Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszcelek drzwi na inne


dani270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy orientuje sie ktos czy podejda uszczelki drzwi z jakiejs nowszej a4 np. B6 lub innego auta bez przerobek a beda lepsze o tych fabrycznych a moze te na metry z allegro beda dobre?

http://allegro.pl/uszczelka-drzwi-t70-opel-merc-bmw-vw-audi-stomil-i4795528925.html

Regulacja zawiasow , ramek, wygluszenie drzwi nic nie dalo jak szumialo tak szumi i slychac dobrze odglosy z zewnatrz a wygluszenia nigdzie nie brakuje

Wydaje mi sie ze mam dosc mocno wyklepane uszczelki bo chyba byly drzwi kiedys na ryglu zbyt mocno docianiete jak i halas podczas zamykania drzwi brzmi jakby uszczelki minimalna prace wykonywaly z powodu wypracowania ich i splaszczenia.

Edytowane przez dani270
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem coś takiego na oryginalną uszczelkę poprawiło się dużo w porównaniu co było wcześniej i jest cicho :) Wizualnie wygląda jak oryginalnie zrobione przez fabryke :)http://allegro.pl/uszczelka-do-okien-drzwi-gumowa-samoprzylepna-sd54-i4860122782.html

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha mialem taka uszczelke kupic ale nie bylo czarnej ;)

kolego jak mozesz to walnij fotke jak wyglada twoja robota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie co jestem w stanie zrobić bardzo uciążliwym szumem w drzwiach kierowcy oraz od pasażera trochę mniej szumi problem zaczyna się tak od 120kmh w górę mechanik mówił ze raczej nic z tym nie zrobię bo z używanymi uszczelkami będzie jeszcze gorzej macie może pomysł gdzie mogę kupić jakieś uszczelki na zamówienie lub czy pasuje od b6 albo jakiegoś innego samochodu ? Bo nie da się tak jeździć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł spróbuję i dam znać jak się sprawdziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem Panowie, tylko ze mnie jeszcze dodatkowo oprocz drzwi czeka wymiana uszczelki na górze szyby czolowej, wiecie moze jaki bedzie koszt tego? bo ktoś "mądry" zamiast zrobic szybe czolowa porzadna uszczelka, to jest zrobione silikonem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno uszczelka szyby czolowej kosztuje 20zl a mozna ja kupic u ludzi ktorzy zajmuja sie wymiana szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o to na grupie, bo u mnie odstaje uszczelka z przodu i z tyłu. Ktoś poradził użycie uszczelki od VW T5 (o ile dobrze pamiętam), bo te się nie utleniają. Jednak jest jedno "ale". Z tego co mnie powiadomili, to do wymiany potrzebne jest wyciągnięcie/wycięcie szyby, ale na 100% to tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam po problemie po wielu próbach regulacji drzwi, ramek , oddawaniu auta do blacharza , wymianach na uszczelki z po lifta mam temat szumu i dzwięków z zewnątrz za sobą :decayed::banan: Przeczytałem tydzień temu ten temat te uszczelki które autor podał w pierwszym poście nie bedą pasowały bo u góry uszczelka w naszych Audi jest z wykładziną pod kolor podsufitki i nie wyobrażam sobie jak można zamontować uszczelki uniwersalne na miejsce starych ;) .

Albo nakleić uszczelkę okienna na uszczelki oryginalne to na krótko wytrzyma, zaraz bedą wisiały jak firanki w drzwiach . :facepalm:

Ja zamontowałem u siebie uszczelkę okienną wzór D przykleiłem ją wkoło drzwi :decayed: odtłuściłem wkoło całe drzwi w miejscu przylegania ori uszczelki przykleiłem zaczynając od miejsca gdzie łączy się ramka szyby z boczekiem żeby przy późniejszym demontażu nie ciąć 5 razy tej uszczelki w różnych miejscach :wink: Wygląda jak fabryczna hehe :naughty: nic nie szumi no może ociupinke ale to przez uszczelkę w ramce gdze wchodzi szyba ale i tak jest mega cisza dopiero testowałem na mega wietrze i jest super . A kupiłem te uszczelki czarne wziełem 10m na przednie drzwi starczyło, troszkę zostało, chciałem ja dać podwójnie ale na zakrętach się marszczyły strasznie :)

Nowy link http://allegro.pl/show_item.php?item=5245261504

Edytowane przez ?ukasz1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj kolego fotke

odnosnie uszczelki z poczatku tematu to moze kupiles taka jaka byla zamieszczona na aukcji ale o innych wymiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj kolego fotke

odnosnie uszczelki z poczatku tematu to moze kupiles taka jaka byla zamieszczona na aukcji ale o innych wymiarach?

dokładnie u mnie w okolicy w żadnym budowlanym nie mieli nigdzie czarnych ale teraz tak się zastanawiam ze tam śmiało by weszła trochę wyższa i szersza uszczelka . Jutro zrobię fotkę

Oto fotki mogłem dać grubsza 12x10 uszczelkę. http://allegro.pl/uszczelka-guma-samoprzylepna-d-okna-drzwi-12x10mm-i5067122093.html

a3fd4e9ac27702d5m.jpg

c6dcec630f951ed1m.jpg

a8fe3052c9cee718m.jpg

Edytowane przez ?ukasz1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestety znowu jest lipa uszczelki sie strasznie wygniotły i zaczeły się troche odklejac pozostala jeszcze jedna opcja z wymiana na te uniwersalne tylko trzeba by cos wymyslec jak przekleic tą wykładzine koło podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestety znowu jest lipa uszczelki sie strasznie wygniotły i zaczeły się troche odklejac pozostala jeszcze jedna opcja z wymiana na te uniwersalne tylko trzeba by cos wymyslec jak przekleic tą wykładzine koło podsufitki

a może coś takiego??

http://allegro.pl/uszczelka-do-drzwi-chlodni-profil-40-typ-136-i5560610792.html

jest gumowa i nie powinna sie tak wygnieść jak te okienne "piankowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokosc 4cm to mozna sobie wyobrazic do jakiej duzej chlodni musi byc ta uszczelka a z tym wiaze sie podwyzszona twardosc a w drzwiach samochodowych byle kawałek gumy potrafi mocno prezyc i bruzdzic niz pomagac w wyciszeniu

trzeba szukac uszczelek z mikrogumy

sa tez na allegro paski z mikrogumy samoprzylepne np. 15x20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z racji ze moje uszczelki sa już wygniecione moje pytanie jest ...czy można kupić nowe ? do B6 strasznie mnie to irytuje gdy przy 90 słyszę szum ..podniesienie drzwi nic nie dało...co z tym zrobić ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ktoś sobie poradził na dłuższą metę z tym irytującym problemem szumienia?

Zbieram się sam coś z modyfikować ale może ktoś już ma sprawdzony sposób?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ile kosztują uszczelki w ASO u Bełtowskiego w Krakowie (A4 B6 Avant):

* uszczelka drzwi lewych przód, ta montowana na drzwiach. 290,00 zł
* uszczelka drzwi lewych przód, ta montowana przy tapicerce kabiny auta. 304,00 zł

Są to najwieksze uszczelki, idące wzdłuż całego obrysu drzwi. Czyli wychodzi jedyne 600pln za jedne drzwi! :P

P.S.

Jeśli kupię i zamontuję to dam znać czy jest mniejszy hałas i lepsze odprowadzanie wody z progu, ale chcę jeszcze spróbować wyregulować wysokość drzwi na zawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...