Treść opublikowana przez krzysztofquattro
-
Zerwane koło pasowe
Mam już kompletny silnik do wczoraj jeździł Znajomy znajomego poleca go i daje gwarancję w cenie 1700zł włącznie z zalaniem olejem i uruchomieniem auta. chyba nie jest to zła opcja. Czy pękające wały to efekt tylko i wyłącznie przebiegu?
-
Zerwane koło pasowe
Jeśli dobrze pamiętam 2 ramię z przeciwciężarem od strony chłodnicy. Pękło idealnie na pół. Ile obecnie wychodzi kompletny remont takiego silnika?
-
Zerwane koło pasowe
Nie kopałem aż tak głęboko , ale tam nie ma ani grama luzu. Szarpaliśmy się z tym. Wyraźnie było słychać pukanie w silniku tylko , że nastawiłem się na korbowód i okolice kół pasowych , a problemem okazała się druga strona silnika. Dwumas to wyważenie , a szarpie budą ewidentnie podczas próby przyspieszenia. Szarpało bo na chwilę obecną strach odpalić. W tym tygodniu będę naprawiał więc napiszę co wyszło , ale zaczynam od zdjęcia skrzyni. Silnik naprawdę ładnie cykał nie mam żadnych zastrzeżeń do niego. Obserwowaliśmy też to koło na przegazowaniu i na obciążeniu podczas ruszania i nie ma tam żadnego bicia , paski chodzą idealnie w linii. ---------- Post dopisany at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany at 20:33 ---------- Pasek rozrządu był zmieniany za pierwszym podejściem bo nie wiedzieliśmy co jest grane i profilaktycznie wolałem wymienić. Na zdjętym na kołach również nie było ani milimetra luzu. ---------- Post dopisany 18-12-2012 at 01:17 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2012 at 20:36 ---------- Dla potomnych ... ujeb...y wał korbowy. Ktoś ma jakieś rady? Bo podłamany jestem.
-
Uszkodzona turbina + szara maź idąca od silnika do turbiny
Może ktoś dodał do oleju jakiegoś gówna/uszczelniacza i pozostawiło taki osad w przewodach olejowych?
-
telefon w samochodzie
Może kolega kupił auto z komórką w schowku Tak serio to możesz mieć problem z odczytem karty SIM aparat będzie czytał raczej karty starego typu z dużym czipem obecny jest zmniejszoną wersją , ale proponuje sprawdzić jeśli się uda przydatna sprawa.
-
Świeca żarowa, siłą czy zostawić ?
Czy nie powinno się zmieniać na lekko ciepłym?
-
Dziwny odgłos przy puszczaniu gazu
Moje auto jeszcze czeka na mechanika nagrałbym Wam że może szurać , dzwonić i nie wiem co jeszcze , ale aż strach odpalać. Nie jestem specem , ale dziwnie znajomy ten dźwięk.
-
Dziwny odgłos przy puszczaniu gazu
Ja kierowałbym się w stronę dwumasu. Miałem kilka dni temu podobny u siebie podniecałem się jak to ładnie świszcze mi turbo z racji wyciętego kata , a od kilku dni auto czeka na wymianę dwumasa
-
Zerwane koło pasowe
Gdzieś była wzmianka o lutowaniu? Tak znam świetni i świetny sprzęt , ale i ceny świetne a ja śmigam B5 a nie B8 więc podziękuje.
-
Na jakiej pozycji?
Potwierdzam za poprzednikiem. Pozycja N w automacie właściwie powinna być użyta tylko kiedy auto zgaszone. Podobnie nie zaleca się mieszania skrzynią już po zgaszeniu auta.
-
Zachowanie skrzyni ZF Tiptronic 5HP19 po remoncie
Ja nie czekałbym aż się wysra coś bardziej. Jak auto nie jedzie płynnie to reklamacja. Zostawiłeś u nich sporą kwotę i masz prawo wymagać ... A że będą tłumaczyć , że tarcze muszą się ułożyć/dotrzeć to wiadomo.
-
Zerwane koło pasowe
Klin ma się dobrze. Od tej strony silnik jest w dobrym stanie. Dziś wybrałem się do pracy po około kilometrze silnik zaczął chodzić jakby ktoś wrzucił w niego paczkę gwoździ. Ewidentnie szarpał po wciśnięciu sprzęgła. Przyspieszenie ok (sprawdzone w miarę możliwości) , nie kopci , pali elegancko , nie znikają żadne płyny , jedynie ten dźwięk i szarpanie nawet podczas lekkiego nabierania obrotów.
-
Zerwane koło pasowe
Właśnie tego się obawiam choć było by to widoczne , a odpalaliśmy zanim były poskładane pasy i nie było żadnego bicia. Mechanik zarzucił temat zacinającego koła klimy , ale czy to miałoby aż taki wpływ? ---------- Post dopisany 12-12-2012 at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2012 at 20:55 ---------- Dziś zamontowałem nowe koło pasowe. W pierwszej chwili wydawało się ok niestety nie na długo. Ujechałem raptem 20km. Przy niskich obrotach słyszę taki dźwięk ala uderzanie zaworu o cylinder mniej więcej w tym samym tempie podczas przyspieszania nie ostrego ale zdecydowanego dźwięk delikatnie cichnie i narasta bicie czuje jak rzuca silnikiem coś jak bicie wału napędowego gdybym nie puścił gazu prawdopodobnie miałbym i po tym kole. Jakieś pomysły? Jutro jadę do jakiegoś znawcy tematu podpiąć pod kompa. ---------- Post dopisany 13-12-2012 at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2012 at 22:03 ---------- Czy koło dwumasowe może powodować takie przeboje?
-
Zerwane koło pasowe
Poprzednio odłamało się jedno , ale udało się polutować i gra gitara. Martwi mnie ta powtarzalność usterki. Jest opcja aby problem leżał gdzieś w silniku?
-
Zerwane koło pasowe
Witam Moje problemy zaczęły się jakiś tydzień temu. Podczas powrotu z Berlina jakieś 40km od domu zerwało mi koło pasowe (główne napędowe) oczywiście spadły wszystkie paski. Kupiłem używkę w dobrym stanie bez zadziorów i widocznych pęknięć. No i dziś ponowna awaria. Dokładnie tak samo zerwało całe dno koła w bloku zostały śruby wraz z elementem mocującym. Ktoś może mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? Po naprawie nie było żadnego widocznego bicia. Faktem jest że zmienił się delikatnie dźwięk silnika , stał się bardziej klekoczący na zimno , ale przy okazji zmieniony został pasek rozrządu więc olałem to myśląc że to może być powodem. Początkowo stawialiśmy na moc (chip u Tune up , nowa przepływka , wycięty kat) auto bardzo zrywne no i deptane na trasach czasami po ponad 200km/h , ale dziś śnieg nie ma mowy o depnięciu ani o wysokich prędkościach. Przy okazji gdyby ktoś miał wspomniane koło do AFNa jestem zainteresowany (podobno są 2 wersje na krótkie i długie śruby ja mam krótkie).
-
Centralny z pilota nie działa
Ja podmieniłbym kostkę stacyjki. Miałem podobna sytuację po naprawie stacyjki okazało się , że od tego przekładania walnęła właśnie kostka efekt taki jak opisujesz.
-
Pompka w baku AWX
W przypadku TDSa jest właśnie tak jak pisze kolega tyle , że znaczenie ma ilość paliwa w baku. Od połowy w górę można jeździć bez tej pompki (wtryskowa jest w stanie sama zaciągnąć) schody zaczynają się od połowy w dół , od 20 litrów praktycznie nie sposób odpalić auto. Możliwe że w TDI jest podobnie.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Trochę off topa zaliczę ale gdyby ktoś chciał używaną pewną centre futurę 100Ah to mam do oddania za rozsądną cenę po poprzednim aucie. Jeździła rok w BMW 525TDS i bardzo sobie chwaliłem więc jestem zdania , że jak dbasz tak masz i firma ako nie ma wielkiego znaczenia kiedy nie zadba się kontrolnie o ładowanie , klemy , itd...
-
Łącznik
To też racja niestety poszedłem na łatwiznę i przyszedł już łącznik z allegro jak się domyślacie to właśnie taka rura pocięta na części , ale z racji dalekich tras wolę mieć pod maską pewne komponenty. dzięki za pomoc i pozdrawiam
-
Łącznik
Bardzo dziękuje szukanie tego na allegro bez fachowej nazwy było bezsensowne
-
Łącznik
Ktoś wie gdzie szukać tej części? Od dłuższego czasu nasilało się kopcenie z rury wydechowej , a dziś zobaczyłem zachlapaną olejem pokrywę silnika. Po chwili poszukiwań okazało się , że właśnie ten łącznik jest przerwany. Orientujecie się może co do cen tej dupereli?
-
Tuba bagażnik
Potrzebuję dostać się do uszkodzonego wzmacniacza fabrycznego subwoofera. Niestety próba odsłonięcia tapicerki nie powiodła się , wszystko trzeszczy i obawiam się uszkodzeń. Potrzebna mi podpowiedz co i jak odkręcić niestety nie znajduję nigdzie takich podpowiedzi. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
-
[A4 B5] Nie działają głośniki
Chyba faktycznie to już jedyna opcja. Znalazłem na fotkach w necie , że kostki znajdują się ponad skrzynią basową , ale nie mogę dobrać się do niej ponieważ nie idzie mi demontaż tapicerki. Obawiam się połamać to ustrojstwo. Szukałem podpowiedzi , ale nie bardzo coś znajduje. Może mi ktoś pomóc?
-
[A4 B5] Nie działają głośniki
Kolego wybacz , że się podłączę. Jestem po spaleniu radia (felerne kostki ISO) spaliła się końcówka mocy no i bezpiecznik radia. Wszystko już zrobione , ale nie gra tył ani subwoofer. Czy gdzieś w bagażniku jest jeszcze jakiś bezpiecznik?
-
DVD 1-din
Ostatnio znalazłem coś takiego AUDIOMEDIA MSM479 1-DIN 7 CALI NAWIGACJA AUTOMAPA (2521433230) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. cena dość znacząco przekracza zakładany budżet , ale wydaje się że zestaw jest typu plug&play co bardzo mi odpowiada. Automapę posiadam na własnej karcie więc myślę , że cena by nieznacznie spadła. Czy wiecie coś o tym? Ktoś używał/testował? Nie chcę kupować szajsu dlatego wolałbym zapoznać się z opinią kogoś kto zna ten sprzęt.