Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny odgłos przy puszczaniu gazu


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny problem dzisiaj na zimnym silniku przy gwałtownym dodaniu gazu i od razu odpuszczeniu go pojawił się dziwny odgłos tak jakby coś "szorowało" odgłos podobny do czegoś co by się kręciło i o coś ocierało...

Nie wiem z kąd to i dlaczego, auto normalnie się zbiera nie kopci itd...

Jakieś sugestie co by to mogło być?

Z góry dzięki za odpowiedź.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem o jaki dzwiek cie sie rozchodzi. sprawdź bardzo dokładnie gruszke przy turbinie czy jest 100% szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to zrobić?

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 20:12 ---------- Poprzedni post napisany 01-11-2012 at 19:12 ----------

Dokładnie jak na tym filmiku:

od 0;18 do 0;20 taki odgłos mnie męczy co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten dźwięk to początek kłopotów z turbina, ale wiem że trochę osób z tym jeździ i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo glownie takie odglosy sa na zimnym silniku potem jest ok....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do mechanik niech sprawdzi ci ten podcisnieniowy regulator przy turbo czy pracuje jak powinien. on przy puszczeniu gazu powinien otworzyc VNT aby spaliny poszły w wydech a nie 100% na wirnik aby turbo wytwarzało ciesnienie. dlatego wytwarza sie taki dzwiek...nie wiem jak bardziej profesjonalnie telewizyjnie to opisac/wytłumaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dźwięk ewidentnie z turbiny,pewnie wirnik i łożyska są do wymiany,dźwięk na zimnym bo gorsze smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec ma bardzo podobny dźwięk w touranie i tez myślimy ze to może być coś z turbiną :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, na mocy nie stracił i dźwięk ewidentnie od turbiny tak jakby się coś zacieralo,tylko jak zimny jest po pierwszym odpaleniu jest ok po paru sekundach już jest ten dźwięk.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jak to sobie cisnac gaz gdy silnik jest zimny, nawet nabiegu jalowym. Watek nt tego dzwieku jest bardzo rozbudowany.

Przyczyna jest turbina. albo wirnik ma luzy, albo obciera o obudowe. Mozna zajrzec do turbiny czy nie widac uszkodzenia wirnika, i jakie sa na nim luzy. czy w czasie obracania nie obciera sie o obudowe.

Przyczyna takich halasow moze byc rowniez drobna deformacja wirnika turbiny ( czesci goracej) ktora powoduje efekty akustyczne. Jezeli brak tarcia wirnika o obudowe, mozna smialojezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj witałem się z wami jako nowy użytkownik, a już dzisiaj piszę z tym samym problemem. U mnie występuje podobny odgłos przy puszczaniu gazu i na zimnym silniku. Gdy motor osiągnie swoją temp. dźwięk słychać sporadycznie i w mniejszym stopniu. Czy tego typu naprawy są kosztowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz popytać ile za regenerację turbo plus robota oczywiście.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo i pojawiło się po wymianie rozrządu i zmianie oleju na castrola. Ale po roku wrócilem do motula i problem jest nadal. Jakos specjalnie tego nie diagnozowałem, ale z rozmów wynika, że zapieczone są łopatki turbiny. Czy wystarczy samo przeczyszczenie??? Hmm ciężko powiedzieć, póki co jeżdzę i się przyzwyczaiłem. Trzeba by zrobic logi itd.....nie mam specjalnie czasu i kasy. Padnie turbo to wtedy się zmobilizuje ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niedługo po tym jak turbo zaczęło wydawać takie dźwięki zauważyłem że poci mi się z intercolera, a teraz już jak przyspieszam turbo pogwizduje:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem notatkę głosowa w 0:23 najbardziej słychać ten odgłos,ktoś ma jakieś sugestie co to?

Dzwięk : WRZUTA - Odgłos A4 B6 TDi 130Km AVF 0:23 zaczyna się od 0:23

---------- Post dopisany 14-12-2012 at 10:07 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2012 at 20:33 ----------

Jakies sugestie?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...