Treść opublikowana przez Marcenao
-
Głośniki audi A4 B5 przód pomocy!
Żeby zamontować nieseryjne głośniki do przednich drzwi potrzebujesz adaptery tj: http://allegro.pl/dystanse-audi-a4-b5-1996-2000-adaptery-glosnikowe-i5809823651.html
-
Głośniki przód pod radio Clarion
Witam, padł mi ostatnio jeden głośnik z drzwi przednich, dlatego chciałbym wymienić je na nowe. Nie chcę się bawić w wzmacniacze jeśli to niekonieczne, ani wymieniać radia. Moje radio to Clarion CZ201ER. Ze względu na mało miejsca w drzwiach głośniki muszą mieć dosyć małą głębokość montażową, W głównej mierze zależy mi chociaż trochę lepszym graniu niż na oryginalnych głośnikach. W oko wpadły mi takie modele: hertz dsk 130.3 JBL gt7-6c PB S-6c Wiem, że podałem dwie średnice głośników, na forum jest opis jak zamontować większe głośniki. Może polecicie mi jeszcze inne modele? Pozdrawiam
-
Wymiana uszcelek drzwi na inne
@Up ale ty piszesz tu o uszczelkach do B6, czy do B5? Jeśli do B6 to do B5 pewnie są jeszcze droższe. Znalazłem stronę http://www.sztukawyciszania.pl/oferta/, ciekawe co oni wymyślili by do B5?
-
[B5 AFN] Ustawienie drzwi (zawiasy)
@Up pod które śruby położyłeś podkładki? Na słupku środkowym?
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
I jeszcze materiał powinien mieć większą gęstość, żeby lepiej tłumił drgania głośnika. Chyba, że po przymocowaniu dobrze się trzyma A 10 mm grubości spokojnie wystarczy jako przedni dystans? Dla głośnika S-6C
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
Żeby to zrobić to muszę zrobić nowe dystanse, ponieważ się rozlazły od wilgoci, 3 zimy i już ledwo co się trzymają ;/ MDF nie do końca zdał egzamin, wie ktoś co byłoby lepsze na materiał na dystanse?
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
W dźwięku głośników jest coś, ale muszę od nowa dystanse zrobić, bo już się rozleciały ;/ Ale bardzo dobrze słychać w pukaniu, inny dźwięk niż w tylnych drzwiach.
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
Ja do wygłuszenia użyłem takich mat: BOLL PROFESJONALNE MATY WYGŁUSZAJĄCE SKLEP LEGNICA (4065969027) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. natomiast od wewnętrznej strony dokupiłem drugą piankę do boczków i tak złożyłem:wink: drzwi trochę ciaśniej się zamykają i jak się w nie puka to słuchać różnice
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Czy u was są w ofercie filtry kabinowy, powietrza i oleju firmy Filtron?
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
wrzuć fotkę jak to się prezentuje u Ciebie Na pierwszym zdjęciu widać, ze nie trzeba skracać tej flanszy, chyba, że ktoś woli, żeby wyglądąło to bardziej oryginalnie, to trzeba. Ja nie skracałem, więc musiałem "przesunąć" otwór w mocowaniu rury z intercoolera, wszystko działa tj należy
-
Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
Dokładnie nie mierzyłem, ale na oko powinna być z 2 cm krótsza i wtedy powinno być ok
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Ja wczoraj zakładałem taką flanszę do AFNa, jest za długa trochę o jakieś 2-3 cm, ale jej nie skracałem. Odkręciłem tą plastikową rurę z dolotu, złożyłem ją z flaszą tj ma być i wywierciłem otwór w mocowaniu i przykręciłem. Wszystko jest cacy
-
Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
O takie info mi chodziło, wielkie dzięki ---------- Post dopisany 17-02-2014 at 17:47 ---------- Poprzedni post napisany 19-08-2013 at 15:35 ---------- Zamierzam kupić sobie kolektor od AWXa i tam między kolektor, a flanszę (zamiast EGR) wchodzi jakieś uszczenienie? Jak jest to jakie?
-
Eibach pro kit 30/30
Na stronie Eibacha jest różnica właśnie w tylnych sprężynach, czyli będziesz miał niżej tył niż przód.
-
Turbo od 130 i walek SDI (1y czy aaz)
Do seryjnego AFN warto montować taki wałek? Spalanie dużo skacze?
-
Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
Ale jeśli chodzi o przepływ powietrza to nie ma różnic między nimi? A czy ten nagar z silnika ma wpływ na jego pracę?
-
Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
Panowie, lepiej jest wyczyścić dokładnie seryjny kolektor AFN, czy lepiej jest zainwestować i zamontować od AWXa? i co nagarem w silniku? bo on nie odkłada się tylko w kolektorze, ale także głębiej i pewnie aż do zaworów.
-
Grupowy Chip Tuning w ECU Projekt
Nie zastanawiać się, warto sobie zrobić w tej cenie chipa, sam AFN 200zł taniej niż normalnie, przy innych silnikach nie wiem jaka różnica.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dlaczego bez sensu? Jak silnik sprawny i nie bierze oleju to jak najbardziej należało by wlać olej o lepkości 5W40 z norma producenta VW 505.00. Polepszasz wówczas warunki zimnego rozruchu silnika gdyż olej szybciej dociera w najdalsze jego zakamarki, zmniejszysz opór pracy zimnego silnika i zaoszczędzisz na paliwie. Decyzja należy do Ciebie ale jak auto ma służyć to zapodaj mu dobry olej. dokładnie to wszystko prawda, i śmiem twierdzic ze nawet jak 5 lat nie było wpisów a auto jezdziło na 5w40 to raczej napewno jezdziło dalej na 5w40 ,kiedys miałem troche doczynienia z autami sprowadzonymi z np. niemcowni przez ruskich dla ruskich jeszcze nie ''urobionymi'' i kazde normalne auto z normalnym przebiegiem tj .np.250 i 300 350 tkm miało zalany i 5w40 , 0w40 5w30 ---------- Post dopisany at 13:18 ---------- Poprzedni post napisany at 13:15 ---------- sam latałem na 5w40 juz pisałem o tym .. a miałem w AFN spory przebieg Dzięki za odpowiedzi. Tym razem zakupię 5w40, prawdopodobnie Motul 8100 X-Cess Czy przed wymianą oleju należy zrobić płukankę, czy to nie jest konieczność?
-
Shell V-Power Nitro+ diesel opinie?
promocyja jakaś? na jakich zasadach? Musisz zatankować 20 litrów V-Power Nitro+, żeby za 5zł lub 20 litrów Shell Fuel Save to za 10zł kupić z klocków lego model Ferrari, jest ich chyba 6. Ja wziąłem akurat bolid F1
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Takie pytanie mnie nurtuje: Mam auto 2 lata. Jest ono sprowadzone z Austrii, przez ostatnie 5 lat nie było wpisów w książce serwisowej, więc nie wiadomo jaki był tam lany olej. Ja sam do tej pory zalewałem olej 10w40. Czy jest sens zmieniać olej na 5w40? Jeśli ciągle wlewany byłby 5w40 to wiadomo, że bym wlewał dalej 5w40, ale po takiej historii wydaje mi się, że to jest trochę bezsensu. Silnik to 1.9 TDI AFN 110KM
-
Shell V-Power Nitro+ diesel opinie?
Ja zatankowałem jakiś czas temu V-Power Nitro Diesel i nie widzę różnicy między tym paliwem, a z Auchan. Identyczne siągi i spalanie. Chociaż teraz dla klocków Lego Ferrari opyla się zatankować V-Power:kox:
-
Grupowy Chip Tuning w ECU Projekt
Wrzucam link do grupowego Chip Tuningu w ECU Projekt we Wrocławiu. Akcja dzieje się na forum vwgolf.pl [iI Tura] ECU Projekt, Grupowy Chip Tuning we Wrocławiu : Speed - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf - Nie zastanawiać się, bo ceny są przyjemne
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
I jakie masz odczucia po zaślepieniu EGR? Opłaca się to robić?
-
Zerwana linka maski
ja u siebie otwierałem od spodu długim cienkim prętem. Przydadzą się dwie osoby, jedna świeci, a druga celuje w wypierdek:wink: Dla ułatwienia można ściągnąć sobie zderzak.