Treść opublikowana przez sebul
-
Polecane opony letnie
Jako, ze wiosna juz niebawem zawita do nas, jakie oponki letnie mozecie mi polecic na 16 alusy ? Zalezy mi na tym by dobrze trzymaly sie drogi, nie byly glosne i nie scieraly sie za szybko, co polecacie ?
-
[B6 AWX] Nie kręci.
Heh panowie, dziwna sprawa. Dzis mialem wyjac aku i go ladowac z 10 godzin... ale pomyslalem ze sprobuje go odpalic skoro -2 tylko. Wsiadam, przekrecam nic...ale pomyslalem ze zagrzeje go najpierw swiecami, wiec 3 razy zagrzalem swiece , za 4 razem krece i ... odpalil od kopa. Przygazowalem go i zgasilem. Krece, pali od kopa. PRzejechalem sie kilka km, zgasilem auto i teraz za kazdym razem pali od kopa. I coz to moglo byc ? zmierzone napiecia: odpalone auto: 14,88V , zgaszona : 12,8 V
-
[B6 AWX] Nie kręci.
A mozesz mi powiedzie jeszcze, kolo czego go znajde ?
-
[B6 AWX] Nie kręci.
Tylko mam strasznie ciulaty dostep do tego, a nawet nie wiem gdzie dokladnie mam szukac...
-
[B6 AWX] Nie kręci.
A moze to byc i tak wina aku ? Bo w lato palil ok, przyszla zima i sie problem zaczal... Wczesniej nie bylo zadnych objawow, zeby rozrusznik padal...
-
[B6 AWX] Nie kręci.
A co jak kanalu nie ma ? Jest on na tyle w dogodnym miejscu, ze wystarczy podniesc na lewarku z jednej strony ?
-
[B6 AWX] Nie kręci.
Sam go wymieniales ? Bo u mnie po przekreceniu kluczyka tez sie nic nie dzieje ;/ [br]Dopisany: 11 Luty 2012, 19:56_________________________________________________Gdzie wogole jest ten rozrusznik ? Od gory patrzac. Czy jesli sie podlaczy vaga to wykaze, ze rozrusznik jest padniety ?[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 13:16_________________________________________________upne ;/
-
[B6 AWX] Nie kręci.
Nie czaje tego co napisales
-
[B6 AWX] Nie kręci.
Styki ladnie papierem sciernym przejechalem Kurcze nawet mnie nie straszcie ze to rozrusznik Ciezko go wogole wymienic ? Bo juz tej zimy mialem tak, ze odpalilem zaraz mi zgasl i pozniej odpalic nie moglem bo wogole nie krecil i dopiero za ktoryms razem zakrecil i od kopa odpalil.
-
[B6 AWX] Nie kręci.
Opiszę wszystko po kolei. Przez tydzien jezdzilem do pracy autkiem. W piatek zaparkowalem go do garazu i stal sobie az do nastepnej soboty, gdy to podjechalem innym autem po lewarek. Pomyslalem sobie, a odpale go sprawdze jak pali. Ale wsiadam, przekrecam kluczyk a tu nic sie nie dzieje, kontrolki gasna, a samochod nawet nie zakreci rozrusznikiem. Sprobowalem kilka razy i nic, pozniej bylo tylko gorzej, bo az mi fis gasl jak przekrecalem kluczyk. Pomyslalem ze aku padl, nawet zalozylem watek...wiec dzis wzialem aku, przed zabraniem z piwnicy sprawdzilem napiecie, bylo 12,5 V. Wsadzilem do auta, podlaczlem i .... znow nic. Samochod nawet nie zakreci, kontrolki ladnie sie pala, wszystko dziala , ale nawet nie zakreci. Niestety zapomnialem miernika i nie zmierzylem napiecia jakie jest gdy wsadzony jest aku do auta i w momencie przekrecenia kluczyka. I co teraz moge zrobic koledzy ? Bo znajomi mieli tak ze aku nowy a nie ruszy go, dopiero musieli brac do garazu i podgrzewac silnik.... ja niestety pradu w garazu nie mam I juz nie mam pomyslow co zrobic, isc i kupic aku nowy ?
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
I d*pa,. wsadzilem dzis aku, w piwnicy jak go zmierzylem mial 12,5 V, wsadzam i pupa, rozrusznik nie kreci... czyzby cos przymarzlo ? Co moge jeszcze sprobowac ?
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Właśnie wczoraj chciałem wykręcić akumulator żeby go "doprostować" ale nie dałem radę z śrubą trzymającą (tą na dole akumulatora, słabo dostępną). Czy ktoś wie, jakiego sprzętu do niej użyć? Wygląda jak imbus, ale sprawdzałem swój komplet który rozmiary ma po kolei i jeden minimalnie nie wchodzi (za duży) a drugi - mniejszy - już lata luźno imbus 6'tka Najlepiej taki dlugi, bo tym krótkim nie wiele zdzialasz. Mi tata np przerobil zwyklego imbusa i mam teraz go dluzszego i z raczka na koncu. Czym mierzysz napięcie na akumulatorze bo jak zwykłym miernikiem to zmierzone napięcie 12,6V mało ci powie. Akumulator powinno sie mierzyć pod obciążeniem specjalnym miernikiem, a jak takiego nie masz to warto zmierzyć napięcie w trakcie rozruchu na zimno. Jak spada poniżej 9V to akumulator w dieslu na szrot się nadaje. Oczywiście można go ładować ale efekt będzie krótkotrwały. zwyklym miernikiem, w weekend go wsadze do auta i zmierze jakie jest napiecie w czasie rozruchu, zawsze tez moge podjechac do gosci co sprzedaja akumulatory, oni maja sprzet i mi sprawdza wszystko
-
[ALL B6] Odpływy podszybie.
Ok w takim razie bede walczyl
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Ok zatrzymal sie na 12,69 i juz nie spada... zobacze jeszcze jutro, jak tak bedzie to montuje dziada.
-
[ALL B6] Odpływy podszybie.
Ale jest ona potrzebna ? Czy moze lepiej jakby jej nie byo, bo by sie odplyw nie blokowal ?
-
[ALL B6] Odpływy podszybie.
Widzialem kiedys temat o tym, ale nie moglem sie go doszukac, wiec zakladam nowy. Dzis przy wyjmowaniu aku, zauwazylem ze odplywy wody mam przytkane, jeden przetkalem srubokretem, a gdy sprobowalem drugi, gumka mi sie odczepila i wyglada to teraz tak : Jak to najlatwiej naprawic ? Chicalbym jakos zalozyc ta gumke i jednoczescie pretkac odplyw... chyba ze moze to tak byc ?
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Bylem teraz i bylo 12,91 V i zmalalo powoli do 12,90
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Malal caly czas, jak skonczylem mierzyc na chwile i znow zmierzylem, bylo nizsze napiecie. Teraz go odlaczylem od prostownika i za godzine pojde sprawdzic jakie jest napiecie. Ale obawiam sie ze teraz caly czas sobie spada... btw gdzie jest ta vlepka na ktorej jest kod, bym mogl sprawdzic jaki aku ma byc w moim aucie ? czy moze wystarczy ten s4 ? bo teraz ta warta ma 82Ah, wydaje sie sporo i drogie sa takie aku na allegro i jakis dziwnych firm
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Zmierzylem aku i bylo 13,48 V i malalo z kazda sekunda... czy to oznacza ze aku nadaje sie do smietnika ?
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Z boku mam dziure w ktora w aucie wsadzam wezyk. Ale to dziwne, bo mniejszy aku od punta laduje kilka godzin a taki wielki godzine ?
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Ok a mam teraz taki problem, poszedlem do piwnicy, patrze a tu juz prawie akumulator naladowany, diody mi tak niby wskazuja, bo pali mi sie tylko 100% i max .... i co teraz ? Trzymac go jeszcze ? I jak przylozylem ucho do aku, to bylo slychac takie jakbny sycenie czy bulgoczenie delikatne, wiec olac diody i ladowac go minimum z 10 godzin ? http://allegro.pl/prostownik-automatyczny-hb1206s-6v-12v-6a-i2089386728.html podobny do tego mam, tylko inny producent niby
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
U mnie w tym jest sporo miejsca miedzy korkiem a plytkami, bo sa jakies dlugawe prowadnice korkow. Przez co trzeba sie dobrze przyjzec czy jest dobrze leektrolitu, ale ze plytki sa w poprzek to nie jest to ciezkie. No nic, ide do piwnicy i lekko poluzuje korki tak w razie czego
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Takie cos mam : Jeszcze sprawa elektrolitu, zajrzalem do kazdej celi i wydaje mi sie ze jest ok, bo przykrywa te poprzeczne elektrody, wiec nie trzeba nic dolewac ? I tyle elektrolitu:
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
A, jak odkrecilem korki by sprawdzil ile jest elektrolitu, to na jednym byl taki plastik, czy to sluzy do sprawdzania ilosci elektrolitu ?
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
Ja pier&&&&%%$ niemcy to maja zabezpieczenia aku.... ile sie nawkurzalem z ta glupia srubka No ale aku sie juz laduje, tym samym prostownikiem kiedys kolega ojca ladowal aku w a6 c5 i naladowal, wiec teraz sobie lezy w piwnicy i sie laduje. Dobrze w sumie ze wyjalem aku, bo jak sie okazalo, mialem przytkane odplywy wody. A i wazne pytanie, czy korki poluzowac czy nie ? Bo jest tam z boku dziurka na wezyk wiec trzeba je odkrecac czy nie ? Bo w ksiazce jest : Uwaga! Wc zasie ładowania, pomiaru napęcia i pomiaru pod obciążeniem, korki akumulatorowe muszą być zawsze dobrze wkręcone.[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 15:33_________________________________________________up