Treść opublikowana przez marioximus
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Koledzy, będę wdzięczny za pomoc w uruchomieniu podświetlenia przycisków w moim klimatroniku? Próbowałem zamienić piny w kostce, tak jak jest to opisane powyżej, ale nic to nie dało Otóż jest w moim autku zamontowany klimatronik z nowszej wersji, czyli podświetlany diodami a z tego co się orientuje, to w tym roczniku 94' były podświetlane żarówkami. Klimatyzacja ogólnie działa, ale nie ma właśnie podświetlenia przycisków. Auto takie już kupiłem, a właściciel tłumaczył, że wystarczy żarówki wymienić i ja naiwniak uwierzyłem Jak to ugryźć? - dzięki
-
[ALL B6/B7] Przednie wycieraczki
Podepnę się do tematu z trochę innym problemem. Koledzy, może ktoś podpowie - jakiej długości powinny być pióra wycieraczek w A4 B5? U mnie coś chyba jest nie teges, bo prawą wycieraczkę muszę mieć dość wysoko na szybie (widać na zdjęciu mojego auta), żeby wycierała "do końca" - no wiecie, żeby u góry dochodziła do śladu lewej wycieraczki. Może są jakieś niewłaściwe czy co?
-
[ALL B5] Żarnik z allegro
Ja używam żarników z Allegro po 25 zeta, ale mam je dopiero od dwóch miesięcy, więc nie wypowiem się co do ich trwałości. Nie mając za grosz doświadczenia, kupiłem niestety 6000K i są leciutko niebieskawe. Gdybym kupował teraz, to były by to 4300K, bo wg. mnie dają o wiele przyjemniejsze światło. Świecą porównywalnie z oryginalnymi. Reszta to oczywiście sprawa samego reflektora - soczewki, odbłyśnika, przesłonki itd.
-
[ALL B5] Tajemnicza wtyczka pod filtrem kabinowym
Tak, silnik załączony i nic się nie dzieje. Kiedyś, jak sprawdzałem błędy na klimatroniku, to miałem coś takiego: 604 Potencjometr w V71-G113 przerwa lub zwarcie do plusa 1206 Sygnał zapłonu (obrotów) - brak nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY nie wiem, który to potencjometr, ale może właśnie jakiś związany z klapą? Sama wtyczka nie ma żadnego oznaczenia.
-
[ALL B5] Tajemnicza wtyczka pod filtrem kabinowym
No właśnie - jak naciskam przycisk na klimatroniku, to nic się nie zmienia, czyli chyba nie działa. Czyżby brakowało całego mechanizmu? Nawet nie wiem jak on wygląda Można to jakoś zobaczyć? np. przez ten otwór pod filtrem? U mnie tam chyba nic nie ma.
-
[ALL B5] Tajemnicza wtyczka pod filtrem kabinowym
Nie wiem czy klima dokładana, ale wiem że auto było rozbite z prawej strony i na pewno jest co nie co "poczarowane"
-
[ALL B5] Tajemnicza wtyczka pod filtrem kabinowym
Gdybym miał podgrzewaną szybę, tak jak sugerujesz, to w jaki sposób się to podgrzewanie włącza? Mógłbym wtedy spróbować zmierzyć czy jest tam jakieś napięcie.
-
[ALL B5] Tajemnicza wtyczka pod filtrem kabinowym
Dzisiaj chciałem sprawdzić w jakim stanie jest w moim aucie filtr kabinowy. Zdjąłem osłonę i... go tam nie znalazłem Za to znalazłem kabelek z wtyczką, której przeznaczenia nie znam. Może to podłączenie poduszki powietrznej pasażera (kontrolka świeci) a może coś od klimatyzacji... nie wiem. Wtyczka ma trzy piny. Pomóżcie proszę - co tam było?
-
[ALL B5] Automatyczny włącznik świateł - podłączenie
Koledzy, mam problem z podłączeniem automatycznego włącznika świateł. Jest na forum kilka wątków opisujących różne kombinacje (np. ze światłami drogowymi ) ale nie udało mi się znaleźć opisu, który w przejrzysty sposób mówił by jak to zrobić Kiedyś podłączyłem podobny włącznik w Cinquecento. Był on jednak nieco inny i podłączenie było dość proste, a tu... Włącznik, który kupiłem wygląda tak: a "schemat" podłączenia tak: problem w tym, że nie wiem gdzie szukać odpowiednich kabli? Co to jest np. "fazowanie" ? Dziękuję za pomoc _______________________________________________________________________________ W końcu znalazłem odpowiednie kable, szukając wg. opisu bezpieczników i podłączyłem je wg instrukcji. "Fazowanie" (może się komuś przyda) to po prostu "+" z akumulatora Pozdrawiam
-
[ALL B6] Smród spalin w środku
Podobny temat jest tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=67091.new#new Pozdrawiam - Mariusz
-
[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz
Dobrze Koledzy, temat dotyczy silnika ALT, niemniej większość z nas szukając odpowiedzi na problem smrodu spalin w kabinie pewnie (obojętnie z jakim silnikiem) i tak trafi pewnie tutaj więc wskazówka może być pomocna. W moim przypadku problem ten został rozwiązany. Też sprawdzałem wcześniej układ wydechowy, nie stwierdzając żadnej nieszczelności. Olej ciekł z silnika w tak niewielkim stopniu, że pod autem nigdy nie zauważyłem jego kropli, a potrafił "narobić smrodu" Pozdrawiam - Mariusz
-
[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz
Koledzy, mam to samo - śmierdzi jak się zatrzymam np. na światłach, a w czasie jazdy nie. Mało tego, spaliny z końcówki rury prawie bez zapachu, a w kabinie smród Dzisiaj miałem auto na podnośniku i stwierdziłem nieduży wyciek oleju z pod pokrywy zaworów. Olej sączy się do gniazda świecy i na kolektor wydechowy. Usterka dość powszechna jak się zorientowałem w tym modelu. Nic się nie dymi, ale jak silnik rozgrzany, to na postoju w kabinie śmierdzi. Jak się otworzy maskę, to też nic nie można wyczuć, bo kręcący się wiatrak skutecznie rozwiewa smród Kupiłem już nową uszczelkę i piątek ją wymienię. Jestem przekonany, że to pomoże. Obym się nie mylił...
-
[ALL B5] Czujnik temperatury?
Kol. @pieciajek, u mnie do pedału gazu nie dochodzi żadna wiązka (mechaniczne sterowanie przepustnicą) i od strony plastiku pod kierownicą nie da się dostać Zastanawiam się, czy nie będę musiał rozebrać całego tunelu od radia i klimatronika, żeby się do tego dobrać. Gdzie tylko dałem radę włożyć rękę, to "obmacałem" wszystko i nie znalazłem żadnego miejsca na ten czujnik. Żebym chociaż wiedział za co on odpowiada - jakiego powietrza temperaturę mierzy, to bym sobie może jakoś poradził.
-
[ALL B5] Czujnik temperatury?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie czujnik ma takie ząbki do mocowania - włożyć i przekręcić. Muszę teraz tylko znaleźć to miejsce...
-
[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz
Przyczyna jak widzę nie została zlokalizowana... a u mnie też śmierdzi jak się zatrzymam np. na światłach. Sprawdziłem szczelność układu wydechowego na warsztacie i okazuje się, że jest OK. Chodzi mi po głowie to odpowietrzenie skrzyni korbowej, ale nie wiem gdzie tego szukać. Przypuszczam tylko, że jest to skierowane z powrotem do silnika i tam będzie jakaś nieszczelność
-
[ALL B5] Czujnik temperatury?
Witam. W moim A4 z 1994r poprzedni właściciel założył panel klimatronik nowszego typu (z podświetleniem diodami) no i żeby działał jako tako, to dołożył tam przekaźnik na drucikach, który załącza sprężarkę. W zasadzie to klima działa z pewnymi ale... a mianowicie - brak podświetlenia przycisków i nie świeci "śnieżynka" jak sprężarka pracuje. Ale w sumie ja nie o tym... Wczoraj wyjąłem panel z myślą, że może jakoś te opisane wyżej niedogodności naprawię i znalazłem zagrzebany z tyłu w kablach jakiś taki czujnik No i teraz zastanawiam się, do czego on służy i gdzie powinien się w zasadzie znajdować? Bo na pewno nie powinien wisieć na kabelku tak jak teraz. Może ktoś pomoże? Dzięki. Tak oto on wygląda:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Kupiłem Audi A4 94' dopiero wczoraj