Treść opublikowana przez omzig
-
Filtr oleju Knecht
Hengst, Mann i Knecht to ta sama liga.
-
[B5 AHL] Kontrolka oleju
Odgrzeje część kotleta, a mianowicie: Jeżdżę na oleju Mobil1 5w50, wymieniam go co 10tyś km - za tyś km czeka mnie juz czwarta wymiana. Zmierzam do tego iż wczoraj w trasie zaświeciła mi się zielona kontrolka minimalnego poziomu oleju. Dojechałam do celu, auto postało z godzinę i sprawdziłem stan tego poziomu. Faktycznie było minimum. Dolałem prawie 0,5litra i poziom jest ok. I teraz jaka może by przyczyna??? Spod uszczelki klawiatury nie leci, turbo nie sika... Silnik już na wymarciu??? ---------- Post dopisany 25-10-2012 at 12:56 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 13:08 ---------- Podpowie ktoś???
-
Turbo Inlet Pipe (TIP)
No tak celuję w okolice 300HP, ale to z czasem jak suszarkę zmienię... Teraz póki co DP i TIP, potem FMICA dorzucę i mały wirusik.
-
Turbo Inlet Pipe (TIP)
No i właśnie tu też są zdania podzielone... jedni piszą że lepiej TIP pod ORI puchę, a inni że pod stożek... i tu też nie wiem co wybrać... od czego to jest zależne? A TIP z kwasiaka będzie. ---------- Post dopisany 04-09-2012 at 00:22 ---------- Poprzedni post napisany 01-09-2012 at 16:14 ---------- Wie ktoś coś?
-
Jaki rozmiar intercoolera?
Dzięki dzięki.
-
Jaki rozmiar intercoolera?
To tak ostatecznie: 18 czy 23cm?
-
Jaki rozmiar intercoolera?
Dzięki wielkie Panowie.
-
Jaki rozmiar intercoolera?
Ok, a na co zwrócić szczególnie uwagę przy montażu FMICa?
-
Jaki rozmiar intercoolera?
Wiem że nie daje, chodziło mi o to czy ta 14-tka da radę ochłodzić tyle tego powietrza ile będzie dajmy na to z tych 300HP... ---------- Post dopisany at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:24 ---------- Ktoś mi tu jeszcze podpowiada, że najlepiej będzie 23cm. No kurrrr... już oszalałem. :/ Ciąłeś coś tą belkę, bo jakoś tak nie widzę zbytnio?
-
Tuleja do Downpipe (DP)
Hehe, mam takiego kolegę zjeba, co niby o tuningu B5-tki wie wszystko... Właśnie widać hehe, dzięki forum obaliłem już kilka jego legend. Dzięki wielkie.
-
Turbo Inlet Pipe (TIP)
Ok, dzęki. Dużo jest je...ania z montażem? Od czego zacząć? ---------- Post dopisany at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany at 00:09 ---------- Up ---------- Post dopisany at 14:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ---------- Montował ktoś TIPa samodzielnie? Jakieś instrukcje co do montażu? Kto się podzieli wiedzą na ten temat?
-
Tuleja do Downpipe (DP)
Czytałem i o tym oszukaniu nic nie dostrzegłem. Ale dzięki. A czy do montażu DP wystarcza tylko uszczelki, czy trzeba użyć jeszcze tej pasty do wydechów?
-
Tuleja do Downpipe (DP)
Witam. Czy konieczne jest wkręcenie takiej tulejki do DP pod drugą sondę w 1.8T? Oszukiwacz sygnału drugiej sondy lambda ! tuleja ! (2592178450) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Jaki rozmiar intercoolera?
Ok, to taki zamontuję. Dużo trzeba będzie dziabnąć tej belki??? Zobaczcie to: @@@ FMIC intercooler KIT Audi VW 1.8T A4 B5 passat (2592178454) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Gościu mi napisał, że proponuje taki wyjściowo, tzn że można zamówić u niego większe... Z takim IC-kiem na ile można liczyć???
-
Jaki rozmiar intercoolera?
No właśnie w tym rzecz... jaki się zmieści bez cięcia belki i czy jest sens taki pakować??? No i jaki rozmiar byłby optymalny do uzyskania w przyszłości przedział 250HP i 300HP???
-
Jaki rozmiar intercoolera?
Witam. Planuje montaż FMICa do 1.8T i mam dylemat co do rozmiaru... 1. Da radę dobrać taki żeby nie ciąć belki? Z tego co czytałem to większość użytkowników preferuje intercooler o wymiarach 550/180/65 przy czym trzeba ponoć trochę z tą belką powalczyć... 2. To prawda, że im większy IC tym mniejszy lag??
-
Turbo Inlet Pipe (TIP)
Witam. Jak zamontować TIP w 1.8T? Tzn, na co zwrócić szczególną uwagę?
-
Dziwne zachowanie ABS
Szkoda, że nie kazałem mu odrazu wymienić koronek na nowe, bo te stare były ciut zajechane i faktycznie może przy montażu na tarcze coś jebło... Czujniki raczej ok, bo na VAGu dobrze prędkości podają.
-
Dziwne zachowanie ABS
Ja mam coś takiego, że pompa ABS-u załącza się gdy puszczam pedał hamulca... Na VAGu prędkości ok, a podczas jazdy kupa. Dodam, że magik wymienił mi tarcze i klocki wraz z łożyskami z tyłu oraz tarcze plus klocki z przodu... przed wymianą tego nie było... Pomożecie?
-
[ALL B5] Co to może być???
Masz rację.
-
[ALL B5] Co to może być???
Heh, na to że koronka padła, to tez przypadkiem było... wymieniałem przegub, bo osłona pękła i było dużo syfu w środku... a wiadomo - chytry dwa razy więcej traci, więc wolałem wymienić kompletny kolego.
-
[ALL B5] Górne mocowanie amortyzatora strona lewa.
Wrzuć jakąś fotkę tego, bo nie wiem czy dobrze się rozumiemy... W ASO jest cena z kosmosu, a IC lub w innych sklepach tego nie ma... Więc dziwne, że Ty masz i to jeszcze LEMA i jeszcze w takiej cenie... Jeśli to jest ta część o którą mi chodzi, to będę zainteresowany. ---------- Post dopisany 15-04-2012 at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany 04-09-2011 at 21:00 ---------- Wygląda to tak: http://bonamotor.en.alibaba.com/product/535466422-212764191/AUDI_AUTO_BEARING_PEDESTAL_8D0_412_383E.html Kupiłem używkę od Passata. Temat można zamknąć.
-
[ALL B5] Co to może być???
Do tej pory sam nie wiedziałem co to było... od jakiegos czasu walczyłem z ABS-em i przy okazji sie trafiło.
-
[B5 ANB] Pompa centralnego zamka
Kupiłem używkę w perfect stanie o kolegi z forum. Podpiąłem i gitara gra. Temat do zamknięcia.
-
[ALL B5] Co to może być???
Przyczyną był załączający się ABS, ponieważ koronka na przegubie była prze koszona i oczywiście do wymiany. Wymieniłem kompletny przegub i jest ok. Można zamknąć temat.