Treść opublikowana przez fanthomas18
-
Stłuczka przy wyprzedzaniu poboczem
Czy ja wiem czy wygłupy...? Szybciej ruszyłem ze świateł i tyle, koło wpadło w dołek, zaraz potem klocki mi zaczęły piszczeć, w kole coś pukać to chciałem jak najszybciej zjechać na pobocze żeby sprawdzić co się stało a w tym momencie poboczem jechał kolega...
-
Stłuczka przy wyprzedzaniu poboczem
Witam Wczoraj miałem taką nieprzyjemną sytuację, jadąc do szkoły rano zauważyłem w lusterku znajomego no i jechaliśmy sobie tak razem skacząc z pasa na pas (wszystko bezpiecznie) w pewnym momencie z dwóch pasów na kilkaset metrów robiły się 4, potem stopniowo kończyły się 2 po prawej stronie, więc ruszając ze świateł wykorzystałem jeden z tych dwóch pasów po prawej żeby podgonić trochę tempo, 4 pasy się skończyły, były 2 i jechałem sobie prawym. Jadąc tak sobie nie zauważyłem dołka w który wpadłem i zaraz po tym coś mi zaczęło w kole pukać delikatnie, chciałem zjechać na "margines" na chwilę i zobaczyć co się stało, w momencie zjeżdżania okazało się, że ten kolega chciał być szybszy i chciał wykorzystać część jezdni wyłączoną z ruchu do wyprzedzenia mnie... No i wiadomo, na 1,5 pasa były 3 samochody (ja, kolega i przypadkowy kierowca-nie ucierpiał na tym w żaden sposó. Kolega mnie wyprzedził ale otarliśmy się o siebie, ja mam zarysowany błotnik z przodu a on tylne drzwi tak konkretnie. Jakiś jego znajomy blacharz/lakiernik wycenił mu zrobienie tego na 2,5 tys. zł i co teraz? Czyja jest wina? On jechał nowym VW Jetta a ja moją A4 B5. Dzięki za pomoc.
-
Urwana linka nawiewu na nogi - pokrętła
Kolego wymieniłeś tą linkę? Kupiłem do siebie bo też mam urwaną ale nie wymieniałem jeszcze, jak coś to byś rzucił jakieś cenne wskazówki jak to zrobić
-
Wymiana tunelu
Gdzieś coś czytałem kiedyś że nie pasuje, że całość trzeba wymienić, ale niech się wypowie ktoś, kto ma 100% pewności w tej sprawie, kto miał z tym do czynienia
-
Taśma mocująca listwę progową
Witam, potrzebowałbym szybką odpowiedź gdyż szybko muszę dokonać zakupu. mam do wymiany listwę progową zewnętrzną (A4 B5 przed lift) i nie wiem na jaką taśmę kupić żeby była wystarczająco wytrzymała? Najlepiej gdyby była dostępna na allegro. Dzięki za pomoc ---------- Post dopisany 26-03-2013 at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany 25-03-2013 at 19:58 ---------- up ---------- Post dopisany 27-03-2013 at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany 26-03-2013 at 15:14 ---------- up
-
Texalarm
Szukałem ale nic co by mogło pomóc nie znalazłem ;/
-
Licznik przepalone zarowki
Ja masę razy wyciągałem licznik i nigdy do takiej operacji nie odłączałem aku, nie było potem żadnych problemów. Wiadomo, przy wyciąganiu może jakaś żarówka się poruszyć, przekręcić delikatnie i nie świecić, nawet przy bardzo delikatnym wyciąganiu, trzeba posprawdzać żarówki i włożyć jeszcze raz Też się z tym trochę bawiłem Ale po co aku odpinać do wyjęcia zegarów? Jak odłączasz ładowarkę z gniazdka to też najpierw wyłączasz korki w całym domu? Wg mnie to bezsens...
-
malowanie progu
a gdyby pomalować to tzn "barankiem" lub czymś tego typu do zabezpieczania nadwozia? Np czymś takim? BOLL-Środek ochrony karoserii BARANEK CZARNY SPRAY (3057356652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Tarcza sprzegła do jednomasu.
Tego czy pasuje nie jestem pewny ;/
-
Tarcza sprzegła do jednomasu.
A 1z?
-
Texalarm
Witam wszystkich Mam taki "problem" w mojej A4 1Z mam zamontowany alarm (Texalarm AV-2155/NL) i mam takie pytanko odnośnie jego działania. Gdy samochód jest zamknięty, otwieram go, odpalam i jadę, lecz gdy go otworzę i odczekam powiedzmy 10min to żeby odpalić samochód muszę włożyć kluczyk do stacyjki, włączyć zapłon i wcisnąć przycisk na pilocie (przycisk wciskam na włączonym zapłonie, przycisk na pilocie jest jest tylko 1. Pilot z kluczem jest osobno), lub zamknąć i otworzyć samochód i odpalić normalnie. No i moje pytanie: czy i jak da radę zrobić tak, żeby samochód można było odpalić w każdej chwili, czy będzie otwarty 10sekund czy pół dnia, żeby nie trzeba było wciskać guziczka? Gdy już tak postoi chwile i nie da rady go odpalić bez wciśnięcia przycisku to go wciskam, awaryjne mrygają jak podczas otwierania samochodu (kilka szybkich mrugnięć) i słychać jak załącza się pompka od centralnego (tutaj czytać uważnie ) i otwiera OTWARTY samochód, słychać normalnie pracę pompki. Jak będę miał chwilę to nakręcę jakiś filmik jak to wygląda, jak wygląda pilot etc. Z góry dzięki za pomoc! ---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 14:54 ---------- up
-
montaż głośników w tylnej półce
Też mam takie, idealnie pasują w przygotowane już otwory
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
Witam. Mnie również czeka wymiana skrzyni i mam takie pytanko, dużo byłoby przeróbek żeby wsadzić do 1Z skrzynie 6-cio biegową? Chodzi mi o łapy skrzyni, wysprzęglik etc. I ew skrzynie o jakich oznaczeniach by dało radę wsadzić z jak najmniejszymi przeróbkami? Dzięki za odpowiedzi z góry
-
Uchwyt na napoje z Audi A4 B5 99r do przedlifta 96r zamiast schowka.
Jarekt87 Twój pomysł jest bardziej estetyczny, niby normalny schowek a tu psikus, uchwyt na napoje, bardziej mi się podoba ten sposób niż kolegi Lukasz_N
-
naprawa buzera głośnika sygnału dzwiękowego powiadomień
Ja dziś u siebie wymieniałem i wykorzystałem do tego zwykły tweeter (głośnik wysokotonowy) z głośników samochodowych, które przewracały się w garażu Na allegro są śmiało do kupienia takie buzzery, np ten: BUZER 12V BRZĘCZYK BUZZER SYGNALIZATOR PISZCZYK (3007920462) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
[B5 TDI] Wariujący prędkościomierz i centralny zamek.
Co do problemu z prędkościomierzem też miałem taki problem, działo się dosłownie to samo, jadąc normalnie prędkościomierz w pewnym momencie zaczynał skakać i przestawał działać, po zatrzymaniu się i ruszeniu do tyłu przez jakiś czas znowu działał prawidłowo, problemem okazał się właśnie czujnik prędkości w skrzyni biegów, auto z opisu. Co do drugiego problemu to niestety nie pomogę Ci, może inni coś podpowiedzą
-
naprawa buzera głośnika sygnału dzwiękowego powiadomień
U mnie jest tak samo, buzzer jest za wskaźnikiem paliwa, żeby podłączyć nowy, trzeba po prostu podpiąć jeden kabelek buzzera do jednego drucika a drugi kabelek buzzera do drugiego drucika, bez znaczenia który gdzie podepniesz
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
A nic się nie będzie jarało jak zrobię takim sposobem?
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Czyli wtedy zasilanie moich halogenów będzie z przeciwmgłowych tylnych? Ten pin 5? I wtedy bez żadnego przekaźnika?
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Tzn masz zrobione tak, jak opisałeś wyżej? Mi chodzi o to, żeby halo świeciły niezależnie od tego jakie światła mam zapalone, na postojówkach, mijania i długich
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
A jak zapalasz długie to halogeny gasną?
-
[B6 AWX] Kontrolka świecy żarowej
hmm, to moze tak jak wyzej pisali, czujnik stopu, jakis blad lapie:)
-
Podgrzewane spryskiwacze
A to który kabel to "+" a który masa to bez znaczenia w tym przypadku...?
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Pisałem do mrogala i mówił, że odezwie się jutro a pisałem do niego o schemat podłączenia pod ori gniazko, dokładniejsze wyjaśnienie podłączenia przekaźnika, także czekamy a wszystko będzie jasne
-
Podgrzewane spryskiwacze
Tylko ja w tych przekaźnikach ni chu chu nic nie rozumiem, gdyby elektryka była bez przekaźników to bym sobie jakoś radził, ale przekaźników nie kumam ani trochę ;/