Gaśnica

dawid.bary

W sedanie w bagażniku po bokach sa fajne wnęki, tam właśnie trzymam, nie wiem jak jest w avancie. Ogólnie to obiło mi się kiedyś o uszy że gasnica powinna byc pod ręka kierowcy, ale przecież większość producentów nie robi takich schowków na gaśnicę.

Ja w avancie mam w kole zapasowym bo innego miejsca na gaśnicę nie znalazłem.

W jednym boczku subwofer a w drugim navi.

Kupa auta a miejsca brak nawet na szczotkę do mycia.

hehe tak samo mam navi z jednej strony a z drugiej sub :/ czytałem że pod fotelem niektórzy mają ale tam też się nie zmieści

ja też wożę w kole bo nie znalazłem innego bardziej sensownego miejsca gdzie by się zmieściła..

no chyba że masz zbędne miejsce w schowku wtedy byś miał pod ręką...:grin:

ja woże w bagażniku w siatce po lewej stronie :) nie zajmuje miejsca a gdyby coś to jest w sumie pod ręka :)

A ja wsadziłem na podłogę, za fotel kierowcy. Pod fotel nie weszła, ale leży sztywno, nie wala się po całym tyle, więc jak dla mnie jest ok.

U mnie siedzi w bagażniku, w schowku z lewej strony.

Spotkałem się też z zamontowaną w nogach pasażera z przodu.

A ja w swoim Avancie mam 2 kg gaśnicę przymocowaną z boku po lewej stronie przy pomocy takiego oto ustrojstwa: UCHWYT GAŚNICY OPASKA na GAŚNICĘ - gaśnica (3079249836) - motoAllegro Muszę Wam powiedzieć, że sprawdza się super. Rzep ładnie się czepia tapicerki w bagażniku i świetnie się trzyma.

Kurna przypomnialem sobie że nie mam gaśnicy - do czego to służy , bo chyba nie do gaszenia auta ?

Widziałem pod marketem ostatnio jak jakiś paździoch się zapalił, to żadne gaśnice nie pomogły ,

dopiero drabiniaści dali radę .

bo u nas ktos wymyslil ten chory przepis z obowiazkiem posiadania malutkiej gasnicy aby ktos mogl zarabiac mega kokosy, a kazdy wie ze to cale g... daje. kiedys jak mialo sie wieksze gasnice z inna zawartoscia w srodku to byly one calkiem skuteczne w gaszeniu ale wycofano sie z produkcji gasnic z tym srodkiem i teraz mamy takie pseudo gasnice :thumbdown:

Większe jak większe, ale tam chodziło o rodzaj środka gasniczego, którym był halon. Gaśnice halonowe były o wiele bardziej skuteczne od obecnie stosowanych proszkowych, ale zostały wycofane. Gaśnica proszkowa 1kg jest po prostu na sztukę, bo prawda jest taka, że ciężko byłoby nią ugasić pudełko zapałek nie mówiąc już o samochodzie. Ja jako drabiniasty jak to ujął kolega rotces wożę 2kg. Tu już jest troszkę lepiej.

A ciekawe czy u sasiadow zza wschodnich granic mozna nabyc gasnice z tym srodkiem czy i u nich obowiazuje wymog posiadania proszkowych?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

To znalazłem jedyną korzyść wożenia koła zapasowego w bagażniku (mam lpg) Wcisnąłem w nie jeszcze gaśnicę:decayed:

szczęściasz farciasz - to chyba też założe gaz do diesla