Treść opublikowana przez Marcenao
-
Jakie amory?
Żeby nie pisać nowego tematu, a mam podobny problem. W tej chwili mam założone springi Eibach -30 na amory 1ba, auto się zrobiło miększe i zeszło około -25mm. Czy warto zmienić amory na 1be? Auto jeszcze trochę zejdzie niżej? Czy lepiej czegoś innego szukać? Czy zostawić to w spokoju?
-
Zestaw dla świeżaka.
Wielkie dzięki za rady w przyszłym tygodniu zaczynam zamawianie i mam nadzieję, że jak skończy się zima, będę mógł porządnie się wziąć za lakier
-
Zestaw dla świeżaka.
@Up, Mam polerkę, dlatego zdałaby się jakaś pasta, chyba, że rzeczywiście, szkoda kasy na razie na pastę. A ten Duragloss 921 nadaje się do dokładnego mycia całego auta, czy raczej służy on do wytarcia auta z kurzu już nawoskowanego auta? Wielkie dzięki na pomoc:hi:
-
Zestaw dla świeżaka.
Witam chciałbym odświeżyć trochę lakier mojego auta. Kolor to ciemny zielony metalik (British Racing Green), jest już trochę zmęczony po zimie. Do tej pory myłem samochód szamponem Autoland z woskiem pszczelim. Po przeczytaniu tego tematu oraz paru innych przygotowałem sobie na początek taki zestaw: - Szampon: Meguiars Gold Class Car Wash - odżywka: Poorboy's World Black Hole Show Glaze - rękawica: Microfiber Wash Mitt - glinka: ValeyPRO Yellow Clay Bar - cleaner: DODO Juice Supernatural Micro Prime Cleaner - wosk: DODO Juice Rain Forest Rub - aplikator: Monster Shine aplikator tri color polishing/finishing Jest zestaw budżetowy i wszystkiego nie kupię niestety na raz, prosiłbym o doradzenie o trafność wyboru i w razie czego doradzenie też niskobudżetowych produktów. Prosiłbym także o doradzenie w sprawie pasty polerskiej, aby móc usunąć rysy z lakieru.
-
Co daje usunięcie katalizatora w Audi A4 B6 1.9TDI?
A jak to jest z emisją spalin po wycięciu kata? Diagności też mogą sprawdzić spaliny i w razie nieprawidłowości nie podbiją przecież przeglądu. Auto nadal będzie spełniało bodajże Euro3?
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Zawsze ręcznie myje wodą oraz szamponem, ale mam parę pytań, żeby lepiej zadbać o czyste auto Czy pianę aktywną można nanosić ręcznie? Czy potrzebny jest Karcher + pianownica? Jaki dobry szampon polecacie do mycia auta? I w co się jeszcze warto uzbroić? Wielkie dzięki za pomoc
-
Jak dobrać amorki do sprężyn eibach -30.
Ja mam takie sprężyny na ori 1BA w B5 i auto zeszło w dół 2cm oraz jest bardziej miękko niż oryginalnie. Wg mnie Audi fabrycznie powinno być na takiej wysokości, bo na serii stoi strasznie jak koza:wink:
-
zaślepka / ramka do radia nie-ori polift
Taka będzie pasować: RAMKA RADIOWA CZARNA AUDI A2 A3 A4 TT (2794924898) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Do polifta zaślepka jest montowana na jedną śrubkę i tak ten środkowy otwór trzeba lekko przypiłować
-
Na jaki kolor zimówki?
Ja mam swoje zimowe stalówki czarne i planuje rant felgi na czerwono prysnąć
-
System BOSE
tutaj masz wszystko opisane: http://www.bose.co.uk/GB/en/Images/Audi%20A4_Avant_(B5)_Model%20Year%201995-2001_EN_tcm6-6208.pdf
-
[B5 AFN] Audi A4 AFN polift by Marcenao
Tak się prezentuje moja piękność po zamontowaniu sprężyn Eibach: Auto siadło o ok. 2cm. Po przejechaniu parę kilometrów mogę stwierdzić, że jest troszkę bardziej miękko niż na standardzie. Moim zdaniem te auta powinny standardowo wychodzić na takiej wysokości, bo skok amora jest naprawdę nie wielki. Jak pojeżdżę jeszcze trochę to może dojdę to konkretniejszych wniosków
-
[B5 AFN] Audi A4 AFN polift by Marcenao
Właśnie chciałbym większe felgi Póki co urzekły mnie te od AMG: FELGI AMG 16 17 5x112 MERCEDES ! MERCEDES ! BK165 (2516959409) - motoAllegro FELGI AMG 17' 18' 5x112 MERCEDES ! MERCEDES ! R518 (2516959441) - motoAllegro tylko nie wiem jeszcze jak z kasą na wiosnę będę stał i czy nie lepiej szukać Avusów od b6 S-Line
-
[B5 AFN] Audi A4 AFN polift by Marcenao
Coś co do mnie dzisiaj przyszło ;D Po niedzieli, a może nawet jutro montaż ;D
-
Nakladki 3d na zaciski hamulcowe brembo tuning opinie??
Jeśli jakość wykonania nie rzuca się w oczy to na dobrej feldze może dałoby to radę, zwłaszcza na tarczach 320mm.
-
[ALL B5] Obniżenie zawieszenia
A do jakich silników są przednie sprężyny: 3x fiolet (różowy),1x szara?
-
[B5 AFN] Audi A4 AFN polift by Marcenao
Wpadły ręczny i gałka w skórce, więc pewien etap we wnętrzu zakończony + renowacja końcówki tłumika Teraz trzeba znaleźć duże lusterko prawe oraz czas na Chipa oraz zdałoby się znaleźć odpowiednie sprężynki do obniżenia autka.
-
Czy ktos wie gdzie mozna zamówic tablice rejstracyjne w wersji amerykańskiej
Przedwczoraj widziałem Passata B5 z klapą i tablicą USA. Największym zaskoczeniem było dla mnie że wyglądała na oryginał, bo nawet naklejkę miała.
-
[ALL B5] Obniżenie zawieszenia
Rozumiem że miałeś je założone na ori amory? I te ori amory spokojnie wytrzymają kilka sezonów na tych sprężynkach? czy przy okazji szukać też innych amorów do kompletu?
-
[ALL B5] Obniżenie zawieszenia
Też się podłącze: Lepiej inwestować sprężyny 1BE, czy Einbach -30 link? W sensie komfort/ wygląd?
-
[B5 AFN] Ocena wykresu
Diesel powinien mieć trochę więcej, czy mniej niż teoretycznie fabryka mu dała?
-
[B5 AFN] Huczenie ze skrzyni biegów
No w tych tematach co znalazłem to sugerowali tylko łożyska przegubów oraz że może być mało oleju w skrzyni dlatego to były pierwsze czynności z jakimi się uporałem. Nie wiecie może na jakie koszty muszę liczyć, oraz ile to może zająć mechanikowi wymiana tego łożyska?
-
[B5 AFN] Huczenie ze skrzyni biegów
Od dłuższego czasu mam następujący problem, słychać huczenie ze skrzyni biegów. Najgłośniej jest w przedziale prędkości 100-120 km/h. Dźwięk nie jest uzależniony od obrotów silnika, tylko od prędkości. Problem ten zaczął się pojawiać od mniej więcej września (dlatego odrzucam że to może być wina opon), jak stało się to bardziej nieznośne to wymieniłem łożyska przy przednich kołach, ale niestety nie ustało, sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i też w normie. Wszystkie biegi wchodzą bez problemu. Co może być przyczyną tego dźwięku?
-
[ALL] Grupowy CHIPTUNING w EcuProject - lista na 2012r.
Ten Ecu Project jest we Wrocławiu? Jak wygląda taki grupowy chiptuning? Wszyscy razem zjeżdżają się jednego dnia do nich i po kolei "robią" auta? Ile mocy mogą wycisnąć z silnika AFN (110KM)? wstępnie jestem chętny: Marcenao Audi A4 B5 1,9 TDI AFN
-
[ALL B5] Eibach pro kit -30 a amortyzatory
Zastanawiam się nad tymi sprężynami (Eibach Pro Kit), ale na razie na ori amory, z czasem może wymienię amory. Na wstępie zaznaczę, że zależy mi na wyglądzie i komforcie. Czy auto rzeczywiście się obniży o te 30 mm na ori amorach? Komfort jazdy spadnie, czy wzrośnie i o ile?
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
Ja montowałem PB S-6C i mi tweter pasował idealnie w miejsce oryginalnego.