Treść opublikowana przez LuNaTi
-
Naprawa zatartych wycieraczek
No wlasnie, jaka srednice maja wyzej wymienione simeringi? Pozdrawiam...
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
powinno sie uzywac m12 typu spline, zeby nie zniszczyc sruby, ale torx 55 podobno tez sie da...(nie polecam)
-
[B6 ASN] Długo kręci nie zapala
a jaki przebieg? poradziles sobie juz z tym?
-
[ALL B6] Metaliczny dźwięk w okolicy kierownicy
chce zrobic podobnie jak ocinus, ale poki co czekam na nowe sruby z aso bo jedna wyrobilem... ;/
-
[ALL B6] Metaliczny dźwięk w okolicy kierownicy
sruba na torxa 30, do trojramiennej ida dwie
-
[ALL B6] Metaliczny dźwięk w okolicy kierownicy
u mnie to na bank poducha, myslalem, ze moze nie dokrecona, wziolem grzechotke i przegiolem...sruba do wymiany...zamowilem dzis dwie na wszelki wypadek (w aso za srube 10zl ,ale dalej czasami dyrkocze...
-
[ALL B6] Metaliczny dźwięk w okolicy kierownicy
pod poducha masz dwa torxy rozmiar 30...odkrecasz i poducha schodzi, ale jesli tego nie robiles nigdy, a ten dzwiek wydobywa sie nie od czasu kiedy kupiles auto tylko od niedawna to to raczej nie to... no chyba, ze ktos przed toba odkrecal poduche i teraz sie tlucze... pozdrawiam
-
[ALL B6] Metaliczny dźwięk w okolicy kierownicy
ja po zalozeniu przelacznika do fisa mam to samo...wczesniej bylo cichutko, a tu qrna wystarczy ze raz zdjalem poduche, zeby zalozyc przelacznik i lipa...kilka razy odkrecalem, dokrecalem i tak samo...jak przyloze reke do poduszki to jest ok... zrobiles juz cos z tym? pozdrawiam
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Jakis czas temu wymienilem manetke, co spowodowalo, ze musialem podczas wymiany odkrecic poduszke (2 x 30torx), od tamtej pory na wiekszych wertepach slysze drżenie owej poduszki. Rozkrecilem jeszcze raz i zalozylem z powrotem, myslalem, ze pomoze. Co to moze byc??? Co moze byc przyczyna? Mieliscie podobne problemy?
-
[B7 BWT] A4 b7 2.0TQ US - Nareszcie przypłynęła :)
czy to prawda, ze avanty sa ciezko dostepne w usa?
-
[B5 ADP] Problem ze wspomaganiem
odciagnij plyn ze zbiorniczka, wez latarke i zobacz czy masz przy kanalikach filtr, jak go wypieprzyli bo np. odciagali plyn gora to na bank wyje z tego powodu, ja uzeralem sie z tym problemem 3miesiace...
-
[B5 ADP] Problem ze wspomaganiem
no u mnie to tak nie wyglada, fotek juz nie mam mozliwosci zrobic, poniewaz zbiornik jest zamontowany zalany, ale ty zapewne mowisz o takim sitku jak jest przy wlewie plynu do spryskiwaczy... a u mnie przy korku takiego sitka nie bylo, byl tylko nisko zamocowany taki jakby filtr ( nie wiem czy to papierowy, tak to ujolem, moze to jakies tworzywo...podobny do filtra powietrza, tyle ze mniejszych rozmiarow ) ale tak jak pisalem, jest on wazny poniewaz jego zadaniem jest zapobieganie spienianiu sie wracajacego plynu z ukladu do zbiornika.
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
u mnie sie okazalo, ze mechanicy debile wyciagali metalowym ssakiem plyn przez zbiornik uszkodzili cale sitko (filterek) i przez to tak wylo, bo te filtr nie tylko zapobiega wszelkim brudom, ktore moge sie dostac do srodka, ale rowniez powoduje ze plyn wracajac do zbiornika nie spienia sie, a co za tym idzie spieniony nie zostaje zassany do ukladu i w wyniku tego pompa nie wyje , a tak bez filtra napierdzielaa
-
[B6 AWX] Wspomaganie, a sprzęgło alternatora
na bank tylko w dieslach?
-
[B6 AWX] Problem ze wspomaganiem ? - Strasznie skrzeczy przy skrecaniu
chodzi o to ze ktos jak wyciagal Ci plyn ze zbiorcznika, to wyciagnal tez filtr.. ktory jest w zbiorniku..zapobiega on dostawaniu sie syfu do ukladu oraz spienianiu sie plynu... jest bardzo wazny... kiedy dolales pod sam korek, nie ma sie gdzie za bardzo wytwarzac ta cala pianka... jedni mechanicy z ktorymi rozmawialem, mowili, ze jesli np. maglownica ma juz swoje to latwo ja mozna w ten sposob rozszczelnic...inni mowia, ze to nie przeszkadza... tak czy siak...wymienilbym na twoim miejscu zbiornik , w aso 70zl napisz, jeszcze kiedy sie zaczelo wycie dokladnie.[br]Dopisany: 11 Maj 2008, 00:23 _________________________________________________ to samo, mogli wywalic filtr ze zbiorniczka...
-
[B5 ADP] Problem ze wspomaganiem
Nie wiem czy sobie poradziliscie ze swoim problemem, ale ja swoj uwazam dzis za zakonczony... Okazalo sie ze kiedy pisalem o tym jak to panowie wymieniali mi rozrzad i przy okazji zeby wymienic rozrzad musieli odkracic pompe wspomagania ( niby przeszkadzala, zeby cos tam odkrecic) to wiadomo odciagneli plyn gora...troszke, zeby nie cieklo....kiedy beda wyjmowali pompe... Dodam, ze nic nie wylo, kiedy oddawalem auto na wymiane rozrzadu... pozniej zalali jakims swagiem...myslalem i oni tez ze to wina plynu, ze tak pompa wyje...pozniej ze pompa moze zuzyta..kosztow mi narobili na 850zl (robota, z 4litry plynu, pompa) nie mowiac ile czasu i nerwo... dzis juz wiem, ze jak wyciagali plyn gora, to bezposrednio przez dziurke w zbiorniczku.... a to podstawowy blad!!!, dlaczego?? a to dlatego, ze zbiornik jest skontruowany w taki sposob, ze pod korkiem znajduje sie przestrzen na plyn, a pozniej zbiorniczek sie zweza.. i na dole ma jakby dwie rurki..a nad tymi rurkami w srodku pomiedzy ta przestrzenia, a rurkami, jest filtr (mozna powiedzie, ze filterek) i nie sluzy on tylko, do tego aby plyn byl czysty...ale zapobiega spienianiu sie oleju, kiedy powraca z ukladu do pompy!!! i jak go nie ma, to jakiego plynu byscie nie zalali to bedzie wylo!! i wlasnie, zdolni panowie ktorzy wysysali plyn gora, powinni zbiorniczek zdjac z przewodow (zdjac z dwoch rurek) i wsadzic sobie ten swoj ssak w rurke bezposrednio, a nie przez zbiornik nisz czac piapierowy filtr!! na dodatek nawet sie do tego nie przyznali, bo pewnie pomysleli ze filtr jest tylko, aby plyn ktory sie dostaje do ukladu byl filtrowany...i uznali, ze to maly szczegol, zeby powiedziec, ze ich ssak wbil sie w filtr i wyciagneli go razem ze ssakiem... ah, ile sie nameczylem dochodzac do tego...stracilem 3 miesiace i 850zl...przez glupote i lenistwo mechanikow... takze, jezeli bylo wszystko git i oddaliscie gdzies auto na wymiane plynu i teraz cos wyje...to zapewne wasi zdolni mechanicy rowniez wypiepr* filtr ze zbiorniczka cena nowego zbiorcznika w aso 71zl za robote u ludzi ktorzy, maja o tym jakies pojecie zaplacilem 70 (trzeba sie troche narobic zeby odkrecic ten zbiornik, przynajmniej u mnie w 3.0)
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Szkoda, ze dopiero teraz ktos napisal, ze da sie podejsc od strony bezpiecznikow Ja wyciagalem licznik nie wiadomo po co ( nie wiedzialem, ze mozna to zrobic od lewej strony) Licznik, latwo wyjac, ale ciezko go wsadzic, bo na okolo oblozony jest jakby taka tasma, ktora podwija sie w momencie wpychania licznika...ciezka sprawa... Takze, kazdemu na przyszlosc radze robic to od strony bezpiecznikow. Druga sprawa, to ze po aktywowaniu fisa, pokazuje mi rowniez spalone zarowki, a nie jak w przypadku innych co pisali, ze nie ma tej opcji.
-
[B7 BWT] A4 b7 2.0TQ US - Nareszcie przypłynęła :)
dolaczam sie do pytania kolegi :> Gratuluje zakupu. Powiedz, jak wyglada jakosc tych 'skorzanych a'la usa' foteli? Blachy mozna zamowic kwadratowe, takze luz. zawsze mozna zmienic klape bagaznika
-
[B7 BWT] A4 b7 2.0TQ US - Nareszcie przypłynęła :)
Powiedz jeszcze, ile trwalo wszystko, czyli od momentu kiedy wybrales swoj egzemplarz do momentu otrzymania...oraz czy sam wszystko zalatwiales, czy moze jakas firma robila to za Ciebie?
-
[B7 BWT] A4 b7 2.0TQ US - Nareszcie przypłynęła :)
Napisz ile cie wyszla, tez planuje zmiane na B7 2.0T tyle, ze poluje na s-line. Na ebay'u ladna widzialem http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2006-AUDI-A4-2-0T-QUATTRO-S-LINE_W0QQitemZ290226950940QQcmdZViewItem?hash=item290226950940& Cena 21 na kup teraz, zastanawiam sie ile tak realnie by wyszla? Ktos wie, jak wyglada spalanie?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
gdzie zmienic kodowanie, aby drzwi samie sie zamykaly po przekroczeniu danej predkosci?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
U mnie w tym miejscu byla sruba, ktora dalo sie odkrecic tylko kluczem typu Imbus, a nie Torx, rozmiar na oko podobny ale ksztalt zupelnie inny
-
[B5 ADP] Problem ze wspomaganiem
qrna dziwne, moze masz niedpowietrzony ten uklad i co bys nie zrobil to zawsze zapowietrzony... moze pojedz do kogos kto ma jakies z tym doswiadczenie...
-
[B5 ADP] Problem ze wspomaganiem
sprawdzilem dzis stan oleju w zbiorniczku, okazalo sie ze jakby troszke ubylo...moze sie odpowietrza i wypelnia uklad plynem , w kazdym badz razie w zwiazku z tym dolalem ~70ml i znowu jest cicho, idealnie, nic nie brzeczy calkowicie, zobaczymy na jak dlugo za pare dni opisze jak sie to potoczylo...
-
[B5 ADP] Problem ze wspomaganiem
to co sugerujesz kupic febi mineralny i lac to qrde sam nie wiem, kto ma racje... moze rzeczywiscie kupie febi 6162 i zobaczymy...