Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo od 130 i walek SDI (1y czy aaz)


booster70

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiadomo turbiny od 130 dobrze wstaja i robia mocny 'dół'. z gora juz jest gorzej. za 10 tys mam rozrzad wiec odrazu zmienil bym walek tylko niewiem na ktory sie zdecydowac. mianowicie walek od aaz robi dobra gore wiec to by sie dobrze zgralo z turbina 130. 1y poprawia osiagi na dolnych obrotach... co powiecie na ten temat ? ktory walek by byl lepszy ? moze ktos z was juz smiga na ktoryms z nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo turbiny od 130 dobrze wstaja i robia mocny 'dół'. z gora juz jest gorzej. za 10 tys mam rozrzad wiec odrazu zmienil bym walek tylko niewiem na ktory sie zdecydowac. mianowicie walek od aaz robi dobra gore wiec to by sie dobrze zgralo z turbina 130. 1y poprawia osiagi na dolnych obrotach... co powiecie na ten temat ? ktory walek by byl lepszy ? moze ktos z was juz smiga na ktoryms z nich ?

1y i aaz ma ten sam walek 28d

a jak juz sdi to tylko 38e:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek SDI pompa 11 turbo seria wtryski seria 160PS 340nm i nie ma dymu. Wałek Polecam

Tak to wyglada ;)

http://edc-tuning.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=34:vw-bora-1-9-tdi-110-ps-silnik-asv&catid=12:modyfikacje&Itemid=105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozchodzi się o wałek 038 109 101 E

Ten wałek pochodzi np. z Ibizy 99-01 FL (miałem kiedyś taką) oznaczenie silnika AQM .

Czy te wałki się zużywają ?? bo nie wiem czy szukać nowego czy każda jedna używka może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos z was namiar na taki walek ? ten 38e?

---------- Post dopisany at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

rozchodzi się o wałek 038 109 101 E

Ten wałek pochodzi np. z Ibizy 99-01 FL (miałem kiedyś taką) oznaczenie silnika AQM .

Czy te wałki się zużywają ?? bo nie wiem czy szukać nowego czy każda jedna używka może być ??

za nowy ori walek trzeba dac ponad 1000zl, a nowy zamiennik nie jest z takiego trwalego materialy jak ori i szybko sie zuzyje itp, lepiej kupic dobra uzywke ktorej szukam i znalezc nie moge :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrze po wynikach bez obrazy, ale cos mi sie niechce wierzyc ze 216+11+gtb17 da 200km to ile by było z 230ki? skoro u roba na takich gratach z 230kami wychodziło 200km w AFNie(krzysiek23)

to ja mam to samo tylko turbo słabe i mówicie że jak załoze gtb17 i wałek to bedzie 200km:whistling: takie to troche wątpliwe, ale jak mi sie sypnie turbo to sprawdze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrze po wynikach bez obrazy, ale cos mi sie niechce wierzyc ze 216+11+gtb17 da 200km to ile by było z 230ki? skoro u roba na takich gratach z 230kami wychodziło 200km w AFNie(krzysiek23)

to ja mam to samo tylko turbo słabe i mówicie że jak załoze gtb17 i wałek to bedzie 200km:whistling: takie to troche wątpliwe, ale jak mi sie sypnie turbo to sprawdze:wink:

\

hokus-pokus czary mary :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrze po wynikach bez obrazy, ale cos mi sie niechce wierzyc ze 216+11+gtb17 da 200km to ile by było z 230ki? skoro u roba na takich gratach z 230kami wychodziło 200km w AFNie(krzysiek23)

to ja mam to samo tylko turbo słabe i mówicie że jak załoze gtb17 i wałek to bedzie 200km:whistling: takie to troche wątpliwe, ale jak mi sie sypnie turbo to sprawdze:wink:

\

hokus-pokus czary mary :grin:

zobaczymy co wyjdzie na 270 i gtb2260:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 znaczy:wink: tez jestem ciekaw:wink: kiedys bym swojego u was shamował tak z ciekawosci:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 270 z firada:naughty:

a o czapke i reszte nie martwie sie bo skladam cos z mocnym dolem

do afn wleci tylko 2260 testowo chce sprawdzic jak na 216 wstanie turbo:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 270 z firada:naughty:

a o czapke i reszte nie martwie sie bo skladam cos z mocnym dolem

do afn wleci tylko 2260 testowo chce sprawdzic jak na 216 wstanie turbo:decayed:

wykres wrzuć:wink:

---------- Post dopisany 08-09-2013 at 10:27 ---------- Poprzedni post napisany 28-08-2013 at 14:44 ----------

Panowie jak to jest z tym wałkiem, czy szukając po oznaczeniu silnika AQM dorwe na 99% wałek 038E, czy w tych silnikach były montowane też inne, i zakup w uzywce wyciagajac z konkretnego silnika to loteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dluzszego czasu szukam takiego walka i juz nie raz sie przekonalem ze niby AQM a walek inny niz 38E, moze juz ktos wczesniej podmienil bo w AQM byly tylko 38E. czy loteria to niewiem, zawsze mozesz poprosic sprzedajacego zeby wyslal Ci chociazby zdjecia, a moze nawet pomierzy go to bedzie pewniejsze ze walek jest ok. Taki walek to dobra sprawa bo im wiecej w silniku pomodzone tym wiekszy efekt na walku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz pytanie o oznaczenie tego wałka, czy jak zobacze głowice tkiego silnika to jestem w stanie namierzyc oznaczenie?, czy wałek trzeba zdemontować z silnika aby rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...