Treść opublikowana przez fanthomas18
-
Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)
Tą gumową prowadnice do IC sobie tak przesunąłem żeby więcej łapalo, ale tak jak mówiłem, muszę to poprawić jeszcze. Czy dużo rzeźby? W sumie nie, wyciąłem nożykiem tak na oko najpierw a potem żeby pasowało drapałem zurzytym tzw "bączkiem" KLINGSPOR ŚCIERNICA LISTKOWA TRZPIENIOWA KM613 G60 (3123776361) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Miałem taki, zurzyty to spróbowałem i szło całkiem żwawo
-
Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)
Tak, halo były z lifta ---------- Post dopisany at 11:36 ---------- Poprzedni post napisany at 11:35 ---------- Żeby zrobić drugi komplet potrzebne mi są tylko ramki do halo z lifta, halo mam i ramki z przedlifta też
-
Mój pomysł na... halogeny w b5 przed liftem :)
jakiś czas temu i ja pobawiłem się w rezanie i podłączenie halo, halo mam podłączone tak, aby świeciły niezależnie od innych świateł, świecą bez świateł, z postojówkami, mijania i drogowymi Efekt może nie jest jakiś cudowny, gdyż chciałem żeby chociaż jakiś mały wlot był do IC, wyszło jak wyszło, bawiłem się w to pierwszy raz
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Nie no, halo już zrezałem niedawno to nie takie nic
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Wstyd przyjeżdżać, na razie jeszcze nie mam nic zrobione u siebie ;/ Nawet naklejek klubowych nie mam, nie mówiąc o ramkach pod tablice ;(
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Dużo osób bywa w te wtorki o 19 na spotach?
-
Podłączenie halogenów w przedlifcie
Włącznik powinien znajdować się na konsoli, tam gdzie grzanie tylnej szyby, regulacja wysokości świateł
-
Odkrecenie alernatora...
W podstawie alternatora jest takie nacięcie na śrubę (tą bliżej silnika) żeby wyjąć go bez odkręcania wisko. Wiadomo alternator Ci sam nie wyskoczy, po odkręceniu śrub będziesz musiał go czymś podważyć i ładnie Ci wyjdzie
-
B5 przed lift halogeny
Jest wszystko opisane w warsztacie
-
Pytanie o podłaczenie halogenow
Taki schemat dostałem od kolegi dropsone, podłączyłem właśnie tak u siebie i halo świecą niezależnie od włączonych/wyłączonych innych świateł. Na włączniku halogenów masz ponumerowane piny i tak : Pin 1 cienkim kablem łączysz z cienkim kablem niebiesko szarym w kostce tylnych przeciwmgielnych i tam też to jest pin 1 Pin 2 cienkim kablem łączysz z cienkim kablem brązowym w kostce tylnych przeciwmgielnych i to jest pin 2 Pin 5 grubym kablem łączysz z kablem szaro zielonym kablem w kostce tylnych przeciwmgielnych pin 5 Pin 6 gruby kabel puszczasz na hallogeny, a drugi pin z hallo do masy Tylko ja pin nr 5 nie podłączałem do włącznika halo tylnych tylko pod + po kluczyku, a dokładniej pod śrube, które są schowane nad nogami kierowcy, przy przekaźnikach. a pin 1, 2 i 6 podłączyłem tak jak dropsone polecił, hula aż miło halogeny możesz włączyć nawet bez żadnych świateł, razem z mijania i z długimi, w żadnym wypadku nie gasną
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
kamilpolakiewicz bodajże pisał że miał problem z podłączeniem prędkościomierza, lapek85 Ty też się z tym spotkałeś? I jak jest z podłączeniem wstecznego? Kostka jest p&p? Co do sprzęgła to jakie miałeś? Ja planuje tak jak pisałem zostawić sztywne koło ze sprzęgłem 1Z. Podobno przełożenia w 5-tce i 6-tce na biegach 1-5 są niemalże takie same, tylko w 6-tce jest ten dodatkowy bieg, więc czemu miałby więcej palić? A co do mocy to będę w to brnął FMiC, turbo AWX i te sprawy...
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
lapek85 możesz coś więcej o takiej przekładce skrzyni z zestawem od Krychy?
-
felgi a 4 b5 fl
Felgi może stracą urok ale zawieszenie trochę dłużej wytrzyma, nasze drogi pozostawiają wieele do życzenia
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
Zobaczymy może jak to będzie, może Krycha się wypowie
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
Też się właśnie zastanawiałem czemu cena taka niska, kilka kompletów już sprzedał, ludzie zadowoleni podobno
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
skrzynia o takim właśnie oznaczeniu (DQS) montowana jest w FWD a nie w Q
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
Jest w dziale sprzedam http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/swap-skrzynie-6-gear-238039/
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
Forumowy kolega Krycha sprzedaje zestawy do takiego swapa, podobno daje wszystko co potrzebne, prawdopodobnie zakupie od niego taki zestaw, tylko pytanie, czy nie będzie problemów ze sztywnym kołem?
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
A czemu zmieniałeś skrzynie z tej z a6 c5 2,5 TDI na ta z a4 b6?
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
Napisałem do niego, zobaczymy czy pomoże
-
Skrzynia 6-cio biegowa do 1Z
Witam wszystkich, jako że żywotność skrzyni w moim 1Z dobiega końca zastanawiałem się nad wymianą skrzyni na 6-cio biegową (większość powie, że taka operacja przy takiej mocy nie ma sensu, ale w planach mam zrobienie kilku rzeczy, m. in. większe wtryski, pompa, komp 16bit+ program i turbo od AWX'a, więc wtedy się przyda). Naczytałem się wielu równych opinii na ten temat, ale w sumie nie znalazłem żadnej takiej konkretnej instrukcji z +/- cennikiem takiej operacji, wykazem części. Moc jaką chciałbym osiągnąć to ok 160km i ok 350NM. Co w takim przypadku ze sprzęgłem i kołem zamahowym? Chodziłoby mi o zostawienie ori sztywnego koła, wytrzymałoby? Co z sprawami typu pompka sprzęgła (wysprzęglik), rozrusznik, podłączenie kostek licznika i biegu wstecznego? Z tego co wyczytałem to skrzynia może być z A4 B5 2,5 o oznaczeniu DQS albo z A4 B5 1,9 TDI ATJ? Z góry dzięki za pomoc.
-
Taśma mocująca listwę progową
Bo słyszałem gdzieś tam od znajomego że to niby jakaś specjalna super mocna taśma jest do tych listew. szymon441992 montowałeś u siebie tą listwę na zwykłą taśmę dwustronną?
-
Stłuczka przy wyprzedzaniu poboczem
Koło się rozszczelniło i delikatny kapeć był a klocki piszczały nie wiadomo czemu, chwilę dalej przyhamowałem mocniej i przestały piszczeć
-
Webasto
dropsone ile Cię kosztowało webasto? Wrzuciłbyś co i jak z montażem jest
-
Stłuczka przy wyprzedzaniu poboczem
No właśnie, jego tam nie powinno być, a ja chciałem się zatrzymać i sprawdzić co mi wali w kole, czemu klocki piszczą cały czas, się zestresowałem że coś się rozwaliło przy małym dołku i od razu na bok zjeżdżałem