Treść opublikowana przez serko
-
[ALL B5] Obudowa licznika ?
Czy dam radę przełożyć taki zegary: W przednią obudowę od tych:
-
[ALL B5] Problem na mrozie
Przy zasyfionym filtrze by ci się mulił strasznie przy przyspieszaniu i raczej by się dusił na wolnych obrotach.
-
[ALL B5] Problem na mrozie
Najlepiej zacząć od vaga to podstawa. Jak nic nie pokaże to możesz się martwić , bo przyczyn falowania obrotów jest od ch.ja. Jak zwiększa obroty to jest duża szansa, że łapie gdzieś lewe powietrze. Na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu.
-
[ALL B5] Problem na mrozie
Odepnij przepływomierz i sprawdź czy w trybie awaryjnym też się tak zachowuje. Właściwie to mozesz po kolei odpinać bo w trybie awaryjnym silnik będzie chodził bez przepływomierza , bez sondy, jak masz przepustnice na linkę to też. Jak ci zwiększa obroty to ja bym też podejrzewał czujnik halla.
-
[B5 ADP] Ogromne spalanie
Sprawdź po odpaleniu silnika czy wąż wychodzący z termostatu do chłodnicy od razu robi się ciepły. Jeżeli tak to masz termostat otwarty cały czas na duży obieg i trzeba go wymienić. Czujnik temperatury można zmierzyć mulimetrem jaką ma rezystancję przy danej temp. i porównać z tabelką. Ja jak miałem czujnik walnięty to miałem dodatkowo błąd od niego na klimatroniku wyświetlony (na vagu również). Sonda jak wiadomo powinna oscylować pomiędzy 0,2 a 0,8V, na vagu też można podejrzeć jak działa. Gdy mi wisiała sonda miałem na vagu błąd 16518 - brak zmian napięcia sondy lambda.
-
[B5 AWT] 1.8T AWT zatarty. Szukanie silnika
Taka ciekawostka ile silnik może kosztować http://allegro.pl/silnik-audi-a4-1-8-turbo-1-8-t-150km-1-8t-avj-awt-i2086965308.html
-
[B5 ANB] Zniszczenie silnika czy możliwe?
I drugi dział "Za ile mam sprzedać auto"
-
[B5 ADP] Czasem obroty spadają w przerwach ok 30sekundowych :)
A sprawdziłeś palec i kopułkę?
-
[ALL B5] Oznaczenie silnika 2.8 ARM???
Ja mam w we wszystkich papierach od samochodu 1.6 ARM, a na wlepce i bloku silnika ADP , rocznik 96, na przełomie tego roku wprowadzono ARM i może stąd ta pomyłka.
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Mogę podać wyniki spalania: - przed wymianą sondy 12-13 l/100km - po wymianie sondy 9,5 l/100km W obu przypadkach mniej więcej te same warunki jazdy. Pomiar na pełnym baku.
-
[B5 ADP] "Zgrzyt" podczas uruchamiania silnika [Filmik]
Jak będziesz chciał wymienić to nie kupuj ze szrotu bo też nie wiadomo ile pochodzi. Najlepiej oddać swój do regeneracji albo kupić już zregenerowany.
-
[B5 ADP] "Zgrzyt" podczas uruchamiania silnika [Filmik]
Rozrusznik do czyszczenia bo jest zabrudzony i późno odbija mechanizm. Po odpaleniu powinien odbić a on się jeszcze chwilę obraca napędzany silnikiem. Tragedii nie ma.
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Kupiona w intercars oryginał Bosch za 280zł.
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Na wyniki spalania trzeba jeszcze trochę poczekać aż wyjeżdżę bak do końca. Widzę już, że jest mniejsze nie wiem tylko o ile. Co do vaga to błąd skasowałem i już się nie pojawił więcej. Napięcie ładnie oscyluje od 0,2 do 0,8. Zrobiłem wykres i wyszła piękna sinusoida .
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Sonda zamówiona, oczywiście oryginał. W poniedziałek montaż. Oby poszło gładko [br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 08:39_________________________________________________Sonda wymieniona. Nie poszło jednak gładko. WD nic nie dało. Nie była wymieniana od nowości i zapiekła się. Trzeba było grzać gazami. Po 3 godzinach walki puściła, i wykręcałem ją kolejne 30 minut, po obróceniu o dosłownie 3 mm trzeba było psikać wd zakręcić i odkrecać dalej i tak wkółko aż do końca. Gwint w kolektorze na szczęście mnie uległo uszkodzeniu. Wkręciłem nową. Nie wiem jak teraz wyjdzie spalanie bo tylko się przejechałem kawałek. Może dzisiaj podepne jeszcze Vag i sprawdze jak napięcie i korekty.
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Mi właśnie pali około 12-13 litrów. Wydaje mi się, że właśnie walnięta sonda jest przyczyną.
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Mam nadzieję, że nie będzie problemów. Niektórzy piszą, że musileli wymieniać kolektor bo nie szło wykręcić sondy.
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Zamierzam kupić oryginalną boscha w intercarsie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z wymianą. Dla pewności przez kilka dni będę ja psikał wd40. W razie co na warsztacie mam gazy to jak nie będę mógł jej wykręcić to będę ją grzał, aż puści.
-
[B5 ADP] Logi sonda lambda
Witam. Ponieważ pojawia mi się ciągle błąd 16518- brak zmian napięcia sondy lambda, zrobiłem logi. proszę o analizę. Wydaje mi się, żę sonda padła. Dodam, że nie mam instalacji LPG.
-
[B5 ADP] Sonda lambda czy to jej koniec?
Witam. VAG pokazuje błąd 16518- brak zmian napięcia sondy lambda Zrobiłem logi i napięcie sondy nie oscyluje wogóle i cały czas wynosi 0.45V , czy same te pomiary kwalifikują sondę do wymiany? Dodam, że nie mam instalacji LPG.
-
[B5 ADP] Podczas skrobania szyb uruchamiać silnik czy nie ?
Silnik na biegu jałowym rozgrzewa się bardzo wolno. Więc pomyślcie jak długo chodzi na bardzo słabym smarowaniu (im dłuzej tym gorzej). Z pewnością bardziej mu to szkodzi niż ruszenie na zimnym żeby sie szybciej rozgrzał podczas jazdy (nie oznacza to żeby go od razu pałować ) . Co do nadmuchu to lepiej od razu włączyć ustawione na ciepłe. Przy dużych mrozach szyba będzie sie stopniowo rozgrzewała wraz z silnikiem. Jak w mróz puścimy gorące powietrze na szybę dopiero po rozgrzaniu silnika jest duże ryzyko że pęknie.
-
[B5 ARM] Sonda lambda - napięcie powyżej 1V
rozgrzałem porządnie silnik podczas jazdy i ponowiłem pomiar. Napięcie oscylowało w zakresie 0,8 do 1,8V . Czy jest w ogóle możliwe żeby sprawna sonda dawała sygnał powyżej 1V?
-
[B5 ARM] Sonda lambda - napięcie powyżej 1V
no własnie nie mam vaga żeby to sprawdzić, a podpięcie pod porządnego vaga u mnie kosztuje 100zł. Sonda 250, więc trochę sie nie kalkuluje.
-
[B5 ARM] Sonda lambda - napięcie powyżej 1V
Ponieważ występuje u nie delikatne falowanie obrotów i podwyższone spalanie (w mieście do 15 litrów), a wymieniłem już kopułkę, palec, świece, kable, przepływomierz czysty, przepustnica czysta i zaadaptowana, filtr powietrza wymieniony, filtr paliwa wymieniony, czujnik temperatury wymieniony, postawnowiłem pomierzyć napięcie z sondy lamda. A więc zmiany występują przynajmniej 3 razy w ciągu sekundy jednak są w zakresie od 0,8V do 1,5V. Czy to jednoznacznie kwalifikuje sondę do wymiany?
-
[B5 ADP] Falowanie obrotów
U mnie też nie było błędów. Wyczyściłem przepustnice, przepływomierz i nic to nie dało. Przeszło po wymianie zapłonu tj. świece, kable, kopułka , palec oraz filtra paliwa.