej pourywane przewody. Co do otwierania auta to masz pewnie ustawioną opcję, że przy pierwszym kliknięciu "otwórz" na pilocie otwierają się tylko drzwi kierowcy, a po ponownym kliknięciu otwierają się pozostałe zamki - można to przestawić za pomocą VCDS.
-
Dołożenie tempomatu w Audi A4 B6
manetkę tempomatu kup używaną, ale oryginalną a nie zamiennik - cena podobna. Jak masz moduł kierownicy co obsługuje tempomat to nic więcej nie potrzebujesz.
-
Problem ze światłami mijania i radiem w Audi A4 B6
jest chyba tak jak pisałem wcześniej, tzn. fabrycznie miałeś zainstalowane niefabryczne radio. Masz wzmacniacz w bagażniku?? Pewnie nie - dlatego też nie masz wtyczki. Jesteś pewien, czy w ogóle masz głośniki z tyłu??
-
Problem ze światłami mijania i radiem w Audi A4 B6
Co do świateł - masz ledy w postojówkach?? Co do tego, że światła włączają się bez użycia włącznika to zapewne dlatego, że masz włączony tryb skandynawski, ale trzebaby to zweryfikować podłączając auto pod komputer oraz sprawdzając kodowanie modułu MCE. Co do radia to pewnie kiedyś siedzisko u ciebie radio nie fabryczne i obecnie brak jest podłączenia przewodów od magistrali CAN. Wyciągnij radio i zrób zdjęcie przewodów które do niego wchodzą. Sprawdź też głębiej czy nie masz przypadkiem jakiejś przejściówki.
-
Audi A4 B6 sam sie zamyka co 30 sekund
Z jakim silnikiem się łączy?? Vcds w drzwiach może się łączyć tylko z silnikiem - tak nic innego nie ma. Masz włączone zamykanie drzwi po przekroczeniu danej prędkości? Może to jest problem - zły odczyty prędkości. Zamieść tu pełny skan vcds ze wszystkich modułów.
-
Złe wartości i falowanie licznika w Audi A4 B6
Kurczę, dziwna sprawa. Sprawdź te piny we wtyczkach wchodzących do licznika. Co do zimnych lutów to wszystko jest możliwe, nawet z dnia na dzień. Masz auto z 2001r., więc prędkość pobierana jest z czujnika prędkości w skrzyni (impulsatora), może przewód idący od niego gdzieś jest przełamany i w zależności od temperatury zew. raz łączy raz nie - wypadało by sprawdzić jego ciągłość lub najlepiej wymienić na nowy. Poczekaj jeszcze chwilę może znajdzie się jakaś osoba mądrzejsza ode mnie i coś jeszcze wymyśli.
-
Złe wartości i falowanie licznika w Audi A4 B6
Moim zdaniem jednak jest jakiś zimny lut, który po nagrzaniu przestaje łączyć. Spróbuj przejechać się do momentu aż wskazówki skaczą i wtedy wykonaj test licznika i zobaczysz co będzie. Możesz też jeszcze zobaczyć czy wskazówki są dobrze osadzone, ale to raczej odpada. Sprawdź jeszcze czy przypadkiem któryś z pinów w kostkach przyłączeniowych do licznika nie jest luźny.
-
Złe wartości i falowanie licznika w Audi A4 B6
Daj znać co się udało zdziałać.?
-
Złe wartości i falowanie licznika w Audi A4 B6
Dziwna sprawa, bo w liczniku nie ma żadnych błędów. Odpal auto, podłącz VCDS i jak wskazówki licznika zaczną falować odczytaj wartości jakie przekazywane są do licznika (bloki pomiarowe) - jak się okaże, że np. wartość prędkości (która faluje) na VCDS będzie stała to chyba masz do wymiany silniczek lub sprawdzenia zimne luty na płytce licznika. Jaki masz FIS - kolorowy czy czerwony?? Jeśli czerwony to nowy licznik kupisz za grosze, gorzej tylko z przypisaniem do nowego licznika immo, ale zapewne w swojej okolicy znajdziesz kogoś kto jest wstanie tego dokonać. Poza tym skasuj błędy - zapewne jakiś czas temu odpinałeś bądź padł Ci akumulator i połowa błędów jest tego wyznacznikiem. Dodatkowo sprawdź połączenie przewodów między poszczególnymi drzwiami a budą - zapewne są przerwane - mówią o tym błędy w grupie 46 (zapewne masz problem z sygnalizacją na FIS otwartych drzwi, bądź po ich otwarciu nie zapala się światło w środku) oraz 56 (za pewnie nie działają Ci bądź działają sporadycznie przednie głośniki). Jak zamykasz/otwierasz auto to jest to sygnalizowane kierunkowskazami?? - zapewne nie. Kolejna sprawa to grupa 08 Address 08 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 820 043 AC Component: A4 Klimaautomat 1219 Coding: 00000 Shop #: WSC 63351 3 Faults Found: 00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143) 30-00 - Open or Short to B+ 01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number 35-00 - - - klimatyzacja. Ktoś wymieniał panel i nie przypisał do niego twojego numeru VIN - znajdź opis na forum i to sobie napraw - generalnie prosta sprawa. 00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143) 30-00 - Open or Short to B+ Powyższe błędy wskazują, że masz problem z silniczkiem obiegu zamkniętego - zapewne jak zgasisz silnik to słyszysz odgłosy "strzelającej klapki" która ma problem z zamknięciem/otwarciem - ten problem też jest opisany na forum - trzeba albo wymienić silniczek, albo go rozebrać i pobawić się w naprawę/wymianę potencjometru.
-
Złe wartości i falowanie licznika w Audi A4 B6
Podłącz auto pod komputer i odczytaj błędy ze wszystkich sterowników, następnie je tu wklej. Bez odczytania błędów wymienisz pół auta, a i tak problemu możesz nie rozwiązać.
-
Moduł bluetooth do Audi A4 B7
-
Od czego jest ta wtyczka w Audi S4 B6?
jest jakiekolwiek napięcie na którymś z pinów?? Po południu poszukam u siebie takiej wtyczki u siebie pod maską - może coś znajdę.
-
Od czego jest ta wtyczka w Audi S4 B6?
To jest wtyczka do lampy, pewnie ktoś zmieniał lampy na ksenon/bixenon i do nowej wtyczki przełożył ze starej tylko te przewody które mu były potrzebne
-
Wymiana rozrusznika 9 zębów na 10 w A4 B6 3.0 AVK
Ten nowy zamiennik może być z gównolitu i zaraz go szlag trafi. Porządna regeneracja i problem z głowy. Ja swój regenerowałem już ze sto lat temu i dalej ładnie kręci i ma się ok. A takiego zamiennika już ci nikt nie zregeneruje bo to wszystko jednorazowe.
-
Wymiana rozrusznika 9 zębów na 10 w A4 B6 3.0 AVK
Nie prościej i taniej jest oddać stary rozrusznik do regeneracji niż kupować jakiś zamiennik??
-
Android Auto i CarPlay w RNS-E A4 B6/B7
Chłopaki działajcie, bo też o tym myślałem, ale wiele wątków co czytałem na internetach to albo umarło własnym życiem, albo ludzie po prostu pisali, że im to działa i tyle - reszta wielka tajemnica. Co do spotify to u mnie działa przez adapter BT - działają nawet klawisze na kierownicy MF: poprzeni/kolejny utwór. Co do android auto i Raspberry to ja u siebie mam kamery cofania i przednią i działają one właśnie na wejściu TV od rns'a i nie wiem jak by to można było zrobić, bo pewnie pasowało by jakieś trzecie wejście AV. Kolejną sprawą jest to, że kamera tylna włącza się po wstecznym, a po wyrzuceniu wstecznego obraz przełącza się na kamerę z przodu, a ona z kolei wyłącza się jak przekroczeniu 15km/h i pewnie jak bym dał obraz z AA na jakieś "trzecie" wejście to też by się wyłączał po przekroczeniu 15km/h bo ta opcja włączona jest w rns, a innej opcji nie widze jeśli chodzi o działanie kamer ;(
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
Nie pamiętam dokładnie jakie jest połączenie, w tym temacie znajdziesz wszystko: https://a4-klub.pl/topic/100858-mce-09-moduł-centralnej-elektryki-lusterko-włącznik-świateł-czujnik-światła-coming-leaving-home/ nie chce Cię wprowadzić w jakiś błąd - robiłem to już naprawdę dawnoJak masz moduł leopard to zadzwoń do nich, na pewno nie jesteś pierwszy z tym problemem
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
.
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
przełącznik CLH i DRL nie ma nic wspólnego z przełącznikiem świateł, ważne tylko abyś miał przełącznik świateł z funkcją "auto" oraz 'czujnik zmierzchu"
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
Jak masz moduł leopard to zadzwoń do nich, na pewno nie jesteś pierwszy z tym problemem
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
Nie, podłączyłem to normalnie pod światła długie, ale jest niższe napięcie niż 12v, bo światła świecą na 30% mocy, więc przysłona się nie rusza. Też czytałem o problemach z przysłoną, ale po podłączeniu modułu przykładałem ucho do lampy i przysłona nawet nie drgnie. Z tego co pamiętam to podłączałem kable na wyjściu z mce a nie przy lampach.
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
Tak mi się wydawało, że tak będzie, ale klapka od bix się nie podnosi więc nie drążyłem tematu i zostałem z drl w h7
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
Niestety tu ci nic nie pomogę, ale myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby napisać do sprzedawcy i opisać mu problem. Może coś podpowie, a jak nie, to mu zwrócisz moduł, bo to on powoduje Twój problem.