Treść opublikowana przez maroo1991
-
Szum w prawym kole? czy to opona czy łożysko?
Dzieki ale jak podpowiedzial kolega podjade gdzies po drodze jutro na jakas stacje lepsza i zapytam czy zdiagnouja :-) jak naprawie to napewno poinformuje co bylo przyczyna!
-
Szum w prawym kole? czy to opona czy łożysko?
Witam! mam problem z którym borykam się od kilku tyg. szumi coś w prawym kole, byłem u kilku mechaników i po przejechaniu autem nie podobała im się wersja że to łożysko, mówią że opona może być zząbkowana... w tym rzecz że przekładałem z przodu na tył i ciągle to samo, dodam że opony nówki może 6 tys. km zrobione, zbieżność ustawiona. zmieniałem na koła zimowe i dalej to samo... miał ktoś podobny problem albo słyszał o czymś takim? dzwięk pojawia się przy jeździe na prost a przy skręcaniu maleje...
-
Dziwne wycie/buczenie przy prędkościach 100km/h
Podczepię się bo szukałem ale nic mi nie znalazła ta szalona wyszukiwarka ;p U mnie też coś huczy ale tylko jak jadę na wprost, przy skręcie ustaje. Z ciekawości podniosłem auto dziś i w prawym kole mam delikatny luzik, a w lewym wszystko ok. Dodam też że hałas dochodzi właśnie z prawego koła... Opony bym wykreślił bo 2 mies temu kupiłem nowe Klebery, ustawienie zbierzności było i zrobiłem coś koło 12 tys na nich... Doradzi ktoś? i czy można to naprawić po 1 listopada czy lepiej nie zwlekać?
-
Opony
ja w swoim 1.9 TDI 131 quattro mam 235/45 R17 na lato i są wystarczające u Ciebie na 3.0 ma co ciągnąc więc mógłbyś sobie też takie zapodać jak ja... ale wiesz że to się wiąże z kosztem
-
Gaśnica
ja woże w bagażniku w siatce po lewej stronie nie zajmuje miejsca a gdyby coś to jest w sumie pod ręka
-
Problem z fotelem i światłami
co do lampek to Ci nie pomogę bo mi jeszcze działają ;pp a co do fotela to ja ostatnio robiłem swój fotel tylko ja mam kubełek s-line. Miałem takie luzy że odchyły to był z 2 cm. Wyciągałem cały fotel i w sumie miałem 6 nitów. Będzie Ci się wydawało to dziwne żeby je zaspawać... bo ja myślałem że jak je zaspawam to nie będę miał regulacji... 6 nitów spawnąłem, pilnikiem objechałem gdzie się dało, żeby to miało wygląd i czarny spray teraz jak siedzę w fotelu, to podejrzewam że w nowym się tak nie siedziało
-
Cena rozrządu b6 1.9 TDI 131 KM.
nie liczyłem na tyle odp nie no chciał bym zrobić wszystkie rolki, napinacze, pompę wody, pasek, no i zastanawiam się nad wymianą rolek od klimy, wspomagania i co tam jeszcze jest, bo wysłuc**je zawsze z rana jak jest zimno że coś się tłucze... ale z ciekawości zadzwonić do ASO można i zapytać ile kosztuje żeby wiedzieć orientacyjnie jaka jest granica ceny )
-
Cena rozrządu b6 1.9 TDI 131 KM.
Witam! Piszę z zapytaniem czy ktoś orientuje się może cenowo ile może kosztować wymiana rozrządu w silniku 1.9 TDI 131 KM quattro, chociaż to quattro to bez znaczenia chciał bym wiedzieć mniej więcej orientacyjnie... wszystkie rolki, pompe wody, paski... z góry wszystkim dzięki za udzielenie odp.
-
Quattro a dojazdówka!
no własnie i tutaj możemy się zastanawiać teraz co zrobić ;p najlepiej było by się z tym pytaniem skierować do jakiegoś dobrego ASO Audi i zapytać, a jeśli można było by założyć dojazdówkę i przejechać tam naście km do jakiegoś warsztatu to było by ok...
-
Quattro a dojazdówka!
szlag trafi będę sie musiał rozpatrzeć za jakąś 17" s-line bo jak komplet to komplet, a na zime nie trzeba ;pp
-
Quattro a dojazdówka!
Witam, chciał bym zaczerpnąć info na temat dojazdówki w napędzie quattro, bo mam zestaw naprawczy, a chciał bym się dowiedzieć czy jak bym założył dojazdówke lub jakieś koło zapasowe o innym rozmiarze niż pozostałe 3 to co by się stało?
-
tylna wycieraczka
ja ratowałem go jak sie dało ale nic nie pomogło, silniczek tylnej wycieraczki pasuje też od a4 b7 na allegro jest tego multum i nowego i używanego, ale jak już uważasz.
-
skrzypiaca kanapa
miałem ten sam problem, weź czymś posmaruj np. silikonem w spray'u albo plakiem jeśli go używasz bo jest tłusty.
-
Woda po przejechaniu 200 km w błocie pośn.
nie wiem czy problem rozwiązałem... ale od 3 dni jak wieje u mnie halny i wietrzę auto na tym ciepłym wiaterku i wyschło wszystko... naciskam na powierzchnie gdzie było mokro i nic... papier suchy. Ale będę to kontrolował, jak tylko pojawi się jakieś błotko pośniegowe to się po nim przejadę i jak to będzie przez to to będę szukał przyczyny w nadkolach albo podwoziu dzięki wszystkim na przyłączenie się do pomocy
-
Woda po przejechaniu 200 km w błocie pośn.
ale nigdy się to nie pojawiało, aż tutaj nagle tylko po tym błocie... dziwna trochę sprawa bo przecież powinno to być dobrze zabezpieczone przed takim czymś... a jak odpene aku żeby sprawdzić ten kanał i później podepnę to jakieś błędy będą?
-
Modyfikacja podświetlanych klamek
mój pakiet oświetlenia to, lusterka w słonecznikach x2, lampki drzwi x4, lampki na nogi x4, podświetlane klamki x4 (na czerwono) a o podświetlaniu podłokietnika i podsufitki nie pisze bo to standard... do pakietu oświetlenia wchodzi jeszcze doprowadzanie do domu
-
Woda po przejechaniu 200 km w błocie pośn.
jak narazie wietrze auto niech się to jakoś suszy... ale jak zajechałem z tym do ASO skody i zapytałem o wyjęcie korków żeby woda spłynęła to mi powiedzieli że dopiero jak korki wyjmą to się będzie woda lała...
-
Woda po przejechaniu 200 km w błocie pośn.
nie nie, to nie przez to bo jechałem sam, a pod każdym z dywaników jest mokro...
-
Woda po przejechaniu 200 km w błocie pośn.
nie doszłem do wniosku skąd się to mogło wziąć... ale to napewno nie przez żadne kanały tylko napewno gdzieś z pod zewnątrz... jak jak pisze nigdy tego nie miałem, aż do momentu jak po tym błocie pośniegowym jechałem... ale jeśli do czegoś dojdę to napewno napisze
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
wczoraj się bawiłem po godzinach z tym badziewiem ) w sumie żeby wyciągnąć fotel to 4 śruby spline, 4 spineczki, 2 śrubki małe od tych plastików, no i pasy odpiąć i oczywiście kostki żółta, czerwona, zielona ale do szczegółów. żadne wycinanie nitów, żadne skrecanie... obczyszczenie ich chociaż w połowie z lakieru i oczywiście wokół nita tez z lakieru oczyścić i ładnie pospawać... nie sztuka coś spierdo*ić ) ja spawałem wczoraj u siebie 6 nitów, 3 z każdej strony i trzyma się jak talala! później ładnie spawy wyczyściłem i prysnąłem sprayem... z wyciągnieciem, zespawaniem, zamontowaniem jakieś niecałe 2h roboty podkreślam fotel pół skóry kubełek s-line. Powodzenia!
-
problem z tylna wycieraczka
kolego mialem ten sam problem przez dwa dni, w trzecim dniu padł mi silniczek wycieraczki ) ale jak udało Ci się to rozwiązać to powinno być OK.
-
Woda po przejechaniu 200 km w błocie pośn.
Witam! Zrobiłem dziś 200 km w wielkim błocie pośniegowym... błoto po kostki... i przed momentem zacząłem sprzątać auto i pod dywanikami gumowymi mam mokro... wcześniej podczas jazdy w deszczu czy w ulewach nic mi się takiego nie pojawiała... wiecie może skąd to się wzięło? może gdzieś to błoto się dostało od spodu... bo nie powiem jechałem po 80-90 km/h... prosił bym o pomoc... szukałem ale nic nie znalazłem, dlatego pisze...
-
Stopery - da radę wymienić?
jak stare masz urwane to musisz wykręcić sam ten gwint który został i w miejsce starych wkrecasz nowe... tylko mogą już nie siedzieć tak jak ori zamontowane...
-
Parujace wnetrze
kolego nie kupuj więcej popowodziowych aut ) o tej porze roku to norma, ja mam w swojej agnieszce filtr weglowy za 80 dych i też tam trochę paruje... piasek albo żwirek dla kotów i powinien wyciągnąc
-
Olej i bagnet!
panowie w sobotę o 22 przejeżdżałem w jakimś mieście koło warsztatu, z ciekawości się zatrzymałem i zaglądnąłem czy wgl. otwarte ) był tam taki młody kolo i robił coś w swoim aucie po godzinach... wymienił bagnet na jakiegoś chinola za 7 zł, ale ładnie go zagrzał, trochę naprostował bo nie pasował tak jak ori. i wziął za to 20 zł... jeszcze mi osłonę pod silnikiem przykręcił nie znam adresu bo bym go polecił! ale za jeden dzień potrafiło cały silnik schlapać... na wiosnę czeka mnie mycie