Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. tak na mój rozum to pakiet światło nie ma nic wspólnego z MCE tylko z modułem komfortu. Pisząc o pakiecie światło masz na myśli lampki w drzwiach, czy podświetlenie nóg w środku?? Kolejne pytanie to jeśli chodzi o światełka w drzwiach to podłączyłeś je we wszystkich drzwiach??? Czy po otwarciu drzwi masz info na zegarach o ich otwarciu??
  2. sprawdź te przelotki na pewno są kable pourywane
  3. sprawdź przelotki między drzwiami a budą, pewnie masz w niej pourywane przewody. Co do otwierania auta to masz pewnie ustawioną opcję, że przy pierwszym kliknięciu "otwórz" na pilocie otwierają się tylko drzwi kierowcy, a po ponownym kliknięciu otwierają się pozostałe zamki - można to przestawić za pomocą VCDS.
  4. manetkę tempomatu kup używaną, ale oryginalną a nie zamiennik - cena podobna. Jak masz moduł kierownicy co obsługuje tempomat to nic więcej nie potrzebujesz.
  5. jest chyba tak jak pisałem wcześniej, tzn. fabrycznie miałeś zainstalowane niefabryczne radio. Masz wzmacniacz w bagażniku?? Pewnie nie - dlatego też nie masz wtyczki. Jesteś pewien, czy w ogóle masz głośniki z tyłu??
  6. Co do świateł - masz ledy w postojówkach?? Co do tego, że światła włączają się bez użycia włącznika to zapewne dlatego, że masz włączony tryb skandynawski, ale trzebaby to zweryfikować podłączając auto pod komputer oraz sprawdzając kodowanie modułu MCE. Co do radia to pewnie kiedyś siedzisko u ciebie radio nie fabryczne i obecnie brak jest podłączenia przewodów od magistrali CAN. Wyciągnij radio i zrób zdjęcie przewodów które do niego wchodzą. Sprawdź też głębiej czy nie masz przypadkiem jakiejś przejściówki.
  7. Z jakim silnikiem się łączy?? Vcds w drzwiach może się łączyć tylko z silnikiem - tak nic innego nie ma. Masz włączone zamykanie drzwi po przekroczeniu danej prędkości? Może to jest problem - zły odczyty prędkości. Zamieść tu pełny skan vcds ze wszystkich modułów.
  8. Kurczę, dziwna sprawa. Sprawdź te piny we wtyczkach wchodzących do licznika. Co do zimnych lutów to wszystko jest możliwe, nawet z dnia na dzień. Masz auto z 2001r., więc prędkość pobierana jest z czujnika prędkości w skrzyni (impulsatora), może przewód idący od niego gdzieś jest przełamany i w zależności od temperatury zew. raz łączy raz nie - wypadało by sprawdzić jego ciągłość lub najlepiej wymienić na nowy. Poczekaj jeszcze chwilę może znajdzie się jakaś osoba mądrzejsza ode mnie i coś jeszcze wymyśli.
  9. Moim zdaniem jednak jest jakiś zimny lut, który po nagrzaniu przestaje łączyć. Spróbuj przejechać się do momentu aż wskazówki skaczą i wtedy wykonaj test licznika i zobaczysz co będzie. Możesz też jeszcze zobaczyć czy wskazówki są dobrze osadzone, ale to raczej odpada. Sprawdź jeszcze czy przypadkiem któryś z pinów w kostkach przyłączeniowych do licznika nie jest luźny.
  10. Daj znać co się udało zdziałać.?
  11. Dziwna sprawa, bo w liczniku nie ma żadnych błędów. Odpal auto, podłącz VCDS i jak wskazówki licznika zaczną falować odczytaj wartości jakie przekazywane są do licznika (bloki pomiarowe) - jak się okaże, że np. wartość prędkości (która faluje) na VCDS będzie stała to chyba masz do wymiany silniczek lub sprawdzenia zimne luty na płytce licznika. Jaki masz FIS - kolorowy czy czerwony?? Jeśli czerwony to nowy licznik kupisz za grosze, gorzej tylko z przypisaniem do nowego licznika immo, ale zapewne w swojej okolicy znajdziesz kogoś kto jest wstanie tego dokonać. Poza tym skasuj błędy - zapewne jakiś czas temu odpinałeś bądź padł Ci akumulator i połowa błędów jest tego wyznacznikiem. Dodatkowo sprawdź połączenie przewodów między poszczególnymi drzwiami a budą - zapewne są przerwane - mówią o tym błędy w grupie 46 (zapewne masz problem z sygnalizacją na FIS otwartych drzwi, bądź po ich otwarciu nie zapala się światło w środku) oraz 56 (za pewnie nie działają Ci bądź działają sporadycznie przednie głośniki). Jak zamykasz/otwierasz auto to jest to sygnalizowane kierunkowskazami?? - zapewne nie. Kolejna sprawa to grupa 08 Address 08 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 820 043 AC Component: A4 Klimaautomat 1219 Coding: 00000 Shop #: WSC 63351 3 Faults Found: 00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143) 30-00 - Open or Short to B+ 01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number 35-00 - - - klimatyzacja. Ktoś wymieniał panel i nie przypisał do niego twojego numeru VIN - znajdź opis na forum i to sobie napraw - generalnie prosta sprawa. 00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143) 30-00 - Open or Short to B+ Powyższe błędy wskazują, że masz problem z silniczkiem obiegu zamkniętego - zapewne jak zgasisz silnik to słyszysz odgłosy "strzelającej klapki" która ma problem z zamknięciem/otwarciem - ten problem też jest opisany na forum - trzeba albo wymienić silniczek, albo go rozebrać i pobawić się w naprawę/wymianę potencjometru.
  12. Podłącz auto pod komputer i odczytaj błędy ze wszystkich sterowników, następnie je tu wklej. Bez odczytania błędów wymienisz pół auta, a i tak problemu możesz nie rozwiązać.
  13. jak masz radio z takim pinout'em: to interesuje cię gniazdo opisane jako "CD" - czyli 8 pin
  14. jest jakiekolwiek napięcie na którymś z pinów?? Po południu poszukam u siebie takiej wtyczki u siebie pod maską - może coś znajdę.
  15. To jest wtyczka do lampy, pewnie ktoś zmieniał lampy na ksenon/bixenon i do nowej wtyczki przełożył ze starej tylko te przewody które mu były potrzebne
  16. Ten nowy zamiennik może być z gównolitu i zaraz go szlag trafi. Porządna regeneracja i problem z głowy. Ja swój regenerowałem już ze sto lat temu i dalej ładnie kręci i ma się ok. A takiego zamiennika już ci nikt nie zregeneruje bo to wszystko jednorazowe.
  17. Nie prościej i taniej jest oddać stary rozrusznik do regeneracji niż kupować jakiś zamiennik??
  18. Chłopaki działajcie, bo też o tym myślałem, ale wiele wątków co czytałem na internetach to albo umarło własnym życiem, albo ludzie po prostu pisali, że im to działa i tyle - reszta wielka tajemnica. Co do spotify to u mnie działa przez adapter BT - działają nawet klawisze na kierownicy MF: poprzeni/kolejny utwór. Co do android auto i Raspberry to ja u siebie mam kamery cofania i przednią i działają one właśnie na wejściu TV od rns'a i nie wiem jak by to można było zrobić, bo pewnie pasowało by jakieś trzecie wejście AV. Kolejną sprawą jest to, że kamera tylna włącza się po wstecznym, a po wyrzuceniu wstecznego obraz przełącza się na kamerę z przodu, a ona z kolei wyłącza się jak przekroczeniu 15km/h i pewnie jak bym dał obraz z AA na jakieś "trzecie" wejście to też by się wyłączał po przekroczeniu 15km/h bo ta opcja włączona jest w rns, a innej opcji nie widze jeśli chodzi o działanie kamer ;(
  19. Nie pamiętam dokładnie jakie jest połączenie, w tym temacie znajdziesz wszystko: https://a4-klub.pl/topic/100858-mce-09-moduł-centralnej-elektryki-lusterko-włącznik-świateł-czujnik-światła-coming-leaving-home/ nie chce Cię wprowadzić w jakiś błąd - robiłem to już naprawdę dawnoJak masz moduł leopard to zadzwoń do nich, na pewno nie jesteś pierwszy z tym problemem
  20. przełącznik CLH i DRL nie ma nic wspólnego z przełącznikiem świateł, ważne tylko abyś miał przełącznik świateł z funkcją "auto" oraz 'czujnik zmierzchu"
  21. Jak masz moduł leopard to zadzwoń do nich, na pewno nie jesteś pierwszy z tym problemem
  22. Nie, podłączyłem to normalnie pod światła długie, ale jest niższe napięcie niż 12v, bo światła świecą na 30% mocy, więc przysłona się nie rusza. Też czytałem o problemach z przysłoną, ale po podłączeniu modułu przykładałem ucho do lampy i przysłona nawet nie drgnie. Z tego co pamiętam to podłączałem kable na wyjściu z mce a nie przy lampach.
  23. Tak mi się wydawało, że tak będzie, ale klapka od bix się nie podnosi więc nie drążyłem tematu i zostałem z drl w h7
  24. Niestety tu ci nic nie pomogę, ale myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby napisać do sprzedawcy i opisać mu problem. Może coś podpowie, a jak nie, to mu zwrócisz moduł, bo to on powoduje Twój problem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.