Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz


sianoz

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli nie da nic wymiana filtra, to poprostu samo sie ustali po jakimś czasie i nie będzie śmierdzieć. Ja miałem to samo po zakupie, aż dziecko musiałem wyciągać z auta, żeby mi się nie zatruło. Wymiana filtrów nic nie dała - po parunastu dniach się samo unormowało. Może jakieś niestrawności auto dostało na polskim paliwie i beka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:OMG: co tu ma do rzeczy filtr kabinowy? Szukaj przyczyny w nieszczelnym wydechu, najprawdopodobniej plecionka do wymiany. Spaliny pewnie wydostają się przed katalizatorem i nie są oczyszczone, nie wiem czy masz kata pod autem czy zaraz za kolektorem wydechowym, raczej to drugie. Przy złym składzie mieszanki zaraz dostałbyś żółtego checka na desce rozdzielczej.

KOval81, z całym szacunkiem takie rady zachowaj dla siebie. To nie jest normalny objaw i mało ma wspólnego z filtrem. Kolega wymieni na nowy węglowy, być może przestanie mu śmierdzieć, ale spaliny dalej będą uciekać przez dziurę w wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel_majki - troszkę się jak widać nie zrozumieliśmy. Po pierwsze z bekaniem i niestrawnościami to oczywista żart, a po drugie chodziło mi o mój przypadek.

Miałem takie same objawy jak autor. Naczytałem się, że może to filtr kabinowy i go zmieniłem. Nic to nie dało i dalej śmierdziało wewnątrz spalinami. Miałem ściąganą plecionkę i wymienioną na nową, nie pomogło nic. W końcu w akcie desperacji leżał mechanik pod autem a ja dawałem w palnik, żeby sprawdzić, gdzie występuje nieszczelność na wydechu. I co?? - nic kompletnie - ani na połączeniach, ani na spawach, ani na niczym innym, a w środku podczas sprawdzania smród jakbyś się pod rurę podłączył. Zabieg powtórzony jeszcze 2 razy.

Jak wytłumaczyć taką sytuację? Samo się unormowało i od tamtej pory nic nie śmierdzi :wallbash:

majkel_majki ma oczywiście rację, bo w większości przypadków jest to wina dziurawej plecionki, albo układu. W moim przypadku niestety było coś innego. Może zacznie znów śmierdzieć - nie wiem. Narazie jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Ale ciekawa sprawa, że same spaliny jak je wącham z tyłu nie śmierdzą (auto na LPG), a w kabinie czuć. Śmierdzi głównie jak cofam albo stoję na skrzyżowaniu. W czasie jazdy nie czuć. Co to może być. Czy jak plecionka jest uszkodzona to słychać to jakoś, pierdzi ?. U mnie nie słychać aby wydech był dziurawy. Tak jeszcze myślę, że może to śmierdzi z układu odpowietrzania skrzyni korbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jak widzę nie została zlokalizowana... a u mnie też śmierdzi jak się zatrzymam np. na światłach. :(

Sprawdziłem szczelność układu wydechowego na warsztacie i okazuje się, że jest OK. Chodzi mi po głowie to odpowietrzenie skrzyni korbowej, ale nie wiem gdzie tego szukać. Przypuszczam tylko, że jest to skierowane z powrotem do silnika i tam będzie jakaś nieszczelność :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie kapie wam olej lub inny płyn na gorące elementy?paruje i jest zaciągane do środka i żadne filtry nie pomogą.dymu z tego dużo nie ma(paruje delikatnie)i można przeoczyć a smrodu w aucie co niemiara.jeżeli nie możecie znależć przyczyny poszukajcie wycieków,nawet tych zdawałoby sie drobnych.nawet kropelka oleju na kolektorze wydechowym może przyprawić o ból głowy w kabinie.

piszcie jak coś wynajdziecie

pozdro :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie kapie wam olej lub inny płyn na gorące elementy?paruje i jest zaciągane do środka i żadne filtry nie pomogą.dymu z tego dużo nie ma(paruje delikatnie)i można przeoczyć a smrodu w aucie co niemiara.jeżeli nie możecie znależć przyczyny poszukajcie wycieków,nawet tych zdawałoby sie drobnych.nawet kropelka oleju na kolektorze wydechowym może przyprawić o ból głowy w kabinie.

piszcie jak coś wynajdziecie

pozdro :decayed:

Kolego ja napisałem że mi śmierdzi po odpaleniu samochodu na zewnątrz w środku jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zewnątrz tym bardziej czuć.u mnie też od czasu do czasu zaśmierdzi spalinami wewnątrz auta,ale po chwili przestaje.jak narazie mi to nie przeszkadza.chociaż rozróżniam dwa rodzaje smrodu mimo że są podobne...ten z rury wydechowej jest delikatniejszy taki bardziej "przyjemniejszy" :kox: .a jak zaczyna śmierdziec w około to dusi jak hu..j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam to samo - śmierdzi jak się zatrzymam np. na światłach, a w czasie jazdy nie. Mało tego, spaliny z końcówki rury prawie bez zapachu, a w kabinie smród :confused4:

Dzisiaj miałem auto na podnośniku i stwierdziłem nieduży wyciek oleju z pod pokrywy zaworów. Olej sączy się do gniazda świecy i na kolektor wydechowy. Usterka dość powszechna jak się zorientowałem w tym modelu. Nic się nie dymi, ale jak silnik rozgrzany, to na postoju w kabinie śmierdzi. Jak się otworzy maskę, to też nic nie można wyczuć, bo kręcący się wiatrak skutecznie rozwiewa smród :decayed:

Kupiłem już nową uszczelkę i piątek ją wymienię. Jestem przekonany, że to pomoże.

Obym się nie mylił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam to samo - śmierdzi jak się zatrzymam np. na światłach, a w czasie jazdy nie. Mało tego, spaliny z końcówki rury prawie bez zapachu, a w kabinie smród :confused4:

Dzisiaj miałem auto na podnośniku i stwierdziłem nieduży wyciek oleju z pod pokrywy zaworów. Olej sączy się do gniazda świecy i na kolektor wydechowy. Usterka dość powszechna jak się zorientowałem w tym modelu. Nic się nie dymi, ale jak silnik rozgrzany, to na postoju w kabinie śmierdzi. Jak się otworzy maskę, to też nic nie można wyczuć, bo kręcący się wiatrak skutecznie rozwiewa smród :decayed:

Kupiłem już nową uszczelkę i piątek ją wymienię. Jestem przekonany, że to pomoże.

Obym się nie mylił...

dziwne to trochę bo w sumie miejsce gdzie jest filtr kabinowy jest oddzielone od komory silnika uszczelka :gwizdanie: Więc ja bym stawiał bardziej gdzieś na wydech właśnie w okolicach plecionki bo w ALT jest kolektor i od razu kat a dopiero reszta :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...