Treść opublikowana przez _Gabriel_
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
ale kolezanka czy ulica? dzieki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Witam Panowie Mam pytanie, potrzebuje wyslac kolezanke na wymiane termostatu w leonie I 1.8T - najlepiej w krk, albo w okolicach. Gdzie najlepiej podjechac? dzieki
-
B8 TrOOOOp
dokładnie... przy wiekszej ilosci stref, temp wyswietlana jest na klimatronic'u. mozna sprobowac wlaczyc to jeszcze z poziomu "zielonego MMI", ale nie mam pewnosci, ze bedzie dzialac
-
1.6 fsi
no nic nie dalo czekanie... auto stalo cala noc i nadal nic...
-
1.6 fsi
Witam, po wymianie oleju samochod nie chce zapalic(golf plus 1.6 FSI 115PS 2005 rok) samochod nie ma cisnienia oleju, prawdopodobnie jest tak, jak w tym temacie? Touran 1.6 fsi nie odpala | Forum mechaników samochodowych gdyz nie bardzo wiem, jak spuscic olej ze szklanek ma ktos jakis pomysl, jak to naprawic? dzieki
-
B8 TrOOOOp
skasuj i sprawdz czy blad sie powtarza
-
B8 TrOOOOp
to jest chyba pakiet rieger
-
[All B8] A4 3.0 Tdi By Orzeł, 381Ps/726Nm By Dynosoft, Gwint -Black B*tch-
z tego Co wiem, to wtryskiwacze w CAPA/CCWA sa te same... cisnienie w railu jest inne CAPA -1650bar - CCWA 1800bar, ale nie sadze, ze to ma wplyw na moc. Mozesz powiedziec cos wiecej?
-
[All B8] A4 3.0 Tdi By Orzeł, 381Ps/726Nm By Dynosoft, Gwint -Black B*tch-
jaka jest roznica?
-
B8 TrOOOOp
wypalanie? tak - to naturalna sprawa, ze jak auto stoi, to pokilku chwilach zaczyna sie regeneracja proponuje troszke dluzej studzic turbinki, jesli sie duzo jezdzi po miescie
-
B8 TrOOOOp
jak masz problem z wypalaniem dpf'a... (nie masz gdzie go wypalic od razu) to proponuje zostawic samochod zapalony na kilka minut, zeby sobie pochodzil na wolnych obrotach - po okolo 15 minutach filtr bedzie wypalony - obroty spadna do okolo 650rpm aha... i jeszcze jedno - filtr zacznie sie wypalac tylko wtedy, jak silnik bedzie zagrzany(90C)
-
B8 TrOOOOp
nie warto robic wypalania serwisowego, w Twoim wypadku jesli masz oil ash w takich wartosciach, to rozumiem, ze Twoj samochod ma przejechane okolo 50-60tys km wiec badz spokojny
-
B8 TrOOOOp
to jest procedura awaryjna ... raczej z EGRem nie powinno byc problemow.. tam sie lubi troszke sadzy znalezc, lub lekko sie przywiesi... jak beda jakies problemy z EGR to zaswieci Ci sie CHECK ENGINE, takze badz spokojny - jak juz do tego dojdzie, to bedziemy działac
-
B8 TrOOOOp
ale jakie materiały W Basic Settings w module silnika jest opcja wypalania EGR - ta opcja jest dostepna w silnikach CCWA
-
B8 TrOOOOp
Adv Meas Block -> soot mass measured, oil ash - to Cie interesuje! jesli masz trudnosci ze znalezieniem, mozesz z klawiatury pierwsze litery wpisac - tylko najpierw kliknij na liste.
-
B8 TrOOOOp
Ok juz mam, przepraszam przeoczyłem ten post. Wiec kolega tez ma CAPA? tak? przede wszystkim o ile wiem, to musisz zobaczyc, jaki jest stan zapchania filtra? Nastepnie sprawdz pozycje Oil Ash - jesli jest pow. 0.52 to juz raczej DPF do wymiany... Co do samej procedury... nigdy jej u siebie nie przeprowadzalem, bo nie byla konieczna, ale o ile wiem, to musisz miec zagrzane auto - dalej, wciskasz hamulec i potem gaz do podlogi (podobnie adaptuje sie klapy kolektora ssacego) i chyba tyle...
-
B8 TrOOOOp
jaka opcje wybierasz? i dlaczego chcesz regenerowac filtr, kiedy jest dobry?
-
B8 TrOOOOp
ale chyba B8 ma inna opcje regeneracji niz przez Coding II - jesli chodzi o DPF i opcje Coding II to wypalalem koledze w A3 1.9 TDI 2007 rok i na tym samym kablu opcja byla dostepna. W B8 wypala sie DPF serwisowo z opcji BASIC SETTING - tam masz awaryjna regeneracje do 3.0 TDI
-
B8 TrOOOOp
u mnie tez, ale z tego co wiem, to nie w kazdym module dziala opcja coding II
-
B8 TrOOOOp
VCDS -> adv. meas blocks. -> pozycje,ktore mowia o zapchaniu DPFa to Soot mass measured i soot mass calculated
-
B8 TrOOOOp
to jest awaryjna regeneracja... w 3.0 TDI to troszke inaczej wyglada. z ciekawostek w CCWA mozesz wypalic EGR via VCDS, u nas w CAPA - niestety nie!
-
B8 TrOOOOp
Grzesiu, ta fukcja to chyba headlamp converter, a nie tourist mode chociaz chyba jedna bez drugiej nie bedzie dzialac!
-
B8 TrOOOOp
jesli sa ledy z tylu, to pala sie ze swiatlami do jazdy dziennej. Gdy masz zwykle(nie diodowe) wtedy dziala tylko przod - tak jest domyslnie ustawione. Podejrzewam, ze ze wzgledu na oszczednosc diod. No bo przeciez hamujesz... wiec lepiej, ze dioda swiecila mocniej - niz zapalala sie i gasła. Tak ja to widze.
-
B8 TrOOOOp
To jakbys nie zauwazyl, odpowiedz na Twoje pytanie jest kilka postow wyzej
-
B8 TrOOOOp
wybacz, nie doczytałem - wczesniej tez napisales w poscie