Treść opublikowana przez zeflik
-
AWX - Nie odpala na wszystkie cylindry - Logi
Wymieniłem filtr paliwa. Tak to teraz wygląda (logi na rozgrzanym silniku). http://vaglog.pl/log-013_018_023_iPOWOL.html Na początku miał bardzo ciężko zapalić, następnie nie palił na wszystkie cylindry, strasznie dymił. Później wszystko mu przeszło, podczas jazdy testowej brak czegoś budzącego wątpliwość. Ciekawe jak odpali rano. Proszę o jeszcze jedną analizę logów, bo coś musi być nie tak. Pompka na cylindrze nr.3 ?
-
AWX - Nie odpala na wszystkie cylindry - Logi
Witajcie. W linku logi do grupy 013, 018, 023. Problem polega na tym iż silnik ciężko odpala, a jak już odpali to strasznie nim rzuca. Brak zapisanych błędów. Oczywiście silnik nie rozgrzany do 90, gdyż jest to niemożliwe. Jeśli do zdiagnozowania będą potrzebne jakieś inne bloki postaram się to zrobić. http://vaglog.pl/log-013_018_023_lu67DCG.html Pacjent to AWX z 2001r z przebiegiem ok.340tys.km. Jutro wymienię filtr paliwa. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
-
[A4 B5 1,9 TDI] Plastik łączący silnik z chłodnicą
A jak odpowietrzać ? Wymieniając termostat nie musiałem tego robić
-
[A4 B5 1,9 TDI] Plastik łączący silnik z chłodnicą
Witaj! Pozwolę sobie odświerzyć temat. Czy po wymianie króćca musiałes jakoś odpowietrzyć układ chłodzący ?
-
[ALL B5] Wyciek płynu chłodniczego
Co do wymiany króćca ... Chciałem zapytać czy po wymianie trzeba jakoś odpowietrzać układ chłodzący ?
-
[B5 1Z] Passat b5 115, turbo słabo dmucha
Ja miałem podobnie. Miałem EGR zalany olejem - ale to nie z niego ciekł olej :> Miałem sporą dziurę w tym łączniku gumowym - kolektor ssący a ta plastikowa rura. I to przez tą dziurę dmuchało olej.
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów - duże spalanie
Zrób najlepiej komplet logów . Ja się na tym zbytnio nie znam , ale przepływomierz bym wyczyścił :> Masz kata ?
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
Witajcie! W tym tygodniu wyczyściłem przepływomierz + założyłem nowy filtr powietrza. Wydaję mi się że z przepływką jest lepiej-oceńcie . Zlogowałem szybko 3 z 11 i 8 z 10 . Niestety tylko na tyle miałem czas. Grupy: 008,010 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_58159.html Grupy: 003,011 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_58160.html Jutro biorę się za wywalanie kata . Rozetnę puszkę i wspawam rurkę. Jutro po zabiegu również planuje zlogować auto , tyle że już dokładnie Z góry dziękuje za odpowiedzi
-
[B6 ALT] Problem z błędami w a4
Sam jestem ciekaw
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów- pierwsze logowanie
Grupa 001 , Coolant Temp. 42,3*C Następnym razem wrzucaj logi np. ze strony http://vaglog.rtnet.pl/ Te z fotosika nie chcą mi się jakoś powiększać , i są mało czytelne (myślę że nie tylko dla mnie)
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów- pierwsze logowanie
Logujemy auto na ciepłym silniku (90*C) Do poczytania : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0
-
[B5 AFN] Logi kopci na czarno
Taki mały OT : Czym czyściłeś przepływomierz ? Mnie w weekend również czeka taki zabieg :gwizdanie: Czy pomogło ? Według mnie troszeczkę , ale ja znawcą nie jestem :>
-
[ALL B6] Prosba o sprawdzenie logu
Ja korzystam z opery. Być może mam coś z przeglądarką , ale wątpię , bo logi innych widzę czytelnie.
-
[ALL B6] Prosba o sprawdzenie logu
Popraw logi bo są nieczytelne.
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
Filtr powietrza wymienię na pewno (obecny ma 15k km). Wyczyszczę przepływomierz. Tylko co radzicie ? Normalnie pędzelkiem i benzyną czy może kupić jakiś specjalny spray ? I czy możliwe żeby przepływomierz nagle się zabrudził ? Przy pierwszych logach był ok , a zabrudził się po naprawach w dolocie ? Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam !
-
[B5 1Z] Prośba o analizę pierwszych logów
Coś wolno Ci się to zbiera , chyba że robiłeś logi jadąc pod górę ? Na 3-biegu logowałeś ? Zakres 1500-4000rpm w ponad 30sek... hmmm ?
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
A to że kopci ? Jakieś pomysły ? Okej , poczekam na speców
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
A więc dziś miałem trochę czasu - to wziąłem się za dłubanie przy aucie. Pierwszą rzeczą było sprawdzenie dolotu... i tu nie myliliście się :oklaski: Łącznik między kolektorem ssącym a tą plastikową rurą do wymiany. Już wymienione Drugą rzeczą było sprawdzenie N75 , poruszyłem lekko kabelkiem a tu ta wtyczka ułamana ! Domowym sposobem to jakoś polutowałem. N75 podpiąłem bezpośrednio do akumulatora 12V , było słychać cykanie/włączanie. Oczywiście po zabiegach zrobiłem logi. Auto teraz ożyło ! Aktualne logi : Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_56211.html Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_56212.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_56213.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_56214.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_56215.html Jedyną rzeczą jaka mnie zaniepokoiła jest to że auto kopci ! Nie cały czas lecz puści bączka przy ok.4000obrotów , na postoju. Dodam jeszcze że , przy pierwszym odpaleniu po naprawach przegazowałem go. Za autem czarna chmuuuura ! Patrzę a tu jakaś sadza z niego wyleciała ! Teraz kopci już oczywiście mniej. Co może być przyczyną ? Może to że turbina dmuchało słabo już około roku ? Dziękuje wszystkim za dotychczasową pomoc ! Naprawdę dużo pomogliście ! :oklaski:
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
Mały OT :> A myślisz że w naszym Fagumicie było by to do załatwienia ? I pobliskie szroty ? Czyli gdzie ? Również Witam ! :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi Dziś sprawdzę dokładnie cały dolot . W razie konieczności wymienienia jakiegoś węża/rurki zostaje tylko ASO ? Czy można samemu coś kombinować ? Przeglądając forum natknąłem się na coś takiego : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=90464.0
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
Witam! Są to moje pierwsze logi , więc proszę o wyrozumiałość Autko to A4 B5 90koni 1995r. Turbina do wyrzucenia czy jeszcze coś z nią kombinować ? Czy jeszcze coś innego ? Jestem laikiem - przyznaje się bez bicia. Dynamiczne : Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_55594.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_55595.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_55597.html Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_55598.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_55599.html Statyczny : Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/zeflo_55596.html Aaaa i wywala błąd 575. Proszę o analizę i podpowiedzi co robić Dziękuje i Pozdrawiam Czy masz trudności z wyborem prawidłowego prefix-u!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu [br]Dopisany: 28 Sierpień 2011, 11:57_________________________________________________Dodam także że okolice turbiny są "zarzygane" w oleju
-
[ALL B5] Prosba o wytłumaczenie błędu.
Nie zauważyłem jakiś spadków mocy. Ostatnio miałem okazje jechać w dalsza podróż i wydawało sie wszystko ok. W najbliższym czasie zrobie logi dynamiczne.
-
[ALL B5] Prosba o wytłumaczenie błędu.
Witam! Dziś robiłem scan. Wyskoczyło : "575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica dorególowania - BŁĄD SPORADYCZNY" Co może być przyczyną ? Błąd skasowałem. Z góry dziekuje za odpowiedzi Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich na forum! Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem B5. Mam nadzieję że tu otrzymam wiele wskazówek i porad. Pozdrawiam!