Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. Ten przewody: czarny, zielony i szary to będzie właśnie to: -zielony (tel+) - wtyczka C rnse pin 12 - czarny (tel-) - wtyczka C rnse pin 6 - szary (tel mute) - wtyczka D rns pin 11 A ten przewód z ekranem to będzie chyba pozostałość po cullman'ie, czyli instalacji pod starą nokie 6310
  2. Masz w tej wiązce takie przewody: - zielony (tel+), - czarny (tel-) - szary (tel mute) ?? Jeśli tak to podłącz je do rns wg rozpiski na radiu. No chyba że już je masz podłączone
  3. Jestem obecnie na weekendzie majowym innym autem, więc nie dam rady sprawdzić jakie to kolory przewodów, ale jak nikt się nie odezwie przed niedzielą to jak wrócę to dam ci znać jakie to kolory
  4. Miałem podobną sytuację jak u ciebie że nie słyszałem rozmówcy i z uwagi że miałem małą nawigacje to musiałem przepiąć przewody opisane jako tel+ i NF-, bo pierwotnie szły one do napędu nawigacji, a muszą iść bezpośrednio z modułu bt z pod fotela do rnse
  5. W jaki sposób słyszysz spotyfiy i yt na rnse?? Poszukaj gdzieś mój temat w dziale warsztat na temat przejścia z cullmana na moduł bt - opisałem tam sposób podłączenia modułu bt do radia 1din, ale w rns piny są opisane podobnie. - sądzę że pomoże ci to w znalezieniu rozwiązania Jeszcze jedno pytanie, miałeś może nawigacje BNS (mała nawigacja w zegarach)?
  6. A co z tą Audi jest nie tak?? Naprawy za przytoczone kwoty to żadne naprawy.
  7. Przewody nie wyglądają na Ori, są w jakimś oplocie - jak zakładałem u siebie rnse to z takim kablem się nie spotkałem - przechodziłem z 1 din na rnse. Pokaż lepiej jakie obecnie masz wpięte przewody i w jakie piny w rnse
  8. A ogólnie dźwięk/muzykę z rnse słyszysz??
  9. Tu opisałem dalszą część mojej "przygody": https://a4-klub.pl/topic/499382-nie-gasnący-przycisk-awaryjnych-w-a4-b6/?do=findComment&comment=5779883
  10. A więc kupiłem te zamki firmy "abakus" i półki co działają, błędy znikły, ale pojawił się nowy ? tym razem dotyczący przerwania przewodu w drzwiach kierowcy i ręce mi opadły?. Z uwagi na to, że do wymiany zamków odłączyłem akumulator to dodatkowo sprawdziłem jeszcze poprawność podłączenia rns'a którego instalowałem niedawno. Podczas jego wyciągania zauważyłem, że jeden pin wyskoczył z kostki, więc go poprawiłem, podłączyłem akumulator i przycisk awaryjnych gaśnie prawidłowo. Teraz tylko pytanie czy świecił, a winą tego były zamki, czy "wypadnięty" jeden z pinów od rnse?? Przewód, który wypadł to jeden z dwóch w drugim rzędzie (tel+ lub tel-) czarnej kostki - piny z drugiego rzędu czarnej kostki przłożyłem "piętro" w dół do trzeciego rzędu i pewnie ten co wypadł źle zaskoczył. Nie sprawdzałem jeszcze poboru prądu miernikiem, bo już było późno jak kończyłem "zabawę", ale wyjechałem na weekend majowy innym autem, więc jak wrócę za parę dni do domku i auto odpali tzn. że jest git.
  11. Już kupiłem i założyłem nowe, ale póki co ich jeszcze nie sprawdziłem, bo nie miałem kiedy złożyć auta w kupię - może zrobię to dzisiaj i zobaczymy jak będzie. Będę się starał naprawić swoje stare zamki, bo używane mogę kupić pewnie w takim stanie jak moje - wszystkie używane zamki z b6 mają już swoje lata, a zamki z b7 są inne i podobno nie pasują do b6
  12. Jaki masz kod lakieru??? Ja też byłem mega zadowolony, że udało mi się kupić drzwi igła w kolor. Jak je przykładałem do auta to kolor był super, ale jak je założyłem to się okazało, że kolor jednak słabo pasuje i musiałem się zapylać na boczne elementy (kolor LY7W). Dodam, że zarówno błotnik, tylne drzwi oraz kupione drzwi nie były wcześniej malowane - sprawdzałem czujnikiem. Niestety jak auto stoi na słońcu to z wpasowaniem w kolor używanych elementów jest słabe ;(
  13. jak widać kupując używki na pewno można trochę zaoszczędzić ? Zwłaszcza jak nie masz warunków i montaż/demontaż musisz robić u mechanika.
  14. tak jak kolega @Langista napisał, pierwsze co powinno się zrobić to podłączyć auto pod kompa. A druga sprawa to wszelkie czujniki należy kupować w ASO, nie są w cale takie drogie. W audi B6/B7 są silniki , które montowane były w skodzie lub seacie, więc można o nie zapytać w ASO skody/seata - ja tak robię - mają tam lepsze ceny, a części takie same (idziesz do ASO z numerem części audi lub symbolem silnika i ci ją sprzedają). W zeszłym tygodniu kupowałem tak czujnik temperatury do B6. W ASO skody płaciłem za niego 100zł
  15. Panowie czy ktoś kupował takie zamki: https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-prawy-tyl-audi-a4-b6-13187631250 Opinie są niby dobre. Kupno używki raczej mija się z celem.
  16. Mam ten sam problem w b6. Po podłączeniu vaga mam dwa błędy od zamków. Czy jak zmienialiście zamki to kupowaliście nowe zamienniki czy używki które są już raczej trochę nie pewne z uwagi na ich roczniki. Orientujecie się czy ewentualnie zamki z b7 będą pasować do b6 (chodzi mi o tylne drzwi)??
  17. a czy jest możliwość, że to przez ten błąd nie gaśnie przycisk awaryjnych?? aha dodam jeszcze, że od pewnego czasu podczas zamykania auta nie mrugają mi kierunki - podczas otwierania mrugają.
  18. Mam problem, mianowicie po zamknięciu auta po pewnej chwili powinien zgasnąć przycisk awaryjnych, a u mnie niestety gaśnie na sekundę i się ponownie zapala i tak w kółko. Po odczycie błędów jedynie co wyskakuje to coś takiego jak na załączonym obrazku w module komfortu (46) - po skasowaniu błędy powracają. W żadnym innym sterowniku nie mam błędu. Dodam, że wszystkie drzwi się bez problemu otwierają i zamykają (z pilota), FIS pokazuje poprawne ich otwarcie/zamknięcie. Czy te błędy mogą być powodem niegaśnięcia przycisku awaryjnych??
  19. winna problemu będzie chyba wiązka, bo kupiłem inną i podłączyłem inne czujniki i jest git. Niestety nie miałem na tyle czasu by ściągnąć zderzak i posprawdzać czujniki, które są obecnie na aucie. Na domiar złego wyszedł kolejny problem, który opisuje w tym temacie:
  20. przed wczoraj wymieniłem skrajny czujnik ale to nic niedało. Wczoraj o dziwo PDC cały dzień działał dobrze, a dziś rano znowu to samo ;( Chyba bez zdjęcia zderzaka się nie obejdzie ;(
  21. Ło chłopie to się z tym zderzakiem ładnie pośpieszył. Zrób jak zaleca kolega @Muskel1. Najprawdopodobniej jeden czujnik przestał działać i dlatego takie cyrki wyszły. Podłączając komputer dowiesz się nawet który z czujników jest uszkodzony.
  22. Łatwiej i lepiej położyć nowe przewody, bo będziesz miał pewność, że te przewody nie będą zaraz w takim stanie, że je i tak będziesz musiał wymienić na nowe.
  23. też miałem podobne objawy - okazało się że tarcze krzywe. Wymieniłem je na nowe - nic się nie zmieniło. Kupiłem zestaw zegarowy i jak się okazało nowa tarcza też była krzywa, po jej "wyprostowaniu" (frezowaniu) jest spokój. Maksymalne dopuszczalne bicie tarczy hamulcowej zmierzone 1 cm od krawędzi zewnętrznej nie może przekraczać 0,05mm. Maksymalne dopuszczalne bicie piasty koła nie może przekraczać 0,02mm.
  24. No nic, najpierw zamienię skrajny czujnik i sprawdzę czy to coś zmieni

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.