Treść opublikowana przez rafikk01
-
Pokrywa zaworów
kolego zdejmij pokrywę i benzyna ja odtłuść i kup sylikon do montażu np.aluminiowych misek i posmaruj uszczelkę z wyczuciem i będzie napewno dobrze
-
[B5 1Z] Słabnie i kopci na niebiesko-czarno
mi sie wydaje ze moze masz juz zdechła pompe oleju jak dziej sie takie cos na zimnym silniku czeste sa tego skutki i hydraulika sie zawiesza lecz nie jestem pewien ale miałem kiedys takie takie cos w AFN i jak jechałem i na nie rozgrzanym silniku dostał gazy na maxa to sie przydusił puścił chmurę jakis odgłos poszedł ze szklanek i zaraz bylo oki
-
Wymiana turbo
a nie blokuje sie sztanga jak założysz na nią wężyk i wciągasz powietrze ustami to pracuje lekko ?? i idzie do końca do góry jak tak nic nie blokuje musisz szukać w wężach albo gdzies jest dociśnięty albo jak pisalem zaworek albo vacupompa
-
Wymiana turbo
moze byc ze przewody zparciale i ucieka ciśnienie albo zaworek padł albo vacu pomap slabo ci pompuje ale spróbuj ustami zasysac powietrze i zobacz jak ci pracuje sztanga czy tak samo czy lepiej niż jak masz podłączone wszytko
-
[B6 AWX] Wymiana pompowtryskiwaczy
Tzn. ze można do AWX/AVF można zapodawać wtryski od 2.0 TDI? jeśli tak od jakiego silnika? przecież pompki z 1.9 sa inne od 2.0 wiec idzie takie cos z 2.0 założyć do 1.9 bez zmiany końcówek lub mechanicznie pompo wtryskiwacza ???? pisze ze zdziwieniem bo takie i takie mailem w reku i sie wydawały inne ???
-
2.0 TDI Termostat
ale klima załacza sie dopiero od +4stopnie wiec nawet jak byś chciał ja właczyc to i tak nie pozwoli ci na to czujnik temperatury a co od termostatu to przy -20 trzeba bylo chwile u mnie pojeździć ale tez ciężko zeb bylo 90 stopni jak auto stało i silnik pracował temperatura lekko spadała wiec myśle ze to normalne a jak bylo tak do -10 to juz normalnie rosła w góre do 90 stopni
-
[ALL B6] Wyciek oleju z pompy paliwa vacum
musisz to zrobic uszczelnic jakos albo wynienic na druga bo tera leci olej a moze lada moment poleci ropa ....
-
Wymiana turbo
1.miedzy turbo a kolektorem jest metalowa uszczela na wydech mozna dokupic 2.Kup nowe nakrętki tylko takie leprze 3.zwykła moze być problem ale ma małej grzechotce z przedłużka juz nie
-
[B5 AKN] Wymiana turbiny
jak ma oryginał to niech wsadzi orgi bo po regeneracji ze zmienna geometria robia sie jaja no i jak wąłek był wymieniany to juz nie ta twardość oczywiscie bedzie latac ale zrobi mniejszy przebieg
-
[B5 AVG] Problem z wężykami podciśnienia
dokładnie silnikowe tez sobie poradzą nie jest tam beza ani nic tylko powietrze to nie roztopi bedzie smigac długo
-
[ALL B7] Wymiana sprzegła na inne leprze niz dwmumasa w silniku 2.0 tdi audi b7
ma ktos namiar na ta firme ???? Radzikowski
-
[B5 ACK] Czy jest sens wycianć katalizatory?
wycinaj silnik sie odmuli i bedziesz zarobiona a jak tego nie zrobisz to którejś nocy sam zniknie hehe jak mojemu wujkowi
-
[B5 AFN] Po naprawie chłodnicy
na moje termostat przyslon sobie troche kartonikiem chlodnice i zobaczysz czy wejdzie na 90 stopni
-
[ALL] Ubytek płynu chłodniczego
kolego albo nagrzewnica pekła i leci ci w dywany albo uszczelka pod głowica jec do ajkiegos warsztatu i zrób test czy spaliny sa w zbiorniczku i bedziesz wiedzil co i jak
-
[B7 BLB] Zapowietrza sie po wymianie silnika
tylko tak naprawde to ON jest w filtrze zalany pod korek wiec dostaje NO odrazy chyba ze przez noc robi sie jakas cofka ale wątpie
-
[ALL B6] Dziwne zachowanie po wymianie sprzegla na nowe LUK'a
dokładnie tarcza musi sie dotrzec bo moze brać rantami i daje taki efekt pojezdzij troche i zobacz czy bedzie gorzej czy zniknie
-
[ALL B7] Wymiana sprzegła na inne leprze niz dwmumasa w silniku 2.0 tdi audi b7
witam wszystkich klubowiczów mam takie małe pytanko odnośnie dwumasy a mianowicie cos mi zaczeło juz sie dziać cos sobie puka i stuka na wolnych obrotach wiem ze to juz dwumasa bo jak wciskam sprzeglo to cisza i chciałbym wymienić sprzęgło całe klp.ale najlepiej jak bym dobrał cos mocniejszego od jakiegoś innego vw audi ??? silnik mam po lekkim modzie i ma teraz 200KM I 446Nm i boje sie ze jak założę nową to zaraz padnie i bedzie t samo :(
-
[B6 AVF] Telepie przy gaszeniu
jak padla dwumasa to łatwo to zobaczyc wciskajac sprzeglo i gasząc silnik jak bedzie cisza to prawdopodobnie dwumasa jak tak samo jak bez wciskania to nie to
-
[B7 BLB] Zapowietrza sie po wymianie silnika
a co do pompy to moj kolega mial taki problem ze wyjął ja z baku a tam syf taki ze szmata bak płukali a pompe uratował na jakies 3 miechy teraz ona pompuje ale nie daje takiego cisnienia jeki powinno byc i kreci krec kreci i zalapie jak zimny chyba przytarl pompe przez ten syf w baku
-
[ALL B7] Jak włączyc funkcje COMING LEAVING HOME
oki podjade do kumpla i zobaczymy co tam jest
-
[B7 BRE] Zapach nieprzepalonego oleju
no pewnie ze BRE TO 140 A JA SOBIE WKRĘCIŁEM ZE BRD MU CHODZI BO PISZE ZE 170 KM TO CO SAM NIE WIE CO MA ? BO W PIERWSZYM WATKU PISZE ZE MA 170
-
[ALL B7] Jak włączyc funkcje COMING LEAVING HOME
ale ksenon dokładałem bo miałem zwykłe lampy i adaptery byly dawane na koncówi i podłanczane 2 przewody do modułu comfort
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
mój kolega ma nową b8 i tam po 20 tys km przy podniesieniu bagnetu idzie para hehe silnik 2.0 tdi
-
[ALL B7] Jak włączyc funkcje COMING LEAVING HOME
kolego u mnie jest tak i nie wiem czy bede musial zmienic wlacznik bo mam teraz xenon i swiatła dzinne mam ustwione na pozycji wyłączonej i chodzi tylko dzienny przód potem na pozycji swiateł pozycyjnych chodza pozycje przód tył a na pozycji walczone swiatla chodzi xenon a i jak przekrece kluczyk i go wyjme to gasnie wszystko a włacznik zostaje na pozycji wlaczonych swiatel i nie swietła pozycje tylko jak by bylo wszytko wyłaczone czy bede miaial zmienic wlacznik na AUTO tez ??? wiadomo jak mma na pozycji swiatel dziennych to poco ma chodzic a sobie sam zmienia na xenon to widocznie juz sie robi ciemno to wtedy funkcja COMING LEAVING HOME mogła by działać bo tak naprawde nie zalezy mi zeby sama sie dostosowała do zmierzchu tylko sam bym ja sobie wlaczl jak bym mial walczony xenon to tez ma chodzic -moze by nie potrzebne bylo zakup lustra i czujki ???
-
[ALL B7] Jak włączyc funkcje COMING LEAVING HOME
oj nie mam pokrętła i mam zwykłe lustra :(